Sign in to follow this  
Followers 0

Alocatiile

16 posts in this topic

# 1   Posted · Report post

Pe cat intra alocatia in fiecare luna ? De exemplu eu am implinit varsta de 18 ani in septembrie, iar de atunci n-am depus la scoala cererea pentru continuarea alocatiei din lene, dar am depus-o astazi odata cu inca un coleg.

Am bifat sa-mi intre banii in cont personal de la banca ING pe care mi l-am facut imediat a doua zi cum am facut 18 ani fiindca aveam alte nevoi cu el si am intrebarea :

Primesc alocatiile din urma, adica pe septembrie-octombrie-noiembrie-decembrie-ianuarie + cea de pe februarie urmatoarea data cand intra alocatiile ? sau doar pe luna in curs ?

inca odata intreb, pe cat intra alocatiile ?

0

# 2   Posted · Report post

Eu stiu ca intra la inceputul lunii alocatia pe luna trecuta. De exemplu, la inceputul lui ianuarie intra alocatia pe decembrie.

Daca nu este asa va rog sa ma corectati, eu asa stiu.

0

# 3   Posted · Report post

Pot sa iti raspund decat la o singura intrebare : alocatia , din cate stiu eu sau cel putin mie imi vine in jur de 15-16-17 ale fiecarei luni .

0

# 5   Posted · Report post

black' date='Feb 22 2010, 19:47' post='4800559']

Se dau alocatii dupa 18 ani? oO

edit: lol ce user am gasit

da, daca iti continui studiile liceale

0

# 6   Posted · Report post

Pe cat intra alocatia in fiecare luna ? De exemplu eu am implinit varsta de 18 ani in septembrie, iar de atunci n-am depus la scoala cererea pentru continuarea alocatiei din lene, dar am depus-o astazi odata cu inca un coleg.

Am bifat sa-mi intre banii in cont personal de la banca ING pe care mi l-am facut imediat a doua zi cum am facut 18 ani fiindca aveam alte nevoi cu el si am intrebarea :

Primesc alocatiile din urma, adica pe septembrie-octombrie-noiembrie-decembrie-ianuarie + cea de pe februarie urmatoarea data cand intra alocatiile ? sau doar pe luna in curs ?

inca odata intreb, pe cat intra alocatiile ?

Am avut o problema asemanatoare cu a ta.am facut si eu aceeasi prostie ca si tine..am mers la scoala am depus acea cerere si am facut degeaba..sa-ti spun cum am procedat eu..am vorbit cu diriginta..de la o posta..si m-a indrumat..sa ma duc in strada hambarului ( sunt din Bucuresti)centru de unde vin alocatiile,am fost cu buletinul si mi-am refacut dosarul pt ca desteptele mi-l pierdusera pe drum..asta prin decembrie..alocatia nu-mi mai venise din iunie-iulie(am facut 18 ani in martie :) )..iar acum.. pe 8 sau 9 februarie..mi-a venit alocatie vreo 2 mil 900. :)

le: iar alocatia in mod normal..mie imi venea pe la inceputul lunii,pe 8 sau 9

0

# 7   Posted · Report post

Eu am facut cererea saptamana trecuta,desi am implinit in august anul trecut 18 ani.

Am sa trag o fuga maine pe la posta sa vad care-i treaba,eu sper sa vina pe 8 sau cand naiba e data.

0

# 8   Posted · Report post

Azi a venit cu pensia la bunicamea postarita si am intrebat-o de alocatii si mi-a spus ca alocatia vine la 3 luni dupa ce ai depus cererea aia [ cei care au peste 18 ani ]

0

# 9   Posted · Report post

Eu am facut prin noiembrie cererea, iar alocatia mi-a intrat pe card in ianuarie. Oricum mi-au intrat si de pe lunile precedente. De exemplu daca tu ai facut inainte sa-ti vina alocatia acasa (prin posta) si a fost acceptat dosarul mai repede, luna respectiva nu ai sa primesti alocatia dar o sa iti intre cand o sa fie activat cardul de alocatii.

Nu te teme, nu ai sa pierzi niciun ban :) Daca este vreo problema, mergi la banca si vorbesti cu aia.

p.s. banii rar intra pe 8 .. incearca de pe 9-10 incolo

0

# 10   Posted · Report post

Eu am facut prin noiembrie cererea, iar alocatia mi-a intrat pe card in ianuarie. Oricum mi-au intrat si de pe lunile precedente. De exemplu daca tu ai facut inainte sa-ti vina alocatia acasa (prin posta) si a fost acceptat dosarul mai repede, luna respectiva nu ai sa primesti alocatia dar o sa iti intre cand o sa fie activat cardul de alocatii.

Nu te teme, nu ai sa pierzi niciun ban :) Daca este vreo problema, mergi la banca si vorbesti cu aia.

p.s. banii rar intra pe 8 .. incearca de pe 9-10 incolo

Pe card,dar cele ce vin prin posta?

0

# 11   Posted · Report post

Mie alocatia imi vine pe 14 fix. Nu cred ca vine la toata lumea in aceeasi zi...

0

# 12   Posted · Report post

Primesti si dupa 18 ani alocatie . Asa am patit eu , trebuia sa duc nush ce adeverita de la scoala la posta precum ca imi continui studiile .Nu am luat alocatia mea pe o luna si ceva si m-au asigurat cei de la posta ca luna care vine imi primesc toti bani . Chiar si din lunile precedente asa ca stai chill :P

PS: La Banca e la fel tot ceva de genu se intampla :)

0

# 13   Posted · Report post

mie mi`a venit acasa chiar dupa ce am facut 18 ani (in oct) dar acum de vreo 4 luni nu mai vine :lol:

0

# 14   Posted · Report post

mie mi`a venit acasa chiar dupa ce am facut 18 ani (in oct) dar acum de vreo 4 luni nu mai vine :lol:

la fel si la mn, m`au chemat la sc cu buletinu da nu l`am dus decat dupa ce nu mi`a mai venit alocatia :> , acu astept sa vad knd mi`o veni :D

0

# 15   Posted · Report post

Mie imi vine alocatia pe 18 in fiecare luna :|.

0

# 16   Posted · Report post

Mie imi vine alocatia pe 18 in fiecare luna :|.

Tu nici nu ai 18 ani .

0