Sign in to follow this  
Followers 0

Pistol cu aer comprimat

80 posts in this topic

# 52   Posted · Report post

si cu toate astea... tot bolovanu' ramane cel mai bun :P

WarnUP

0

# 53   Posted · Report post

omg idiot :violent:

tu nu vezi data cand sa postat ultima oare?

WarnUP

0

# 54   Posted · Report post

Ultimii 3 care au postat ar merita warn ... spammers ...

Nu-i vorba ca e topicul vechi, pt. ca daca au idei noi pot sa le scrie, dar ce ati scris voi e spam curat :|

0

# 55   Posted · Report post

Eu am o pusca cu aer comprimat, it sucks !!!

0

# 56   Posted · Report post

Am redeschis acest thread. Daca cativa indivizi fac spam nu e cazul sa inchidem thread-ul. Warn up pt respectivii, next time suspend.

Cat despre pistoale cu aer comprimat am numai cuvinte de lauda, am mai avut unul acum 7-8 ani dar am fost nevoit sa-l dau. :(

Probabil la vara o sa-mi cumpar unul nou, intre timp trebuie sa-mi gasesc un model sa-mi placa. :)

0

# 57   Posted · Report post

M-am uitat pe siteul respectiv unde de unde ai zis ca vrei sa-ti cumperi, dar la Glock nu scria pretul, eu sincer o prefer pe aia pt ca cantareste cat un tel mobil mai greu...dar eu as prefera mai bine sa-mi iau un sprai lacrimogen ca daca vin rromi cu 30 de prieteni tot degeaba am pistol ca aia vin pe mine ma bat apoi imi ia unu pistolu si se uita cam cat dmg face un glont un capul meu...

Daca intradevar autoapararea te intereseaza te-as sfatui sa iei un stilou-electric prod -nu cred ca asa se numesc -...Deci e un electric prod care arata ca un stilou si BANG 150.000 volti, dar pt ca are un Amperaj scazut nu poti sa-l omori...dar il imobilizezi si decizia ta ce faci dupa (eu prefer varinta cu fugitul dar cateva ,,avertizmente`` nu strica)

0

# 58   Posted · Report post

Mai are o vulnerabilitate pistolul cu aer comprimat. Trebuie reincarcat la fiecare foc.

0

# 59   Posted · Report post

Mai are o vulnerabilitate pistolul cu aer comprimat. Trebuie reincarcat la fiecare foc.

nu-i asa grav

in general tre sa te aperi de 1-2 oameni nu de o armata

0

# 60   Posted · Report post

Am redeschis acest thread. Daca cativa indivizi fac spam nu e cazul sa inchidem thread-ul. Warn up pt respectivii, next time suspend.

Cat despre pistoale cu aer comprimat am numai cuvinte de lauda, am mai avut unul acum 7-8 ani dar am fost nevoit sa-l dau. :(

Probabil la vara o sa-mi cumpar unul nou, intre timp trebuie sa-mi gasesc un model sa-mi placa. :)

Merci pt. redeschiderea topicului, nu stiu de ce a fost inchis sau ce a fost in mintea moderatorului cand a facut asta :) Am vazut un pistol k lumea, Walther parca scria pe el... 7 milioane :)

0

# 61   Posted · Report post

LOL , cine ti-o da permis de port-arma tie inseamna ca e mai nebun decat u :error: . WTF iti cumperi Colt / Desert Eagle / Revolver sau mai stiu eu ce pt auto-aparare? :blink: , traiesti in Irak? :blink: ; pai in pisicii mei cu astea crek omori si elefanti :blink: . Ia-ti barem o grenada , una defensiva sa fi sigur ca nu scapa ala.(impreuna cu tot cartierul)

0

# 62   Posted · Report post

nu e adevarat. majoritatea pistoalelor din ziua de azi sunt semi-automate. ;)

btw pt ceilalti, e vb de pistoale cu aer comprimat nu cu cartuse (glock, d. eagle etc) WTF

0

# 63   Posted · Report post

nu e adevarat. majoritatea pistoalelor din ziua de azi sunt semi-automate. ;)

btw pt ceilalti, e vb de pistoale cu aer comprimat nu cu cartuse (glock, d. eagle etc) WTF

Poate gresesc, dar pistoalele cu aer comprimat NU sunt semiautomate - am tras destul de mult cu astfel de "jucarii" pe vremea cand faceam tir. E drept ca a trecut cam multa vreme :P dar nu cred ca lucrurile stau altfel acum.

Cred ca te referi la pistoale cu CO2. Acestea sunt intr-adevar semiautomate, dar ele nu sunt cu aer comprimat, dupa cum le spune si numele. Cele cu aer comprimat se armeaza, astfel se creeaza presiunea necesara propulsarii glontului. Dupa fiecare lovitura trebuie armate din nou. Cele cu CO2 au "cartuse" umplute cu gaz lichefiat care lanseaza glontul. Sunt pusti cu CO2 care folosesc butelie reincarcabila de dimensiuni respectabile, permitand peste 200 de trageri cu o singura incarcare :D

0

# 64   Posted · Report post

nu-i asa grav

in general tre sa te aperi de 1-2 oameni nu de o armata

aia 2 oameni stiu si ei ca pistoalele astea trebuiesc reincarcate.. deci daca il nimeresti pe unu` in umar celalalt ce crezi ca o sa faca? iti zice multumesc? vine si da cu tine de pamant.

nu mi-as lua niciodata o arma care poate sa omoare un om cu intentia sa o folosesc. de obicei ma tin departe de situatii in care as avea nevoie de asa ceva.

daaaaar un deagle (real) mi-as lua.. ca orice sniper respectabil. mai mult sa ma joc cu el (si cu cainii care misuna pe-aici)

0

# 65   Posted · Report post

aia 2 oameni stiu si ei ca pistoalele astea trebuiesc reincarcate.. deci daca il nimeresti pe unu` in umar celalalt ce crezi ca o sa faca? iti zice multumesc? vine si da cu tine de pamant.

Nu prea ! :)

Crezi ca toata lumea stie ca trebuie incarcat ? Sau crezi ca intotdeauna o sa vina 2 care daca 1 e la pamant, celalalt sare pe tine ? Iti spun eu ca nu e asa. De cele mai multe ori, daca e caz 1 vs 2, daca pe unu il dobori, celalalt fuge ! ;)

0

# 66   Posted · Report post

Exact, daca il dobori pe ala mai jmecher(seful "haitei) :)

Atacatorii sunt ca lupii, pica liderul, restul o iau la fuga :D

Ideea e ca un pistol e bun sa-l tii in casa cand vine hotul hotarat sa te omoare, pe strada un cutit, un spray paralizant, un baston telescopic, isi fac treaba :)

LE: uitati ce am gasit: http://www.pyramydair.com/cgi-bin/show.pl?...nufacturer=Colt

Sunt misto rau... i want one of those...

Eu mi-as lua o bomba atomica sa omor atacatorii impreuna cu restul populatiei de pe glob =))

0

# 67   Posted · Report post

Am gasit un site marfa cu pistoale de toate felurile: http://www.top-gun.ro/.

Mi-am facut o idee ce pistol cu CO2 ar fi ideal:

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Ii zice Walther Nighthawk

Detalii:

Calibrul: 4,5 mm.(177) Diabolo

Capacitate incarcator: 8 focuri

Lungime totala: 248 mm.

Siguranta: tragaci

Sistem ochire: catarea din spate ajustabila prin desurubare.

Tragaci: dubla actiune

Greutatea: 960 gr.

Link: http://www.top-gun.ro/produse/01.5.html

Alex Lifetaker, ai mai gasit ceva interesant? :pray:

0

# 68   Posted · Report post

mi-as lua si eu un pistol desta da nush daca imi da cineva :| am vazut in piatza mare la alea de pescuit si pistoale :) cel mai eftin era 1 mil 200 si am inteles ca puteai sa il iei dak aveai carnet de conducere era ceva legat de testu ala psihologic pe care tre sa il dai :)

p.s spawn dc vrei sa iti iei pistol? :D

0

# 69   Posted · Report post

daca ai o arma,orice fel de arma...te simti "superior",daca pot zice asa,si poti face uz de ea in orice situatie;acum nu zic ca faci si tu la fel,doar zic ce se poate intampla...la cel mai mic inconvenient o scoti,sa iesi bine-chiar daca nu raneste tare-si se pot intampla accidente...nasoale...you're choice

0

# 70   Posted · Report post

io daca as avea un pistol cu aer comprimat si daca s-ar lua uni de mine l-as scoate fara nici o ezitare si i-as impusca in picioare :| acum nush daca o sa fiu ceva om important in viitor si am de transoprtat bani sau altceva o sa imi cumpar pistol.

acum sa va povestesc o intamplare :| era la o discoteca in craiova zanzibar care stati acia :) si intr-o seara s-au luat uni la bataie au iesit din discoteca si erau 3 tigani care au scos imediat cutitele si asta nush de unde scoate frate un pistol =))))) vai cat de marfa a fost parca il aud si acuma hai ma vin-o mai aproape ca decand astept sa trag cu asta =)) si in 2 min au venit mascati si s-a ales prafu :(

0

# 71   Posted · Report post

"Stiu ca ai voie fara permis, nu stiu daca tre sa fi si major... dar presupun "

Intradevar nu este nevoie de nici un fel de permis pentru achizitionarea unei arme cu aer comprimat sau de airsoft singurul lucru de care ai nevoie pentru a intra in posesia unei astfel de "jucarii" este buletinul care trebuie sa dovedeasca ca ai o anumita varsta.Daca esti minor si totusi ai dori sa ai asa ceva atunci in primul rand trebuie sa ai minim 10 ani pentru o arma cu o putere de 0.12j si minim 14 ani pentru a detine o arma cu o putere maxima de 0.5j asta insemnand ca viteza maxima a unei bile de 0.20g sa fie de cel mult 70m/s.Cunosc 2 site-uri kre va pot da mai multe informatii si o variata gama de produse acestea ar fi www.wolfy.ro si www.airsoft.ro :cool2:

0

# 72   Posted · Report post

mai bine iei un m16 si bagi bile in cine apuci :)

0

# 73   Posted · Report post

Pentru a detine legal un spray paralizant , iti trebuie ceva vreo autorizatie , declaratie?Minorii au voie sa detina?Vreau sa stiu si procedura legala.

0

# 74   Posted · Report post

Pentru a detine legal un spray paralizant , iti trebuie ceva vreo autorizatie , declaratie?Minorii au voie sa detina?Vreau sa stiu si procedura legala.

eu am acasa asa ceva si ma joc cu tiganii care vin la usa la cersit :rofl1: nush daca trebuie neaparat ceva legal sau ceva permis pentru asa ceva ...este doar un spray inocent care nu porvoaca un dmg atat de mare: :rofl1: insa tot plangi daca iti da cineva cu asa ceva in fata ( ti-o spun din experienta proprie )

si acum o faza mai misto :rofl1:

eram cu vreo 4 prieteni la mine acasa unu a mers la baie sa ` si faca treburile si eu ca desteptu ii dau cu spray paralizant in baie ... si inchid usa =)) dupa vreo 5 min aud o bubuitura . cand ma duc sa ma uit ce s-a intamplat lam vazut pe bietu prieten in vana dormea :rofl1:

0

# 75   Posted · Report post

pe cale legala nu-i asa usor sa-ti iei unu'

trebuie sa ai vechime intr-un club de balistica mai mult de un an > permis ( link acte necesare )... si costa vreo 8 mil cam cel mai ieftin :rolleyes: mai bine imi iau pop-corn de banii aia :happy1:

0