Jump to content

Photo

Samsung Galaxy S II - 500 RON la RCS&RDS

• Please log in to reply
48 replies to this topic

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• LinkManiac
  • 25,731 posts
    • Online: 5d 22h 59m 19s
  • 1,314 topics
2,107
likes on posts
Nu stiu daca oferta s-a extins inca si in celelalte orase, insa in Timisoara si in Oradea RCS&RDS ofera Samsung Galaxy S II (liber de retea) la 500 RON, cu abonament Digi Mobil Smart 12 (cost abonament: 50 RON/luna) pe 24 de luni.
Mai exista si posibilitatea sa-l luati "gratis", achitand in primele 12 luni de abonament cate 100 RON in loc de 50, ceilalti 50 reprezentand ratele telefonului.

In plus, la aceasta oferta aveti trafic nelimitat de date (internet).
Mie unul mi s-a parut foarte atractiva oferta.

P.S.: Au si alte oferte bune, de exemplu Samsung Galaxy S Plus la 250 RON.

OFFLINE   anaxor

anaxor

Un moment

• LinkManiac
  • 2,232 posts
    • Online: 20d 2h 55m 26s
  • 167 topics
1,902
likes on posts
La mine in oras nu e, e foarte foarte buna oferta. Telefonul cu abonamentul "gratis" ce oferta are la abonament?

Iar daca eu mai am un digi mobil, ce fac cu el? :) Il sterg pe ala sau ? Nu vreau 2 daca ma gandesc sa il fac pe asta renunt la 1, normal.

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 1,314 topics
2,107
likes on posts

La mine in oras nu e, e foarte foarte buna oferta. Telefonul cu abonamentul "gratis" ce oferta are la abonament?

Iar daca eu mai am un digi mobil, ce fac cu el? http://www.linkmania.ro/forums/public/st... Il sterg pe ala sau ? Nu vreau 2 daca ma gandesc sa il fac pe asta renunt la 1, normal.

Exista abonament gratis? :P
Ziceam de telefon ca il poti lua "gratis", defapt ma refeream la faptul ca-l poti lua in rate, platind cate 50 de ron suplimentar in primele 12 luni daca n-ai sa dai 500 ron pe loc.

Nu stiu ce faci cu al 2-lea, probabil ca renunti la telefonul ala chinezesc ce-l tii aruncat prin sertar ca n-are semnal :)) si vorbesti cu cei de la RCS&RDS sa iti modifice tipul de abonament Digi Mobil.
Daca te refereai la oferta de "minute" si alte cele, ... nu prea stiu, ca nu ma pasioneaza. Stiu doar ca in reteaua Digi Mobil (fix+mobil) este nelimitat, atat voce cat si sms. La fel si traficul de date (internet) este nelimitat. Au si ceva minute nationale, dar nu stiu exact.

OFFLINE   anaxor

anaxor

Un moment

• LinkManiac
  • 2,232 posts
  • 167 topics
1,902
likes on posts
Hihihi, telefonu chinezesc chiar are un card de 4 giga full de muzica si ma ajuta sa ies din monotonie cand sunt la lucru :)

Suna interesanta oferta, astept sa apara si la mine ( asta daca mai ajung la mine si nu se gandesc toti romanii sa isi achizitioneze galaxy )

:)

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 1,314 topics
2,107
likes on posts

Hihihi, telefonu chinezesc chiar are un card de 4 giga full de muzica si ma ajuta sa ies din monotonie cand sunt la lucru http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Suna interesanta oferta, astept sa apara si la mine ( asta daca mai ajung la mine si nu se gandesc toti romanii sa isi achizitioneze galaxy )

http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Huawei cu card de 4 gb?! :o
Am invatat ceva nou. :D

P.S.: Oricum, pe 29 luna aceasta apare Galaxy S III, foarte multi or sa-si cumpere de-ala, deci implicit scade pretul pt S II (care in momentul asta este ~1.900 RON pe emag).

OFFLINE   anaxor

anaxor

Un moment

• LinkManiac
  • 2,232 posts
  • 167 topics
1,902
likes on posts
Probabil si de aceea aceasta oferta, mi se pare foarte mult 19 milioane ( la liber ), prefer sa achizitionez in schimb un laptop sau ceva, dar.. pentru cine foloseste smart phone a lot, pretul e probabil convenabil.

Astept sa vad ce se intampla cu ofertele astea daca nu raman la huawei -ul meu cu giga cardul de 4 full of music.

OFFLINE   Mihnea

Mihnea

New World Order

• LinkManiac
  • 12,126 posts
    • Online: 35d 19h 51m 28s
  • 175 topics
547
likes on posts
Oferta celor de la RCS&RDS este foarte buna comparativ cu Orange sau Vodafone.

La Vodafone telefonul il poti achizitiona la pretul de 60 € [ ~ 260 ron ] cu un abonament de iti ofera 1500 minute / sms-uri in Vodafone , 1.5GB trafic de internet si 250 de minute nationale , pretul abonamentului fiind unul urias , 37 € pe luna

La Orange telefonul se poate achizitiona la pretul de 149 € [ ~ 645 ron] cu un abonament de iti ofera 1500 minute, 350MB trafic de internet si 200 minute nationale , 75 MMS-uri si 500 SMS-uri , pretul abonamentului fiind de 36 € pe luna

Pretul unui Galaxy S III varianta cu 16 GB va fi undeva la 2600 - 2700 ron.

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 1,314 topics
2,107
likes on posts

La Vodafone telefonul il poti achizitiona la pretul de 60 € [ ~ 260 ron ] cu un abonament de iti ofera 1500 minute / sms-uri in Vodafone , 1.5GB trafic de internet si 250 de minute nationale , pretul abonamentului fiind unul urias , 37 € pe luna

La Orange telefonul se poate achizitiona la pretul de 149 € [ ~ 645 ron] cu un abonament de iti ofera 1500 minute, 350MB trafic de internet si 200 minute nationale , 75 MMS-uri si 500 SMS-uri , pretul abonamentului fiind de 36 € pe luna

Foarte bun e putin zis ... daca te gandesti la raportul intre preturile abonamentelor sau faptul ca la RDS ai trafic nelimitat.

S III va fi 2.700 RON pt inceput, dar in cateva luni o sa ajunga si ala sub 2.000, apare altceva, se plictiseste lumea si de el, etc. Asa e cu tehnologia in ziua de azi. :)

OFFLINE   Mihnea

Mihnea

New World Order

• LinkManiac
  • 12,126 posts
  • 175 topics
547
likes on posts

Foarte bun e putin zis ... daca te gandesti la raportul intre preturile abonamentelor sau faptul ca la RDS ai trafic nelimitat.

S III va fi 2.700 RON pt inceput, dar in cateva luni o sa ajunga si ala sub 2.000, apare altceva, se plictiseste lumea si de el, etc. Asa e cu tehnologia in ziua de azi. http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Nu stiu cum este traficul de internet la RDS , dar stiu pe cineva care are internet de la Cosmote , tot nelimitat si merge sub orice critica ( am testat eu ). Pe site-ul lor oficial nu am vazut vreun articol despre aceasta oferta , in schimb am gasit pe internet o list cu telefoanele si ofertele de la RDS :

LISTA OFERTA TELEFOANE MOBILE RCS RDS 

Abonament Digi Mobil Smart 4
- Samsung E3210 5 lei
- Nokia C2-01 5 lei

Abonament Digi Mobil Smart 5
- Samsung S5610 5 lei
- Samsung I5500 5 lei

Abonament Digi Mobil Smart 7
- Samsung S5660 50 de lei

Abonament Digi Mobil Smart 10
- Samsung Galaxy Ace 70 de lei

Abonament Digi Mobil Smart 12
- Samsung Galaxy W 100 lei
- Samsung Galaxy SL 100 de lei
- Samsung Galaxy S Plus 250 lei
- Samsung Galaxy SII 500 de lei

Intradevar pretul scade , asa e cu tehnologia , dar uite-te la IPhone 4 , la liber pretul de acum nu difera foarte mult de pretul care a fost la lansare , cel mai ieftin ( black si cu 8 GB ) fiind la 2300ron la emag

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 1,314 topics
2,107
likes on posts

Intradevar pretul scade , asa e cu tehnologia , dar uite-te la IPhone 4 , la liber pretul de acum nu difera foarte mult de pretul care a fost la lansare , cel mai ieftin ( black si cu 8 GB ) fiind la 2300ron la emag

Asta este trendul, lumea il cumpara pentru marca (fata de S II este mult mai slab, din punctul meu de vedere).

Guest_Alungatu_*

Guest_Alungatu_*
  • Vizitatori
  • 1,314 topics
Fara indoiala. SGS2 bate Iphone-ul la fundulet. Mi se pare o oferta foarte buna a celor de la RDS, totusi sa nu fie vreun lot cu probleme sau ceva. Eu mi l-am luat de la altex, la liber. Sunt foarte multumit de S2 ... nu l-as da pe un S3 chiar daca S3-ul are quad. Nu-mi place S3 in primul rand datorita design-ului... rotund la colturi (pare femeiesc).

Profitati de oferta celor de la RDS ... daca vreti telefon bun si ieftin... daca nu-l aveam, cred ca veneam pana in Timisoara special sa-mi iau telefon :whistle:

Per total .. ar iesi undeva la 1700 lei telefonul de la RCS, dar aveti internetul moca (foarte necesar pe SGS2). La liber... se gasesc si pe la 1500 lei acum....

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 113 topics
2,107
likes on posts

Fara indoiala. SGS2 bate Iphone-ul la fundulet. Mi se pare o oferta foarte buna a celor de la RDS, totusi sa nu fie vreun lot cu probleme sau ceva. Eu mi l-am luat de la altex, la liber. Sunt foarte multumit de S2 ... nu l-as da pe un S3 chiar daca S3-ul are quad. Nu-mi place S3 in primul rand datorita design-ului... rotund la colturi (pare femeiesc).

Profitati de oferta celor de la RDS ... daca vreti telefon bun si ieftin... daca nu-l aveam, cred ca veneam pana in Timisoara special sa-mi iau telefon http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Per total .. ar iesi undeva la 1700 lei telefonul de la RCS, dar aveti internetul moca (foarte necesar pe SGS2). La liber... se gasesc si pe la 1500 lei acum....

Da, 1.700 de lei dar abonament platit pe 2 ani cu trafic nelimitat la internet, minute si alte cele ... care nu le-ai inclus si care de asemenea costa daca mergi la orice alt operator de telefonie mobila.
Nu, nu e vorba de nici un lot cu probleme - ai garantie oricum.

P.S.: Unde gasesti la 1.500 RON la liber? Poate la mana a doua.

Guest_Alungatu_*

Guest_Alungatu_*
  • Vizitatori
  • 175 topics
Da, am specificat ca in cei 1700 lei ai internet moca si ce-o mai fi. 1500 la liber ... unde? Price.ro

OFFLINE   Teils

Teils

We Dem Boyz

• Asistent Minecraft
  • 1,842 posts
    • Online: 96d 35m 3s
  • 1,314 topics
1,806
likes on posts

Awards Bar:

Salut! Tatal meu a citit acest topic si-l intereseaza aceasta oferta. Vrea si el o adresa de unde poate afla mai multe infomratii.
Multumesc!

OFFLINE   Mihnea

Mihnea

New World Order

• LinkManiac
  • 12,126 posts
  • 377 topics
547
likes on posts

Salut! Tatal meu a citit acest topic si-l intereseaza aceasta oferta. Vrea si el o adresa de unde poate afla mai multe infomratii.
Multumesc!

Pe site-ul lor oficial nu este publicat nimic despre aceasta oferta . Cel mai bine te duci la un sediu RDS&RCS din orasul tau si intrebi

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 175 topics
2,107
likes on posts

Multumesc!

Salut,

Iti recomand numarul de telefon al departamentului de informatii comerciale: Contact

OFFLINE   Andu

Andu

Ol dirty bastard

• LinkManiac
  • 9,096 posts
    • Online: 64d 15h 37m 6s
  • 377 topics
2,590
likes on posts
Este valabil si in Constanta. Mi-am achizitionat un Galaxy S II de la ei cu contract pe 2 ani .

OFFLINE   Mihnea

Mihnea

New World Order

• LinkManiac
  • 12,126 posts
  • 1,314 topics
547
likes on posts

Este valabil si in Constanta. Mi-am achizitionat un Galaxy S II de la ei cu contract pe 2 ani .

Cate minute nationale ai la abonament si cum merge internetul ?

OFFLINE   Andu

Andu

Ol dirty bastard

• LinkManiac
  • 9,096 posts
  • 9 topics
2,590
likes on posts

Internetul este impecabil , cu minutele nationale nu e chiar sa de bine . ( nu ai deloc)

OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• Topic Starter
  • LinkManiac
  • 25,731 posts
  • 158 topics
2,107
likes on posts

Internetul este impecabil , cu minutele nationale nu e chiar sa de bine . ( nu ai deloc)

Pana la urma la ce-ti mai trebuie minute nationale? Ai skype si trafic nelimitat! :P

OFFLINE   Cedry2k

Cedry2k

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 131 posts
    • Online: 1d 18h 55m 31s
  • 377 topics
14
likes on posts
Poti sa il decodezi ?

OFFLINE   Unde se termina visele

Unde se termina visele

20CM RECORDS

• LinkManiac
  • 2,117 posts
    • Online: 33d 18h 12m
  • 17 topics
693
likes on posts

Awards Bar:

Mi-am cumparat,l-am dus la decodat..e bun :>

Cartela o folosesc pe alt telefon cu 3G :P
Ce pot sa spun,ca oferta e buna...profitati de ea,decat sa dati 20 mil pe el la liber in Orange...

Guest_Alungatu_*

Guest_Alungatu_*
  • Vizitatori
Tocmai vorbeam mai sus ... preturile la S2 la liber au ajuns undeva la 1500 lei .. ia aduna tu banii dati pe el + abonamentul lunar si vezi .. e asa buna oferta? Intradevar... ai avantaj internetul moca .... dar cam atat. Ai dezavantaj ca esti legat 2 ani de ei.

12 euro abonament lunar x 24 luni = 288 euro x 4.4 euro x 1.24 (TVA) = 1571 lei ... te costa abonamentul pe astia 2 ani. La care adaugi 500 lei care-i dai la inceput pe telefon ... deci iesi la 2071 lei in conditiile in care acum e 1500 lei la liber. Diferenta de la 1500 lei la 2000 lei ... adica 500 lei .. e ceea ce consumi tu, internetul si minutele RDS-ului.

Sincer sa fiu... pentru cei care n-au banii cash, prefer sistemul de rate fara dobanda... care e peste tot acum.

Pretul telefonului impartit la numarul de rate + 4.5 lei lunar comision = rata lunara de achitat

OFFLINE   Andu

Andu

Ol dirty bastard

• LinkManiac
  • 9,096 posts
2,590
likes on posts

Mi-am cumparat,l-am dus la decodat..e bun http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Cartela o folosesc pe alt telefon cu 3G http://www.linkmania.ro/forums/public/st...
Ce pot sa spun,ca oferta e buna...profitati de ea,decat sa dati 20 mil pe el la liber in Orange...

Pentru ce decodat? Telefonul este la liber .

OFFLINE   _CyRuS_

_CyRuS_

cYr aka. Fratii Grimm

• LinkManiac
  • 323 posts
    • Online: 7h 57m 7s
3
likes on posts
Intradevar telefonul este liber de retea . Am fost si mi-am achizitionat 2 terminale .

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users