Jump to content
Alecswtzu

Elevul care n-a stat la povesti cu profesoara: "TAGADAM, TAGADAM..."

Recommended Posts

Elevul care n-a stat la povesti cu profesoara: "TAGADAM, TAGADAM..."

60532065.jpg

Dupa elevul care a rezolvat cerintele unei lucrari la limba romana, propunandu-i profesoarei sa-i dea un 5, in schimbul a 100 de oua si o rata, un altul a venit cu o solutie surprinzatoare.

Un utilizator stirileprotv.ro ne-a trimis fotografia unui extemporal la limba romana, care arata tragi-comic. Elevul caruia ii apartine a insirat doua subiecte: "Moara cu noroc de I. Slavici, caracterizarea lui Ghita" si "Povestea lui Harap-Alb".

Primul l-a prins probabil nepregatit, asa ca l-a taiat si a renuntat la el. S-a concentrat pe cel de-al doilea, insa se pare ca si acesta l-a luat prin surprindere.

"Nu stiu... tagadam, tagadam... si a ajuns la destinatie", suna rezolvarea elevului, care l-a lasat cu siguranta masca pe profesorul care a avut neplacerea sa-i corecteze lucrarea.

----------------

Seems legit ! Pana la urma a ajuns al destinatie !

Sursa

  • Upvote 1
Link to comment
Guest taranuldelatara

intr-o lucrare la economie am povestit viziunea mea despre latinizarea dacilor si am luat un 7 . si la o lucrare la romana am facut o `sceneta` cu traian si decebal ai am luat un 6 :)

Link to comment

Clasica drama romaneasca "Elevii sunt absolut oribili, uitati ce porcarii pot scrie". Arata-mi tu pe unu din noi care o data in viata lui nu a scris o aberatie de genul la un test. Nu pentru ca nu ar fi stiut dar just for fun.

Urmata de replica deja fumata cu "Profesorii sunt absolut shocati :o". Sunt sigur ca nu au mai vazut glume in viata lor, la urma urmei, sunt oameni ai cavernelor, nu? Stiri de ProTV :)

Link to comment

care l-a lasat cu siguranta masca pe profesorul care a avut neplacerea sa-i corecteze lucrarea.

da, va dati seama ca saracul profesor a ramas cu sechele din cauza ca nu a mai pierdut vreo 20 de minute corectand lucrarea ca pe una normala :lol:

Link to comment

Clasica drama romaneasca "Elevii sunt absolut oribili, uitati ce porcarii pot scrie". Arata-mi tu pe unu din noi care o data in viata lui nu a scris o aberatie de genul la un test. Nu pentru ca nu ar fi stiut dar just for fun.

Urmata de replica deja fumata cu "Profesorii sunt absolut shocati :o". Sunt sigur ca nu au mai vazut glume in viata lor, la urma urmei, sunt oameni ai cavernelor, nu? Stiri de ProTV :)

Oricum elevul ?sta sunt sigur c? a scris asta pentru c? de fapt nu a ?tiut cum s? comenteze. Dar întrebarea e... ?i ce dac?? Pân? acuma nimeni n-a ap?rut la ?tiri c? n-a ?tiut s? scrie un eseu. Povestea e amuzant?, dar nicidecum nu denot? tragedia din înv???mântul românesc.

În acela?i sens sunt exemple din SUA http://www.holytaco.com/25-clever-exam-answers/ + giraffe.jpg

Link to comment

Clasica drama romaneasca "Elevii sunt absolut oribili, uitati ce porcarii pot scrie". Arata-mi tu pe unu din noi care o data in viata lui nu a scris o aberatie de genul la un test. Nu pentru ca nu ar fi stiut dar just for fun.

Urmata de replica deja fumata cu "Profesorii sunt absolut shocati :o". Sunt sigur ca nu au mai vazut glume in viata lor, la urma urmei, sunt oameni ai cavernelor, nu? Stiri de ProTV :)

Oricum elevul ?sta sunt sigur c? a scris asta pentru c? de fapt nu a ?tiut cum s? comenteze. Dar întrebarea e... ?i ce dac?? Pân? acuma nimeni n-a ap?rut la ?tiri c? n-a ?tiut s? scrie un eseu. Povestea e amuzant?, dar nicidecum nu denot? tragedia din înv???mântul românesc.

În acela?i sens sunt exemple din SUA http://www.holytaco.com/25-clever-exam-answers/ + giraffe.jpg

diferenta e ca aia sunt si inteligenti, asta e doar amuzant

Link to comment

Asta denota din autoritatea profesorului care le-a predat materia respectiva.

Pe langa tupeu macar a fost si sincer intr-o parte, "Nu stiu"

Eu zic ca aia e singura parte cu bun simt din toata "povestea".

Expresia cu "tagadam,tagadam ... " provine din cateva bancuri seci,acum ca a vrut sa faca o gluma buna sau a crezut ca e punctat pentru asa din pacate s-a inselat.

gen:

Intr-o zi la scoala profesoara ii pune pe elevi sa faca o compunere si care face cea mai lunga compunere are un 10. A doua zi la scoala:

- Ionel: Eu am scris 5 pagini.

- Profesoara: Bravo Ionel.

- Gigel: Eu am scris 10 pagini.

- Profesoara: Bravo Gigel.

- Bula: Eu am scris un caiet.

- Profesoara: Cum ai reusit Bula?

- Bula: Pai am scris la inceputul caietului "intra calul in padure" si la sfarsit "iese calul din padure".

- Profesoara: Si la mijoc?

- Bula: Tagadam, tagadam, tagadam. tagadam!!!

Link to comment

Uite un elev cu atitudine. Tare faza : " Tagadam, tagadam si a ajuns la destinatie." =)).

De apreciat faptul ca nu a predat foaia goala.

+ 1 :) totusi ne ducem la vale urat de tot. bacul de anu aceasta a aratat destule.o sa ajungem alte tari europene la capitolul cultura generala 0 sau aproape 0.

Link to comment

Mi-a luat-o Weed inainte, lucrarea acestui elev este inspirata dintr-un banc. Daca cel cu lucrarea nerezolvata si care a promis profesoarei/profesorului ca o/il va rasplati cu oua daca va primi 5 parea incapabil, acesta cu lucrarea imi pare mai mult pus pe caterinca, imaginea perfecta a invatamantului din prezent, elevi care se duc la scoala doar sa se distreze, putini mai sunt seriosi si dedicati studierii (asta se datoreaza si parintilor, poate si anturajului ).

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...