Jump to content

Photo

Pistol cu aer comprimat

• Please log in to reply
79 replies to this topic

#51 Guest_skylineX_*

Guest_skylineX_*
  • Vizitatori
  • 14 topics

Posted 17 September 2005 - 12:39

bravo buna alegere faci smile.gif

#52 Guest_bolovan_*

Guest_bolovan_*
  • Vizitatori
  • 132 topics

Posted 24 January 2007 - 11:19

si cu toate astea... tot bolovanu' ramane cel mai bun tongue.gif

WarnUP

#53 OFFLINE   Kull

Kull

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 397 posts
    • :
  • 52 topics
1
likes on posts

Posted 24 January 2007 - 11:22

omg idiot violent1.gif
tu nu vezi data cand sa postat ultima oare?

WarnUP

#54 OFFLINE   {JM}Alex Lifetaker

{JM}Alex Lifetaker

Jedi Master

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,700 posts
    • Online: 38s
  • 31 topics
3
likes on posts

Posted 24 January 2007 - 11:43

Ultimii 3 care au postat ar merita warn ... spammers ...
Nu-i vorba ca e topicul vechi, pt. ca daca au idei noi pot sa le scrie, dar ce ati scris voi e spam curat :|

#55 OFFLINE   Azra'il

Azra'il

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,364 posts
    • :
  • 60 topics
0
likes on posts

Posted 24 January 2007 - 11:43

Eu am o pusca cu aer comprimat, it sucks !!!

#56 OFFLINE   Sp4wN`19

Sp4wN`19

LinkMania - Nazgul

• LinkManiac
  • 4,151 posts
    • Online: 43m 26s
  • 58 topics
15
likes on posts

Posted 27 January 2007 - 15:21

Am redeschis acest thread. Daca cativa indivizi fac spam nu e cazul sa inchidem thread-ul. Warn up pt respectivii, next time suspend.

Cat despre pistoale cu aer comprimat am numai cuvinte de lauda, am mai avut unul acum 7-8 ani dar am fost nevoit sa-l dau. sad.gif
Probabil la vara o sa-mi cumpar unul nou, intre timp trebuie sa-mi gasesc un model sa-mi placa. smile.gif

#57 OFFLINE   udvaritibor92

udvaritibor92

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 265 posts
    • :
  • 5 topics
0
likes on posts

Posted 28 January 2007 - 17:28

M-am uitat pe siteul respectiv unde de unde ai zis ca vrei sa-ti cumperi, dar la Glock nu scria pretul, eu sincer o prefer pe aia pt ca cantareste cat un tel mobil mai greu...dar eu as prefera mai bine sa-mi iau un sprai lacrimogen ca daca vin rromi cu 30 de prieteni tot degeaba am pistol ca aia vin pe mine ma bat apoi imi ia unu pistolu si se uita cam cat dmg face un glont un capul meu...
Daca intradevar autoapararea te intereseaza te-as sfatui sa iei un stilou-electric prod -nu cred ca asa se numesc -...Deci e un electric prod care arata ca un stilou si BANG 150.000 volti, dar pt ca are un Amperaj scazut nu poti sa-l omori...dar il imobilizezi si decizia ta ce faci dupa (eu prefer varinta cu fugitul dar cateva ,,avertizmente`` nu strica)

#58 OFFLINE   Valek

Valek

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,118 posts
    • :
  • 132 topics
0
likes on posts

Posted 28 January 2007 - 17:45

Mai are o vulnerabilitate pistolul cu aer comprimat. Trebuie reincarcat la fiecare foc.

#59 OFFLINE   MobiuS

MobiuS

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 202 posts
    • :
  • 22 topics
0
likes on posts

Posted 28 January 2007 - 17:57

CITAT(Valek_Strat @ Jan 28 2007, 16:45) View Post

Mai are o vulnerabilitate pistolul cu aer comprimat. Trebuie reincarcat la fiecare foc.

nu-i asa grav
in general tre sa te aperi de 1-2 oameni nu de o armata

#60 OFFLINE   {JM}Alex Lifetaker

{JM}Alex Lifetaker

Jedi Master

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,700 posts
  • 31 topics
3
likes on posts

Posted 29 January 2007 - 11:06

CITAT(Sp4wN`19 @ Jan 27 2007, 14:21) View Post

Am redeschis acest thread. Daca cativa indivizi fac spam nu e cazul sa inchidem thread-ul. Warn up pt respectivii, next time suspend.

Cat despre pistoale cu aer comprimat am numai cuvinte de lauda, am mai avut unul acum 7-8 ani dar am fost nevoit sa-l dau. sad.gif
Probabil la vara o sa-mi cumpar unul nou, intre timp trebuie sa-mi gasesc un model sa-mi placa. smile.gif

Merci pt. redeschiderea topicului, nu stiu de ce a fost inchis sau ce a fost in mintea moderatorului cand a facut asta smile.gif Am vazut un pistol k lumea, Walther parca scria pe el... 7 milioane smile.gif

#61 OFFLINE   ShadyMonto

ShadyMonto

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 744 posts
    • :
  • 7 topics
1
likes on posts

Posted 29 January 2007 - 20:21

LOL , cine ti-o da permis de port-arma tie inseamna ca e mai nebun decat u sign12.gif . WTF iti cumperi Colt / Desert Eagle / Revolver sau mai stiu eu ce pt auto-aparare? blink.gif , traiesti in Irak? blink.gif ; pai in pisicii mei cu astea crek omori si elefanti blink.gif . Ia-ti barem o grenada , una defensiva sa fi sigur ca nu scapa ala.(impreuna cu tot cartierul)

#62 OFFLINE   Sp4wN`19

Sp4wN`19

LinkMania - Nazgul

• LinkManiac
  • 4,151 posts
  • 71 topics
15
likes on posts

Posted 30 January 2007 - 15:15

QUOTE(Valek_Strat @ Jan 28 2007, 15:45) View Post

nu e adevarat. majoritatea pistoalelor din ziua de azi sunt semi-automate. wink.gif

btw pt ceilalti, e vb de pistoale cu aer comprimat nu cu cartuse (glock, d. eagle etc) WTF

#63 OFFLINE   Beethoven

Beethoven

take it easy

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 808 posts
    • Online: 10m 37s
  • 197 topics
2
likes on posts

Posted 30 January 2007 - 15:41

CITAT(Sp4wN`19 @ Jan 30 2007, 14:15) View Post

nu e adevarat. majoritatea pistoalelor din ziua de azi sunt semi-automate. wink.gif

btw pt ceilalti, e vb de pistoale cu aer comprimat nu cu cartuse (glock, d. eagle etc) WTF

Poate gresesc, dar pistoalele cu aer comprimat NU sunt semiautomate - am tras destul de mult cu astfel de "jucarii" pe vremea cand faceam tir. E drept ca a trecut cam multa vreme tongue.gif dar nu cred ca lucrurile stau altfel acum.

Cred ca te referi la pistoale cu CO2. Acestea sunt intr-adevar semiautomate, dar ele nu sunt cu aer comprimat, dupa cum le spune si numele. Cele cu aer comprimat se armeaza, astfel se creeaza presiunea necesara propulsarii glontului. Dupa fiecare lovitura trebuie armate din nou. Cele cu CO2 au "cartuse" umplute cu gaz lichefiat care lanseaza glontul. Sunt pusti cu CO2 care folosesc butelie reincarcabila de dimensiuni respectabile, permitand peste 200 de trageri cu o singura incarcare biggrin.gif

#64 OFFLINE   blk

blk

black

• LinkManiac
  • 2,120 posts
    • Online: 1h 3m 7s
  • 132 topics
61
likes on posts

Posted 30 January 2007 - 15:54

QUOTE(Dorin3l @ Jan 28 2007, 16:57) View Post

nu-i asa grav
in general tre sa te aperi de 1-2 oameni nu de o armata

aia 2 oameni stiu si ei ca pistoalele astea trebuiesc reincarcate.. deci daca il nimeresti pe unu` in umar celalalt ce crezi ca o sa faca? iti zice multumesc? vine si da cu tine de pamant.
nu mi-as lua niciodata o arma care poate sa omoare un om cu intentia sa o folosesc. de obicei ma tin departe de situatii in care as avea nevoie de asa ceva.
daaaaar un deagle (real) mi-as lua.. ca orice sniper respectabil. mai mult sa ma joc cu el (si cu cainii care misuna pe-aici)

#65 OFFLINE   THuG-Radu

THuG-Radu

Doctor docent in gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts
    • :
  • 31 topics
12
likes on posts

Posted 30 January 2007 - 16:04

CITAT(blk @ Jan 30 2007, 14:54) View Post

aia 2 oameni stiu si ei ca pistoalele astea trebuiesc reincarcate.. deci daca il nimeresti pe unu` in umar celalalt ce crezi ca o sa faca? iti zice multumesc? vine si da cu tine de pamant.

Nu prea ! smile.gif
Crezi ca toata lumea stie ca trebuie incarcat ? Sau crezi ca intotdeauna o sa vina 2 care daca 1 e la pamant, celalalt sare pe tine ? Iti spun eu ca nu e asa. De cele mai multe ori, daca e caz 1 vs 2, daca pe unu il dobori, celalalt fuge ! wink.gif

#66 OFFLINE   {JM}Alex Lifetaker

{JM}Alex Lifetaker

Jedi Master

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,700 posts
  • 76 topics
3
likes on posts

Posted 31 January 2007 - 00:39

Exact, daca il dobori pe ala mai jmecher(seful "haitei) smile.gif
Atacatorii sunt ca lupii, pica liderul, restul o iau la fuga biggrin.gif

Ideea e ca un pistol e bun sa-l tii in casa cand vine hotul hotarat sa te omoare, pe strada un cutit, un spray paralizant, un baston telescopic, isi fac treaba smile.gif

LE: uitati ce am gasit: http://www.pyramydai...nufacturer=Colt
Sunt misto rau... i want one of those...

Eu mi-as lua o bomba atomica sa omor atacatorii impreuna cu restul populatiei de pe glob 24.gif

#67 OFFLINE   Sp4wN`19

Sp4wN`19

LinkMania - Nazgul

• LinkManiac
  • 4,151 posts
  • 24 topics
15
likes on posts

Posted 27 February 2007 - 01:19

Am gasit un site marfa cu pistoale de toate felurile: http://www.top-gun.ro/.

Mi-am facut o idee ce pistol cu CO2 ar fi ideal:

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Ii zice Walther Nighthawk

Detalii:
Calibrul: 4,5 mm.(177) Diabolo
Capacitate incarcator: 8 focuri
Lungime totala: 248 mm.
Siguranta: tragaci
Sistem ochire: catarea din spate ajustabila prin desurubare.
Tragaci: dubla actiune
Greutatea: 960 gr.

Link: http://www.top-gun.r...oduse/01.5.html

Alex Lifetaker, ai mai gasit ceva interesant? eusa_pray.gif

#68 OFFLINE   Fane Spoitoru

Fane Spoitoru

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,805 posts
    • Online: 8s
  • 76 topics
2
likes on posts

Posted 27 February 2007 - 01:30

mi-as lua si eu un pistol desta da nush daca imi da cineva :| am vazut in piatza mare la alea de pescuit si pistoale smile.gif cel mai eftin era 1 mil 200 si am inteles ca puteai sa il iei dak aveai carnet de conducere era ceva legat de testu ala psihologic pe care tre sa il dai smile.gif

p.s spawn dc vrei sa iti iei pistol? biggrin.gif

#69 OFFLINE   mircea_dbv

mircea_dbv

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 226 posts
    • Online: 1d 9h 57m 50s
  • 4 topics
2
likes on posts

Posted 27 February 2007 - 15:26

daca ai o arma,orice fel de arma...te simti "superior",daca pot zice asa,si poti face uz de ea in orice situatie;acum nu zic ca faci si tu la fel,doar zic ce se poate intampla...la cel mai mic inconvenient o scoti,sa iesi bine-chiar daca nu raneste tare-si se pot intampla accidente...nasoale...you're choice

#70 OFFLINE   Fane Spoitoru

Fane Spoitoru

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,805 posts
    • Online: 8s
  • 70 topics
2
likes on posts

Posted 28 February 2007 - 18:05

io daca as avea un pistol cu aer comprimat si daca s-ar lua uni de mine l-as scoate fara nici o ezitare si i-as impusca in picioare :| acum nush daca o sa fiu ceva om important in viitor si am de transoprtat bani sau altceva o sa imi cumpar pistol.

acum sa va povestesc o intamplare :| era la o discoteca in craiova zanzibar care stati acia smile.gif si intr-o seara s-au luat uni la bataie au iesit din discoteca si erau 3 tigani care au scos imediat cutitele si asta nush de unde scoate frate un pistol 24.gif))) vai cat de marfa a fost parca il aud si acuma hai ma vin-o mai aproape ca decand astept sa trag cu asta 24.gif si in 2 min au venit mascati si s-a ales prafu sad.gif

#71 Guest_Vava_Russle_*

Guest_Vava_Russle_*
  • Vizitatori
  • 32 topics

Posted 07 July 2007 - 15:51

"Stiu ca ai voie fara permis, nu stiu daca tre sa fi si major... dar presupun "

Intradevar nu este nevoie de nici un fel de permis pentru achizitionarea unei arme cu aer comprimat sau de airsoft singurul lucru de care ai nevoie pentru a intra in posesia unei astfel de "jucarii" este buletinul care trebuie sa dovedeasca ca ai o anumita varsta.Daca esti minor si totusi ai dori sa ai asa ceva atunci in primul rand trebuie sa ai minim 10 ani pentru o arma cu o putere de 0.12j si minim 14 ani pentru a detine o arma cu o putere maxima de 0.5j asta insemnand ca viteza maxima a unei bile de 0.20g sa fie de cel mult 70m/s.Cunosc 2 site-uri kre va pot da mai multe informatii si o variata gama de produse acestea ar fi www.wolfy.ro si www.airsoft.ro cool2.gif

#72 OFFLINE   RaifalM3n

RaifalM3n

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,323 posts
    • Online: 28m 57s
  • 20 topics
1
likes on posts

Posted 07 July 2007 - 16:06

mai bine iei un m16 si bagi bile in cine apuci smile.gif

#73 OFFLINE   LeNaRiO*PO

LeNaRiO*PO

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 691 posts
    • :
0
likes on posts

Posted 16 August 2007 - 23:57

Pentru a detine legal un spray paralizant , iti trebuie ceva vreo autorizatie , declaratie?Minorii au voie sa detina?Vreau sa stiu si procedura legala.

#74 OFFLINE   DenY

DenY

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 614 posts
    • :
1
likes on posts

Posted 17 August 2007 - 00:22

CITAT(LeNaRiO*PO @ Aug 16 2007, 23:57) View Post

Pentru a detine legal un spray paralizant , iti trebuie ceva vreo autorizatie , declaratie?Minorii au voie sa detina?Vreau sa stiu si procedura legala.

eu am acasa asa ceva si ma joc cu tiganii care vin la usa la cersit rofl1.gif nush daca trebuie neaparat ceva legal sau ceva permis pentru asa ceva ...este doar un spray inocent care nu porvoaca un dmg atat de mare: rofl1.gif insa tot plangi daca iti da cineva cu asa ceva in fata ( ti-o spun din experienta proprie )

si acum o faza mai misto rofl1.gif

eram cu vreo 4 prieteni la mine acasa unu a mers la baie sa ` si faca treburile si eu ca desteptu ii dau cu spray paralizant in baie ... si inchid usa 24.gif dupa vreo 5 min aud o bubuitura . cand ma duc sa ma uit ce s-a intamplat lam vazut pe bietu prieten in vana dormea rofl1.gif

#75 OFFLINE   napstar77

napstar77

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 379 posts
    • :
4
likes on posts

Posted 17 August 2007 - 02:09

pe cale legala nu-i asa usor sa-ti iei unu'
trebuie sa ai vechime intr-un club de balistica mai mult de un an > permis ( link acte necesare )... si costa vreo 8 mil cam cel mai ieftin rolleyes.gif mai bine imi iau pop-corn de banii aia happy1.gif

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users