Jump to content
Sign in to follow this  
luthor

Problema wi-fi android 7

Recommended Posts

luthor    101

Deci problema sta in felul urmator : am un samsung galaxy a5 2016, luat de anul trecut de la orange cu android 5 pe el, in timp el si-a facut update la android 6

toate au fost bune si frumoase, pana cand mi-a aparut pe telefon actualizare la android 7 , ceea ce este ciudat pentru ca din ce stiam eu nu puteai sa faci update la andoid 7 decat pe telefoanele mai performante, gen s6, s7 note 4 si tot asa

i-am dat update, sa vedem daca pot sa il instalez ceea ce s-a si intamplat, iar toate au mers super pana saptamana trecuta cand nu se mai conecteaza pe wi-fi, nici de acasa si nici altul care il gaseste

am incercat tot felul de resatari, de retea, de fabrica si nimic nu a mers

daca mai este cineva care a patit asta si a gasit o rezolvare, astept un reply, ms

41nd    8,797
41 minutes ago, luthor said:

daca mai este cineva care a patit asta si a gasit o rezolvare

Mi se pare c-am experimentat și eu problema cu wifi pe o tabletă ceva timp în urmă.. Dacă ai posibilitatea să te conectezi și pe 5 Ghz atunci încearcă să dezactivezi 2,4 Ghz și vezi dacă merge doar pe 5 Ghz. Nu știu dacă ai încercat resetare completă cu șters toate partițiile..

luthor    101
2 minutes ago, 41nd said:

Mi se pare c-am experimentat și eu problema cu wifi pe o tabletă ceva timp în urmă.. Dacă ai posibilitatea să te conectezi și pe 5 Ghz atunci încearcă să dezactivezi 2,4 Ghz și vezi dacă merge doar pe 5 Ghz. Nu știu dacă ai încercat resetare completă cu șters toate partițiile..

am facut toate resetarile posibile, stergere partitii tot nimic

unde gasesc frecventa asta de 5ghz?

41nd    8,797
1 minute ago, luthor said:

unde gasesc frecventa asta de 5ghz?

Te duci la Setări la Wireless și vezi c-ai acolo pe undeva un butonaș (ceva cu Advanced) unde poți să specifici dacă lași telefonul să se conecteze automat pe 2,4 sau 5 sau doar pe una din ele.

Encrypted    1,393

Salut, dacă ții neapărat să rezolvi problema, singura soluție pe care o văd în situația ta este să revii la firmware-ul original, pe care-l poți descărca de pe Sam Mobile(să fie un release pentru România). Odată ce ajungi la firmware-ul în conformitate cu telefonul tău, vei avea nevoie de un cont să descarci fișierul si totodată vei avea nevoie de Odin, care se regăsește în josul paginii împreuna cu instrucțiunile de instalare.

luthor    101
On 12.08.2017 at 0:00 PM, Encrypted said:

Salut, dacă ții neapărat să rezolvi problema, singura soluție pe care o văd în situația ta este să revii la firmware-ul original, pe care-l poți descărca de pe Sam Mobile(să fie un release pentru România). Odată ce ajungi la firmware-ul în conformitate cu telefonul tău, vei avea nevoie de un cont să descarci fișierul si totodată vei avea nevoie de Odin, care se regăsește în josul paginii împreuna cu instrucțiunile de instalare.

am facut si asta, tot nimic, in cele din urma l-am dus la garantie (ultima luna :P )

ieri am primit mesaj ca s-a rezolvat, astept sa ajunga in magazin si sa vad in ce mod au rezolvat problema

41nd    8,797
58 minutes ago, luthor said:

ieri am primit mesaj ca s-a rezolvat, astept sa ajunga in magazin si sa vad in ce mod au rezolvat problema

I-or fi schimbat placa (sau tot telefonul) ori firmware-ul.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.