Jump to content
Sign in to follow this  
Jigale

Propunere avatare.

Recommended Posts

Salut! Am observat pe forum ca avatarele sunt structurate pe dimensiunile 150x150 px. avand forma de patrat. Sugestie ar fi ca avatarele sa aiba  marimea 150 x 250 sau 150x300 px, pentru a se vedea mai bine. Asta ar ajuta mult la sectiunea Grafica , Webdesign etc. Daca se vor structura pe marimile de mai sus ma voi ocupa eu de acea sectiune , dar sa fie activitate. In rest decat cu userbar-urile pentru titluri ma ocup, impreuna cu cine mai doreste. @41nd arunca un ochi aici. Am postat diferenta intre  dimensiunile avatarelor mai jos.

Multumesc anticipat.

224c07975051a1e8cfbb0d6ce9e1bb07.png

Untitled-1-Recovered.png

Untitled-1.png

Edited by Jigale

Ar fi super, si eu am probleme cu multe poze, se vad foarte rau.

:fo-pro:

Dar asa s-ar ocupa mai mult spatiu, si nu e foarte bine pentru ca avem cam multe locuri in care sa trecem datele personale, si asa ar ocupa cam mult fiecare comm.

Acum 16 ore, Cosmintv a spus:

Ar fi super, si eu am probleme cu multe poze, se vad foarte rau.

Dar asa s-ar ocupa mai mult spatiu, si nu e foarte bine pentru ca avem cam multe locuri in care sa trecem datele personale, si asa ar ocupa cam mult fiecare comm.

Datele personale? Ce @#%64, ma doare fix in cwr unde stai tu, sau de unde ai net, sau ce scor ai la lightbox, ce dracu. (a picat pe tine capra, nu o lua personal)

:fo-pro: ar arata mai frumos cu avatarele normale (150x300) cum sunt intalnite peste tot.

Guest Stroger

Cu 150x300 ar arata destul de bine, eu majoritatea avatarelor le am 150x300 si e cam greu pentru a le incarca pe forum.

Daca forumul si celelalte sisteme ne permite treaba asta eu sunt total de acord cu voi. Insa cel mai bine va poate lamuri @41nd

Edited by EquiNox

On 6/27/2016 at 4:15 PM, Jigale said:

Salut! Am observat pe forum ca avatarele sunt structurate pe dimensiunile 150x150 px. avand forma de patrat. Sugestie ar fi ca avatarele sa aiba  marimea 150 x 250 sau 150x300 px, pentru a se vedea mai bine. Asta ar ajuta mult la sectiunea Grafica , Webdesign etc. Daca se vor structura pe marimile de mai sus ma voi ocupa eu de acea sectiune , dar sa fie activitate. In rest decat cu userbar-urile pentru titluri ma ocup, impreuna cu cine mai doreste. @41nd arunca un ochi aici. Am postat diferenta intre  dimensiunile avatarelor mai jos.

Multumesc anticipat.

Daca tot iti place ceea ce faci, poti ajuta sectiunea grafica si fara a se efectua aceste modificari.

Acum 3 minute, d4ni a spus:

Daca tot iti place ceea ce faci, poti ajuta sectiunea grafica si fara a se efectua aceste modificari.

Am sa incerc sa ajut cat se va putea. Problema este ca nu sunt cereri si foarte multe topicuri sunt deschise de la playerii vechi, iar acestea trebuiesc inchise

Nu vad influenta negativa a topicurilor vechi deschise.
Trebuie gasita, gandita o strategie in a promova sectiunea de grafica. 

Una dintre aceste "strategi" este inchiderea topicurilor de request userbar sau mai stiu eu ce topicuri similare mai exista pe la alte sectiuni. Cine are un request, sa posteze frumusel in sectiunea grafica.

On 6/27/2016 at 4:15 PM, Jigale said:

Sugestie ar fi ca avatarele sa aiba  marimea 150 x 250 sau 150x300 px, pentru a se vedea mai bine

Nu se poate asimetric..

12 minutes ago, d4ni said:

Foarte adevărat, spor !

Just now, Jigale said:

Din ce cauza?

Tehnică - soft forum - temă.

Acum 1 minut, d4ni a spus:

Nu vad influenta negativa a topicurilor vechi deschise.
Trebuie gasita, gandita o strategie in a promova sectiunea de grafica. 

Una dintre aceste "strategi" este inchiderea topicurilor de request userbar sau mai stiu eu ce topicuri similare mai exista pe la alte sectiuni. Cine are un request, sa posteze frumusel in sectiunea grafica.

Acum 1 minut, 41nd a spus:

Nu se poate asimetric..

Foarte adevărat, spor !

Sunt topicuri din 2014 care nu sunt inchise. Ma gandeam sa se adauge gradul de Designer. Am sa incerc sa creez un banner pentru sectiunea grafica pentru a promova aceasta sectiune.

2 minutes ago, Jigale said:

Ma gandeam sa se adauge gradul de Designer

Nu exclud un asemenea "grad" însă deocamdată nu avem pentru ce să facem efortul în ACP că nu avem persoane dedicate secțiunii.

Din păcate nu se pot face modificări asupra dimensiunilor avatarului din cauza temei.

#Și mie îmi surâdea ideea ta...

:f-thread-closed:

Vreau sa va intreb iarasi un lucru, indiferent daca nu o sa luati cont sau nu. Nu puteti sa bagati iarasi dimensiunile la avatare ce erau odata? Gen 150x2500, 150x30. Multa lumea a propus iarasi acest lucru, dar unii administratori au spus ca nu se mai poate acest lucru. 

ON: O tema foarte frumoasa. Felicitari!

1 hour ago, roxor mi se zice said:

Vreau sa va intreb iarasi un lucru, indiferent daca nu o sa luati cont sau nu. Nu puteti sa bagati iarasi dimensiunile la avatare ce erau odata? Gen 150x2500, 150x30. Multa lumea a propus iarasi acest lucru, dar unii administratori au spus ca nu se mai poate acest lucru. 

ON: O tema foarte frumoasa. Felicitari!

Nu cred ca se poate.

La IPB 3 vad ca poti sa setezi si width si height la imaginea de profil.

In IPB 4 vad ca scrie: Maximum profile photo width/height. Si e un singur numar pentru ambele...

Daca vrei un avatar "wide" trebuie sa il faci 150x150, si adaugi niste alb (cred ca merge si transparent) ca sa simulezi oarecum un avatar de 150x80

Acum 4 ore, The Wizard a spus:

Nu cred ca se poate.

La IPB 3 vad ca poti sa setezi si width si height la imaginea de profil.

In IPB 4 vad ca scrie: Maximum profile photo width/height. Si e un singur numar pentru ambele...

Daca vrei un avatar "wide" trebuie sa il faci 150x150, si adaugi niste alb (cred ca merge si transparent) ca sa simulezi oarecum un avatar de 150x80

Pacat de acest lucru.. 

Tin minte si acum de tema ce era odata prin 2013-2014, aia in care erau dimensiunile 150x2500/150x300.

Da, trebuie cu alb. Alta treaba este atunci cand il faci in PS, fara sa schimbi ceva dupa la el pentru a merge pe forum. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.