Jump to content
Fonz

Problema wi-fi Windows 10.

Recommended Posts

Buna seara!

Rulez pe Windows 10 de ceva vreme și toate au fost bune și frumoase pana recent.Am încercat intr-o zii sa ma conectez cu laptopul la hotspotul făcut de pe telefonul mobil și surpriza,nu a mers.Am reinstalat driverele,am umblat pe la network connection și nimic,problema persista.Am încercat hotspotul și cu alt laptop,gândindu-mă ca este de la telefon,dar nu,alte laptopuri se conectează fără absolut nicio

problema la hotspotul făcut de pe telefonul meu.Daca aveți vreun sfat sau dacă cineva a mai pățit asta sa îmi ofere o mâna de ajutor as rămâne dator.

Laptopul este Acer aspire F15.

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, luthor said:

pe telefon ce net ai? Vezi ca aia de la rds umbla pe alte frecvențe decât cele cunoscute 

Am de la Vodafone.

2 hours ago, Liviubaws said:

Dar la alta retea wireless te poti conecta?

Da,la orice alta rețea ma pot conecta,inclusiv hotspot făcut de pe alt telefon,ma gândesc Ca e ceva din setările telefonului.

Link to comment
Share on other sites

Salut, incearca sa bagi alta cartela cu net in telefonul tau sa vezi daca merge, eu detin o cartela Vodafone Italia si nu am acces la Hospot, trebuie sa platesc o suma de bani pentru a putea face asta, ma gandesc ca si cei din Romania au recurs la aceasta metoda.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Fonz said:

Am de la Vodafone.

Da,la orice alta rețea ma pot conecta,inclusiv hotspot făcut de pe alt telefon,ma gândesc Ca e ceva din setările telefonului.

Atunci clar nu e de la Windows. Incearca sa modifici setarile hotspotului, sa schimbi numele hotspotului si sa pui la securitate WPA2 PSK(acceptat de majoritatea pc-urilor).

Daca nici asa nu vrea, ori e de la antena wireless a telefonului ori de la retea. Poti incerca alta cartela, sa vezi daca merge(incearca Telekom, eu am si functioneaza perfect), iar in cazul cel mai rau, trebuie schimbata antena wireless.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Liviubaws said:

Atunci clar nu e de la Windows. Incearca sa modifici setarile hotspotului, sa schimbi numele hotspotului si sa pui la securitate WPA2 PSK(acceptat de majoritatea pc-urilor).

Daca nici asa nu vrea, ori e de la antena wireless a telefonului ori de la retea. Poti incerca alta cartela, sa vezi daca merge(incearca Telekom, eu am si functioneaza perfect), iar in cazul cel mai rau, trebuie schimbata antena wireless.

 

Mulțumesc @Liviubaws.Am schimbat numele și merge 😂😂

TC va Rog !!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...