Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
Mortu

DigiCare RCS RDS

16 posts in this topic

1. Ce este DigiCare?

r: DigiCare e o platforma online prin care RCS RDS ofera abonatului posibilitatea de a obtine informatii cu privire la contract. De asemenea pune la dispozitie o multime de facilitati pe care le veti gasi putin mai jos.

2. Ce poti face prin DigiCare?

r:

La tab-ul GENERAL ai posibilitatea sa:

-> tab-ul SCHIMBARE PAROLA - schimbi parola contului DigiCare

-> tab-ul INFORMATII CONT - afli informatii despre contul tau DigiCare

-> tab-ul INFORMATII CLIENT

La tab-ul SERVICII ai urmatoarele facilitati:

-> tab-ul INFORMATII GENERALE - afli adresa de instalare a serviciului

-> tab-ul INTERNET ai posibilitatea sa

-> -> -> deblochezi SMTP-ul (portul 25)

->->-> iti creezi cont DIGI WI-FI (ai dreptul la 2 conturi/abonat)  -- pentru mai multe informatii despre Digi Wi-Fi CLICK AICI

->->-> Roaming Date (poti sa iti activezi internetul in Roaming pe telefonul mobil) -- pentru mai multe informatii CLICK AICK (si ultimul tab, INTERNET ROAMING)

-> tab-ul FIBERLINK - poti vizualiza conectarile la internet (internetul fix de acasa) SI poti sa iti schimbi parola contului de internet de acasa

-> tab-ul DIGI ORIUNDE - iti activezi optiunea Digi Oriunde pe telefonul mobil -- CLICK AICI pentru mai multe detalii cu privire la acest serviciu

-> tab-ul ALTE SERVICII - iti poti activa abonamentul la Voyo.ro -- pentru mai multe detalii

La tab-ul FACTURI ai urmatoarele facilitati:

-> tab-ul LISTA FACTURI unde iti poti vizualiza/descarca/achita facturile RCS RDS (facturile ce apar la aceasta rubrica au fost emise in ultimele 6 luni)

-> tab-ul LISTA CONVORBIRI TELEFONIE - descarcati desfasuratoarele (factura detaliata)

-> tab-ul F@CTURA MEA DIGI - iti ofera posibilitatea sa iti vina LUNAR, factura pe MAIL (nu mai vine prin posta)

La tab-ul SESIZARI ai urmatoarea facilitate:

-> tab-ul SESIZARI unde poti face online o sesizare comerciala/financiara/tehnica.

La tab-ul INFORMATII CLIENTI ai urmatoarele facilitati:

-> tab-ul TERMENI SI CONDITII FURNIZARE SERVICII

-> tab-ul TERMENI SI CONDITII CONTUL MEU DIGI

La tab-ul AJUTOR ai urmatoarea facilitate:

-> tab-ul INFORMATII GENERALE

Ca si o concluzie, daca esti abonat RCS RDS si te descurci cat de cat cu internetul ITI RECOMAND sa iti creezi cont fiindca nu ai absolut nimic de pierdut, doar de castigat.

Cheers  :good: 

9

Foarte tare ! Am facut cont ! Multumim RCS&RDS pentru facilitatile oferite !

Edited by bulin
2

Nu pot sa`mi fac un cont, tot da eroare la campul ala antirobot :|

edit: s-a schimbat eroarea, zice ca nu e nr de factura corect, ce naiba ma, crede ca nu sunt in stare sa copiez 8 cifre corect?

Edited by mAr1uS
1

edit: s-a schimbat eroarea, zice ca nu e nr de factura corect, ce naiba ma, crede ca nu sunt in stare sa copiez 8 cifre corect?

La mine a mers din prima, acum 1-2 luni mi-am facut cont, poate ai copiat altceva si nu nr. de factura.

P.S.: incearca cu nr. contractului.

0

Datele care trebuiesc introduse vor fi ale titularului de contract.

Daca iti da eroare la nr factura, introdu nr de contract (figureaza pe factura la rubrica servicii / ex: Ab. audio vizual cf 123456789)

IMPORTANT - iti cere nr factura SAU nr contract nu ambele.

Sa imi zici daca ai reusit.

1

Ca un update, de acum inainte la LOGAREA in Digi Care puteti folosi ca si username mailul cu care s-a creat contu!

1

Am facut cont si eu, si am o intrebare.Daca mi-am facut cont si am zis ca vreau factura pe mail ,o sa imi vina lunar ?Multumesc.

Edited by alinn
0

Am facut cont si eu, si am o intrebare.Daca mi-am facut cont si am zis ca vreau factura pe mail ,o sa imi vina lunar ?Multumesc.

Daca ti-ai activat F@ctura mea Digi va veni lunar pe mail NU va mai veni prin posta.

Ca o paranteza pt a finaliza activarea serviciului de mai sus, trebuie sa si confirmi un link ce-l primesti pe mail.

Cheers

0

Daca ti-ai activat F@ctura mea Digi va veni lunar pe mail NU va mai veni prin posta.

Ca o paranteza pt a finaliza activarea serviciului de mai sus, trebuie sa si confirmi un link ce-l primesti pe mail.

Cheers

cum sa fac sa vina si pe net si si prin posta?

0

Pai acuma de ex imi activasem aia de pe net cum zicea si vreau sa fac sa vina din nou prin posta cum fac ?dami un privat cum sa fac sa vina din nou prin posta. Am activat factura sa-mi vina prin mail crezand ca imi vine si prin posta .. si acu nush cum sa o fac la loc. Astept privatul tau ms mult.

0

S-a trecut pe Digi Care v2

Când îmi va permite timpul voi updata și acest thread.

0

salut, am si eu o intrebare legata de stick-ul acela de internet... ce trebuie sa fac sa intru in posesia lui? trebuie platita vreo taxa, ceva? 

0

Văd că ești din Bacău, eu îți recomand să suni la Relații cu clientții fiindcă e posibil să fie particularități.

Nr Call Center: 0334.400.401

La nivel național ar fi așa:

Dacă ai net pe cablu (Fiberlink 1 sau 2) atunci poți lua stick-ul după cum urmează:

• Fiberlink 1 -> 10 RON suplimentar
  • Fiberlink 2 -> gratis, trebuie solicitat

Limitarea se face dupa primii 5Gb de trafic.

Dacă adaugi 10RON la fiecare atunci limitarea se face după primii 10Gb de trafic.

-------------------

Dacă nu ai serviciul de net pe cablu atunci ar fi la 15 RON (limitare după primii 5Gb de trafic) / 25 RON (limitare după primii 5Gb de trafic)

Prin LIMITARE să înțelegi că pe Download va merge până în 128kbps și pe upload până în 64kbps

Mort.

1

Informativ: 

Se vor putea face de azi si modificari de pachete (upgrade), din contul Digi Care, pentru serviciile:

- internet

- cablu digital -> toate pachetele de la HBO (HBO si MaxPack) + SuperOne + Digi Film

- satelit -> extra si toate pachetele de la HBO (HBO si MaxPack) + SuperOne + Digi Film

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.