Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Da dar nu vreau sa fie server pe care sa ma chinui 2 ore sa fac lvl 2 . Si nici sa cada de la un monstru cate 1 banutz gaurit.Dati si voi ratele ceva de genul:

6 pt XP

10 pt Adena.

Pt ca sincer nu imi place sa adun banuti cu tzraita.Si vom scapa de clasicul : ADENA PLSSSSSSSSSSS. Parca si vad pe unii pe la un colt de cladire( casa ce o fi) Datimi si mie adena...

Cat despre SP nu tin neaparat sa bage mult. E la fel de bine si un 3-5 rata la SP.Ala se aduna.

Link to comment

Da dar nu vreau sa fie server pe care sa ma chinui 2 ore sa fac lvl 2 . Si nici sa cada de la un monstru cate 1 banutz gaurit.Dati si voi ratele ceva de genul:

6 pt XP

10 pt Adena.

Pt ca sincer nu imi place sa adun banuti cu tzraita.Si vom scapa de clasicul : ADENA PLSSSSSSSSSSS. Parca si vad pe unii pe la un colt de cladire( casa ce o fi) Datimi si mie adena...

Cat despre SP nu tin neaparat sa bage mult. E la fel de bine si un 3-5 rata la SP.Ala se aduna.

6x xp ar merge, ma gandesc la 5x... pe 5x pot sa fac lvl 60 in 2 saptamani daca joc ca nemancatu' (altii fac chiar mai repede blink.gif ), asa ca e destul.

Adena... ori ramane la 5x (rate uniforme, ca pe oficial), ori 8-10x. As zice 5x, daca tot il vor face sa semene cu oficialele.

Cat despre SP, se vede ca n-ai avut buffer. Cu 2-3x sp si 5x xp iei skills de 30 la lvl 40 blink.gif ca sa nu mai zic de situatia in care esti clan leader si majoritatea sp-urilor le cheltui pe clan...

Link to comment

ma nu e mijto cu 5x .... mai mica ... cum ati zis ... ca in 2 sapt faceti lvl 60 daca jucati ca neamancatii .... lvl 80 max ..... si iti zic io ca multi o sa joace ca nemancatii + ca tre sa tina jocu mai mult .... nu sa fie toti in 1 luna si ceva lvl 60-80 smile.gif ..... ca ar fi plictisitor .... de ex mu care nu se compara cu lineage acu dupa 2 luni s-a cam plictisit lumea de el parerea mea smile.gif ... ca unii ar putea avea full ... da' sau lasat .... 3x macar .... in cateva luni sa faceti lvl mare nu in 2 sapt smile.gif .... (parerea mea no offence ) !!!

Link to comment

Neah, 4-5x e bine, ca nu suntem toti in vacanta si nu avem atata timp liber. Deci n-o sa fim lvl 60 prea curand. Iar in l2 sunt mult mai multe chestii de facut decat in Mu, deci n-o sa ne plictisim prea curand. Pe 3x se cam satura lumea de grind...

Mu e cam 20-30x din cate stiu...

mereti mah pe un server cu 150 x si faceti in 3 zile lvl 70 tongue.gif

Da, 3 zile daca joci 1-2 ore/zi tongue.gif

Link to comment

O intrebare pt jucatorii cu vechime : Care haine sunt cele mai bune pt SpellSinger ( elf si elfa, in caz ca difera) si unde gasesc. Momentan suntem abia wizardzi, si eu si elfa, avem pana in lvl 30. Am vazut pe una niste toale galbene, dar n-am reusit sa ma inteleg cu ea sa-mi arate sau sa-mi zica de care sunt.

Multumesc mult. tiphat.gif

Link to comment

O intrebare pt jucatorii cu vechime : Care haine sunt cele mai bune pt SpellSinger ( elf si elfa, in caz ca difera) si unde gasesc. Momentan suntem abia wizardzi, si eu si elfa, avem pana in lvl 30. Am vazut pe una niste toale galbene, dar n-am reusit sa ma inteleg cu ea sa-mi arate sau sa-mi zica de care sunt.

Multumesc mult. tiphat.gif

Daca sunteti pana in 30, veti vrea robes de grad D. Alea galbene sunt mithril robes si se cumpara din grian... ca sa completezi setul vei avea nevoie de manusi. Alea cad la Manashen Gargoyle, sub Ivory tower. Setul complet iti da +1 WIT (more casting speed) si +7 speed (run speed) dar iti scade 1 din INT (matk). Deci vei casta putin mai rapid si vei face un pic mai putin dmg. Mithril da cea mai multa mana, daca vrei o alternativa... Knowledge set (trebuie gloves ca sa fie complet), care da +10% matk si scade 5% din mana regen (sfat: da manusile jos cand stai la rest).

Sau poti incerca un devotion robe de no grade, ceva mai putina mana (deci rests mai multe, dar mai scurte), insa da +15% cast spd ceea ce e destul de bun smile.gif Alegerea ta.

Link to comment

Langa bijuterii --> party mask (useless, pe oficial mi se pare ca poti s-o cumperi cu ancient adena) Iti face personajul sa arate "pimp" (si in acelasi timp gay, lol).

Nu toate serverele au implementat asa ceva.

La dreapta --> symbols. Ridica un stat (STR, CON, DEX, MEN, INT, WIT) si scad pe altul. Cat si ce ridica sau scad depinde de ce dyes folosesti (10 dyes = 1 symbol, dar dyes sunt de mai multe feluri). Poti sa bagi maxim +5 intr-un stat (dyes sunt maxim +4). Pot sa scazi cat vrei dintr-un stat. Poti sa porti un total de 3 dyes, dupa ce faci 2nd class change quest (in cazul tau, dupa ce te faci sps).

STR, CON, DEX - fighter stats

MEN, INT, WIT - mage stats

Nu poti sa maresti un fighter stat fara sa scazi tot un fighter stat... la mage la fel.

Deci daca vrei +5 DEX poti sa folosesti +4DEX/-4CON si +1DEX/-1CON (sau STR, ce vrei tu) sau pot sa folosesti un +2/-2 si un +3/-3. Astea sunt greater dye... mai sunt si lesser dye care dau +1/-3... nu ti-as recomanda sa le folosesti.

Inca nu am vazut server privat (in afara de l2j) care sa aiba symbols si dyes implementate smile.gif

btw, in poza aia... unde sunt blessed spiritshot? blink.gif Ai soulshot in inventory dar n-ai bss, e grav... folosesti bss inainte sa dai cu magie, nu ss smile.gif

Link to comment
Guest PaNaRaMaDeOmJr

Am instalat si eu Lineage II Rise Of Darkness C3 , cum fac si eu sa joc pe un server,sa zicem pe serverul vostru dak aveti sau orice server, as vrea si eu sa joc ca de WoW m-am plictisit , level 214 Undead Mage+Level 62 Undead Rogue... ma ajutati sa il instalez si eu va rog frumos??? Defapt,l-am instalat DAR NU POT SA JOC PE NICI UN SERVERRR BangHead.gif imi trebuie ceva anume?? pls sa imi raspundeti rpd:D mercic sad.gif

Link to comment

unele servere mai slabe nu au patch

LoL frate...acele servere mai slabe deobicei sint L2J care ruleaza un soft LEGAL din toate punctele de vedere...pe cind cele cu patch deobicei au itemgrp,armorgrp si ini-urile originale sparte in client. Go figure wink.gif

Link to comment
Guest PaNaRaMaDeOmJr

lolz,ce patch?biggrin.gif da si mie link-ul aici te rog frumosss:D ka l-am instalat..vreau sa joc de pe asta.. windows>system32>drivers>etc si aici ce scriu ? ca am fisieru asta si uite ce scrie 127.0.0.1 localhost

127.0.0.1 wad.eclub.lv

127.0.0.1 jetix.ro

127.0.0.1 wad.eclub.lv tre sa editez ceva?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...