Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Edelweiss

Ultima carte citită

403 posts in this topic

am vazut piesa.. in engleza, acum multi ani. intentionat n-am mai citit cartea dupa, pentru ca vreau sa raman cu o parere unica asupra aceluiasi sentiment (asta ca sa ma exprim intr-o forma mai mult sau mai putin bahica, explicabila la ora la care postez).

am primit azi pascal bruckner - 'care dintre noi doi l-a nascocit pe celalalt?' cu dedicatie speciala...mi s-a spus ca lectura ei ma va face se retraiesc multe... sunt curioasa.

Merita citita daca parerea mea conteaza smile.gif

contine o suma de trairi care or sa te socheze prin realismul lor

0

Hai sa dam un mic up in speranta ca inca mai avem cititori pe forum, iar topicul n-o sa fie lipsit de activitate. Si il mut de la DG la Comunitate.

On topic: Faust - Goethe

0

The Winter's Tale, piesa de Shakespeare

Well, nu e carte, dar mi-a placut foarte mult. :wub:

0

Top 200 miliardari

0

Pânz? de P?ianjen - Cella Serghi

?i m-am apucat acum de Tân?rul Samurai , Calea R?zbun?torului de Chris Bradford

0

Cortina - Agatha Christie

acum Coama Leului - Arthur Conan Doyle

le devorez pe astea politiste

0

(Reclama dar nu chiar)

Cititorilor inraiti le recomand Shelfari(www.shelfari.com), un website unde iti poti cataloga cartile (citite, cele pe care intentionezi sa le citesti, si cele pe care le citesti in prezent) ,poti participa la discutii despre cartile tale favoritem, poti cauta review-uri pt. o anumita carte, etc.

Eventual ma puteti adauga si pe mine la lista de prieteni intrand aici: http://www.shelfari.com/aldguth si invitandu-ma sa va fiu prieten.

0

(Reclama dar nu chiar)

Cititorilor inraiti le recomand Shelfari(www.shelfari.com), un website unde iti poti cataloga cartile (citite, cele pe care intentionezi sa le citesti, si cele pe care le citesti in prezent) ,poti participa la discutii despre cartile tale favoritem, poti cauta review-uri pt. o anumita carte, etc.

Eventual ma puteti adauga si pe mine la lista de prieteni intrand aici: http://www.shelfari.com/aldguth si invitandu-ma sa va fiu prieten.

ti-am dat add :D

0

Craciunul lui Poirot - Agatha Christie

Am mai citit in ultimul timp10 negrii mititei si Crima din Orient Express. Toate 3 sunt superbe. Agatha Christie e geniala..

0

2 ani de vacanta :D

L-am citit in clasa a 6-a , cam acum 2 ani de zile si e o carte foarte frumoasa , sper ca ti-a placut si tie la fel de mult ca mie.

ON: Pânza de p?ianjen (Cella Serghi).

- Un roman , unul destul de interesant insa nu chiar pe gustul meu. Totusi nici nu mi-a displacut dar nici mari satisfactii nu mi-a oferit. Oricum o carte buna , de asemenea si aceasta merita citita!

P.S: Mai am 16 pagini si termin cartea Tânarul Samurai , Calea Razbunatorului de Chris Bradford pe care am inceput sa o citesc acum ceva vreme insa nu am avut timp de ea si m-am reapucat de la pagina 18 pana la 326 in aproximativ 7 zile.

O carte minunata , va spun chiar extraordinara , m-a surprins prin povestea sa si modul ei. V-o propun cu cel mai mare drag , este mirobolanta!

0