Jump to content

Photo

Jade Dynasty

• Please log in to reply
1954 replies to this topic

OFFLINE   BarbiieBrunette

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts

postati si voi ce q noi s-au bagat si ce reward ptr fiecare va rog http://www.linkmania.ro/forums/public/st...

Jade Dynasty – Free Fantasy MMORPG | Play Free Online Video Games
Eu tot incerc s aimi dau seama cam functioneaza Auction Banck ala;((.

OFFLINE   alina_suky

alina_suky

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 318 posts
    • Online: 5h 54m 43s
  • 8 topics
0
likes on posts
dragut jocu..il incerc si eu..celan lvl 28 momentan..face careva plvl?sau are nevoie de un disciplu

OFFLINE   thebestcip

thebestcip

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 54 posts
    • :
  • 0 topics
0
likes on posts
care stie cum se face Dragon Bay Treasure Quest??Am facut Dispel the curse si nu mia dat nicio cutie!Va rog sa ma ajutati

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Nici eu n-am primit cutia o.O. Mai mult.. mai exista niste questuri, de prin peturi.. prietenul meu a prins un fel de paun o.O. Pe asta sunt pusa sa fac lvl repede:d Deja am 63:d si armura de 60 rayan arata bestial:X!

OFFLINE   DraxX10

DraxX10

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 117 posts
    • :
  • 2 topics
0
likes on posts
Daca ma poate ajuta sa fac 60 sau 75 :x,Ma joc ca eu am arden 52 si mna,vreau Rayan

Multumesc,postati aici sau PM.

OFFLINE   thebestcip

thebestcip

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 54 posts
    • :
  • 0 topics
0
likes on posts
am gasit!dar este un bug!mam dus in ss pe r15 la isamu am luat questul mia dat o cutie sau asa ceva am dat click dreapta pe ea apoi mia mai dat ceva dragon scroll am dat click si pe el si nimika!ar fi trebuit sa ma teleporteze imediat dupa ce am acceptat questul de la isamu si sunt pe r15!si nu ma teleportat!si imi da din 5 in 5 min dragon scroll si io tot apas click dreapta pe ea si nimika doar dispare apoi iar apare!e un bug?altii miau spus ca da ca ar fi trebuit sa ma teleporteze imediat dupa ce am acceptat questul de la isamu din ss pe r15!va rog sa ma ajutati!

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
    • Online: 6h 23m 32s
  • 30 topics
13
likes on posts
mai sunt si alte dailies noi inafara de divination si cele din wonderland?ca vad ca astia fac la lvl din questuri noi...

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Da. Mai e chestia aia "chat class" sau cv de genul. un fel de clan la un anumit lvl. Adica la 70(eu) sunt in clanul asta pana la 75 apoi ma muta. Aici e un quest zilinic care iti da 100 taichi +15 deci 115 taichii pil + ca daca intra un membru nou in clan iti da un anumit numar de experienta. Chestia aasta o gasiti pe tasta N. Mai e un quest nou la tens ka care te pune sa stai on 1h.. mai sunt multe..;| ai ce face toata ziua..

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
  • 30 topics
13
likes on posts
ce tare e questu ala de la 19.00 cu disciples,am primit 600 000 honor in 2 zile lol
ce lvl mai aveti?

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
ce quest?;O
Eu am 74.. maine imi iau maestrul:d. apoi ma pun pe lv serios! A trebuit sa astept sa ma poata lua :crybaby: .Am gasit o gramada de questuri care se fac cu noile tichete.. majoritatea in party & dificile dar merita:). Chiar a meritat expansionu' asta, pe bune! Acum, abia astept ziua de maine.. fac 90 si ma bag la bg+daily am ce face.. si cand ma gandesc 2 saptamani;(. Apoi scoala si :-h Jade dynasty.. sau ma rog .. partial. Poate voi avea timp de cateva daily:D.

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
  • 30 topics
13
likes on posts
vezi sa iei maestru inainte de 75 ca dupa 75 nu mai poti lua.iar de bg o sa te plictisesti rpd

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Dap.. stiu ca nu apoi nu il mai pot lua. De aia am astaptat atata.. ca in doua zile am avut 74;(((. Am facut primul meu bg pe modo.. plictisitor oarecum.. dar acm inteles ca da exp bine. Stie cineva ce iti da la terminare? pe langa 80honor..

OFFLINE   lucicam

lucicam

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 287 posts
    • Online: 7h 37m 28s
  • 0 topics
0
likes on posts

Dap.. stiu ca nu apoi nu il mai pot lua. De aia am astaptat atata.. ca in doua zile am avut 74;(((. Am facut primul meu bg pe modo.. plictisitor oarecum.. dar acm inteles ca da exp bine. Stie cineva ce iti da la terminare? pe langa 80honor..

am facut de la 120 la 135 in 8 zile (10BG pe zi cu double exp) .... da iei exp calumea ... si apropo , de ce quest e vorba cu Masterul si Discipolul ?

OFFLINE   Aenon

Aenon

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,016 posts
    • :
  • 38 topics
10
likes on posts
Am ajuns la level 47, level ce l-am facut in marea majoritate din acele 10h + 2 h x 2 exp de buff ( Double Exp ) si din Mandatory Quests. Am cheltuit cam 20 G ca fraierul pe niste fail enchants (dar am reusit sa aduc armura la +5 *big grin*). Anywayz, am cateva intrebari:

> Am vazut ca Tanis Ka sau Guli ( de fapt Guli in cazul meu ca sunt Celan ) da reward in fiecare zi iteme +0, e o investitie buna daca m-as apuca sa fac de pe acum enchant pentru setul de level 60?
> La level 75 ai cel de-al III-lea esper? Din cate am vazut multi opteaza pentru Chi Bottle (care din cate am inteles e un esper "neutral") si n-am prea inteles de unde se face rost (si mai ales daca se mai poate face rost de acel esper).
>Care sunt reward'urile de PvP si cele de PvE? Care e diferenta majora?
>E bine sa investesc la levelul meu in achizitionarea unor potiuni de mana pentru a creste level'ul la esper? Tind sa zic ca esperul meu e level 6 si eu sunt lvl 47.

:>

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
  • 30 topics
13
likes on posts
eu nu am trecut niciodata de +3 si am lvl 133 deci e o realizare +5 .nu baga bani la lvl 47 o sa iti trebuiasca la 90+ sau cand iti expira skyblade,sa iti iei tu unul permanent care costa 1000 G.la 75 da e esper III si chi bottle primesti din boxu de inductee daca ai

OFFLINE   Aenon

Aenon

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,016 posts
    • :
  • 38 topics
10
likes on posts
Apropo de enchant, cred ca aveam pe undeva o skysoang? de level 50 care era full +5 (inclusiv arma), arata splendid, un roz florescent minunat .

Ce legatura are skyblade'ul cu nelamuririle mele de mai sus?

si chi bottle primesti din boxu de inductee daca ai

Asta puteam sa-ti zic si eu la fel de bine, numai ca eu sunt tâmp ?i nu în?eleg, în?elegi? Eu vroiam informatii de genul: "Mergi la NPC'ul x, ii dai doua palme peste fata si ii furi sticlu?a de chi" ... asta daca se poate.

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Eu una zic ca nu se merita:p. Eu am tot setul +2.. mai mult nu-l bag + ca cele de la tens/Gu. se sparg cam repede;|. Eu zic mai bine baga questuri daily si fa 90-105 ca sa poti face TH+BG. Scoti si bani si experienta:D. De bani iti cumperi gata facut daca nu ai chief sa te doara capul de nervi.

Am facut ceva de genu' calcul.. si 3 lvl n-ai cum sa faci cel putin (doar din deily) pana la 90:d. + 2h exp grinding si ce mai vrei tu sa faci:). Mandatory nu prea se merita. :|. Eu una sunt prin skysong cu ele si eu bat in wildlands.. tot ce stiu e ca la final iti da un esper.. exp. nu da prea multa.

OFFLINE   Aenon

Aenon

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,016 posts
    • :
  • 38 topics
10
likes on posts
Nu stiu ce daily sa fac. E cea cu Treasure Hunt, Unknown Scholar ( care nu cred ca se merita mai ales la levelul meu) , Fishing si inca una cu Annan of Jadeon.

Am observat ca m-a ajutat foarte mult daca am luat questuri de la dispacher. Cat despre mandatory Q, primesc experienta destul de ok din ele.

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
  • 30 topics
13
likes on posts
lasa un nick si fa ce ti-am zis strange G ptr skyblade, doar cu skyblade scoti 100 taichi din 2 questuri si treasure hunt care merita doar de la 105 + la 133 iau 40 G pe run si pot face de 3 ori.BOX de inductee primesti daca ai pus un cod d-ala oj25yu40g6y69y0641906gyu46b cand ti-ai facut caracteru,la fel ca boxu pe care l-ai primit de la inceput numai ca are alte iteme ca si chi bottle

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Au n-am timp sa le fac pe toate si altii se intreaba Ce?! Cum?!.
In primul rand gasesteti maestur = 100taichi (Questul Gift)
MD = 80 parca
pc. of Imm. 3x30 = 90
wondarland 60taichi/quest .. eu fac cam 3.
sky d. = 50taichi 100daca platesti skylotus.
15 taichi class mission + 100 = 115 taichi.
si mai suuuunttttt.....

Lasa un Nick. si te ajut eu in joc daca vrei:D. Facem q impreuna:d.

OFFLINE   Aenon

Aenon

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,016 posts
    • :
  • 38 topics
10
likes on posts
Eu ziceam de cele care imi apar cand dau "k".

Nouriuky e nickname'ul. N-am clan :D

OFFLINE   inkredibil

inkredibil

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 672 posts
    • Online: 5h 42m 41s
  • 40 topics
2
likes on posts
Am vazut ca au aparut 2 clase noi , am sa le incerc si eu sa vad cum sunt .

OFFLINE   lucicam

lucicam

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 287 posts
    • Online: 7h 37m 28s
  • 0 topics
0
likes on posts

eu nu am trecut niciodata de +3 si am lvl 133 deci e o realizare +5 .nu baga bani la lvl 47 o sa iti trebuiasca la 90+ sau cand iti expira skyblade,sa iti iei tu unul permanent care costa 1000 G.la 75 da e esper III si chi bottle primesti din boxu de inductee daca ai

hehe ... eu am avut de la 45 la 135 toate armele +5 facute de mine,dar la 105 si 120 am cam rupt sirul :D ... la 120 am avut +6 iar la 105 +7 care pana la urma ....Posted Image :angry1: ... anyway , life goes on xD
Oricum ma mir ca, cu toate "succesele" de pana acum la 135 nu am reusit sa imi fac arma +7 -.- desi am facut-o +6 de 2 ori da nu am putut sta cu ea asa T_T

BarbiieBrunette

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 42 posts
    • :
  • 1 topics
0
likes on posts
Mie prin nustiu' ce eroare mi-a disparut cutia verde care se deschide la un anumit lvl. asa ca am inceput alt rayan:s. Am lvl 60.. daca ma ajuta cineva cu plvl.. poate chiar platesc.. nus negociem!! va rog mult..

PM ingame : lBellal [sunt L-uri mici;)))]

OFFLINE   bloody_

bloody_

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 469 posts
  • 30 topics
13
likes on posts
nu inteleg ce va place la rayan,prefer celan sincer oricum tot in arden o sa ascendez

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users