Jump to content

Photo

ce pot face sa joc mai bine cs?!

• This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1 OFFLINE   alex-

alex-

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 55 posts
    • :
  • 12 topics
0
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 16:23

Sal,joc cs pe servere de aproape un an,la inceput jucam pe un server de nivel mediu,dar acma joc pe altu unde playery is foarte buni,am inteles ca pe serverele asta invetzi cs,joc pe serveru asta de vreo 6-7 luni si joc la fel de prost,am scor negativ si n-am tehnica sad.gif ..datzimi si mie un sfat ce as putea sa fac ca sa-mi ibunatatesc jocul,si cum sa-mi schmb tactica de joc sad.gif ...Multumesc!

#2 OFFLINE   Mortu

Mortu

in dead guys we trust

• Oficial RCS & RDS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,723 posts
    • Online: 42d 2h 42m 48s
  • 202 topics
1,021
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 16:37

Pai nu prea avem ce sfaturi sa iti dam, decat sa exersezi in continuare. Faptul ca incerci, o sa se vada in rezultatele viitoare. Daca crezi ca nu faci bine, schimba "tactica".

Stima,

#3 OFFLINE   yBFdetroit

yBFdetroit

Everyday is a school day.

• LinkManiac
  • 2,435 posts
    • Online: 1h 12m 24s
  • 78 topics
143
likes on posts

User's Awards

Posted 20 April 2009 - 16:40

In mare parte, depinde si de ce "instrumente" ai, ca sa zic asa. Pe langa asta, sunt momente cand joci bine, si sunt momente cand nu o faci, cam asa e la mine. Practice makes perfect, ceva de genu'. In nici un caz, cheat-urile nu te ajuta. Pace.

#4 Guest_Zod_*

Guest_Zod_*
  • Vizitatori
  • 12 topics

Posted 20 April 2009 - 18:07

Eu am jucat aproape non-stop..si joc din ce in ce mai bn .. am mouse LG si folosesc sens 1.2

#5 OFFLINE   alex-

alex-

Gradinita de gaming

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPip
  • 55 posts
    • :
  • 10 topics
0
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 18:30

pai..io joc fara sunet si n-am mouse special,cat despre senzitivbitate..2.1

#6 OFFLINE   wank

wank
0
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 19:05

flacau, iti cumperi casti si 2 saptamani joci la pasi [ mergi doar cu shift ]. nu conteaza ca iesi ultimu din baza, dar mergi doar cu shift si asculti la casti; si cand mori, vezi de unde te-a luat, si incearca sa faci legatura cu ce ai auzit ... si odata ce inveti sa joci la sunet, vei afla cat de usor se joaca counter-strike. bine ... si cel mai recomandat ar fi un server de fast respawn [ deathmatch ]

death1.linkmania.ro:27016
death1.linkmania.ro:28016

spor flacau.

#7 OFFLINE   Mortu

Mortu

in dead guys we trust

• Oficial RCS & RDS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,723 posts
    • Online: 42d 2h 42m 48s
  • 85 topics
1,021
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 19:08

wank, pe sv de death joci cu walk ?biggrin.gif

Eu zic ca nici nu prea ai timp sa apesi pe shift pe DM biggrin.gif , dar pe sv normal, ar fi si asta o tactica interesanta pt inceput.

Stima,

#8 OFFLINE   MiTzA-

MiTzA-

love and devotion !

• LinkManiac
  • 2,843 posts
    • Online: 16h 28m 57s
  • 40 topics
87
likes on posts

User's Awards

Posted 20 April 2009 - 19:12

Nu-ti trebuiesc cine stie ce scule. Trebuie doar sa fi foarte calm, sa joci la sunet , sa eviti cat mai mult scripturile . Jucand foarte mult, cu timpul capeti "skill".
CITAT
In mare parte, depinde si de ce "instrumente" ai, ca sa zic asa.

Mouse - 30 lei , tastatura - 40 lei, pad - 1.5 lei, casti - 25 lei biggrin.gif . Nu mi trebuie mai mult biggrin.gif.

#9 OFFLINE   Buugy

Buugy

Linkmania's But

• LinkManiac
  • 1,515 posts
    • Online: 4h 6m 30s
  • 17 topics
1
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 19:39

Nu neaparat conteaza sunetul. Conteaza foarte mult un mouse care sa nu se piarda cand dai rapid stanga dreapta sus jos. Sa raspunda instant cand dai click de shoot. Plus un numar mare de dpi te ajuta la o acuratete foarte buna, adica gloantele sa se duca grupat. Apoi incearca cand tragi sa te pui duck tragi mult mai bine, cel putin pentru un incepator conteaza.

Daca iti iei si casti nota 10, asculta pasii, de unde se trage si apoi il iei exact cand vine.

Tine tinta intotdeauna la nivelul pieptului, faza aceea cu tinut tinta la nivelul capului pentru inceput mi se pare o prostie, multe arme au recul destul de mare si se duce tinta peste instant.

#10 OFFLINE   kub

kub

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 238 posts
    • Online: 39m 13s
  • 9 topics
0
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 19:49

CITAT(alex- @ Apr 20 2009, 16:23) View Post

Sal,joc cs pe servere de aproape un an,la inceput jucam pe un server de nivel mediu,dar acma joc pe altu unde playery is foarte buni,am inteles ca pe serverele asta invetzi cs,joc pe serveru asta de vreo 6-7 luni si joc la fel de prost,am scor negativ si n-am tehnica sad.gif ..datzimi si mie un sfat ce as putea sa fac ca sa-mi ibunatatesc jocul,si cum sa-mi schmb tactica de joc sad.gif ...Multumesc!

Sal, niste casti ar fi bune, mouse ce sa zic..eu m-am prostit si mi-am luat razer dar sincer acelasi scor il am ca si cu "anonimul" ce-l aveam inainte, e chestie de obisnuinta..si in rest ce sa zic..gandire mai multa tongue.gif incearca sa-ti anticipezi adversaru, nu te baga in ei ca acceleratu' biggrin.gif
Cel mai important lucru Have Fun biggrin.gif nu te enerva, sal.

#11 OFFLINE   uTzu

uTzu

kickboxer

• LinkManiac
  • 2,285 posts
    • Online: 34m 50s
  • 30 topics
1
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 21:57

ca sa cresti nu iti trebuie talent ca in vreun sport sau ceva , e doar un joc si doar prin 'munca' ( foarte multe ore jucate constant ) poti creste , sa progresezi.
este putin timp de cand joci , altii joaca si de 3-4 ani iti dau un exemplu , ai deabia un an jucat si poate ala cu pauze lungi sau nu ai jucat constant si de aicea poate nici nu ai crescut , motivele pot fii multe.
tactica ti'o faci singur , nu trebuie sa ti'o faca altul sau sa iti zica pe unde sa o ei ptr ca trebuie sa gandesti si tu , doar nu suntem roboti , sa ne ghidam doar dupa cineva si sa avem un drum fix sau sa facem ceva , fiecare cu tactica lui , dar e bine sa mai furi si de la altul si combinat cu stilul tau , poate iese ceva. 21.gif
daca vrei sa asculti sfaturile care ti'au fost date mai sus , e bine , daca nu iarasi bine

#12 OFFLINE   Bakacsin

Bakacsin

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 559 posts
    • Online: 2m 44s
  • 11 topics
0
likes on posts

Posted 20 April 2009 - 22:04

Salut. dupa parerea mea este important sa ai un mouse care sa fie destul de precis. Eu am inceput cu un microsoft cu bila dar mergea super ca si cel mai bun moue optical. Pe boti inveti foarte bine sa tintesti ca ei tintesc mai bine ca orice player, fiindca au aim. Cs cz zbot sunt cei mai tari pe expert...incearca.
Daca inveti odata sa tintesti de exemplu sa faci cu deagle 3 hsuri intr-o secunda poti invata si tehnica.

Eu le-am dobandit din multe filme counter-strike: ruination, eolithic, zex the movie, the fellowship of noa, teg cs movie, darky movie, killing spree 4, sk.swe the latest hits, pottithemovie, element cs movie. din acestia poti invata sa tragi prin pereti ...altceva nu prea. cateva chestii interesante in: defying gravity si pubmasters.
si un alt fiml interesant este heaton cs guide ..dar daca nu ai doar 2 iq atunci le poti dobandi tot ce este acolo si fara guide.

spor la hs tiphat.gif

#13 Guest_DiDarD_*

Guest_DiDarD_*
  • Vizitatori
  • 12 topics

Posted 20 April 2009 - 22:47

@_@ depinde si de ce "instrumente" @_@

Unii care au mouse de 7.5 ron pot jucac la fel de bine ca altii care au un mouse de 300-400 ron

altii = eu ;x biggrin.gif

#14 OFFLINE   Gaby

Gaby

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 830 posts
    • :
  • 17 topics
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 00:44

Ai nevoie de casti si de un mouse ok. Ia-ti Steam si baga-te pe Gather Network, chiar daca sunt slabi 99% din aia. Tie, la inceput, o sa ti se para greu. Obisnuieste sa joci la sunet, invata sa iei arme, invata hartile si cum sa te misti pe harta. CSul e 50% tras, cealalta 50% fiind gandirea, daca nu chiar mai mult. Cu cat joci cu adversari mai buni, cu atat vei deveni mai bun in timp.

Oricum CSul e un joc de echipa, in timp iti vei da seama si de asta, si ca sa ajungi sa joci la un nivel ok va trebui sa ai coechipieri buni. Pentru asta trebuie la randul tau sa ajungi la un nivel cat mai ridicat individual.

PS: CS nu inveti de pe publice. Poti sa joci pe un DM ceva din cand in cand, dar tot din mix-uri vei invata ce ai de invatat.

PS2: Comunitatea de CS din Romania e de cacao. Toti copiii nu se mai suporta, sunt mari zmei si mai activeaza acolo cate un wall mic, un aim acolo cat sa nu se vada, etc. hf

PS3: Baga-ti RDS. E unul dintre cei mai aiurea provideri, dar pe majoritatea serverelor ai peering bun pentru ca e cel mai mare provider din Romania. Si un latency mic face o diferenta enorma.

#15 OFFLINE   alex-

alex-

Gradinita de gaming

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPip
  • 55 posts
    • :
  • 52 topics
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 12:05

Ok biggrin.gif ..mersi pentru sfaturi,din cate am vazut imi trebe un echipament bun..am mouse optic dai dela Atech..naspa dar deocamdata merge,ce pot face acuma din cate am vazut mai sus e sa joc ore in sir tongue.gif..si am ceva bani pusi deoparte,ce zicetzi sa-mi cumpar mouse bun sau casti 39.gif ..dar va multumesc pentru ajutor
Pace

#16 OFFLINE   kub

kub

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 238 posts
    • Online: 39m 13s
  • 12 topics
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 14:49

Moaama am distrus un om, nu te juca ore-n sir ma...mai bine joaca-te 2 concentrat decat 4-5 aiurea biggrin.gif

#17 OFFLINE   zetulescu

zetulescu

100 kg SkiLL

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts
    • Online: 1h 13m
  • 52 topics
4
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 14:54

perseverenţa e mama învăţăturii

#18 OFFLINE   alex-

alex-

Gradinita de gaming

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPip
  • 55 posts
    • :
  • 11 topics
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 15:07

21.gif ..nu o sa ma joc asa de mult...adica,oricat mas stradui si as juca,la urma urmei e doar un joc,sunt lucruri mai importante in viazta occasion14.gif

#19 OFFLINE   VibeS-

VibeS-

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 502 posts
    • Online: 9h 51m 6s
  • 12 topics
6
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 15:47

incearca sa cauti filmulete pe net cu jucatori buni...pe mine sincer m-au ajutat,si intr-un fel m-au motivat sa devin mai bun wink.gif te uiti si apoi incerci sa imiti...in plus,poti descarca demo-uri cu meciuri de CS din PGL,campionate mondiale,etc...astea daca,ai zis tu,vrei sa joci la un nivel mai inalt smile.gif sa inveti tehnici&stuff...totusi sa iti iei casti(de preferat de alea care iti acopera urechile,nu neaparat foarte scumpe) si eventual un mouse bun,cu care sa te simti comfotabil(Logitech MX518,Microsoft 1.1/3.0,Razere,etc...sau pentru un buget mai redus gama gamming a firmei A4tech)

#20 OFFLINE   Gaby

Gaby

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 830 posts
    • :
  • 9 topics
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 15:55

Ia-ti casti ca lumea. Casti > mouse.

Si din filme nu ai ce invata. Mai bine te uiti la demo-uri cu echipe bune.

#21 OFFLINE   alex-

alex-

Gradinita de gaming

• Topic Starter
  • Forumist
  • PipPip
  • 55 posts
    • :
0
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 16:31

ok naughty1.gif

#22 OFFLINE   uTzu

uTzu

kickboxer

• LinkManiac
  • 2,285 posts
    • Online: 34m 50s
1
likes on posts

Posted 21 April 2009 - 16:49

deci asculta sfaturile care ti'au fost date , mai multe nu are rost , iti ajung parerile astea , deja o dati in spam
hai closed

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users