Jump to content

Photo

Dinamo - Steaua (0-2 scor final)

• Please log in to reply
121 replies to this topic

Poll: Dinamo - Steaua (32 member(s) have cast votes)

Dinamo - Steaua

1. Voted 1 (10 votes [31.25%])

Percentage of vote: 31.25%

2. X (3 votes [9.38%])

Percentage of vote: 9.38%

3. 2 (19 votes [59.38%])

Percentage of vote: 59.38%

Vote Guests cannot vote

OFFLINE   Oliver

Oliver

I ❤ ⌂ ♫

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 3,484 posts
    • Online: 49d 1h 51m 14s
  • 68 topics
2,196
likes on posts

Cornel Dinu(care e dinamovist) a spus aseara la acele talk-show-uri de care vorbesti tu oliver, ca dinamo trebuia sa primeasca 3 cartonase rosii, deci nu ne trimite pe noi sa ne uitam la Tv la emisiun de dupa meci cand tu te pui si te culci de frustrat ce esti ca ti-a pierdut echipa.

Si da iti inteleg frustrare probabil ca daca ar fi fost steaua in locul lui dinamo si in clasament dar si la meciul de aseara la fel ar fi fost si orice fan stelist.

Fara jigniri nu se poate? Esti nervos? Te simti nesigur? Eu iti zic ce am vazut eu si ce am auzit de la oamenii de fotbal. Nu l-am prins pe Dinu ca nu ma uit la fanatik, mi se pare cel mai prost talk show de fotbal din istorie, cu grasul ala care stie fotbal cat stiu eu jujitsu, daca asa a zis el e treaba lui desi ma indoiesc. Eu iti zic ce am vazut la gsp si la sport.ro si asta e si parerea mea. Iti garantez ca daca eram in Anglia cateva din faulturile alea nici cu galben nu erau sanctionate din prima :D

OFFLINE   SeeD

SeeD

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 901 posts
    • Online: 3d 5h 42m 17s
  • 40 topics
56
likes on posts

In teren 0, in peluza 0, coregrafie neorganizata (sincer, cine astepti sa va ridice placutele de la sfarsitul inelului 3, vantu?) iar ”celebrii” ultrasi dinamovisti din sud erau asa rai incat jandarmii ii pazeau stand pe scaun =))

@Tudor te asigur eu ca din peluza pch se auzea doar un mic bazait, va mai faceati remarcati cand incepeati sa urlati  Dinamo pe silabe. Oricum galeria dinamovista s-a facut de ras cu proasta organizare a coregrafiei de la inelul 3, asa ca n-are rost.

@Potco ”Dinamo din mentalitate” tu vorbesti serios? Acum 2 luni erati 200-300 pe stadion.. :))

--------------

”Steaua a câştigat fără emoţii derby-ul cu Dinamo, astfel ca ros-albastrii se impun a cincea oara la rand in fata marilor rivali. 

OFFLINE   {Vlad}

{Vlad}

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 411 posts
    • Online: 6d 8h 13m 13s
  • 17 topics
197
likes on posts

Cornel Dinu(care e dinamovist) a spus aseara la acele talk-show-uri de care vorbesti tu oliver, ca dinamo trebuia sa primeasca 3 cartonase rosii, deci nu ne trimite pe noi sa ne uitam la Tv la emisiun de dupa meci cand tu te pui si te culci de frustrat ce esti ca ti-a pierdut echipa.

Si da iti inteleg frustrare probabil ca daca ar fi fost steaua in locul lui dinamo si in clasament dar si la meciul de aseara la fel ar fi fost si orice fan stelist.

Fara jigniri nu se poate? Esti nervos? Te simti nesigur? Eu iti zic ce am vazut eu si ce am auzit de la oamenii de fotbal. Nu l-am prins pe Dinu ca nu ma uit la fanatik, mi se pare cel mai prost talk show de fotbal din istorie, cu grasul ala care stie fotbal cat stiu eu jujitsu, daca asa a zis el e treaba lui desi ma indoiesc. Eu iti zic ce am vazut la gsp si la sport.ro si asta e si parerea mea. Iti garantez ca daca eram in Anglia cateva din faulturile alea nici cu galben nu erau sanctionate din prima :D

Chriches cu genunchiul umflat si e suspect de ruptura de ligamente daca sti ce inseamna asta, Chipciu glenza umflata...ti se par faultiri de galben?

OFFLINE   fReSh`

fReSh`

Never too late!

• LinkManiac
  • 1,111 posts
    • Online: 86d 3h 53m 24s
  • 21 topics
230
likes on posts

In teren 0, in peluza 0, coregrafie neorganizata (sincer, cine astepti sa va ridice placutele de la sfarsitul inelului 3, vantu?) iar ”celebrii” ultrasi dinamovisti din sud erau asa rai incat jandarmii ii pazeau stand pe scaun =))

@Tudor te asigur eu ca din peluza pch se auzea doar un mic bazait, va mai faceati remarcati cand incepeati sa urlati  Dinamo pe silabe. Oricum galeria dinamovista s-a facut de ras cu proasta organizare a coregrafiei de la inelul 3, asa ca n-are rost.

@Potco ”Dinamo din mentalitate” tu vorbesti serios? Acum 2 luni erati 200-300 pe stadion.. :))

--------------

”Steaua a câştigat fără emoţii derby-ul cu Dinamo, astfel ca ros-albastrii se impun a cincea oara la rand in fata marilor rivali. 

"in peluza 0" :)), check this 

Vlad, pe chipciu l-a lovit tanase, nu un Dinamovist :) 

Edited by fReSh`, 11 May 2013 - 10:28.

Guest_Elessar_*

Guest_Elessar_*
  • Vizitatori
  • 68 topics

Cat o sa mai pupati steaua in c*r frate? Pana anul trecut ati si uitat cu ce echipa tineti , de cand a revenit becali cu banii de la liga gata toti sunteti stelisti. 

Cum poti sa spui ca Dinamo a fost 0 in peluza cand doar noi ne auzeam, singura voastra coregrafie a fost cea cu mainile pe sus si strigati campioana campioana .. asta-i tot ce poate steaua in materie de coregrafie la singurul derby din Romania.

Noi am stat pana in minutul 90 si am cantat, chiar daca era 2-0, nu ne-am miscat de pe scaune nici cand ati plecat ca pi*d*le la vestiare, in locul vostru taceam. 

Cum poti sa spui de ultrasii de la sud ca au fost paziti de pe scaun de jandarmi cand au fost evacuati din peluza si voi aveati 1 rand de jandarmi pe fiecare parte, care daca le ziceai bau nu stiau ce sa faca mai intai.

OFFLINE   Oliver

Oliver

I ❤ ⌂ ♫

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 3,484 posts
  • 30 topics
2,196
likes on posts

Chriches cu genunchiul umflat si e suspect de ruptura de ligamente daca sti ce inseamna asta, Chipciu glenza umflata...ti se par faultiri de galben?

Inca o dovada ca esti paralel cu fenomenul numit fotbal: Chpciu a fost faultat de Tanase. Singurul fault marisor ce merita sanctionat, si a fost sanctionat, a fost cel a lui Stratila si avand in vedere ca nu a mai avut antecedente / avertizari inainte a primit galben nu rosu. ARBITRAJUL A FOST CAT SE POATE DE BUN.

@SeeD, citeste postul meu, suporterii Stelei nici nu s-au simtit, ca de obicei au fost 0 pe langa suporterii dinamovisti. Tot timpul Dinamo va fi peste Steaua si peste orice echipa din liga 1 la capitolul asta, indiferent de pozitiile in clasament si asta trebuie sa o recunoasteti. Tu vorbesti de coregrafie? V-ati dat foc singuri la bannere si nici nu ati fost in stare sa vi le puneti. Inafara de prima silaba din cuvantul ''campionii'' nu v-ati auzit, nici nu apucati sa terminati de pronuntat acest mirific cuvant pentru voi ca deja erati acoperiti. Asta e tot ce poate Steaua? Sincer sunt dezamagit... ma asteptam la mai multe. Inca ceva, chiar vrei sa vorbim de palmaresul meciurilor directe dintre Dinamo si Steaua? Ca vad ca insisti cu cele 5 victorii consecutive. Nu uita cate victorii are Dinamo in fata Stelei si cate are Steaua in fata lui Dinamo.

Edited by Oliver, 11 May 2013 - 10:47.

OFFLINE   Hamsik

Hamsik

Hai RAPID !

• LinkManiac
  • 940 posts
    • Online: 158d 18h 29m 20s
  • 0 topics
1,215
likes on posts

Hai ca am venit :)) Nu am postat aseara pentru ca m-am culcat de nervi imediat dupa meci. Nu am ce zice frate... Cand incepi meciul cu Rus, cu Danciulescu cu Boubacar (cand stii ca nu e in forma), cand faci schimbarile ce trebuiau facute asa tarziu, cand iti lipsesc multi jucatori dar tot joci cu prafii minute bune, cand il ai pe Rotariu si il bagi asa tarziu... Practic nu am nicio scuza, din lotul ala subtire pe care il avem Talnar a folosit cei mai slabi jucatori. Hai nu exagerati, ce a dominat Steaua ma? Chiar asa dezastru nu a fost, a fost cat de cat echilibrat in anumite momente ale jocului si in alte momente Steaua s-a vazut mai bine pe teren avand in vedere defensiva subreda a dinamovistilor (mai ales pe partea dreapta unde juca cel mai praf dintre prafi - Rus - ). Daca in tur cele 3 puncte trebuiau sa mearga la dinamo CLAR ei bine acum punctele s-au dus la cine trebuia :D

Un singur lucru mi-a placut aseara: am vazut niste suporteri pe care stim ca niciodata nu ii va avea Steaua sau oricare alt club din Romania, s-a vazut cea mai frumoasa galerie din tara! La 2-0 in minutul 90 baietii cantau de rupeau, nu o sa vezi asa ceva in Ghena niciodata! Noi de 2-3 ori mai putini in TUR fata de cati stelisti au fost acum am acoperit tot stadionul aproape tot meciul, ei cati au fost acum nici nu s-au simtit, chiar ma asteptam la un duel intre peluze dar nu prea a fost asa... Inafara de arderea propriului banner si de faptul ca nu au fost in stare sa isi desfasoare propria ''plapuma'' in galerie nu s-au remarcat cu nimic.

Legat de aruncatul obiectelor... fiecare arunca cu ce are: daca crrapidistii aruncau cu flegme si materii fecale (sau ce erau alea) noi aruncam cu telefoane si torte, ne permitem:>. Juan, nu e nicio urma de invidie, in caz ca nu stii derby-urile din Bucuresti se lasa cu incidente, indiferent din partea carei galerii. Fii tu sigur ca si stelistii ar fi aruncat daca nu erau campioni. Asta e, sta in natura noastra de romani, asta e civilizatia noastra, nu ca m-ar fi suparat momentele de aseara in care s-a intrerupt meciul; mi s-a parut chiar amuzant cum femeia aia de Bourceanu mergea si cersea in continuu arbitrului ca vai doamne el nu putea sa bata cornerul.

De arbitraj nu am ce sa ma iau, a fost un arbitraj exceptional (mai putin partea in care meciul a durat doar 76 minute - a fost cronometrat -, in alea 14 minute se putea intampla orice). Nu va luati dupa comentatorii aia stelisti cand vorbeau de cartonasele rosii. Duceti-va si uitati-va la comentariile de dupa, la talk-show-uri si veti vedea ca am dreptate. Tot respectul pentru Coltescu, asa trebuie sa fie arbitrate toate meciurile, exact ca in ligile superioare. Nu scoti cartonasul rosu imediat cum vezi ca Tanase se pune si se rostogoleste pe toata iarba aia si PAAC cand fluiera lovitura libera se ridica baiatu si e mai sprinten ca o gazela. Da, poate ca s-a jucat umpic mai dur de cum eram obisnuiti (si noi si restul) dar asta a fost doar din cauza avantului si din cauza faptului ca doreau sa castige cu orice pret; nu uita ca asa stil de joc are si Real Madrid - la limita cartonasului rosu - cat si in Premier League - Liverpool, Man City -; ca romanii sunt niste balerine ce nu pot face fata acestui sistem de joc asta nu e problema arbitrului :D . Inafara de intrarea lui Stratila nu a fost absolut nimic iesit din comun pe teren; nu uitati ca Chipciu a fost faultat de Tanase

Eu unul sper sa fie adevarat ce a zis Talnar ca are o lista de 18 jucatori inaintata la Negoita, cu un asemenea lot nu mai putem avea pretentia sa ne batem campionatul urmator pentru un loc acceptabil unei echipe de teapa lui Dinamo

Tot respectul pentru Steaua si pentru ca a luat campionatul! 2 cupe (un campionat si o cupa a Romaniei) luate in 7 ani! Tot asa va doresc!

Deci asa ceva... nu cred :)), asta inseamna doar prostie ma, nu ca "ai cu ce". Cum sa iti arunci telefonul in Bourceanu? :)

Steaua: Inainte Chipciu i-a spart capul lui Rusescu, Dodel ii rupe piciorul lui Chipciu... da, aveti dreptate, chiar nu aveti cu cine juca.

Edited by Hamsik, 11 May 2013 - 10:54.

OFFLINE   Tudor93

Tudor93

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 95 posts
    • Online: 6d 15h 9m 1s
  • 40 topics
54
likes on posts

Asta cu suporterii de rezultat discutati-o in alta parte, baieti (e topic am impresia, nu e chiar exact despre asta, e ala cu galerii). Da, Seed, stiu ca va este greu sa acceptati ca fenomenul e o necunoscuta pentru voi.

OFFLINE   SeeD

SeeD

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 901 posts
  • 21 topics
56
likes on posts

Cat o sa mai pupati steaua in c*r frate? Pana anul trecut ati si uitat cu ce echipa tineti , de cand a revenit becali cu banii de la liga gata toti sunteti stelisti. 

Cum poti sa spui ca Dinamo a fost 0 in peluza cand doar noi ne auzeam, singura voastra coregrafie a fost cea cu mainile pe sus si strigati campioana campioana .. asta-i tot ce poate steaua in materie de coregrafie la singurul derby din Romania.

Noi am stat pana in minutul 90 si am cantat, chiar daca era 2-0, nu ne-am miscat de pe scaune nici cand ati plecat ca pi*d*le la vestiare, in locul vostru taceam. 

Cum poti sa spui de ultrasii de la sud ca au fost paziti de pe scaun de jandarmi cand au fost evacuati din peluza si voi aveati 1 rand de jandarmi pe fiecare parte, care daca le ziceai bau nu stiau ce sa faca mai intai.

Uite aici:

http://storage0.dms....1.jpg?width=610

http://storage0.dms....3.jpg?width=610

Acum compara cu:

Tine cont de galeria gazda si galeria oaspete si trage linie...

Stii de ce au fost evacuati cei din sud dinamo?

Edited by SeeD, 11 May 2013 - 11:00.

Guest_Elessar_*

Guest_Elessar_*
  • Vizitatori
  • 30 topics

Da stiu, nu vorbesc prostii. Am fost la meci si stiu exact ce vorbesc. Degeaba ai pus pozele alea deoarece nu sunt facute cand am dat noi foc la torte si nu se mai vedea nimic pe tot stadionul, sa numai vorbim si de tortele din teren.

OFFLINE   fReSh`

fReSh`

Never too late!

• LinkManiac
  • 1,111 posts
  • 40 topics
230
likes on posts

Defapt, nu-mi mai bat capu ca n-am cu cine :), fie ca voi, noi am avut galerie 0, echipa 0. Am mai repetat de vreo 3 ori mai sus cateva lucruri.

Daca tot sustineti ca galeria voastra a fost cea mai tare, sa vedem de la anul, din ce am inteles exista o discutie in care echipa adversa va primi bilete cat sa umple o peluza, sa vedem atunci galerie 0 cum ziceti voi.. 

Edited by fReSh`, 11 May 2013 - 11:13.

OFFLINE   ssmmqq

ssmmqq

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,120 posts
    • Online: 1d 5h 42m 34s
  • 91 topics
71
likes on posts

Dupa cum a jucat dinamo, se poate muta topicul la categoria RUGBY. 
Revenind, steaua a dominat tot meciul si am nimerit si scoru'  :peace:

OFFLINE   SeeD

SeeD

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 901 posts
  • 68 topics
56
likes on posts

Da stiu, nu vorbesc prostii. Am fost la meci si stiu exact ce vorbesc. Degeaba ai pus pozele alea deoarece nu sunt facute cand am dat noi foc la torte si nu se mai vedea nimic pe tot stadionul, sa numai vorbim si de tortele din teren.

Cand va aud...

Va credeti ultrasi/suporteri ca aruncati cu torte si tot felul de obiecte in teren?Torta trebuia sa arda in peluza, nu pe teren.Si noi am avut un numar mare de torte dar nu le-am aruncat in teren sau pe fanii dinamovisti.

@Tudor documenteaza-te si putin si vezi cine a adus prima data ”fenomenul” in Romania...

Edited by SeeD, 11 May 2013 - 11:33.

OFFLINE   Aurica18

Aurica18

Cel mai amuzant user al anului

• Asistent GTA RPG
  • 1,599 posts
    • Online: 76d 10h 8m 28s
  • 40 topics
4,849
likes on posts

Cand o sa auziti si voi asta pe stadion la voi ? :))

OFFLINE   Oliver

Oliver

I ❤ ⌂ ♫

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 3,484 posts
  • 0 topics
2,196
likes on posts

Uite aici:

Acum compara cu:

Repet, nu exista galerie din Romania sa se compare cu cea a lui Dinamo. La nivel de coregrafie nimic nici macar nu se apropie de PCH. Poze cand toti desteptii aia dezbracati de la Steaua erau afumati sub cearceafu ala si l-au gaurit sa iasa prin el nu ai? Da, respect Steaua pentru tot dar la nivel de galerie, coregrafii sunt complet paraleli, nu au nicio treaba. Ei sunt din-aia ce se bazeaza pe deviza ''cantitate si atat''. Au nevoie de organizare, de idei inteligente dar in galerie stelei, cat e ea de mare nu gasesti asa ceva. Cum spunea cineva mai sus, hai sa mergem pe topicul destinat acestui subiect sa discutam despre galerii.

ON: imediat dupa meci Negoita a anuntat mari schimbari la echipa, incepand cu Talnar si vreo 6-7 jucatori din start. Sunt in discutii cu peste 15 jucatori. Sper ca viitorul campionat sa nu mai fie o dezamagire

@Aurica18, fii sigur ca nu se va auzi nici pe stadionul nostru nici pe stadionul Stelei. Or fi ei buni la nivelul de Liga 1 dar nu ii vad cum ar putea trece peste 3 tururi preliminare. Astept sezonul urmator unde sunt sigur ca lupta va fi mult mai apriga, Steaua a avut noroc sezonul asta: nu au jucat ei bine, au jucat celelalte echipe prost. Sunt aproape sigur ca in urmatorul sezon nu se va mai putea vorbi de asa ceva

Edited by Oliver, 11 May 2013 - 11:45.

OFFLINE   SeeD

SeeD

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 901 posts
  • 91 topics
56
likes on posts

Defapt, nu-mi mai bat capu ca n-am cu cine :), fie ca voi, noi am avut galerie 0, echipa 0. Am mai repetat de vreo 3 ori mai sus cateva lucruri.

Daca tot sustineti ca galeria voastra a fost cea mai tare, sa vedem de la anul, din ce am inteles exista o discutie in care echipa adversa va primi bilete cat sa umple o peluza, sa vedem atunci galerie 0 cum ziceti voi.. 

N-ai cu cine? Poate esti si tu un lider de galerie si eu nu stiu.Oricum impresia ca locuiesti undeva prin busuioaca ascunsa si vorbesti de fotbalul din Bucuresti, in fine...

@Oliver,  cum poti spune ca nu exista galerie in Romania care sa nu se compare cu cea a lui Dinamo?Am vazut aseara ce coregrafii fac dinamovistii, efectiv nu s-au putut organiza incat sa ridice placute deasupra capului si chiar daca iesea ca la carte, ce iesea?FCD?asta ti se pare original?Daca ti se pare ca gresesc posteaza te rog in topicul destinat galeriilor coregrafii dinamoviste ”originale” care te-au facut sa spui asemenea prostii.

edit: Pe langa aia 6-7 jucatori inca un grup de suporteri ar mai fii ok pentru voi :))

Edited by SeeD, 11 May 2013 - 12:09.

OFFLINE   Tudor93

Tudor93

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 95 posts
  • 0 topics
54
likes on posts

Cand va aud...

Va credeti ultrasi/suporteri ca aruncati cu torte si tot felul de obiecte in teren?Torta trebuia sa arda in peluza, nu pe teren.Si noi am avut un numar mare de torte dar nu le-am aruncat in teren sau pe fanii dinamovisti.

Nu, ne credem suporteri ca noi am incurajat echipa 90 de minute.

@Tudor documenteaza-te si putin si vezi cine a adus prima data ”fenomenul” in Romania...

Ma refer la momentul actual. Imi pare rau baieti, pur si simplu sunteti departe de noi. Si de restul galeriilor, de altfel.

Nu o mai da aiurea in offtopic :).

@Oliver,  cum poti spune ca nu exista galerie in Romania care sa nu se compare cu cea a lui Dinamo?Am vazut aseara ce coregrafii fac dinamovistii, efectiv nu s-au putut organiza incat sa ridice placute deasupra capului si chiar daca iesea ca la carte, ce iesea?FCD?asta ti se pare original?Daca ti se pare ca gresesc posteaza te rog in topicul destinat galeriilor coregrafii dinamoviste ”originale” care te-au facut sa spui asemenea prostii.

Acum postezi la misto ca nu mai ai argumente, sau ce? Din coregrafie tu numai "FCD" ai vazut? In fine, e greu ma...

Si chiar daca ar fi fost numai "FCD" coregrafia, voi nici nu ar fi trebuit sa aveti tupeu sa behaiti ceva. Mari coregrafii ce ati avut voi in ultimul timp: magica stiaua, sau 1947 (facut pe dos si ala :)) ). Uita-te la ultimele coregrafii ale PCH-ului si vezi ce inseamna sa ai si un mesaj, nu doar un nume aruncat acolo.

Edited by Tudor93, 11 May 2013 - 12:28.

OFFLINE   Aurica18

Aurica18

• Asistent GTA RPG
  • 1,599 posts
  • 68 topics
4,849
likes on posts

Uite aici:

Acum compara cu:

Repet, nu exista galerie din Romania sa se compare cu cea a lui Dinamo. La nivel de coregrafie nimic nici macar nu se apropie de PCH. Poze cand toti desteptii aia dezbracati de la Steaua erau afumati sub cearceafu ala si l-au gaurit sa iasa prin el nu ai? Da, respect Steaua pentru tot dar la nivel de galerie, coregrafii sunt complet paraleli, nu au nicio treaba. Ei sunt din-aia ce se bazeaza pe deviza ''cantitate si atat''. Au nevoie de organizare, de idei inteligente dar in galerie stelei, cat e ea de mare nu gasesti asa ceva. Cum spunea cineva mai sus, hai sa mergem pe topicul destinat acestui subiect sa discutam despre galerii.

ON: imediat dupa meci Negoita a anuntat mari schimbari la echipa, incepand cu Talnar si vreo 6-7 jucatori din start. Sunt in discutii cu peste 15 jucatori. Sper ca viitorul campionat sa nu mai fie o dezamagire

@Aurica18, fii sigur ca nu se va auzi nici pe stadionul nostru nici pe stadionul Stelei. Or fi ei buni la nivelul de Liga 1 dar nu ii vad cum ar putea trece peste 3 tururi preliminare. Astept sezonul urmator unde sunt sigur ca lupta va fi mult mai apriga, Steaua a avut noroc sezonul asta: nu au jucat ei bine, au jucat celelalte echipe prost. Sunt aproape sigur ca in urmatorul sezon nu se va mai putea vorbi de asa ceva

=))))))))) Jur esti penibil cum sa zici ca nu a jucat Steaua bine ? OMFG toate echipele au jucat prost nu ? si Ajax a jucat prost nu ? Hai frate recunoasteti odata ca suntem peste voi , a reiinviat galeria lu Dinamo ce sa zic mari fani , nu de mult imi aduc aminte ca nu erati in stare sa aduceti 300 de fani la stadion si acum sunteti spartani , cum sa zici ca Steaua a avut noroc , daca nu era Steaua nu mai pupati voi nici macar grupele Europa League dupa locu 1 in Liga 1 sa ziceti mersi ca Steaua CFR si Rapid au adus puncte pt Romania , Dinamo e ciuca batailor in Europa mereu face Romania de ras cand ia bataie de la toti amatorii si necunoscutii . Vorbiti de New Dinamo , pai stai sa vedem ce o sa faceti sezonu viitor ca de New Dinamo se vorbea inca de pe vremea lu Borcea si vad ca nu s-a intamplat nimic . Nu vad cu ce puteti sa va laudati voi , in campionat praf , in Europa nici nu se pune problema , cu galeria ? a da stai ca daca o sa continue asa Dinamo iar o sa aveti 150 de fani la meci , cat crezi ca o sa inghita lumea duma asta cu New Dinamo , v-a dat Talnar sperante sa terminati si voi pe loc de Europa League cu un lot plombat si acum toata lumea ii sare in cap ca Talnar nu e antrenor si ca face numai greseli . Pana cand ziceti voi ca o sa ''renasteti'' adica in sezonu viitor ,Steaua defileaza , sezonu asta nici o echipa din Liga 1 nu i-a pus probleme , macar recunoasteti , cum sa zici ca a fost noroc , doamne fereste :|

@Tudor esti noul moderator cumva ? sau te oftica adevaru ?

Edited by Aurica18, 11 May 2013 - 12:39.

OFFLINE   Tudor93

Tudor93

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 95 posts
  • 40 topics
54
likes on posts

Nu sunt noul moderator, incerc totusi sa previn un flame war (din pacate, deja a inceput). Nu ma oftica adevarul... Dar nu inteleg ce rost are replica cu champions league intr-un topic destinat derby-ului Dinamo-Steaua. Eu am incheiat aici, daca vreti (si sunt sigur ca da) sa mai discutam despre galerii/suporteri/etc. haideti sa ne mutam in alt topic :).

OFFLINE   Oliver

Oliver

I ❤ ⌂ ♫

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 3,484 posts
  • 30 topics
2,196
likes on posts

Aurica, asa e tata. Stiaua e o echipa norocoasa, tot timpul a avut noroc la tragerile la sorti in general in Europa. Acum na, a dat de Ajax, a fost dominata ambele meciuri dar cu cel mai mare noroc de pe pamant a trecut, la Chelsea nici norocul nu i-a ajutat. Si te rog sa citesti cu atentie ce scriu eu, nu te baga asa in cearta fara sa analizezi postul meu calumea. Am zis cat se poate de clar si concis: STEAUA A CASTIGAT CAMPIONATUL PENTRU CA CELALALTE ECHIPE AU JUCAT PROST, NU AU JUCAT EI BINE. Vezi bine cuvantul acela ''campionat'' da? Sau ce? Ajax joaca in Liga 1? Am explicat si mai sus dar ce sa citesti tu, nu... e prea obositor: SUPORTERII BOICOTAU IMPOTRIVA CONDUCERII SI A CONDITIILOR DE PE STADION, de aia nu se prezentau la meciuri, nu din cauza ca nu iubeau echipa. Cum am schimbat conducerea si stadionul avem cel mai mare numar de suporteri din tara. Nu stiu cum sa iti zic dar noi in Vinerea mare la 14:30 strangeam 22.000 de oameni cu Gaz Metan Medias si Steaua in aceeasi zi nu strangea nici macar jumate din numarul ala cu locul 2, Pandurii de la 20:00 sau cand era meciul. Am spus-o de nenumarate ori, Steaua ca joc campionatul asta a fost peste Dinamo dar la galerie... e la 100 ani lumina distanta. Galeria dinamovista este cu mult peste nivelul galeriilor din Romania, inclusiv a Stelei. Nu sunteti in stare sa afisati un banner pe stadion, cum zicea si Tudor, nici anul infiintari nu sunteti in stare sa vi-l puneti deci nu va mai agitati ca va agitati degeaba. O mai spun odata: Becali a bagat bani la echipa, Becali, omul ala ce pana acum il injurati de nu mai puteati, acum cand a bagat bani, il idolatrizati toti, asta da dovada de ipocrizie. Pana acum unde erati? Era vai de voi. Acum s-au trezit si ceilalti conducatori si au inceput sa bage bani, campionatul asta a fost de toata jena, asteapta tu sa inceapa noul sezon, atunci sa vad care se mai lauda. Nu, nu e vina lui Talnar ca nu a bagat Badea pana acum bani in echipa sa aduca jucatori dar e vina lui ca a jucat cu cei mai slabi jucatori posibili meciul de aseara. A venit Negoita, vara asta vom incepe de la 0 si vei vedea de sezonul urmator o noua fata a echipei.

Coregrafia la derby a fost impecabila, de mult nu s-a mai vazut asa ceva in Romania, chiar m-am bucurat de atmosfera creata de fanii dinamovisti in ciuda scorului si cu asta punct.

Last post here, daca mai doriti ceva va astept pe PM sau in topicul cu galeriile, nu de alta dar incepem toti sa sarim gardul si poate sare nenea Juan cu warn-urile.

EDIT: @dannnutz Daca ai fi citit un post de-al meu recent ti-ai fi dat seama ca am zis ''nu am nicio scuza, Steaua a meritat victoria''. Steaua a jucat bine in comparatie cu jocurile celorlalte echipe dar nu aia vroiam sa subliniez, in fine... Macar ganditi inainte sa postati si uitati-va peste ce zice lumea, nu sariti cu gura doar ca sa va aflati in treaba.

Edited by Oliver, 11 May 2013 - 13:03.

OFFLINE   SeeD

SeeD

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 901 posts
  • 91 topics
56
likes on posts

Cand va aud...

Nu, ne credem suporteri ca noi am incurajat echipa 90 de minute.

Ma refer la momentul actual. Imi pare rau baieti, pur si simplu sunteti departe de noi. Si de restul galeriilor, de altfel.

Nu o mai da aiurea in offtopic :).

Acum postezi la misto ca nu mai ai argumente, sau ce? Din coregrafie tu numai "FCD" ai vazut? In fine, e greu ma...

Si chiar daca ar fi fost numai "FCD" coregrafia, voi nici nu ar fi trebuit sa aveti tupeu sa behaiti ceva. Mari coregrafii ce ati avut voi in ultimul timp: magica stiaua, sau 1947 (facut pe dos si ala :)) ). Uita-te la ultimele coregrafii ale PCH-ului si vezi ce inseamna sa ai si un mesaj, nu doar un nume aruncat acolo.

dinamo-rapid-live-blog-derby-fara-titlu-

”Ooo, ce spectaculos, cate creativitate, cata inteligenta, felicitari!”

Chiar nu vedeti?Sunteti din ce in ce mai patetici cu fiecare coregrafie pe care o faceti.Dar daca aveti ceva mai bun si ma puteti contrazice, astept sa postati in topicul destinat galeriilor, sper doar sa nu veniti cu ”rezistam” sau cu inimioara aia :))

Sa nu uitam istoria recenta, cand toti fanii dinamovisti au aplaudat in picioare coregrafia stelei de pe national arena..Cine spunea ca galeria stelei n-are creativitate?

Edited by SeeD, 11 May 2013 - 12:51.

OFFLINE   ssmmqq

ssmmqq

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,120 posts
    • Online: 1d 5h 42m 34s
  • 42 topics
71
likes on posts

Aurica, asa e tata. Stiaua e o echipa norocoasa, tot timpul a avut noroc la tragerile la sorti in general in Europa. Acum na, a dat de Ajax, a fost dominata ambele meciuri dar cu cel mai mare noroc de pe pamant a trecut, la Chelsea nici norocul nu i-a ajutat. Si te rog sa citesti cu atentie ce scriu eu, nu te baga asa in cearta fara sa analizezi postul meu calumea. Am zis cat se poate de clar si concis: STEAUA A CASTIGAT CAMPIONATUL PENTRU CA CELALALTE ECHIPE AU JUCAT PROST, NU AU JUCAT EI BINE. Vezi bine cuvantul acela ''campionat'' da? Sau ce? Ajax joaca in Liga 1? Am explicat si mai sus dar ce sa citesti tu, nu... e prea obositor: SUPORTERII BOICOTAU IMPOTRIVA CONDUCERII SI A CONDITIILOR DE PE STADION, de aia nu se prezentau la meciuri, nu din cauza ca nu iubeau echipa. Cum am schimbat conducerea si stadionul avem cel mai mare numar de suporteri din tara. Nu stiu cum sa iti zic dar noi in Vinerea mare la 14:30 strangeam 22.000 de oameni cu Gaz Metan Medias si Steaua in aceeasi zi nu strangea nici macar jumate din numarul ala cu locul 2, Pandurii de la 20:00 sau cand era meciul. Am spus-o de nenumarate ori, Steaua ca joc campionatul asta a fost peste Dinamo dar la galerie... e la 100 ani lumina distanta. Galeria dinamovista este cu mult peste nivelul galeriilor din Romania, inclusiv a Stelei. Nu sunteti in stare sa afisati un banner pe stadion, cum zicea si Tudor, nici anul infiintari nu sunteti in stare sa vi-l puneti deci nu va mai agitati ca va agitati degeaba. O mai spun odata: Becali a bagat bani la echipa, Becali, omul ala ce pana acum il injurati de nu mai puteati, acum cand a bagat bani, il idolatrizati toti, asta da dovada de ipocrizie. Pana acum unde erati? Era vai de voi. Acum s-au trezit si ceilalti conducatori si au inceput sa bage bani, campionatul asta a fost de toata jena, asteapta tu sa inceapa noul sezon, atunci sa vad care se mai lauda. Nu, nu e vina lui Talnar ca nu a bagat Badea pana acum bani in echipa sa aduca jucatori dar e vina lui ca a jucat cu cei mai slabi jucatori posibili meciul de aseara. A venit Negoita, vara asta vom incepe de la 0 si vei vedea de sezonul urmator o noua fata a echipei.

Coregrafia la derby a fost impecabila, de mult nu s-a mai vazut asa ceva in Romania, chiar m-am bucurat de atmosfera creata de fanii dinamovisti in ciuda scorului si cu asta punct.

Last post here, daca mai doriti ceva va astept pe PM sau in topicul cu galeriile, nu de alta dar incepem toti sa sarim gardul si poate sare nenea Juan cu warn-urile.

Tu de fiecare data gasesti ma o scuza? Daca tu zici ca steaua nu a jucat bine campionatul asta si in Europa League inseamna ca nu stii ce e ala fotbal. Mereu aveti cate o scuza ... Ba a tinut arbitru cu noi, ba a fost gazonu' prost, ba aveti lot subtire... Recunoasteti si voi macar odata ca v'a dominat steaua tot meciu si ca ati jucat ca niste salbatici.

OFFLINE   Aurica18

Aurica18

• Asistent GTA RPG
  • 1,599 posts
  • 21 topics
4,849
likes on posts

A pai daca tu zici ca celelalte echipe au jucat prost si daia a luat campionatu Steaua e clar ca nu mai are rost sa vorbim , un campionat intreg a jucat prost si numai Steaua a jucat bine sau cum ?

OFFLINE   KenVelo

KenVelo

♥FCSB♥

• LinkManiac
  • 2,644 posts
    • Online: 57d 18h 48m 43s
281
likes on posts

Awards Bar:

EDIT: @dannnutz Daca ai fi citit un post de-al meu recent ti-ai fi dat seama ca am zis ''nu am nicio scuza, Steaua a meritat victoria''. Steaua a jucat bine in comparatie cu jocurile celorlalte echipe dar nu aia vroiam sa subliniez, in fine... Macar ganditi inainte sa postati si uitati-va peste ce zice lumea, nu sariti cu gura doar ca sa va aflati in treaba.

Stii, cand o echipa joaca bine, cealalta joaca proasta, asa s-a intamplat aseara si in aproape toate meciurile Stelei din acest sezon. Normal ca au jucat prost cand Steaua i-a dominat la toate capitolele.

Voi confundati suporterii cu huliganii.

21264_10151601690568678_1376377632_n.jpg

Macar la Romanii au Talent au castigat niste caini, ca la fotbal n-au sanse.

922769_10151601496083678_1816606314_n.jp

Nu conteaza ca a fost primul fault sau nu, la faulturi de genul asta, cand intri intentionat cu talpa in fata se da rosu direct, si suspendare cateva etape.

Edited by #KenVelo, 11 May 2013 - 13:42.

OFFLINE   fReSh`

fReSh`

Never too late!

• LinkManiac
  • 1,111 posts
230
likes on posts

E bine ca doar de faza asta vorbiti, de faza din prima repriza nu vorbeste nimeni, fain :).

#Seed, nu are rost sa ma iau cu tine la cearta, fii fericit alaturi de oitele tale, nu conteaza de unde sunt eu si ce fac, imi sustin echipa de unde pot. 

Edited by fReSh`, 11 May 2013 - 14:02.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users