Jump to content
Sign in to follow this  
tragcuarcu

Sugestie tazer

Recommended Posts

Propun ca toate unitatile de tip COP (indiferent NG / PD) sa fie nevoiti sa reincarce acel "tazer". La cele mai multe wanted-uri la care am participat (nu toate,sa nu mananc kk; sa zicem 8/10), se rezolvau doar cu tazerul. Baz baz, poc poc, o ora jumate jail ca ne-a dat scriptul din plin un mic hack la indemana. Admit ca este necesar si roleplay, e frumos sa stii ca trebuie sa fii atent la asa ceva, dar nici sa te tina numai in 2'80 si efectiv sa numai poti face nimic. E frustrant, numai roleplay nu e.

Cum orice propunere trebuie sa aibe variante concrete de rezolvare, prezint:

1.) Ori sa se modifice modul in care acest "tazer" functioneaza.

- de ex in loc de freeze sa ii scada hp foarte repede tintei

- sau nevoia lovirii cu bastonul de politist, care s-ar considera electrosoc

- sau sa aibe maxim 1-2 use-uri cum de altfel se si apropie de real, apoi sa fie nevoit sa reincarce la HQ

- sau sa aibe un interval in care sa il poata folosi, nu intruna

2.) Scoateti-l sau echilibrati prin a adauga armura la GunShop la un pret relativ ridicat (45-50k).

1)Daca alergi in cerc normal ca folosim tazer , te asigur ca si tie ti-ar creea un discomfort daca cineva pe care vrei sa il omori alearga in cercuri.

Pentru a scadea hp-ul foarte rapid exista mp5 sau m4,iar tazerul ne ajuta sa te "potolim"

Daca tu fugi este cam greu sa te lovim cu bastonul.

Un interval ar fi absurd pentru doar o comanda.

2)Armura este unica doar pentru politisti .Imagineaza-ti ce s-ar intampla daca irc/mrc si-ar lua armura.Noi care in momentul de fata reusim cu greu sa ii stapanim ei folosind doar comanda /usedrugs.

=/tazer - se foloseste in cazul in care suspectul fuge in cercuri sau politistul este singur contra 2 suspecti sau suspectul este pe bicicleta. (o folosesti maxim de 2 ori la o interventie)

Un citat din regulament. Deci un politist poate folosi doar de 2 ori tazer intr-o interventie.

Propunerea mi se pare jalnica si orientata doar catre tine. Sugestiile trebuie sa fie benefice pentru toata lumea, nu doar pentru tine. N-ai vrea sa se scoata factiunile guvernamentale ca sa faci tu DM linistit? Dupa ce ca avem 100.000 de reguli de respectat si suntem vanati pentru orice mica greseala, te mai plangi si de niste chestii care sunt total normale. E logic sa ai niste avantaje ca si politist.

Contra clar. Din simplul motiv ca oricum este aiurea fiindca tazer-ul este pe shotgun si nu se da automat(/tazer ID) si atunci cand primesti tazer nu poti lua damage(ceea ce mi se pare oricum aiurea dar eu nu am facut o sugestie in acest sens)

2 hours ago, Liviubaws said:

=/tazer - se foloseste in cazul in care suspectul fuge in cercuri sau politistul este singur contra 2 suspecti sau suspectul este pe bicicleta. (o folosesti maxim de 2 ori la o interventie)

Un citat din regulament. Deci un politist poate folosi doar de 2 ori tazer intr-o interventie.

Propunerea mi se pare jalnica si orientata doar catre tine. Sugestiile trebuie sa fie benefice pentru toata lumea, nu doar pentru tine. N-ai vrea sa se scoata factiunile guvernamentale ca sa faci tu DM linistit? Dupa ce ca avem 100.000 de reguli de respectat si suntem vanati pentru orice mica greseala, te mai plangi si de niste chestii care sunt total normale. E logic sa ai niste avantaje ca si politist.

Contra clar. Din simplul motiv ca oricum este aiurea fiindca tazer-ul este pe shotgun si nu se da automat(/tazer ID) si atunci cand primesti tazer nu poti lua damage(ceea ce mi se pare oricum aiurea dar eu nu am facut o sugestie in acest sens)

Taci dreq.

Hai cu un raspuns serios, ca virginu asta si-a dat banii de tampoane la RDS sa dea reply, nu stiu ce plm viseaza. Nu o mai arde arogant ca nu e de nasul tau, du-te la scoala.  Nu de alta dar vrei sa iti demonstrez ca ma pis pe tazerul tau, ca ai sa-l dai ca prostu si iti cade si un tanc in cap cand il dai? Eu am facut o sugestie, nu tre' sa suferi de tine, nu de alta dar nu te stiu si nici nu am auzit de tine.

Ca idee, nu toti stam cu bandicamul deschis ca sa vezi cat de mult se face abuz defapt de tazerul ala, si nu avem toti timpul necesar sa plangem toata ziua in reclamatii.

@Liviubaws: Tot plangi ca ai 100.000, numai bine ai 2 -3  si bune iar restrictiile sa vina pe cat posibil direct din script? Sau e vreo olimpiada de facut plangeri pe cpanel de care nu stiu?

@DumitrusFTW: Ai completa dreptate, de asta nu zic sa fie scos deoarece este evident o necesitate, ci ajustat modul in care poate fi folosit.

În primul rând, limbajul tău lasă de dorit.

În al doilea rând, chiar dacă am luat Tazer de atâtea ori, eu consider că este ok...daca au 2use-uri cum ai spus si le ratează? 

În al treilea rând, armură? Pai când ieșim 12IRC la un war cu cei din departamente...sa mai luam si armură, realizezi? 

CONTRA.

Contra! Nu ai un limbaj decent fata de ceilalti din comunitate si acesta este principalul motiv pentru care spun contra! Al doilea motiv cum a spus si Pepe si dumitrus abia fac fata celor din IRC/MRC cand ne adunam la un DM si ne dam doar usedrugs, daca am mai avea si armura ar fii teroare. In legatura cu tazerul pe mine unul nu m-a deranjat niciodata cand am primit tazer. Mi se pare normal cand 1 cops vine dupa mine si mai sunt cu cineva sa dea tazer sa faca si el fata + ca nu scade hp-ul cand esti pe tazer indiferent de arma care este folosita pe tine.

@PePe, @marquito

Din moment ce omul s-a gandit el ca e bine sa stearga pe jos cu mine:

Propunerea mi se pare jalnica si orientata doar catre tine. Sugestiile trebuie sa fie benefice pentru toata lumea, nu doar pentru tine. N-ai vrea sa se scoata factiunile guvernamentale ca sa faci tu DM linistit? 

Da, sterg si eu pe jos cu el in felul meu, legea talionului. Daca raspundea ca tot omul (de ex Dumitras), nu latram nimic in plus. De unde atata revolta pe el, i-am furat tazerul ? Cand ne baricadam prin motel LS si se termina totul ca dadeau cu tazerul ca cu m4 ca nu reuseau sa ne faca, oare se incadra in regulament? Despre situatii de genul vorbesc, obiectiv, exemplificat. Si de asemenea se intampla chiar si pe cladiri sa sara din heli si imediat tazer, si numai fugea nici dracu-n cerc patrat triunghi sau mai stiu eu ce forme geometrice.

Omul ala a putut sa dea un raspuns cu cap, ca nu e de acord, asta nicidecum nu e un motiv sa ma cert cu el, foarte bine ca si-a exprimat unul o opinie cum se exprima. Legat de metodele de rezolvare, sunt discutabile, dar cat timp ne prefacem ca merele-s pere, ala e un hack, nimic mai mult. O ceva care da freeze, sa nu-ti mai dea adminul. Se poate mai bine decat o penibilitate de genul, nu e server de apartament LM.

Daca au 2 use-uri si le rateaza, sa fie sanatosi, doar nu o sa dea cineva report sa le spawneze un hunter. Cine nu e de PD sa nu intre-n PD. Fiecare sa isi gaseasca locul, in felul asta numai apar certuri, conflicturi si alte rahaturi. Ca sunt ei sanctionati dupa.. faptul e consumat, nervii is impartiti. Nu e media serverului chiar de 13-14 ani sa se rezolve o disputa cu o bomboana.