Jump to content
Sign in to follow this  
DIGI_Helper

Oferta Optim si Complet cu telefoane - disponibila NATIONAL

Recommended Posts

Incepand cu data de 29.05.2014 abonamentele Optim / Complet cu achizitie de telefoane sunt disponibile in toata tara.

Abonamentele sunt:

Optim 2

200 minute nationale si internationale incluse (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

convorbiri nelimitate catre reteaua Digi, mobil si fix (Digi Mobil si Digi Tel)

internet mobil cu trafic nelimitat inclus si viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 3 GB

dupa consumarea minutelor incluse:

- numai 0.62 eurocenti/minut, TVA inclus, pentru convorbiri nationale fixe

- 1,24 eurocenti/minut, TVA inclus, pentru convorbiri nationale mobile

Optim 3

300 minute nationale si internationale incluse (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

internet mobil cu trafic nelimitat inclus si viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 3 GB

Optim 5

500 minute nationale si internationale incluse (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

internet mobil cu trafic nelimitat inclus si viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 4 GB

Optim Nelimitat

convorbiri NELIMITATE in orice retea nationala si in retele internationale (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

internet mobil cu trafic NELIMITAT, cu viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 5 GB

Complet 2

100 minute nationale si internationale incluse (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

Complet 3

150 minute nationale si internationale incluse (consulta site rcs-rds.ro pentru destinatiile internationale)

Telefonele mobile se pot achizitiona atat cu plata integrala cat si in 3, 6 sau 12 rate +avans.

Ratele se vor achita direct catre RCS RDS.

Modalitati de contractare:

• Daca esti abonat RCS RDS si ai cel putin 1 serviciu fix (TV/Satelit/Internet) cu o vechime de minim 6 luni in retea si cu facturile achitate la zi, atunci poti beneficia de oferta Optim / Complet in orice conditie. Preturile la telefoane care sunt valabile vor fi cele din TABELUL 1 (inserat mai jos) pentru ab. Optim respectiv TABELUL 3 pentru ab. Complet. Poti contracta maxim 4 telefoane.
  • Daca esti abonat RCS RDS si ai cel putin 1 serviciu fix (TV/Satelit/Internet) cu o vechime mai mica de 6 luni atunci poti contracta maxim 2 telefoane la abonamentele Optim / Complet. Primul telefon il vei putea procura conform TABELULUI 1(pentru ab. Optim) si TABELULUI 3(pentru ab. Complet). Al doilea telefon il vei putea contracta conform TABELULUI 2(pentru ab. Optim) respectiv TABELULUI 3(pentru ab. Complet).
  • Daca nu esti abonat RCS RDS, poti contracta maxim 2 telefoane la abonamente conform TABELULUI 2 (pentru ab. Optim) respectiv TABELULUI 3 (pentru ab. Complet).
  • Daca doresti sa contractezi abonamentele Optim/Complet in regim "SIM ONLY" atunci vei putea contracta maxim 4 abonamente.
Telefoanele din oferta RCS RDS sunt:

TABELUL 1:

285270d1402659506-rcs-tabelul-1.jpg

TABELUL 2:

285271d1402659506-rcs-tabelul-2.jpg

TABELUL 3:

285272d1402659506-rcs-tabelul-3.jpg

*tarifele sunt in LEI si includ tva

In cazul in care aveti intrebari/nelamuriri/neclaritati va rog sa postati in acest topic.

Edited by DIGI_Helper

Daca am un abonament optim nelimitat mai pot achizitiona un telefon acum ? sau doar in intocmirea contractului pot

Daca am un abonament optim nelimitat mai pot achizitiona un telefon acum ? sau doar in intocmirea contractului pot

Se poate sa iti achizitionezi telefon.

+

A fost introdus in ofeta modelul Allview A6 Quad.

Pentru TABELUL 1:

Pret: 340 LEI

Avans: 40 LEI

3 rate: 100 LEI

6 rate: 50 LEI

12 rate: 25 LEI

Pentru TABELUL 2

Pret: 340 LEI

Avans: 100 LEI

3 rate: 80 LEI

6 rate: 40 LEI

12 rate: 20 LEI

Preturile de mai sus INCLUD TVA.

E valabila oferta si in Sibiu. (e la nivel national)

Sa apelezi Dep. de relatii clienti si se plaseaza comanda.

Cand e pe stoc, va fi instiintata prin mail/sms, depinde ce date de contact va mentiona cand se plaseaza comanda.

S5 va aparea in aceasta oferta? Ce perioada minima contractuala implica achizitionarea unui terminal?

Am actualizat tabelele din primul post.

Am introdus modelul A6Quad; au iesit din oferta Allview P5 Symbol; LG Optimus L7 II P710; Huawei P6.

Au fost introduse mai multe telefoane, de asemenea au fost scoase cateva modele.

S-au modificat preturile la unele telefoane, va rog sa consultati tabelele din primul post.

Oferta e ok, mai ales ca pentru abonatii vechi se ofera sistemul de rate. Ce ii lipseste acestei oferte este disponibilitatea terminalelor. Se pare ca anumite modele sunt rare sau deloc... Astept sa vad in ce termen mi se va onora comanda...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cum pot să-mi activez datele pe telefon? Am încercat să creez un nou APN după cum m-au îndrumat nişte tutoriale (unul dintre tutoriale aparţinea lui Mortu), însă fără succes. Mi-am creat un Punct de acces cu numele "Digi.Mobil", am selectat "internet" la APN, am selectat "PAP" la Tip autentificare şi la Tip APN am selectat "internet + MMS". A mers pentru 30 de secunde (am intrat pe câteva pagini), însă după aceea s-au oprit şi n-am mai putut naviga pe internet cu ajutorul datelor. 

Ţin să precizez că am achiziţionat ieri abonamentul "Optim Nelimitat" şi am acces la internet mobil cu trafic nelimitat. Orice ajutor este binevenit. Mulţumesc anticipat!

Cum pot să-mi activez datele pe telefon? Am încercat să creez un nou APN [...]. Orice ajutor este binevenit. Mulţumesc anticipat!

De obicei, ar trebui sa mearga aceste setari:

Digi Internet:

Name: Digi Internet

APN: internet

MCC: 226

MNC: 05

Authentification type: Nesetat

Tip APN: default,supl

APN Protocol: IPv4

APN Roaming Protocol: IPv4

MMS:

Name: Digi MMS

APN: mms

MCC: 226

MNC: 05

Authentification type: Nesetat

Tip APN: mms

APN Protocol: IPv4

APN Roaming Protocol: IPv4

Succes

Vă mulțumesc amândurora pentru ajutor. Se pare că mă aflăm într-o zonă în care nu puteam avea acces la rețeaua Digi și eram conectat la o rețea parteneră (îmi apărea litera "R" deasupra semnalului).

"R" inseamna roaming national si momentan datele nu sunt disponibile in roaming national; vor fi disponibile din luna iulie.

Am facut un abonament digi optim nelimitat ,ma interesează si pe mine câteva numere de telefon de la rds,gen cost control rel. Clienți,etc,numere care pot fi folositoare ,daca sunt gratuite sau costa apelul,ma mai interesează daca instalez whatsapp si comunic prin intermediul lui sunt taxat,va multumesc .

La relații cu clienții suni la 7456, iar pentru a verifica costul, dai un SMS fără mesaj la 700. Cam aceste 2 numere le folosesc eu și sunt bucuros să le "împart" cu tine. :) 

Sunt taxabile aceste numere?whatsapp -se taxează?

Nu, nu sunt taxabile. Whatsapp folosește date, deci nu este taxabil în condițiile în care ai net nelimitat. 

Pentru abonamentele Optim si Complet nu se taxeaza SMS-ul la 700.

Pentru relatii clienti (cu privire la Digi Mobil) ai la dispozitei numerele 031.400.7777 sau din reteaua Digi Mobil *777

Whatsapp e o aplicatie care ruleaza pe internet, drept urmare tot ce faci in acea aplicatie este gratuit, nu implica costuri suplimentare.

numerele de call center nu merg niciunul,nici macar nu-mi apeleaza!

roaming de date ,incepand cu luna iulie(cand in iulie?).eu lucrez in Dumbravita,Timisoara si de foarte multe ori nu am semnal nici macar cu "r" -ul respectiv.picaje foate mari si dese de semnal,sa nu mai vorbesc de date,care iarasi nu-mi merg nici macar acasa,nu ca ar fi nevoie de ele acasa,dar totusi,nu merg.

Multumesc,

Daniel

Date pe roaming ,era stabilit pentru luna iulie,inca nu s-a dus ,pit da drumu la retea chiar pe 31 iulie,ai rabdare.

numerele de call center nu merg niciunul,nici macar nu-mi apeleaza!

roaming de date ,incepand cu luna iulie(cand in iulie?).eu lucrez in Dumbravita,Timisoara si de foarte multe ori nu am semnal nici macar cu "r" -ul respectiv.picaje foate mari si dese de semnal,sa nu mai vorbesc de date,care iarasi nu-mi merg nici macar acasa,nu ca ar fi nevoie de ele acasa,dar totusi,nu merg.

Multumesc,

Daniel

Numerele sunt active doar ca in cazul in care sunt multi clienti in asteptare centrala iti spune sa revii mai tarziu.

Incearca sa plasezi o sesizaer din DigiCare in care sa explici detaliat situatia.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.