Jump to content

Photo

Liceul si Scoala Profesionala

• Please log in to reply
200 replies to this topic

OFFLINE   Random Hero

Random Hero

Bloggerul anului pe LinkMania - 2011

• LinkManiac
  • 10,596 posts
    • Online: 9d 4h 50m 42s
  • 524 topics
520
likes on posts

- sa fie altruist !

Ca sa imparta cu tine rezolvarile la subiectele de la teste? :D

OFFLINE   <Loyd>

<Loyd>

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,454 posts
    • Online: 1h 13m 53s
  • 266 topics
6
likes on posts
Un sait unde gasesti tot ce ai nevoie pentru mate :D Matematica 2014-2015 - Evaluare Nationala, BAC, Concursuri, Olimpiade, Simulari, Culegeri Online, Forum
Toate materia la bac asa :X:X:X:X
Are si pentru bac dar si pentru juniori :D
@App un sait cu filme dupa romanale cerute la bac are cineva,ca am facut rost de aproape toate filmele dar mai caut unul :D

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
    • Online: 59m 39s
  • 10 topics
3
likes on posts

Ca sa imparta cu tine rezolvarile la subiectele de la teste? http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

nu doar asta ^_^ ma refer si la sandwich :)) cel putin colegul meu ma suna dimineata si ma intreabe cu ce sa fie =)) si eu la fel fac ^_^

OFFLINE   Random Hero

Random Hero

Bloggerul anului pe LinkMania - 2011

• LinkManiac
  • 10,596 posts
    • Online: 9d 4h 50m 42s
  • 524 topics
520
likes on posts

nu doar asta http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Si pachetelul, temele... Am uitat, deh. :D

EDIT: Stiam eu. :))

Edited by R_SupeRstaR, 05 November 2010 - 20:05.

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts

Si pachetelul, temele... Am uitat, deh. http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

asa da coleg !

OFFLINE   Sensini

Sensini

nemuritor si rece

• LinkManiac
  • 4,578 posts
    • Online: 2h 3m 14s
  • 90 topics
42
likes on posts

am si eu o intrebare care poate sami dea rezolvarea la ecuatia [x] + [ x + 1/2]=[2x]

ecuatia e valabila pt orice x rational, conform identitatii lui hermite, pt n=2

in caz ca nu stii, identitatea lui hermite arata asa:

[x] + [ x + 1/n ] + [ x + 2/n ] + … +[ x + (n-1)/n ] = [nx], pt orice x din Q, orice n din N.

sau condensat: Posted Image

sa zicem ca x e 3 apartine Q
ecuatia devine [3] + [ 3 + 1/2 ] = 6 <=> 3 + [3.5] = 6 <=> 3+3 = 6 (A)

sa zicem ca x e -3 apartine Q
ecuatia devine -3 + [-2.5] = -6 <=> -3-3 = -6 (A)

sa zicem ca x e 2.5 apartine Q
ecuatia devine [2.5] + [3] = 5 <=< 2 + 3 = 5 (A)

samd

demonstratia identitatii lui hermite arata cam asa:

stii ca Posted Image
si fie Posted Image
avem Posted Image cu k' unic pt fiecare x
deci
Posted Image
deci
Posted Image

in cazul tau, k' este 1. poti inlocui in Posted Image, care e adevarata pt orice x, fiind proprietatea fundamentala a partii intregi, anume ca [x]<=x<x+1, oricare ar fi x. daca inlocuiesti ceva mai incolo, la un moment dat poti obtine proprietatea fundamentala a partii fractionale, si anume 0<={x}<1, care iarasi e adev pt orice x

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts

La mine in liceu e plictisitor, nu facem misto de profesori, nu ragaim la ore, nu bem 3 in 1 . A da si nu facem galagie in mijlocul de transport pentru ca nu suntem nesimtiti si necivilzati .
In rest din ce ai povestit tu tind sa cred ca esti la un liceu mediocru , la care nimeni nu invata si la care media de admitere nu este peste 8 . Iti recomand sa-ti schimbi radical modul de gandire si comportamentul in societate sau vei avea de suferit mai incolo .
PS: Mai e un topic despre liceu , nu era de ajuns ?

deci ,liceul meu nu este deloc mediocru,dar ce am vrut eu sa zic este ca viata in lic a devenit o distractie...si nu ma madresc cu asta ;) ..sa fim seriosi daca nu stiam ,nu vorbeam. Dupa cum am zis..intai m-am interesat...am intrebat diverse persoane si crede-ma intr-un lic ,,mediocru" elevii sunt mult mai cuminti si am vazut si de ce...pt ca nu obtin note de trecere si profesorii zic : ,,liniste sa fie la ora mea,ca va trec" cam asta mi-au zis multi... vreau sa zic ca daca eu am chef sa vorbesc la ora ..o fac pt ca stiu ca daca iau o nota proasta pt asta..iau una mai buna cu usurinta. Ce am vrut eu sa zic... si am mai repetat si in topic sa nu vorbim despre cum se invata ,ce se invata in lic...adica nu despre materie...sa vorbim despre comportamentul elevului ROMAN... wake up ;) si pt mine un liceu este un liceu...difera doar profilu...peste tot se invata aceeasi materie,doar profesorii,elevi difera. Cati dintre noi nu au facut boacane in liceu...si au ras pe tema asta,si eu as rade dar apari ingerasii lumii,inteligentii secolului care sa comenteze ,hai sa-ti zic ceva..omul aude doar ce ii convine.probleme in societate nu am si nu voi avea,nu-ti face griji ...sunt foarte sociabila si totusi pretentioasa cand imi aleg prietenii...am catvia foarte buni..restul doar cunoscuti.Am prieteni de tot felu care invata in licee mai bune sau mai putin bune (deci nu proaste,nu fac discriminari..like others ) crede-ma cel cu probleme esti tu. O zi buna

OFFLINE   Vlad132

Vlad132

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 78 posts
    • Online: 36m 2s
  • 27 topics
1
likes on posts

deci ,liceul meu nu este deloc mediocru,dar ce am vrut eu sa zic este ca viata in lic a devenit o distractie...si nu ma madresc cu asta ..sa fim seriosi daca nu stiam ,nu vorbeam. Dupa cum am zis..intai m-am interesat...am intrebat diverse persoane si crede-ma intr-un lic ,,mediocru" elevii sunt mult mai cuminti si am vazut si de ce...pt ca nu obtin note de trecere si profesorii zic : ,,liniste sa fie la ora mea,ca va trec" cam asta mi-au zis multi... vreau sa zic ca daca eu am chef sa vorbesc la ora ..o fac pt ca stiu ca daca iau o nota proasta pt asta..iau una mai buna cu usurinta. Ce am vrut eu sa zic... si am mai repetat si in topic sa nu vorbim despre cum se invata ,ce se invata in lic...adica nu despre materie...sa vorbim despre comportamentul elevului ROMAN... wake up si pt mine un liceu este un liceu...difera doar profilu...peste tot se invata aceeasi materie,doar profesorii,elevi difera. Cati dintre noi nu au facut boacane in liceu...si au ras pe tema asta,si eu as rade dar apari ingerasii lumii,inteligentii secolului care sa comenteze ,hai sa-ti zic ceva..omul aude doar ce ii convine.probleme in societate nu am si nu voi avea,nu-ti face griji ...sunt foarte sociabila si totusi pretentioasa cand imi aleg prietenii...am catvia foarte buni..restul doar cunoscuti.Am prieteni de tot felu care invata in licee mai bune sau mai putin bune (deci nu proaste,nu fac discriminari..like others ) crede-ma cel cu probleme esti tu. O zi buna

Ai dreptate...

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts
auzi la el ,,Iti recomand sa-ti schimbi radical modul de gandire si comportamentul in societate sau vei avea de suferit mai incolo ."

Pana acum nu am avut :)) eu cred ca e un tip suparat ca este om :) , care nu poate accepta lumea din jurul lui,nu se suporta de cat de perfect e.ZBK esti un roman de nota 10 :clap: . Ai vrut sa-mi arati ca esti mai inteligent? nu te cunosc,probabil esti inteligent dar esti si infumurat.

OFFLINE   Luci

Luci

your brother from another mother

• LinkManiac
  • 5,191 posts
    • Online: 26d 1h 2m 27s
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Nu am vrut sa ma dau inteligent in fata ta or smth , ti-am dat un sfat .. misto-ul de profesori si ce mai faceti voi nu duc la lucruri bune , o sa te trezesti in clasa 12-a ca nu ai habar la nici o materie + ca o sa ai medii foarte mici .

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
    • Online: 4h 31m 54s
  • 86 topics
85
likes on posts
@corione .. mie mi se pare ca zbk are chiar foarte mare dreptate. Cat despre liceul la care esti tu.. nu stiu cum sa-ti zic dar la mine la 10 absente nemotivate sau 60 motivate deja iti scadea nota la purtare, asadar nu isi permitea nicio clasa sa vina cum zici tu "la prima ora 10..." si asa mai departe. Si nu, n-am terminat liceul acuma o mie de ani.

@zbk .. lasa mediile. O sa te trezesti ca te duci la facultate si o sa observi cat de egal esti tu de la tehnic cu unul de la teoretic.

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts

Nu am vrut sa ma dau inteligent in fata ta or smth , ti-am dat un sfat .. misto-ul de profesori si ce mai faceti voi nu duc la lucruri bune , o sa te trezesti in clasa 12-a ca nu ai habar la nici o materie + ca o sa ai medii foarte mici .

eu nu fac misto de profi,am zis ce fac colegii si ce am auzit. Anul trecut am avut media 9 in cap acum sunt clasa a X a, pana acum e foarte bine :) si o sa continui asa. Apreciez sfatul insa nu era cazul ,stiu unde sa ma opresc. o sa-ti dau si eu un sfat daca vrei sa-l asculti bine,daca nu iar bine. Nu mai cataloga un liceu fiind bun sau nu dupa medie.In fond poti sa ai 10 pe linie daca nu ti-a intrat ceva in cap esti degeaba la un liceu cu medie peste 8 . Liceul este pregatirea pt facultate..poti sa fii la un liceu economic si sa dai la jurnalism... meseria nu depinde de liceu,daca esti hotarat inainte ce vrei sa faci,atunci fa un liceu de profil sa iei notiunile de baza si dupa facultatea potrivita.

@corione .. mie mi se pare ca zbk are chiar foarte mare dreptate. Cat despre liceul la care esti tu.. nu stiu cum sa-ti zic dar la mine la 10 absente nemotivate sau 60 motivate deja iti scadea nota la purtare, asadar nu isi permitea nicio clasa sa vina cum zici tu "la prima ora 10..." si asa mai departe. Si nu, n-am terminat liceul acuma o mie de ani.

@zbk .. lasa mediile. O sa te trezesti ca te duci la facultate si o sa observi cat de egal esti tu de la tehnic cu unul de la teoretic.

eu una am mereu grija sa imi motivez absentele,dar si la noi se scad puncte la purtare si au fost multi cu nota scazuta..dar multi se duceau la doctor si luau scutiri..faza era ca m-a deranjat expresia lui ,,liceu mediocru" zice de parca el este superior unuia care este la un lic cu media 7...urasc discriminearea ! eu nu vad pe unu mai prost,mai destept,mai frumos sau mai urat :| in fine ..nu am dat in cap.

Edited by corioneMG, 07 November 2010 - 17:48.

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Am zis despre liceu ca este mediocru , nu despre elevi ( nu despre toti ) . Un liceu mediocru se caracterizeaza prin profesori dezinteresati , slab pregatiti , diriginti care motiveaza `nspe mii de absente , si care accepta 1000 de absente motivate pe semestru fara nici o masura de rigoare .
Eu unul , zic sa lasi mai incet campania impotriva discriminarii si sa dai tare din coate , cum ai zis si tu conteaza ce-ti ramane in cap .. ca sa-ti ramana in cap ceva trebuie sa inveti .
btw : ce profil urmezi ?

EDIT :

ma intalnesc cu minunatii mei colegi intarziam la ora pt ca trebuie sa bem 3 in 1 ,ajungem veseli la scoala ...salutam ceilalti coelgi si ne punem pe rasete ..in pauze un dezastru total http://www.linkmania.ro/forums/public/st... deja de la a 3 ora sala se goleste altii vin ,altii pleaca ..in fine ...gata scoala .. noi adolescenti tembeli facem galagie in mijlocul de transport ca na ne permitem...ne despartim ajungem acasa si de acolo fiecare stie

Sa inteleg ca asta e uber programul tau de scoala ? Din citatul de mai sus ti-am catalogat liceul ca fiind mediocru .

EDIT 2 :

am intrebat diverse persoane si crede-ma intr-un lic ,,mediocru" elevii sunt mult mai cuminti si am vazut si de ce...pt ca nu obtin note de trecere si profesorii zic : ,,liniste sa fie la ora mea,ca va trec" cam asta mi-au zis multi... vreau sa zic ca daca eu am chef sa vorbesc la ora ..o fac pt ca stiu ca daca iau o nota proasta pt asta..iau una mai buna cu usurinta.

Nu te lua dupa ce spun altii , la un liceu bun nu misti in front ( de ce ? pentru ca daca faci misto de un profesor care se respecta nu vei mai trece in veci ) . La liceele mediocre se vorbeste pentru ca si cadrele didactice sunt mediocre .

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts

Am zis despre liceu ca este mediocru , nu despre elevi ( nu despre toti ) . Un liceu mediocru se caracterizeaza prin profesori dezinteresati , slab pregatiti , diriginti care motiveaza `nspe mii de absente , si care accepta 1000 de absente motivate pe semestru fara nici o masura de rigoare .
Eu unul , zic sa lasi mai incet campania impotriva discriminarii si sa dai tare din coate , cum ai zis si tu conteaza ce-ti ramane in cap .. ca sa-ti ramana in cap ceva trebuie sa inveti .
btw : ce profil urmezi ?

EDIT :

Sa inteleg ca asta e uber programul tau de scoala ? Din citatul de mai sus ti-am catalogat liceul ca fiind mediocru .

,, care nimeni nu invata si la care media de admitere nu este peste 8 " ,, ,,Un liceu mediocru se caracterizeaza prin profesori dezinteresati , slab pregatiti , diriginti care motiveaza `nspe mii de absente , si care accepta 1000 de absente motivate pe semestru fara nici o masura de rigoare ." cand te-ai hotarat care varianta o pastrezi anunta-ma. Ori profesorii sunt problema ori elevii ?? mediocru-Lipsit de inteligenta, de capacitate ori cultura, de spirit; fara valoare. Care manifesta insuficienta intelectuala; marginita; limitata; redusa.asta inseamna un liceu sub media 8 ? wtf...Sa lasam asta. Eu invat pt mine,nu ma intereseaza ce fac altii.Invat pt ca vreau sa fac ceva in viata ,nu sa stau acasa si gatesc si sa ma uit toata ziua la tv :). Urmez un liceu economic urmand faculatea ASE (academia de studii economice ) tu ?

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Both . ,,Un liceu mediocru se caracterizeaza prin profesori dezinteresati , slab pregatiti , diriginti care motiveaza `nspe mii de absente , si care accepta 1000 de absente motivate pe semestru fara nici o masura de rigoare ." +,, care nimeni nu invata si la care media de admitere nu este peste 8 " . Urmand un liceu mediocru , ajungi un elev mediocru . Cum asa ? Pai daca ti-se permite sa chiulesti , o sa chiulesti , o sa pierzi ore , o sa pierzi informatie . Daca ti-se permite sa faci galagie , vei face , se va produce o adevarata harbabura in clasa , ora se va transforma in haos si nimeni nu va pricepe nimic .

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts
WTF?! liceul meu este de media 7- 7 si ceva si sunt mandra de el..este un liceu foarte bun,nu mediocru, am niste profesori super de nota 10, elevii sunt problema ! Si eu am momente cand fac galagie..spun o gluma dar stiu unde sa ma opresc,sunt cateva ore unde este un haos total..dar ce crezi ?cine vrea sa invete gaseste solutia sa fie atent la profesor nu la colegul care se stramba si danseaza in ora.... totul e sa vrei.Dar zic ca daca continuam asa nu ajungem prea departe. Fie cum zici tu..sunt la un liceu mediocru,si pt ca sunt la un liceu mediocru sunt un elev mediocru.O sa-mi vad de treaba mea si nu o sa mai discut pe tema asta cu tine..esti prea inteligent pt mine si nu stiu cum imi permit sa te contrazic,imi cer scuze dar nu mi-ai raspuns la ce profil esti si ce clasa.

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Studiez Liceul Economic , clasa a XI-a . ( Profil economic )

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts

Studiez Liceul Economic , clasa a XI-a . ( Profil economic )

Deja imi place :D frumos profil :P ca tot esti mai mare... ce este nou in a XI a? ce materii vor scoate si ce ne vor baga?

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Ehm , e putin cam complicat . Pot sa-ti spun ca vei scapa de biologie , fizica si chimie dar nu pot sa-ti spun ce materii ti-se vor adauga . In fiecare an , cel putin la mine in liceu s-au adaugat materii economice noi la clasele mai mici ... so , nu prea pot sa-ti zic cu siguranta ce materii ti-se vor adauga .

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts
am auzit ceva de marketing ..

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
In mod normal ar trebui sa ti-se adauge Marketing, Asigurari ,Contracte economice, Planificare Operationala, Economie, Organizare si vreo 4 materii economice de practica .

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts
da am inteles..ca o sa facem multa materie de profil..si sincer imi pare bine ...

OFFLINE   Luci

Luci

• LinkManiac
  • 5,191 posts
  • 167 topics
1,030
likes on posts
Yeah, partea nasoala e ca toate materiile economice sunt module, media ramanand nerotunjita... orice 9 te costa sutimi importanti, plus ca ti-se incheie media pe tot anul .. nu pe fiecare semestru in parte .

OFFLINE   corioneMG

corioneMG

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 221 posts
  • 10 topics
3
likes on posts
stiu ,asa a fost si anul trecut.. si in primul semestru am avut note foarte bune..iar in al II lea spre sfarsit eram cu gandul la vacanta #-o si mi-a iesit 9 la organizare si 8 la patrimoniu... si 10 la practica :wub:

OFFLINE   mau

mau

Retired!

• LinkManiac
  • 1,753 posts
    • Online: 11h 56m 25s
  • 34 topics
49
likes on posts
hmm, nu mai bn faceti schimb de ID`uri de mess?:)), doar voi2 postati in topicul asta :))

ca sa fiu si on topic: mi`e dor de pauzele din liceu, knd se deschidea "cazinoul" la mn in clasa :crybaby:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users