Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

kafinty

[ACCEPTAT] Redeschidere server Minecraft

16 posts in this topic

In ultima vreme am discutat cu @41nd si @adrian despre incercarea mea de a redeschide serverul de minecraft, iar acestia au fost de acord.

Acum vrem sa vedem ce sugestii aveti pentru acest proiect.

Edited by kafinty
0

Ar trebui să ai deja în cap cum vrei să arate serverul în funcție de ce performanțe are serverul și de ce știi tu să faci. Dacă stai după sugestii pierzi timpul.

0

Acum 45 minute, The Wizard a spus:

Ar trebui să ai deja în cap cum vrei să arate serverul în funcție de ce performanțe are serverul și de ce știi tu să faci. Dacă stai după sugestii pierzi timpul.

Am facut deja o baza a serverului care contine tot ce este necesar pentru a-i da drumul. Dar acum vreau sa mai adaug/configurez si dupa placerile playerilor.

Edited by kafinty
0

Eu de exemplu vreau mai mult „adventure” că n-am timp de stat după resurse, construit, etc.

Zone/castele/etc. cu capcane inteligente, greu de trecut și sunt mulțumit.
Și nici nu solicită serverul mult. Se pot face în același loc pe înălțime, că oricum se încarcă de la 0 la 256 bucata de pământ.

1

Acum 3 minute, The Wizard a spus:

Eu de exemplu vreau mai mult „adventure” că n-am timp de stat după resurse, construit, etc.

Zone/castele/etc. cu capcane inteligente, greu de trecut și sunt mulțumit.
Și nici nu solicită serverul mult. Se pot face în același loc pe înălțime, că oricum se încarcă de la 0 la 256 bucata de pământ.

Deocamdata nu am ajuns sa lucrez prea mult la mapa. Dar vom construii si ceva de genul daca nu de la inceput pe parcurs tot vom adauga.

1

Am mai adaugat cateva pluginuri.

Si am urcat serverul pe host.

Edited by kafinty
1

18 hours ago, kafinty said:

Si am urcat serverul pe host.

Felicitări, să nu uiți să precizezi și ip-ul de conectare dacă pot intra utilizatorii să testeze deja..

0

Acum 8 ore, 41nd a spus:

Felicitări, să nu uiți să precizezi și ip-ul de conectare dacă pot intra utilizatorii să testeze deja..

Am sa anunt o data cand vor putea playeri sa inrte pe server, pana atunci vreau sa mai adaug ceva la el. Daca reusesc in aceasta seara sa termin, vineri ii vom da drumul.

1

Vineri, 26.09.2016 ora 17:00. Deschiderea serverului LinkMania Minecraft!

IP: Minecraft.LinkMania.ro

Edited by kafinty
2

17 hours ago, kafinty said:

IP: Minecraft.LinkMania.ro

Dacă poți înregistra serverul la un serviciu online gen gametracker care oferă widget-uri cu numărul de jucători de pe server - să-mi dai codul html să-l public în sidebar-ul forumului.

0

Server online: Minecraft.LinkMania.Ro

Edited by kafinty
0

Mulți useri nici nu știu că s-a deschis, eu intru zilnic pe el, e ok pentru cine vrea Minecraft clasic.

Eu de vreo aproape 7 ani mă ocup de email marketing pentru diverse companii mari și anul ăsta sau în primăvara lui 2017 o să deschid o platformă de trimis mail-uri pentru clienții mici/medii.
Dacă ești interesat pot să mă ocup eu de tot, strategie, codare, verificare/adunare emai-uri, management liste, trimitere, etc. Cea mai eficientă reclamă se face prin mail.

Nu știu cât de bine o să meargă pentru o comunitate de gaming, eu mă ocup doar de magazine, dar nu cred că strică ca userii să primească din când în când un newsletter cu ce mai e nou pe LM.

Dacă ești de acord te pot contacta când e gata.

5

N-am avut timp sa ma ocup, dar in ca un rezumat, aduni adrese de email si trimiti newslettere in functie de preferinte.

Anunturi forum
Chestii de la MU
Alte chestii de la GTA

Si fiecare primeste ce-l intereseaza.

La magazine e mai complex.
Am promotii (saptamanale, lunare), Cart/Browse Abandon, Win Back, VIP (pentru aia care au cumparat de nu stiu cati dolari), etc.

Edited by The Wizard
0