• Upcoming Events

• Tour de France 2015
      04 Jul 2015 12:00 PM Until 26 Jul 2015 3:00 PM
      0  
      Cel mai urmarit eveniment anual din lume
      Stiri si discutii
    • Fotbal: Chile-Argentina Finala Copa America
      04 Jul 2015 8:00 PM Until 04 Jul 2015 11:00 PM
      0  
      Finala Copa America Chile 2015: Chile - Argentina se dispută sâmbătă de la ora 23:00, în direct pe Digi Sport 1.
      Pentru știri, discuții și pronosticuri vă așteptăm aici.
Sign in to follow this  
Followers 0

Liceul Militar - merita?

281 votes

1. 1. Liceul Militar - merita?

• DA
      85
    • NU
      93
    • HABAR N-AM :)
      104

Please sign in or register to vote in this poll.

197 posts in this topic

Posted · Report post

si eu as vrea la breaza puteti sa-mi ziceti si mie media de admitere,metodologia?10 am la purtare:D

0

Posted · Report post

sunt pe cale sa termin clasa a 8-a....si m-am gandit sa merg la militar.....medie buna am,testele cred ca le iau,si la proba sportiva nici nu-mi fac probleme......insa,eu fac fotbal de performanta si imi este imposibil sa renunt....intrebarea mea este daca acolo exista vre-o echipa de fotbal,defapt sigur exista....dar am voie sa merg???.....va rog ajutati-ma!!!

0

Posted · Report post

sunt pe cale sa termin clasa a 8-a....si m-am gandit sa merg la militar.....medie buna am,testele cred ca le iau,si la proba sportiva nici nu-mi fac probleme......insa,eu fac fotbal de performanta si imi este imposibil sa renunt....intrebarea mea este daca acolo exista vre-o echipa de fotbal,defapt sigur exista....dar am voie sa merg???.....va rog ajutati-ma!!!

:crybaby: :crybaby: :crybaby: De ce ne chinuiti ... ?? :hair:

0

Posted · Report post

Daca ne dorim cu adevarat sa ne ducem la liceul militar nu vad de ce nu am face-o...intr-un fel ne descurajati,daca tot sunt unii care stiu despre ce este vorba ar putea se ne spuna si noua cate ceva de bine si chiar asa,mai binde decat la un liceu de injectati si chiar daca sunt momente grele acolo,trebuie sa ridicam capul sus.,mai ales ca de asta depinde viitorul nostru :right:

0

Posted · Report post

ma baieti as vrea sa stiu si eu tot despre cum ii in armata ... conditie fizica am ... asta nu ar fi o problema ... si totusi imi doresc chestia asta de prea mult timp ... sant intra 10-a ... am avut ceva probleme la purtare din cauza apsentelor ... si vreau sa stiu .. cu nota scazuta la purtare as mai avea o sansa sa intru ? nu conteaza unde in tzara ... stiu riscurile... si mi le asum ... :( ... vreau sa stiu cum se desfasoara o saptamana de scoala la LM ... ce am nevoie pt a intra acolo ..... ce conteaza ca va fi greu .... ...... nu e vorba ca vreau neaparat sa tin o arma in mana ... sau salariile care se dau in armata sau uniformele ..... asta imi place mie ... deci unu care a trecut prin asa ceva .... daca poate sa imi zica ceva as fi super recunoscator ... ms anticipat

Nu stiu daca mai poti face Liceul Militar avand in vedere ca esti in a 10-a (asta depinde daca mai sunt locuri) insa la ACADEMIA MILITARA trebuie sa ai media la purtare MINIM 8! Good Luck!

0

Posted · Report post

Nu stiu daca mai poti face Liceul Militar avand in vedere ca esti in a 10-a (asta depinde daca mai sunt locuri) insa la ACADEMIA MILITARA trebuie sa ai media la purtare MINIM 8! Good Luck!

nu doar ! trebe sa arati bine , ma refer sa nu fii nici aschie dar nici gras + sa fii bun la sport

0

Posted · Report post

Hmm..eu sunt c-am aschiutza :( ..da` sunt buna la sport,asa c poate am vreo sansa sa intru.

Vin cu informatii noi despre liceul militar de la Cmpulung:>

Cik nu este asa de rau pe cum se zice.Stingerea in cursul saptamanii se face la zece si trezirea la 6,dupa care face un pic de antrenament pentru"inviorare" urmeaza miculdejun dupa care la ora,de obicei se fac 7 ore pe zi,din care vreo 2 sunt sigure de sport..Au o camera speciala,unde unde poti face ce vrei,adik sa te intalnesti cu ceilalti..biblioteca.In weekend te poti culca pana in 12 noaptea si te poti trezi pe la 8,asta daca nu te duci acasa.Poti avea televizor,Calculator..tot tacamul.Se spune ca cei de-a 12-a trebuie sa aiba grija de cei mai mici,sau ceva de genu` :-?..din a 10-a ne putem antrena cu arma:X:X: Va duce in excursii,va scoate in oras..

Mie mi se pare tentant,acu` mai greu este sa intrii,k trebuie sa dai peste o serie de probe fizice,care nu sunt prea usoare,trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna,se zicea k tre` sa ai minim 1.70 m,da` nu stiu sigur acuma.

Daca vrea cineva,ar trebui sa se grabeasca sa depuna dosar,sau sa-si faca analize cum ca e sanatos,bla bal bla :kar:

0

Posted · Report post

nu merita,votat

0

Posted · Report post

Hmm..eu sunt c-am aschiutza :( ..da` sunt buna la sport,asa c poate am vreo sansa sa intru.

Vin cu informatii noi despre liceul militar de la Cmpulung:>

Cik nu este asa de rau pe cum se zice.Stingerea in cursul saptamanii se face la zece si trezirea la 6,dupa care face un pic de antrenament pentru"inviorare" urmeaza miculdejun dupa care la ora,de obicei se fac 7 ore pe zi,din care vreo 2 sunt sigure de sport..Au o camera speciala,unde unde poti face ce vrei,adik sa te intalnesti cu ceilalti..biblioteca.In weekend te poti culca pana in 12 noaptea si te poti trezi pe la 8,asta daca nu te duci acasa.Poti avea televizor,Calculator..tot tacamul.Se spune ca cei de-a 12-a trebuie sa aiba grija de cei mai mici,sau ceva de genu` :-?..din a 10-a ne putem antrena cu arma:X:X: Va duce in excursii,va scoate in oras..

Mie mi se pare tentant,acu` mai greu este sa intrii,k trebuie sa dai peste o serie de probe fizice,care nu sunt prea usoare,trebuie sa ai o conditie fizica foarte buna,se zicea k tre` sa ai minim 1.70 m,da` nu stiu sigur acuma.

Daca vrea cineva,ar trebui sa se grabeasca sa depuna dosar,sau sa-si faca analize cum ca e sanatos,bla bal bla :kar:

testu psihologic e cel mai greu :)

0

Posted · Report post

Printre timp am aflat si eu cam ce probe se dau la sport..si nu cred k ma mai tenteaza=))..doar daca ma antrenez din greu poate trec peste probe

Ma intreb ce da la testul de psihologie de e asa de greu pe cum spui :)

0

Posted · Report post

Eu zic ca merita foarte mult daca poti face mult efort fizic daca nu mai bine nu te gandi sa te duci ca e foarte mult de munca si se intra cu 9,20. A vrut un prieten de al meu sa se duca si nu a putut intra deoarece a avut 9,19 :)).

0

Posted · Report post

nu merita , dar daca vrei sa 'lingaresti' toata viata si sa asculti de ordine ! te poti duce ..

0

Posted · Report post

Merita , eu am dat acolo , am luat probele sportive , mai am de dat testul la romana si matematica pe 15 iunie . Am media vreo 9,30 xD

0

Posted · Report post

Merita , eu am dat acolo , am luat probele sportive , mai am de dat testul la romana si matematica pe 15 iunie . Am media vreo 9,30 xD

Am intrat :) .

PS : Toti ziceti ca apoi intri la academie , crezi ca e tie cu liceu civil e iti e asa cum o sa ne fie noua ? Nu cred :)

0

Posted · Report post

PS :" , crezi ca e tie cu liceu civil e iti e asa cum o sa ne fie noua ? Nu cred :)"

imi dau seama ce concurenta a fost daca faci asemenea greseli gramaticale!

P.S.-te rugam numai maltrata limba romana!

0

Posted · Report post

Eu unu , chiar daca as indeplinii toate conditiile pentru a putea intra la acest liceu nu asta intra. Pur si implu zici ca esti la "racoare" stiti voi la ce ma refer.

0

Posted · Report post

cunosc cateva persoane care s-au dus acolo, si nu au fost incantati...atat mi-au zis, sa nu ma duc acolo si eu...

0

Posted · Report post

eu zic ca NU prea merita

0

Posted · Report post

eu zic ca TU esti un cretin si ca postezi in toate thread-urile posibile

0

Posted · Report post

NU merita... programul nu o sa fie tocmai pe placul tau... iar salariul nu o sa fie pe masura asteptarilor tale(nu mai ee ce-a fost) ... singurul avantaj ar fii ca ai avea un loc de munca stabil....

0

Posted · Report post

as vrea sa stiu care sunt cerintele ptr admiterea la acest liceu-"Liceul Militar".sunt operata la rinichi(dar nu am nici un rinichi scos),functia renala este buna.trebuie o anumita inaltime?(nu sunt chiar atat de inalta si nici scunda,aprox.1.55m,sunt o fata ambitioasa,inteligenta si imi doresc sa intru la acest liceu.va rog dati-mi un raspuns.va multumesc cu respest!!!!!

0

Posted · Report post

liceul militar nu a meritat niciodata. academia da, si la liceu parca nu sunt cerinte legate de inaltime, precum sunt la academie.

0