Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
roxor mi se zice

Sugestii war-uri

3 posts in this topic

Posted (edited)

Am venit si eu cu cateva sugestii in privinta war-urilor.

1. In timpul war-ului in dreapta jos sa-ti apara scorul war-ului si scorul tau, impreuna cu cat timp mai e pana se termina war-ul. ->  Nu mai trebuie sa tastezi comanda /warstats

2. Ca cei din afara turfului sa nu ia hp cand trag in cei de pe turf. ->  Ar fi mai corect, daia este facuta zona de war sa te bati in ea, nu in afara ei.

3.  Sa se faca toate teritoriile egale la marime, gen patrate. ->  Ar fi toate la fel, nu unele mai mari, iar altele mai mici. In LS majoritatea teritoriilor sunt dreptunghiulare, iar in LV sunt si patrate/dreptunghiulare.

4. Sa se adauge masini personale la war. -> Daca o mafie are waruri in LS, aceasta fiind din LV ajungem foarte greu cu burito si voodoo.

Edited by roxor mi se zice
2

1.:fo-pro: este o idee foarte buna din punct de vedere al scorului.

2.:fo-pro: de multe ori mi s-a întâmplat sa fiu secat de un player din afara. 

3.:fo-pro: a mai fost sugestia. Exemplu turf-ul 10.

4. :fo-contra: exista sultan sau bufallo sau elicopter.

0

On 5/14/2017 at 11:36 AM, roxor mi se zice said:

Am venit si eu cu cateva sugestii in privinta war-urilor.

1. In timpul war-ului in dreapta jos sa-ti apara scorul war-ului si scorul tau, impreuna cu cat timp mai e pana se termina war-ul. ->  Nu mai trebuie sa tastezi comanda /warstats

2. Ca cei din afara turfului sa nu ia hp cand trag in cei de pe turf. ->  Ar fi mai corect, daia este facuta zona de war sa te bati in ea, nu in afara ei.

3.  Sa se faca toate teritoriile egale la marime, gen patrate. ->  Ar fi toate la fel, nu unele mai mari, iar altele mai mici. In LS majoritatea teritoriilor sunt dreptunghiulare, iar in LV sunt si patrate/dreptunghiulare.

4. Sa se adauge masini personale la war. -> Daca o mafie are waruri in LS, aceasta fiind din LV ajungem foarte greu cu burito si voodoo.

1. Contra. Cel mai bine ar fii sa nu mai apara scourul nimanui pana la final de war. Asa nu s ar mai face non fp si ar veni lumea mai greu pe turf ca au avantaj sau nu ar mai veni etc, stiti ce zic. Timpul sa apara si scorul tau daca e, nu scorul factiunii.

2. Pro.

3. Pro.

4. Pro.

1