Jump to content
Sign in to follow this  
Random Hero

Ce jocuri aţi terminat în ultima vreme?

Recommended Posts

Topicul de ieri s-a dus, asa ca m-am gandit sa il refac. Intrebarea e simpla. Jocurile pe care le-am terminat in ultima vreme:

GTA IV

Godfather II

Pacific Warriors II

Need For Speed Underground / Underground 2

Crash Time III

Call of Duty: Modern Warfare / Modern Warfare 2

Si nu mai stiu ce am scris ieri, mi-e si lene sa scriu iar parerile despre ele. :(

Ieri dupa lucru am zis ca termin Alan Wake si deja imi dadeam palme ca nu mai puteam de somn dar totusi noaptea la 2 l-am terminat. :P

A fost unul dintre cele mai faine jocuri de pana acum (horror), gameplay 11/10 - grafica 11/10, nu am ce sa ii reprosez, story-ul este superb si unic, lucrurile is cam incurcate ca si in filmele din ziua de azi, grafica este atata de frumoasa ca prietena mea m-o intrebat la ce film ma uit. :)) Muzica din joc se potriveste foarte bine cu un joc horror, efectele speciale, slow motion-urile gen Max Payne fac jocul mult mai frumos, peisajele de munte, padurea detailata la maxim, grafica personajului excelent. Daca te joci noaptea jocul te tine in suspans mai tare, mereu apare ceva din intuneric, chiar si eu m-am speriat cateodata care am fumat 1000 de filme horror, deci nu am cuvinte sa descriu acest joc, asta trebuie jucat.

Super jocul asta, cine nu l-a jucat inca, sa faca bine si sa il incerce ca nu o sa regrete :)

Recent mi-am cump?rat God of War Collection ?i GoW III - fantastic? serie, am adorat fiecare minut din drumul lui Kratos. În viziunea mea, GoW II este apogeul seriei, overall, iar III, gameplay-wise. Primul a avut cel mai credibil personaj ?i cel de care m-am ata?at cel mai mult. GoW III l-am terminat într-o singur? noapte; p?cat de schimbarea game director-ului care a intrat peste scenarist ?i a modificat finalul, dându-i tonul acela luminos. ?tiu c? s-a vorbit mult despre un alternative ending, care ar trebui s? fie distribuit gratuit, drept DLC. Primele dou? din serie au fost scrise absolut brilliant, ?i toat? lumea adora acest aspect; motiva?ia lui Stig Asmussen de a interveni peste scenarist "pentru c? lui i se p?rea prea întunecat sfâr?itul" îmi pare absolut stupid?. Either way, este o serie pentru istoria jocurilor video.

De asemenea, am terminat Castlevania: Symphony of the Night recent - probabil cel mai bun CV pe care l-am atins pân? acum ?i un platform game fantastic. Multiple endings, control total al personajului, un castel imens plin de secrete - fantastic de la început pân? la "adev?ratul sfâr?it" (doar cu o combina?ie precis? de iteme po?i ob?ine the true ending). Împreun? cu Rondo of Blood, reprezint? apogeul jocurilor din seria CV.

Shadow of the Colossus a fost cel mai interesant joc pe care l-am terminat în ultimele luni - un joc extrem de artsy, în care singurii inamici sunt o serie de colo?i. Un joc f?r? cuvinte - 70% din timp îl petreci al?turi de calul t?u, str?b?tând ?inutul imens, aparent lipsit de via??, c?utând s? furi secretele colo?ilor. Fiind un sequel pentru ICO ?i prequel pentru The Last Guardian, este o experien?? deosebit?.

Ultimul de pe list? este Megaman 2 - care reprezint? tot ce are mai bun NES-ul, având ?i http://www.youtube.com/watch?v=HFKtYCcMWT4.

Am terminat dupa doua saptamani Red Dead Redemption (vezi review in sectiunea de Console). A fost super frumos jocul, m-a fascinat foarte tare.

Si acum am inceput Singularity ... asta e horror-horror ca te sperii si daca il joci ziua.

Alpha Protocol

Call of duty: Modern Warfare 1/2

Prototype

Assassin's Creed 2

LE: Am mai terminat Prince of Persia The Forgotten Sands

Edited by Equilibrium

Am terminat pentru a doua oara Colin McRae: DiRT si inca sunt uimit de joc, dupa atata timp petrecut jucandu-l. Mi se pare grozav, desi nu prea agreez cursele CORR. Imi place sa parcurg Pikes Peak la nesfarsit, e un traseu care te pune la treaba din toate punctele de vedere. Awesome game.

Singularity - m-a fascinat foarte mult gameplay-ul, umpic horror dar merge, nu prea am inteles story line-ul desi am cam inteles ideea..

Asassin`s Creed II - superb jocul, are 10 de la mine din toate punctele de vedere, story line, gameplay, sunet, grafica .. de nu m-am chinuit sa fac rost de codex page-uriile alea :-l.

Star Wars The Force Unleashed - unul dintre jocuriile mele favorite, e terminat a 4`a oara si inca nu ma satur de el .

Devil May Cry 4 - Jocul meu favorit :wub: , pacat ca nu pot juca toata seria deoarece 1-le si 2-le sunt doar pentru PS2 :< , bestial jocul, vi-l recomand din suflet.

Singularity - m-a fascinat foarte mult gameplay-ul, umpic horror dar merge, nu prea am inteles story line-ul desi am cam inteles ideea..

Asassin`s Creed II - superb jocul, are 10 de la mine din toate punctele de vedere, story line, gameplay, sunet, grafica .. de nu m-am chinuit sa fac rost de codex page-uriile alea :-l.

Star Wars The Force Unleashed - unul dintre jocuriile mele favorite, e terminat a 4`a oara si inca nu ma satur de el .

Devil May Cry 4 - Jocul meu favorit :wub: , pacat ca nu pot juca toata seria deoarece 1-le si 2-le sunt doar pentru PS2 :< , bestial jocul, vi-l recomand din suflet.

Genial.

ON:Call Of Duty:World At War

Guest specteryo

Deci am si yo o problema...cu jocu Bully the sc edition....cand trebuia se vorbesc cu directoru ala sau ce ii ...plm vb cu el si dupaia cand sa iese scrie LOADING si tot LOADING ramane...lam lasat si juma de ora si degeaba...am pc ultra deci nu are cum sa fie din pc...da nus ..ziceti si voi de unde sal iau sursa sigura ..ca lam luat din 2 locuri dif ...:)

Nu mai posta acelasi lucru in 2 locuri diferite! Sursa sigura e un magazin.

Edited by R_SupeRstaR

Dac? ai ?ansa s? joci 2-ul.. evit?-l - este cel mai slab din serie. Iar DMC 3 este singurul joc de care am auzit c? a fost relansat, pentru c? era nivelul de dificultate prea mare. DMC3 = fanatic material; DMC3 - Special Edition: e în regul?.On topic: Tekken 6 - nu este cel mai reu?it din serie, dar face bine saltul în genera?ia nou? de console. Acela?i combat echilibrat, acelea?i personaje over the top, dar prea mult juggling - practic, având adversarul la pâmânt, po?i s?-l ridici pân? la nivelul t?u, iar apoi chiar s?-l proiectezi în aer, de unde s? continui un combo imens. S-au mai rezolvat din problemele de lag, dar online este incredibil de greu dac? joci pe serverele asiatice.

Pai am terminat

- GTA IV (xbox version)

- far cry 2 ( pe xbox)

Medal of Honor airbone ( pe xbox)

cod 4 pe calc

saints row 2 pe xbox

Prince of persia ( pe xbox)

Mirror's Edge pe xbox

gta sa pentru a 6 oara .

ce mai era si stronghold , toate astea in ultimile 2luni

Toate nfs-urile de la underground 2 in colo

Assassin`s creed 1 si 2

Seria prince of persia

Seria spinder-man

Seria harry potter

fifa 07,08 si 10

Gta vice city , san andreas si gta IV

Call of duty 2 , mw si mw 2

Bully Scholarship Edition

Cam atat imi aduc aminte :)

Guest Advanced12

GTA IV

Assasin Creed II

Call of duty 2

Prototype

The lord of the rings the battle for middle earth II

The lord of the rings the battle for middle earth II Rise of the wich king

Am terminat pentru a doua oara Colin McRae: DiRT si inca sunt uimit de joc, dupa atata timp petrecut jucandu-l. Mi se pare grozav, desi nu prea agreez cursele CORR. Imi place sa parcurg Pikes Peak la nesfarsit, e un traseu care te pune la treaba din toate punctele de vedere. Awesome game.

Comment-ul care m-o f?cut s? m? apuc de DiRT ?i s?-i închid cariera - de men?ionat ca eu m-am bucurat de varianta de Xbox 360 a jocului. Sunt un fan mai vechi al seriei Colin McRae (actually, fanatic de 2.0, 2005 ?i DiRT2), iar DiRT mi-a p?rut un pic arcade la început, având controlul un pic cam din scurt - probabil o problem? de deadlock detection. Odat? instalat în cockpit view, nu am mai schimbat vreodat? perspectiva. Momentan, am terminat modul de carier? o dat?, iar acum sunt la Tier 5 în rejucare - vreau s? fac 1000GS, iar în aceast? idee, trebuie s? parcurgi cariera de aprox. 3 ori, pentru a str?bate 1000 de mile ingame. Online, competi?ia este incredibil?, iar unii adversari sunt cu adev?rat imba. Dar în jurul prânzului, competi?ia este accetabil? ?i po?i prinde adversari de nivelul mediu.

Pikes Peak este incredibil - cel mai lung traseu din joc, cu viraje largi ?i ace de p?r dese, pe o varietate de suprafe?e; circuitul te încurajeaz? s?-l ataci ?i s? sco?i un timp cât mai bun, fiind mereu o provocare cu tine însu?i. Online am avut un adev?rat moment de gaming zen, când am atacat aproape toate virajele ideal, câ?tigând cursa în fa?a num?rului 40 mondial (cu foarte pu?in, e drept).

DiRT2 este altceva - mult mai mult accent pus pe cultura american?, ?i un handling mult mai smooth al ma?inilor, îns? dep?rtându-se uneori de temelia seriei: rally races. Pentru un rally junkie, DiRT este o alegere mult mai bun?.

Recomand DiRT, celor ce au ocazia s?-l joace. Superstar a puctat cel mai bine mai sus: este un joc de care nu te plictise?ti - varietatea virajelor ?i loca?iilor, multitudinea suprafe?elor, performance tuning-ul ma?inii, toate elemente extrem de bine implementate. Este o experien?? complet?.

Am terminat mai de curand cateva jocuri:

Tennis Virtual 3

Drive Green

Indiana Jones and the Staff of Kings Wii

Soldier of Fortune 2