Jump to content
Sign in to follow this  
axelutz

Free Fire: Survival Battlegrounds ( Mobile )

Recommended Posts

Imagini pentru free fire mobile genre the game

Jocul "Free Fire" este de tip epic survival, jucătorii se spawneaza mai întâi într-o insulă de antrenament timp de 30 de secunde după care jucătorii sunt într-un avion și trebuie să se parașuteze după bunul plac, mai apoi, aceștia trebuie să intre fie în case fie în fabrici în căutarea de arme, muniție, veste anti-glonț, upgradeuri pentru arme, căști protectoare și chiar med kituri.  

Jocul le permite jucătorilor să își formeze un premade cu care pot juca fie el de 2 ( duo ) fie squad ( quatro ) și bineînțeles, singur. De asemenea, și adversarii din joc sunt tot singuri, doi sau patru în funcție de ce selectezi tu. 

Free Fire, permite utilizatorilor săi un sistem de team speak intern al echipei pentru o comunicare mai bună.  

Îți poți personaliza jucătorul cumpărând cutii de la shop în schimbul la gold ( primești gold după fiecare meci în funcție de locul pe care termini ) și în acestea îți pică ori cutii cu arme pentru interiorul jocului ori haine ( au o durată de timp între 3 și 7 zile iar apoi expiră ) ori parașute. 

În fiecare battleground sunt spawnati între 45 și 52 de jucători și durează cam între 3 și 10 secunde să îți găsească un meci.  

Jocul este disponibil atât pe ios cât și pe android. 
 Detalii despre arme : http://www.freefiremobile.com/weapon.html
 Detalii despre hartă : http://www.freefiremobile.com/worldmap

Un review personal: E super distractiv, l-am postat aici pentru că a început să îmi intre în obicei să mă joc măcar 2-3 meciuri o data la câteva ore, e super fun. 

Și dacă tot am postat jocul, câți dintre Linkmaniaci ar fi interesați să ne facem un guild și să le arătăm la băieți cum stă treabă?