Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
Mortu

Discutii libere despre Decodorul Humax HD

13 posts in this topic

In acest thread vom discuta eventualele situatii pe care le intampinati cu decodorul Humax HD (inalta definitie) pe care il aveti de la RCS RDS.

0

Eu îl am acest decodor de câteva luni, nu mi-a făcut nici o problemă, sunt foarte mulțumită de el. Deși am fost pe punctul să renunț la el, în principal la toate serviciile RDS-ului, m-am răzgândit, nici o firmă de prestare - servicii de acest gen. nu îmi îndeplinește cerințele.

Edited by Angel
0

Per total e ok, cu toate ca tot imi apar macroblocuri la canalele HD, dupa ce au venit tehnicienii de vreo 3 ori. Aici nu stiu exact daca e vina decodorului, instalatiei sau a semnalului(din ce am gasit pe net problema exista si prin alte colturi ale tarii). Am totusi o intrebare, la ce se foloseste portul RJ-45? Din cate am observat, decodorul nu dispune de un soft pentru conectarea la internet.

0

@Blackz32 - rj45 nu merge iar pe parte USB am testat pe decodorul HD2 pe care il am si pot spune ca daca intri in MENIUL DECODORULUI si dai pe VIDEO iti vede stick-ul.

Buba e ca nu reda absolut nimic dupa el.

Pozele (.jpg .jpeg .png) nu mi le-a vazut de fel si nici .avi .mkv DOAR directoarele

Pe scurt: ca si cum nu ar fi ... ambele :D

0

Salut,daca pun pe un tv decodorul HD mai pot da la inca 2 tv cablu analogic sau trebui tras cablu iar si trebuie platit 2 abonamente unu cu decodor si unul analogic??

Edited by Revolt89
0

@Revolt80 - fă-ți distribuție. Ia-ți splitter și imparte cablu în două. Pune un splitter cu 3 ieșiri la intrare și du-te cu cablu în fiecare TV.

0

am dat o revenire la setarile din fabrica si acum la ghidul tv nu imi mai apare nimic

ce trebuie sa fac ?

0

Salut, acest decorod merge atat si pe televizoare normale cat si pe plasme?

0

Salut, acest decorod merge atat si pe televizoare normale cat si pe plasme?

Da, conectia se poate prin SCART la tv normale si prin HDMI la plasme/lcd/led etc.

1

Informativ:

A fost implementata optiunea de resetare pin cartela DigiCablu/Satelit si din Digi Care.

Administrare servicii -> Administrare servicii -> Adrese instalare servicii -> click pe adresa -> in dreptul echipamentului aveti RESETEAZA PIN. In 30 de minute va reveni la 0000.

0