Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Sign in to follow this  
kafinty

Discuții, Poze ,Off Topic.

Recommended Posts

kafinty    162
Acum 29 minute, Mr Richard a spus:

As vrea sa stiu si eu, mai deschideti acest server?

Serverul este deschis de foarte mult timp. Minecraft.Linkmania.ro

Urmeaza sa il actualizez in zilele ce vor urma.

Edited by kafinty

Imi poate da cineva niste moduri?

Moduri mai frumoase..

Pentru un pc medium

Am cautat mereu un modpack cu moduri singleplayer si n-am gasit sau faceau prea mult lag

Acum 1 minut, Andrey_ShotFTW a spus:

Imi poate da cineva niste moduri?

Moduri mai frumoase..

Pentru un pc medium

H1Gaming    0
On 4/25/2017 at 2:23 PM, Casio said:

Mai este serverul? Sunt playeri?

Serverul asta a murit demult. Nimeni nu e in stare sa-l faca. Acum e deschis dar e plin de buguri.

Doar Valentin daca il sti a incercat ceva mai demult cu serverul dar nu a iesit. De atunci nimeni nu a mai incercat sa-l faca calumea.

kafinty    162
Acum 22 ore, H1Gaming a spus:

Serverul asta a murit demult. Nimeni nu e in stare sa-l faca. Acum e deschis dar e plin de buguri.

Doar Valentin daca il sti a incercat ceva mai demult cu serverul dar nu a iesit. De atunci nimeni nu a mai incercat sa-l faca calumea.

Asta este versiunea lui ValentinT.

Pe cealalta versiune  (1.10) au fost si 20 de playeri dar nu ai cum sa concurezi cu serverele celelalte deoarece au foarte multe servere.

Daca existsta doritor putem reface serverul dupa placerile celor care se vor strange.

@H1Gaming @Casio @MiXtap

H1Gaming    0
4 hours ago, kafinty said:

Asta este versiunea lui ValentinT.

Pe cealalta versiune  (1.10) au fost si 20 de playeri dar nu ai cum sa concurezi cu serverele celelalte deoarece au foarte multe servere.

Daca existsta doritor putem reface serverul dupa placerile celor care se vor strange.

@H1Gaming @Casio @MiXtap

@kafinty eu sunt aici sa te ajut. Am fost builder pe server de la versiunea de cand era versiunea 1.8.8

Daca se va reface serverul cum trebuie fara nicio problema voi fi aici pentru a reconstrui tot ce trebuie pentru server (spawn/shop/jail/pvp arena etc)

kafinty    162

@Casio, daca schimbam versiunea nu cred ca va ramane.

@H1Gaming, la ce te referi prin: "Daca se va reface serverul cum trebuie"? Ce ii lipseste acestei "variante" de server? Sau ce crezi ca are in plus? (Exceptand bug-uri).

Edited by kafinty

Casio    484

Prea multa vorba fara nimic palpabil. Vreau sa ma joc cand pot si am chef dar nu sa ma apuc acum si peste o luna doua trei sa se stearga/inchida.

H1Gaming    0
1 hour ago, kafinty said:

@Casio, daca schimbam versiunea nu cred ca va ramane.

@H1Gaming, la ce te referi prin: "Daca se va reface serverul cum trebuie"? Ce ii lipseste acestei "variante" de server? Sau ce crezi ca are in plus? (Exceptand bug-uri).

Ma gandesc la adaugarea unor plugin noi. Cum ar fi: 1.protectie anti grief si anti pvp cu cub de diamant fara regiuni. worldguard-ul sa se foloseasca doar constructiile serverului. 2. adaugarea unor NPC-uri la spawn, uni cu quest-uri alti fara. 3. Adaugarea unor iteme custom cu o denumire specifica ex(Casca de diamant cu numele Casca Linkmania) care sa iti ofere 5 puncte de viata in + si 25% knockback resistence. la full kit (casca, armura, pantaloni, papuci) sa ai 20 puncte viata in +(aici am dar doar un exemplu ca sa fie si pe sv ceva mai special, dar si daca se introduce aceasta idee itemele de acest gen sa fie foarte greu de obtinut. se poate crea un recipe special pentru ele). 4. Adaugarea spawnerelor la shop + inca un plugin pentru a evita lagul din cauza mobilor spawnati(nu stiu cum se numeste pluginul dar iti dau o poza sa vezi) 5. Adaugarea enchanturilor custom( enchanturile + efectul acestora https://drive.google.com/open?id=0B8MJC0EAY030UVVKa0dXUEh2LVU) 6.Adaugarea unor dungeon-uri cum ar fi: Ice Dungeon, Lava Dungeon, End Dungeon, Woodland Mansion Dungeon etc. 7. Adaugarea unui sistem de vote pentru a face serverul cunoscut si publicarea serverului pe http://minecraft-mp.com sau site pe care poti da playeri vote si sa creasca in rank.

Sunt sigur ca aces server poate ajunge mare. 

Numai bine. Sper sa vada mai multa lume postarea mea

poza cu mobi: 

Casio    484

PRO cu protectie de diamant fara regiuni.

Majoritatea nici nu stiu de asta cu cerere pe forum si etc., ei sunt fericiti cand vad la inceput ca au protectie si anti-pvp.

MiXtap    57

Eu sincer sunt multumit de el cum este acum. Ma intereseaza sa fie survival, shop-ul m-ar interesa sa functioneze (am vazut ca doar putine chestii merg) si sa fie regiuni poate job-uri pentru bani si shop. Dinspre partea mea, daca acestea sunt puse la punct, serverul este perfect. Acum ceva vreme am fost Helper pe serverul de linkmania, am ajutat la crearea spawn-ului, un copac mare in centrul spawnului pe o platforma cu poduri ce duce spre locurile unde isi pot face jucatorii regiuni dar din pacate nu au fost prea multi jucatori. Indiferend daca serverul are succes sau nu, eu tot continui sa joc si nu prea as vrea sa pice serverul sau sa se ia de la 0. Este un server vechi, bine pus la punct si cu putin efort, poate fi exact ce isi doreste un jucator de minecraft. 

FilareT    247

Ce versiune de server foloseste svr-ul ca am incercat sa intru cu aproape toate versiunile si nu ma lasa :/

kafinty    162
La 5/15/2017 la 16:53, FilareT a spus:

Ce versiune de server foloseste svr-ul ca am incercat sa intru cu aproape toate versiunile si nu ma lasa :/

1.11

DrgDimitriu    123

Am vrut și ieri, am vrut și azi să intru dar în continuare pare că serverul este offline. Știe cineva ceva în legătură cu asta?

kafinty    162
La 5/22/2017 la 6:49, flamer a spus:

No, mai joaca cineva? Se face in plan vreo lansare?

Se lucreaza la un plan.

La 5/25/2017 la 19:37, DrgDimitriu a spus:

Am vrut și ieri, am vrut și azi să intru dar în continuare pare că serverul este offline. Știe cineva ceva în legătură cu asta?

Se lucreaza la o versiune noua.

kafinty    162
Acum 6 ore, kafinty a spus:

Se lucreaza la un plan.

Se lucreaza la o versiune noua.

Serverul este online.