Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Sign in to follow this  
Followers 0
Simple

Driver Windows 7 64 bit ati radeon x300/x550/x1050 series

4 posts in this topic

Am o problema.. De curand am fost la bunici si m-am dus cu calculatorul la un expert sa-mi bage ceva ram.. cu ocazia asta a mai reparat putin pc-ul, l-a curatat de praf etc.. mi-a instalat win 7 64 biti (acum avand 4gb ram), iar pc-ul, fiind depasit, nu are un driver pentru placa video/audio..

Problema cu audio am rezolvat-o, reinstalez soundmax de fiecare data cand deschid pc.. dar problema cu placa video..

Placa video: ATI radeon x300/x550/x1050 series.. mi-a zis si cel la care am fost ca nu se gaseste.. dar mi-a zis sa scriu pe forumuri ca poate gasesc ceva persoane care au avut si ei probleme de genul asta.. poate ma puteti ajuta..

Un driver. Compatibil, sau cel putin sa mearga.. trebuie sa existe.. sa instaleze opengl-ul bine, ca sa mearga jocurile, video-urile etc

Edited by Simple
0

salut....  Radeon X300/X550/X1050 Series (Microsoft Corporation - WDDM)  nu are sa fuctioneze niciodata cu wind 7 32 biti sau 64 biti instaleaza un wind 8 sau 10  dar aceste win nare sa mearga pe pcu tau daca ai procesor cpu 3.20 GHz daca ai acest procesor singurul lucru care este pt u este win Xp sp 2 64 biti pt a putea folosi Radeon X300/X550/X1050  la  perfect  sau daca nu orcare win xp  dar nu  o sati mearga la capacitate maxima placa pe care o ai deaceia iti recomand xp sp 2 64 biti  pt ca aceste placi au fost create pt sp 2 64 biti si este singura placa care  nu are  drivar compatibil pe wind 7  

0