Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
Jully

Handmade-uri ... vă pasionează?

69 posts in this topic

Mai ales atunci cand vine vremea rece, ne umplem timpul liber cu tot soiul de activitati. Printre favoritele mele se afla activitatile de lucru manual, pe care impreuna cu fetita mea le desfasor an de an ascultand basme. :))

Ce idei dragute de handmade-uri putem culege de pe netul asta urias, la low cost dar la max distractie?

Iata un exemplu de coronita de Craciun

Coronita-de-Craciun-handmade-1.jpg

0

Ingerasi de sarbatori - se pot face lejer si cu copiii

PC060017.JPG

0

Sunt in renovarea unui apartament si am in plan sa imi fac eu totul ... Incepand de la  canapea , scaune , masa , obiecte de decor . Am cateva ideei proprii , dar am cautat mult si pe net si am vazut o gramada de chestii interesante pe care le poti face tu singur . Sper ca pana de craciun sa fie gata si sa vin cu ceva poze :) 

1

dovlecei pentru copii, de halloween, facuti cu fetita mea din tartacute, pentru targul de la gradinita

IMG_8013.JPG

0

Coronita de sarbatori

Am facut si eu intr-un an o astfel de coronita. Ca sa reziste feliile de fructe se taie si se tin la cuptor pana se usuca putin. Se racesc si apoi rezista foarte bine. Atentie insa sa nu le ardeti!

948443880.jpg

1

Ingerasi de craciun si hartie impaturita in complicata tehnica a evantaiului :))

testati si astia si cu mare succes

385221_113558502152912_668493807_n.jpg

0

In fiecare an facem pentru sarbatori un aranjament in care folosim bobite de toate felurile, cum sunt de exemplu macesele. Le tavalim prin albus de ou si zahar si le asamblam in aranjamente. Zaharul, dupa ce usuca, da efect de promoroaca. Arata foarte haios pe masa de Craciun, cu o lumanare langa, iar copiii se pot distra foarte frumos facandu-le.

P1240077.JPG

0

Mi se pare o idee geniala mai ales dupa sarbatori :)))

wine-cork-wreath.jpg

0

Mi-ar placea la nebunie sa am dezvoltat spiritul asta artistic... La scoala nu reuseam sa fac nimi la Educatie Tehnologica... Ca sa nu mai zic de Educatie plastica.

Insa, odata am facut niste panlicute de bus in brad.. am sa caut una casa revin cu poza :D

Am mai incercat sa fac niste bratari... au fost o catastrofa

0

IMG_0310.jpg

testate si reusite - absolut super parfumate

Din pacate s-au stricat repede portocalele. O saptamana au rezistat, dar a meritat efortul

0