Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

wapmaster13    27

Xiaomi Mi6 a fost prezentat oficial, iar mare parte din zvonurile vehiculate inițial sunt confirmate de către compania chineză, chiar și partea cu prețul recomandat de către producător.

Specificații Xiaomi Mi 6:
display de 5.15 inch cu rezoluție 1920×1080 pixeli, rezistență la contactul cu picăturile de apă;
procesor Qualcomm Snapdragon 835 de tip octa-core, 6 GB RAM, 64 / 128 GB spațiu de stocare;
Android 7.1.1 Nougat;
dual-sim, 4G, Wi-Fi ac, bluetooth 5.0, NFC, USB type-C, A-GPS, GLONASS, BDS, cititor de amprentă, difuzoare stereo;
2 x 12 Megapixeli cu cameră wide și cameră tele, în genul a ceea ce aduce iPhone 7 Plus, filmează la 2160p cu 30 fps, cameră frontală de 8 Megapixeli ce filmează la 2160p;
baterie de 3350 mAh, nu am găsit detalii legate de greutate și grosime.

Xiaomi-Mi-6-3-1-630x325.jpg

Avem sticlă pe față și spate și într-un fel aș putea spune că amintește destul de mult de Samsung GALAXY S7. Au adus și o variantă cu spate ceramic ce amintește de ediția limitată de la Xiaomi Mi Mix.

Xiaomi Mi 6 debutează din 28 aprilie, iar prețul recomandat este de 360 dolari pentru modelul cu 64 GB stocare și 420 dolari pentru Mi 6 cu 128 GB. Versiunea exclusivă cu spate ceramic – 420 dolari.

sursa gadget.ro

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.