Jump to content
Sign in to follow this  
Ioanna

Youtube Rewind 2017

Recommended Posts

Cu aproprierea sfârșitului anului 2017, Youtube a creat și publicat, pe 6 Decembrie, Youtube Rewind 2017. Acesta reprezintă un mare 'flashback' a tuturor lucrurilor, melodiilor, memes-urilor, glumelor și frazelor interesante și cunoscute care ne-au făcut acest an memorabil.  
  Trend-ul de Youtube Rewind a început în 2010, primul episod arătând top 10 cele mai populare video-uri ale acelui an. Însă din 2012, acest trend a început să se modernizeze prin a adăuga memes, mashups, cele mai populare melodii și unii dintre cei mai faimoși Youtuberi. Video-ul de mai sus a ajuns deja la 39.8 milioane de vizualizări într-o zi. 
   În opinia mea, Youtube Rewind e o modalitate interesantă prin care să evidențieze anumite întâmplări sau melodii. Mi se pare frumos să te uiți la un Rewind din 2015 (de exemplu) și să îți amintește de tot ce s-a întâmplat atunci cu zâmbetul pe buze. Mi-ar plăcea mult dacă și românii noștri Youtuberi, Vlog-eri etc. ar încerca așa ceva. 

• Ce melodie/meme/video/mashup/Youtuber ți-a făcut anul 2017 memorabil?
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Love 1

Imi place ca toata gasca lui Jake, Logan Paul a aparut acolo. Toti VINE-rii de calitate + Momentul lui KSI cu fidget spinner-ul a fost genial. M-am mirat insa cum de nu a aparut si PewDiePie anul asta.

Kendrick Lamar merita sa ii apara melodia in clip, din punctul meu de vedere este artistul anului impreuna cu Future.

Clipul ala nu ma impresioneaza, daca tu incepi cu prostia aia de Despasito e clar... si se vede asta, clipul are 1 mil. dislikes.

Asta este melodia care m-a obsedat de cand am ascultat-o prima oara