Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zaicooo

Ne spune si noua cineva ceva noutati despre server?

Recommended Posts

au trecut cateva luni bune de cand nu se stie nimic despre starea serverului, unde s-a ajuns cu "lucrarile" ?

 

Probabil cand o sa se deschida Open Beta (daca se schimba versiunea) se anunta. Cred ca sunt deschise n topicuri de genul asta cu aceleasi intrebari .. Aveti rabdare .. 

Link to comment
Share on other sites

Am deosebita plăcere de a vă da câteva noutăți despre fostul server de MU Season 2 Linkmania.

1. Condoleanțe serverului! A murit! Mai trebuie numai înmormântat oficial de către un admin competent.
2. Printre cauzele morții serverului se află comunitatea vânătorească, care a decis să ia măsuri împotriva lui.

3. Vânătorii au distrus serverul de MU prin supraaglomerarea secției de plângeri, ducând astfel la un mare blocaj.

4. Jucătorii vizați de plângerile vânătorilor au plecat de pe server de teama unei urmăriri generale sau a unei împușcări.

5. Astfel, comunitatea Linkmania și-a început degradarea, până a ajuns la o culme de unde nu mai poate continua.

6. Neoficial, viitorul serverului este distrus, chiar dacă oficial acesta este altul, presupun că toată lumea știe.

7. Se va trece în curând la manevrele de resuscitare, dar serverul riscă oricând să se oprească din nou.

8. Asta este, serverul nu mai există pe hârtie. Să sperăm că se va anunța o redeschidere a lui curând.

9. De asemenea, redeschiderea va avea loc în data de 1 Aprilie 2014, așa că nu ne părăsiți!

Link to comment
Share on other sites

Am deosebita plăcere de a vă da câteva noutăți despre fostul server de MU Season 2 Linkmania.

1. Condoleanțe serverului! A murit! Mai trebuie numai înmormântat oficial de către un admin competent.

2. Printre cauzele morții serverului se află comunitatea vânătorească, care a decis să ia măsuri împotriva lui.

3. Vânătorii au distrus serverul de MU prin supraaglomerarea secției de plângeri, ducând astfel la un mare blocaj.

4. Jucătorii vizați de plângerile vânătorilor au plecat de pe server de teama unei urmăriri generale sau a unei împușcări.

5. Astfel, comunitatea Linkmania și-a început degradarea, până a ajuns la o culme de unde nu mai poate continua.

6. Neoficial, viitorul serverului este distrus, chiar dacă oficial acesta este altul, presupun că toată lumea știe.

7. Se va trece în curând la manevrele de resuscitare, dar serverul riscă oricând să se oprească din nou.

8. Asta este, serverul nu mai există pe hârtie. Să sperăm că se va anunța o redeschidere a lui curând.

9. De asemenea, redeschiderea va avea loc în data de 1 Aprilie 2014, așa că nu ne părăsiți!

 

Cred ca nu poti sa dormi noaptea din cauza serverului de Mu Linkmania .. Nu te tine nimeni aici iar daca dai search pe google sigur gasesti n servere de Mu care sa fie pe placut tau. :)

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar nu înțelegeți că eu doresc redeschiderea serverului ACESTA (nu să mă mut pe altul), nu altceva? Presupun că asta dorește toată lumea.

Voi chiar nu ați observat câtă vănătoare se face la plângeri? Mai toate sunt închise pe motiv că sunt inutile. De ce să fim noi atât de răi, nu înțeleg.

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar nu înțelegeți că eu doresc redeschiderea serverului ACESTA (nu să mă mut pe altul), nu altceva? Presupun că asta dorește toată lumea.

Voi chiar nu ați observat câtă vănătoare se face la plângeri? Mai toate sunt închise pe motiv că sunt inutile. De ce să fim noi atât de răi, nu înțeleg.

 

Daca vrei sa ajuti serverul nu faci deloc asta .. Nu inteleg de ce critici atata :-?? Crezi ca asa o sa rezolvi ceva? Iti spun eu ca nu ..

Link to comment
Share on other sites

:)) sfatul meu: un loc de munca (e clar ca astia care stam pe aici nu prea avem:)) ) o iubita sau mai mult timp cu familia (aici pentru aia care stau prea mult online, cum eram si eu), apoi incearca sa mai gasesti si alte hobby-uri gen pescuitul :)) mai iesi cu prietenii si astfel ii vei intelege pe cei care au parasit severul sau cei care activeaza foarte rar (genul meu) si atunci nu va veti mai stresa atata, daca este este, daca nu bagi un cs si nb :)) 

Va spun chestiile alea cu drag nu in batjocura pentru ca dupa ce realizezi ce pierdere de timp si de nervi e (la nivelul celor infocati) o sa iti para rau pentru timpul pierdut, in concluzie, lasa-tio mai moale, unii sunteti mai activi si mai doritori ca adminii :)) nu prea are rost... la un rr bd pierzi tot, vad ca nici titluri nu se mai dau numa greu :))

Link to comment
Share on other sites

Spre surprinderea ta, OldAsaph, eu nu intru prea des pe forum. De fapt, am intrat ieri, după mult timp de absență, ca să văd ce mai face serverul. Abia aștept să se redeschidă unul normal. Oricum eu voi intra destul de rar pe server, spre deosebire de alții.

Link to comment
Share on other sites

Noi speram (inca) sa va putem oferi o versiune mai noua si mai stabila decat ce ruleaza in prezent la concurenta- indiferent de numele lor.Din pacate, aici nu este atat de usor sa avansam cu lucrarile..atata timpcat nu prea avem acces la tot ce ne trebuie din punct de vedere tehnic.Partea buna e ca resurse sunt..insa nu le putem exploata de la distanta

Link to comment
Share on other sites

Acesta este răspunsul care ne trebuia! Mulțumim, Lancelot! Speranța nu moare niciodată! Problema este următoarea: concurența a obținut serverul de undeva. Dacă existau fișiere mai bune și mai stabile, atunci aceasta le-ar fi avut pe server. Drept urmare Linkmania trebuie să producă un server care să le întreacă pe toate! :-)
Chiar dacă nu va fi așa, eu consider că avem nevoie de un server cu versiune acceptabilă (de la sezon 2 full în sus), dar mai ales mai stabil, adică fără bugs&hacks.

Știu că Linkmania este non-profit (singurul server din lume fără "donații" și care nu este de apartament!), drept urmare nu poate angaja (plăti) pe nimeni. Oricum, presupun că mulți dintre noi jucăm (sau vom juca pe noul server) pentru faptul că este un server românesc și cinstit, nu de "donatori", adică o afacere mascată.

P. S. Lancelot, ce înseamnă faptul că "resurse sunt, dar nu pot fi exploatate de la distanță"? Nu prea am înțeles această afirmație ...

Link to comment
Share on other sites

E vorba de locatia in sine a serverului si de accesul la el. Din cei care aveau acces inainte..nu mai e niciunul pe aici

Pe partea tehnica singurii care pot misca ceva sunt ija si Iti- noi restul asteptam sa intram la beta version si la bug hunt

In niciun caz nu putem pune mai jos de sezonul 3- 4 oricum :) sa vedem insa concret daca cei de la RDS ne pot ajuta mai mult

Sunt sigur ca jucatori pe server vor fi din plin

Link to comment
Share on other sites

E vorba de locatia in sine a serverului si de accesul la el. Din cei care aveau acces inainte..nu mai e niciunul pe aici

Pe partea tehnica singurii care pot misca ceva sunt ija si Iti- noi restul asteptam sa intram la beta version si la bug hunt

In niciun caz nu putem pune mai jos de sezonul 3- 4 oricum :) sa vedem insa concret daca cei de la RDS ne pot ajuta mai mult

Sunt sigur ca jucatori pe server vor fi din plin

 

Sunt cativa playeri de pe server care se pricep cat de cat la partea tehnica ca sa nu zic chiar bine :) Daca va putem  ajuta cu ceva nu trebuie decat sa ziceti :)

Link to comment
Share on other sites

Serverul este on pentru cine are cont deja iar clientul poate fi luat de pe net din alte surse. Inlocuirea cu o noua versiune ( parerea mea ) n-o sa mai dureze mult. Versiunea ? (iar parerea mea ) Un S8 ori 6 ep 3 new char. RAGE / SUMM / items / 65k max stats... ar fi cool, nu !? :D Cam astea's cele mai noi less bug. Cu ajustarile de rigoare, vorba lui Lancelot : " vor fi jucatori din plin " ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...