Jump to content

Photo

Liceul Militar - merita?

• Please log in to reply
196 replies to this topic

Poll: Liceul Militar - merita? (281 member(s) have cast votes)

Liceul Militar - merita?

1. Voted DA (85 votes [30.14%])

Percentage of vote: 30.14%

2. Voted NU (93 votes [32.98%])

Percentage of vote: 32.98%

3. Voted HABAR N-AM :) (104 votes [36.88%])

Percentage of vote: 36.88%

Vote Guests cannot vote

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
    • Online: 6h 23m 32s
  • 30 topics
13
likes on posts
si eu as vrea la breaza puteti sa-mi ziceti si mie media de admitere,metodologia?10 am la purtare:D

Guest_lluca_*

Guest_lluca_*
  • Vizitatori
  • 8 topics
sunt pe cale sa termin clasa a 8-a....si m-am gandit sa merg la militar.....medie buna am,testele cred ca le iau,si la proba sportiva nici nu-mi fac probleme......insa,eu fac fotbal de performanta si imi este imposibil sa renunt....intrebarea mea este daca acolo exista vre-o echipa de fotbal,defapt sigur exista....dar am voie sa merg???.....va rog ajutati-ma!!!

Guest_stefteo21_*

Guest_stefteo21_*
  • Vizitatori
  • 2 topics
CITAT(lluca @ Mar 24 2009, 21:30) View Post

sunt pe cale sa termin clasa a 8-a....si m-am gandit sa merg la militar.....medie buna am,testele cred ca le iau,si la proba sportiva nici nu-mi fac probleme......insa,eu fac fotbal de performanta si imi este imposibil sa renunt....intrebarea mea este daca acolo exista vre-o echipa de fotbal,defapt sigur exista....dar am voie sa merg???.....va rog ajutati-ma!!!

crybaby2.gif crybaby2.gif crybaby2.gif De ce ne chinuiti ... ?? hair.gif

Guest_fatamorgana_*

Guest_fatamorgana_*
  • Vizitatori
  • 52 topics
Daca ne dorim cu adevarat sa ne ducem la liceul militar nu vad de ce nu am face-o...intr-un fel ne descurajati,daca tot sunt unii care stiu despre ce este vorba ar putea se ne spuna si noua cate ceva de bine si chiar asa,mai binde decat la un liceu de injectati si chiar daca sunt momente grele acolo,trebuie sa ridicam capul sus.,mai ales ca de asta depinde viitorul nostru icon_thumright.gif

Guest_Bogdan92_*

Guest_Bogdan92_*
  • Vizitatori
  • 14 topics
CITAT(madmanmi @ Jan 5 2009, 15:56) View Post

ma baieti as vrea sa stiu si eu tot despre cum ii in armata ... conditie fizica am ... asta nu ar fi o problema ... si totusi imi doresc chestia asta de prea mult timp ... sant intra 10-a ... am avut ceva probleme la purtare din cauza apsentelor ... si vreau sa stiu .. cu nota scazuta la purtare as mai avea o sansa sa intru ? nu conteaza unde in tzara ... stiu riscurile... si mi le asum ... sad.gif ... vreau sa stiu cum se desfasoara o saptamana de scoala la LM ... ce am nevoie pt a intra acolo ..... ce conteaza ca va fi greu .... ...... nu e vorba ca vreau neaparat sa tin o arma in mana ... sau salariile care se dau in armata sau uniformele ..... asta imi place mie ... deci unu care a trecut prin asa ceva .... daca poate sa imi zica ceva as fi super recunoscator ... ms anticipat

Nu stiu daca mai poti face Liceul Militar avand in vedere ca esti in a 10-a (asta depinde daca mai sunt locuri) insa la ACADEMIA MILITARA trebuie sa ai media la purtare MINIM 8! Good Luck!

OFFLINE   Floopy

Floopy

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 110 posts
    • Online: 1m 26s
  • 0 topics
0
likes on posts
CITAT(Bogdan92 @ Apr 15 2009, 23:41) View Post

Nu stiu daca mai poti face Liceul Militar avand in vedere ca esti in a 10-a (asta depinde daca mai sunt locuri) insa la ACADEMIA MILITARA trebuie sa ai media la purtare MINIM 8! Good Luck!

nu doar ! trebe sa arati bine , ma refer sa nu fii nici aschie dar nici gras + sa fii bun la sport

Guest_fatamorgana_*

Guest_fatamorgana_*
  • Vizitatori
  • 10 topics
Hmm..eu sunt c-am aschiutza sad.gif ..da` sunt buna la sport,asa c poate am vreo sansa sa intru.
Vin cu informatii noi despre liceul militar de la Cmpulung:>
Cik nu este asa de rau pe cum se zice.Stingerea in cursul saptamanii se face la zece si trezirea la 6,dupa care face un pic de antrenament pentru"inviorare" urmeaza miculdejun dupa care la ora,de obicei se fac 7 ore pe zi,din care vreo 2 sunt sigure de sport..Au o camera speciala,unde unde poti face ce vrei,adik sa te intalnesti cu ceilalti..biblioteca.In weekend te poti culca pana in 12 noaptea si te poti trezi pe la 8,asta daca nu te duci acasa.Poti avea televizor,Calculator..tot tacamul.Se spune ca cei de-a 12-a trebuie sa aiba grija de cei mai mici,sau ceva de genu` 39.gif..din a 10-a ne putem antrena cu arma:X:X: Va duce in excursii,va scoate in oras..
Mie mi se pare tentant,acu` mai greu este sa intrii,k trebuie sa dai peste o serie de probe fizice,care nu sunt prea usoare,trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna,se zicea k tre` sa ai minim 1.70 m,da` nu stiu sigur acuma.
Daca vrea cineva,ar trebui sa se grabeasca sa depuna dosar,sau sa-si faca analize cum ca e sanatos,bla bal bla kar.gif

OFFLINE   Ivanovici

Ivanovici

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 38 posts
    • :
  • 22 topics
0
likes on posts
nu merita,votat

OFFLINE   galklyfe

galklyfe

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 536 posts
    • Online: 11m 16s
  • 22 topics
0
likes on posts
NU

Guest_MaGic_MaStEr_*

Guest_MaGic_MaStEr_*
  • Vizitatori
  • 14 topics
Nu.

OFFLINE   mogul

mogul

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 770 posts
    • :
  • 30 topics
0
likes on posts
CITAT(fatamorgana @ Apr 21 2009, 14:05) View Post

Hmm..eu sunt c-am aschiutza sad.gif ..da` sunt buna la sport,asa c poate am vreo sansa sa intru.
Vin cu informatii noi despre liceul militar de la Cmpulung:>
Cik nu este asa de rau pe cum se zice.Stingerea in cursul saptamanii se face la zece si trezirea la 6,dupa care face un pic de antrenament pentru"inviorare" urmeaza miculdejun dupa care la ora,de obicei se fac 7 ore pe zi,din care vreo 2 sunt sigure de sport..Au o camera speciala,unde unde poti face ce vrei,adik sa te intalnesti cu ceilalti..biblioteca.In weekend te poti culca pana in 12 noaptea si te poti trezi pe la 8,asta daca nu te duci acasa.Poti avea televizor,Calculator..tot tacamul.Se spune ca cei de-a 12-a trebuie sa aiba grija de cei mai mici,sau ceva de genu` 39.gif..din a 10-a ne putem antrena cu arma:X:X: Va duce in excursii,va scoate in oras..
Mie mi se pare tentant,acu` mai greu este sa intrii,k trebuie sa dai peste o serie de probe fizice,care nu sunt prea usoare,trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna,se zicea k tre` sa ai minim 1.70 m,da` nu stiu sigur acuma.
Daca vrea cineva,ar trebui sa se grabeasca sa depuna dosar,sau sa-si faca analize cum ca e sanatos,bla bal bla kar.gif

testu psihologic e cel mai greu smile.gif

Guest_fatamorgana_*

Guest_fatamorgana_*
  • Vizitatori
  • 12 topics
Printre timp am aflat si eu cam ce probe se dau la sport..si nu cred k ma mai tenteaza=))..doar daca ma antrenez din greu poate trec peste probe
Ma intreb ce da la testul de psihologie de e asa de greu pe cum spui smile.gif

OFFLINE   dudu91

dudu91

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 28 posts
    • :
  • 8 topics
0
likes on posts
Eu zic ca merita foarte mult daca poti face mult efort fizic daca nu mai bine nu te gandi sa te duci ca e foarte mult de munca si se intra cu 9,20. A vrut un prieten de al meu sa se duca si nu a putut intra deoarece a avut 9,19 21.gif.

OFFLINE   jas2jas

jas2jas

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 426 posts
    • Online: 21m 42s
  • 20 topics
0
likes on posts
nu merita , dar daca vrei sa 'lingaresti' toata viata si sa asculti de ordine ! te poti duce ..

OFFLINE   Denis_Mircea

Denis_Mircea

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 457 posts
    • :
  • 12 topics
4
likes on posts
Merita , eu am dat acolo , am luat probele sportive , mai am de dat testul la romana si matematica pe 15 iunie . Am media vreo 9,30 xD

OFFLINE   Denis_Mircea

Denis_Mircea

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 457 posts
    • :
  • 0 topics
4
likes on posts
CITAT(Denis_Mircea @ May 23 2009, 23:18) View Post

Merita , eu am dat acolo , am luat probele sportive , mai am de dat testul la romana si matematica pe 15 iunie . Am media vreo 9,30 xD

Am intrat smile.gif .

PS : Toti ziceti ca apoi intri la academie , crezi ca e tie cu liceu civil e iti e asa cum o sa ne fie noua ? Nu cred smile.gif

OFFLINE   AleXandrUC

AleXandrUC

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 282 posts
    • :
  • 14 topics
0
likes on posts
CITAT(Denis_Mircea @ Aug 10 2009, 03:56) View Post

PS :" , crezi ca e tie cu liceu civil e iti e asa cum o sa ne fie noua ? Nu cred smile.gif"

imi dau seama ce concurenta a fost daca faci asemenea greseli gramaticale!
P.S.-te rugam numai maltrata limba romana!

OFFLINE   Spartacus

Spartacus

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 250 posts
    • Online: 4m 57s
0
likes on posts
Eu unu , chiar daca as indeplinii toate conditiile pentru a putea intra la acest liceu nu asta intra. Pur si implu zici ca esti la "racoare" stiti voi la ce ma refer.

OFFLINE   Radu21

Radu21

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 618 posts
    • Online: 7m 1s
0
likes on posts
cunosc cateva persoane care s-au dus acolo, si nu au fost incantati...atat mi-au zis, sa nu ma duc acolo si eu...

OFFLINE   TiNker

TiNker

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 79 posts
    • Online: 22h 5m 44s
1
likes on posts
eu zic ca NU prea merita

OFFLINE   tthdd

tthdd

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 861 posts
    • :
0
likes on posts
eu zic ca TU esti un cretin si ca postezi in toate thread-urile posibile

OFFLINE   the_first

the_first

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
    • :
0
likes on posts
NU merita... programul nu o sa fie tocmai pe placul tau... iar salariul nu o sa fie pe masura asteptarilor tale(nu mai ee ce-a fost) ... singurul avantaj ar fii ca ai avea un loc de munca stabil....

OFFLINE   Raptor[DW]

Raptor[DW]

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 2 posts
    • :
0
likes on posts
as vrea sa stiu care sunt cerintele ptr admiterea la acest liceu-"Liceul Militar".sunt operata la rinichi(dar nu am nici un rinichi scos),functia renala este buna.trebuie o anumita inaltime?(nu sunt chiar atat de inalta si nici scunda,aprox.1.55m,sunt o fata ambitioasa,inteligenta si imi doresc sa intru la acest liceu.va rog dati-mi un raspuns.va multumesc cu respest!!!!!

OFFLINE   Nok!a

Nok!a

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 281 posts
    • :
0
likes on posts
liceul militar nu a meritat niciodata. academia da, si la liceu parca nu sunt cerinte legate de inaltime, precum sunt la academie.

Guest_Nikox_*

Guest_Nikox_*
  • Vizitatori
Voted : DA ![b][size=6]

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users