Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
Encrypted

RDS creste viteza de upload la Digi Net Fiberlink si reduce tarifele

8 posts in this topic

C2JgWCB.jpg

Incepand de astăzi, 21 octombrie 2016, RDS-RCS creste oficial viteza de upload la toate abonamentele Digi Net Fiberlink si reduce tarifele cu 10%. Eu deja vad ca s-a propagat si la mine cresterea vitezei de upload, pe Digi Net Firberlink 300.

La Digi Net Fiberlink 1000 am raportat deja cresterea vitezei la 500 Mbps. Acum se pare ca au crescut toate. Inclusiv la cel de 300 Mbps, unde viteza de upload este acum de 150 Mbps.

Cat despre reducerea tarifului, aceasta e valabila pentru clienti noi sau cei existenti care trec la alt abonament sau il prelungesc pe cel care-l au. Detalii in randurile de mai jos:

Citat

Incepand de vineri, 21 octombrie, RCS & RDS creste vitezele de upload la serviciul de internet Digi Net Fiberlink 300, 500 si 1000 si reduce tarifele abonamentelor. Vitezele de upload disponibile la pachetul Digi Net Fiberlink 300 sunt de pana la 150 Mbps, pentru Digi Net Fiberlink 500 de pana la 250 Mbps si pentru Digi Net Fiberlink 1000 de pana la 500 Mbps si se aplica clientilor noi si existenti.

In acelasi timp, compania reduce cu peste 10% tarifele serviciului de internet Digi Net atat pentru clientii noi care contacteaza acum unul dintre abonamentele Digi Net Fiberlink 500 sau Digi Net Fiberlink 1000, dar si pentru clientii existenti daca solicita schimbarea tipului de abonament sau isi prelungesc contractul existent.

Astfel, clientii noi vor plati pentru pachetul Digi Net Fiberlink 500 doar 34 lei/luna (TVA inclus) de la 39 lei (TVA inclus) si pentru Digi Net Fiberlink 1000 doar 39 lei/luna (TVA inclus) de la 45 lei/luna (TVA inclus).

Sursa: ArenaIT

1

Sa platesti 34 lei pentru un net de 500mbs , mi se pare prea de tot . Urasc rds asta cu preturile lor de bazar. Ceva pute rau in compania asta 

0

16 hours ago, rolexutz said:

Sa platesti 34 lei pentru un net de 500mbs , mi se pare prea de tot

Preferai prețuri triple (ca în afara țării) pe viteză de cinci ori mai mică?

Urasc rds asta cu preturile lor de bazar.

E o piață liberă totuși.. de ce nu îți alegi alt ISP ?

Ceva pute rau in compania asta

Miros de metal de la carcasele switch-urilor și de plastic de la sudura fibrelor.

2

22 hours ago, rolexutz said:

Sa platesti 34 lei pentru un net de 500mbs , mi se pare prea de tot . Urasc rds asta cu preturile lor de bazar. Ceva pute rau in compania asta 

phahaha, as vrea sa te vad cum platesti cate 20-30 de euro pentru o viteza de 100 mbps+- in afara tarii.

0

Fără RDS netu la noi se dezvolta ca autostrazile...

Să nu mai zic că am scăpat de bulangii de la Orange cu telefonia lor. Dau 3 euro la RDS si am nelimitat (mai puțin sms-uri și mms-uri, dar cine mai foloseste așa ceva?). Au luat și altă bandă de 4g, de la anu o să prindă și tel-ul meu 4g de la RDS.

Acoperirea mai trebuie extinsă. Oricum față de 2012 când m-am portat a crescut mult, rar se întâmplă să n-am semnal (cel puțin pe unde merg eu).

Pe lângă net și telefonie au și Digi24, care e singura televiziune la care mă pot uita fără să mă ia greața. Nu vezi titluri gen 0tv „BOMBĂ VEZI CE A MAI MÂNCAT MONICA TATOIU” sau „SENZAȚIONAL VEZI CU CINE S-A ÎNTÎNLIT BOTEZATU”.

După mine RDS-ul e unul din puținele lucruri care merg cât de cât bine în România. Mai dau rateu uneori la suport, instalări, etc. dar peste tot e asa pentru că lucrează oameni.

3

On 10/23/2016 at 4:16 PM, psychedeliqueee said:

phahaha, as vrea sa te vad cum platesti cate 20-30 de euro pentru o viteza de 100 mbps+- in afara tarii.

care 20 mbps :)))))

On 10/23/2016 at 4:16 PM, psychedeliqueee said:

care 20 mbps :)))))

Scz de dubble post / merge, dar asta e testul care l-am facut acuma :)) mi se pare destul de ok :D ( nu cred ca pot mai mult download ... HDD ide :)) )

5807799832.png 

0

Bă, acest BlackFriday am fost mulțumit.

Telefon Allview P7 PRO la Rds, pe abonament, nelimitat tot, 20RON/lună.

0

On 22/10/2016 at 5:14 PM, rolexutz said:

Uite aici boss internet de 30 euro in straintate .

5832260843.png

2