Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Juan

Semifinalele UEFA Champions League 2016-2017

Recommended Posts

Juan    9,070

Real Madrid - Atletico Madrid

AS Monaco - Juventus

Prima manşă a semifinalelor se va juca marţi, 2 mai şi miercuri 3 mai, iar meciurile retur pe 9 şi 10 mai

Aștept părerile voastre și pronosticurile 

MusiC    77

Parca vad o finala Real- Juve ,ceea ce nu prea imi place,mi-ar place atletico -juve ,iar juve sa castige finala,dar mai vedem 

Dorice    0

juve castiga, asa mi se pare...darnu se stie..poate asistam la o surpriza

Edited by Juan

Edy.dY    728

De aceeaşi părere sunt şi eu. Cred că o să fie o finală Real Madrid - Juventus, dar optez pentru Atletico Madrid-Juventus. Hai Juventus !!!

Seickh    1,045

Vad ca nimeni pe aici nu opteaza pe Monaco. 

Eu sunt de parere ca vor face un meci mare cu Juventus si de ce nu, vor castiga si UCL-ul :sq-laughing:

Consider ca au sansa lor si au facut atatea meciuri mari cu echipe bune gen City sau Dortmund. Plus ca au si ei jucatorii lor de valoare gen Fabinho, Falcao si sa nu uitam de Mbappe.

Au unul din cele mai bune atacuri din Europa cand vine vorba de campionat si nu de putine ori au castigat meciuri la diferente mari de 5-6 goluri, dar au si pierdut de exemplu cu PSG 5-0. :sq-smug:

Juan    9,070
On 4/30/2017 at 10:02 AM, Seickh said:

Vad ca nimeni pe aici nu opteaza pe Monaco. 

Eu sunt de parere ca vor face un meci mare cu Juventus si de ce nu, vor castiga si UCL-ul :sq-laughing:

Consider ca au sansa lor si au facut atatea meciuri mari cu echipe bune gen City sau Dortmund. Plus ca au si ei jucatorii lor de valoare gen Fabinho, Falcao si sa nu uitam de Mbappe.

Au unul din cele mai bune atacuri din Europa cand vine vorba de campionat si nu de putine ori au castigat meciuri la diferente mari de 5-6 goluri, dar au si pierdut de exemplu cu PSG 5-0. :sq-smug:

Se va intalni entuziasmul monegascilor cu experienta echipei Juventus, iar aici cred ca va avea castig de cauza experienta, pentru ca vorbim totusi de faza semifinala a competitiei, unde incarcatura va fi mult mai mare. Monaco era la un moment dat favorita pentru castigarea campionatului Frantei tinand cont de avansul de puncte, insa cu cat a fost mai aproape, cu atat apasarea a fost mai mare si a clacat, cu o proportie de o suta de ori mai mica, caz asemanator Viitorul in liga noastra romaneasca. Monaco nu rezista la presiune, de-aia a pierdut si in semifinalele Cupei Frantei cu PSG la un scor zdrobitor. De partea cealalta, Juventus a eliminat Barcelona fara sa-i dea vreo sansa, atat in tur, cat si in retur, pe Camp Nou, Juventus deja are o finala in ultimii ani in aceasta competitie si este campioana fara drept de apel in Italia de cativa ani buni cam cu acelasi nucleu de jucatori. Consider ca nici valoarea echipei Real Madrid nu va fi suficienta in duelul cu Juventus. Dar, cine stie, mingea e rotunda si de-aia este frumos fotbalul, pentru ca intotdeauna e loc de surprize.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.