Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Mah eu nu inteleg ce e cu postul meu.E de ajuns ce e acolo pt cei care nici nu stiu sa isi faca ID inca sau care sunt tasetele in joc si asa mai departe.Eu am spus cele de acolo numai ca sa stie si aia ce tocmai instaleaza jocul despre ce e vorba.Si in legatura cu armurile sincer nu stiam asta.Si nu ma dau nici cocos nici zmeu.Am spus ce stiam.Si da povestea aia e o fabula care am inventato ca suna haios.Eu niciodata nu fac un post fara sa ai ba farmec.Pt ca dak spuneam numai strictul nu ar fi avut nimeni rabadare sa citeasca tot ala.Aia a fost intentia mea.Nu sa ma cred mare si tare.Si ratele pe care leam zis asa imi palce mie sa fie un server dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne certam pt o greseala minora.Este parerea mea despre un server si nimic mai mult.Cea ce a fost adaugat cu armurile cum am zis si mai sus nu stiam.Si eu stiu ca traim sa invatam.Si asta am facut am invatat ceva nou de la cineva care stia mai bine ca mine.Spre deosebire de tine care nu ai spus nimic decat te-ai luat de mine.Si dak citeati cu atentie am zis sa ma corectati dak am gresit.Si la bani am spus DIEN pt ca nu mai tineam minte cum se nuemsc asa ca nu te mai da smecher ca nu stii chiar asa de multe cum crezi tu.Si nu ma mai critica ca nu esti in amsura sa o faci asa ca te rog stai cuminte si lasa moderatori LinkMania sa ma corecteze la greselile mari care le-eam facut.Pt ca acea mica greseala cu bani nu prea are importanta.Si in loc sa te iei de mine ai putea sa corectezi ce am gresit in post.Incepand cu moneda care se foloseste in joc si trebuia ca TU sa scrii chestia cu armurile dak o stiai ok?

La revedere si sper sa va placa L2 in continuare

Link to comment

..ca el era in armura heavy si cu dagger in mina..si binenteles cu scut..

hai sa iti zic o chestie ! daca esti rogue sa fi imbracat in Brigandine este cel mai bun lucru ! chiar daca tu ai expertiza de light ! hai sa iti zic si de ce ! imbraca un set de armura light si un set de heavy intre 20-40 sa vezi ca nu este o diferenta foarte mare la evasion, dar la p.def este imensa ! asa ca nu mai da sfaturi aiurea wink.gif ! si da, am vazut si de la 40 in sus daggeristi cu full plate si shield ! pentru ca le da rata de succes la shield foarte mare ! Eu unul cand am daggerist eu port zubey light sau doom light ! intre 40 si 52 daca nu am chef sa craftez iau theca, daca am pofta de joc imi fac drake leather !

Ia pune tu o sa sabie C grade la lvl 15 sa vedem cate miss-uri dai. Sau poate vrei sa pui o armura(d grade, c grade,b grade,a grade,noob grade daca vrei) sa vezi ce se intampla. dar nu stii. te las pe tine sa descoperi.

pe dex iti dadea arma c grade la lvl 1 si faceai mult mai repede lvl decat sa stai sa aduni adena pentru ss si arma cu ss =/

pai la 5x xp si 3x drop..

greu o sa iti faci item B sau A ...ca pina aduni mats o sa iesi din "range'ul" mobului si nu mai pica nimik...eventual invers mai mere...3x xp 5x drop

parerea mea.. tongue.gif

merge merge smile.gif te duci si te bati cu garzile sa faci delevel smile.gif sa ajungi din nou in range-ul mobului !

Link to comment

hmm

poate..da eu am incercat faza aia cu heavy pe rouge..si eu am simtit dif in bine pe light...da aici e deja vb de fiecare cum joaca ...

e drept poti face si delevel ..da mi se pare stupid...adica omori mobi ca dupa aia sa te sinucizi la garzi...

totusi este rezolvare si pt range'ul mobului mult mai eleganta..cu party ..cu lvl mic....dar dar.....aici again..e chestie de fiecare cum vrea sa joace.

and finaly ..eu nu sunt suparat pe nimeni..nu vreau sa dau sfaturi ..dar discutiile nasc idei noi...asta e scopul discutiilor in definitiv..nu ca sa demonstreze careva ca stie mai bine ceva....nu ?

...parerea mea

PS:

Pe dex sa dat arma C la lvl 1 pt ca o fost nesimtiti ca o dus lumea cu vorba si cu textu..ca nu va fi wipe cind s-a trecut la C2 ....si totusi..o dat..

iar arma era o compesare minora pt wipe..dar era de toata jena...

EDIT

delevel are un singur avantaj...nu pierzi SP numa XP...

/EDIT

Link to comment

Ghiba, nu stiu cum e in cazul unui Rogue, dar ca arcas, mai mult p def. primesti cu o armura light decat cu una heavy (treaba incercata cu BW light vs BW heavy), binenteles daca iti si faci skill-urile toate.... De aceea, si mie mi se pare haios ca un cutitar (care ar trebui sa foloseasca tot armuri light) sa fie imbracat cu heavy....

Link to comment
Guest MainFlow

si totusi se face server de l2 pe link? sa stim daca mai asteptam sau ne apucat de altu cu rate mici ca m`am saturat de rate mari si fucked up patches cu 1000 de bug-uri.SO?

Link to comment

sabotor, eu am zis rogue smile.gif nu arcas ! cel mai bine pentru un cutitar eu zic ca este doom si zubey ! doom-ul pentru TH si zubey pentru PW ! elful are evasion dementzial + cu bonusul de la set, iar TH-ul da dementzial cu speed bonusu de la doom ! smile.gif Mai bati pe Ishka pentru blade-uri si faci un Demon Sword, rupi tot !

e drept poti face si delevel ..da mi se pare stupid...adica omori mobi ca dupa aia sa te sinucizi la garzi...

Altfel nu se poate ! Daca iti este mila de Char atunci te apuci de un dwarf crafter si un spoiler ! si faci delevel cu ei ! Eu pe fiecare server am avut dwarf, pe langa main char ! sau oricum aveam in clan ! FoH smile.gif nush cati care au fost pe primul dex si isi aduc aminte smile.gif

Link to comment
Guest zapomni

Am jucat mult timp LA2, de la origini...

Recomand un server din Moldova, timp cat va starta LinkMania. Sper ca va fi acceptata propunerea de catre administratori.

www.la2.arax.md (server fara taxe, cartele etc.)

rate x3 sau deja x5, 100-120 payers online, jucatori din toata lumea....

Merge orice original Lineage, este necesar doar fisierul System de la Arax...

Bafta si suntem in asteptarea versiunii Link.

Link to comment
Guest LETmeFAQu

sa ma bag si eu ca tot o frec pe la munca

apropo de chestia... ca ala avea heavy cu dagger

e super te un caracter ce poarta light se poate purta pana in jur de 52...HEAVY

cand vad nu o sa rad de unu

1 nu se iau prea multe light mastery=> def mai mare pe heavy

2 evazion e prea mic... mobi nu prea rateaza=> in heavy iei dmg mai mic

cam asta cred eu... si asa am jucat pe un sv rate mici

Link to comment
Guest LETmeFAQu

re ...666

intradevar merita pw cu zubei set si th cu doom

dar sa pui DS...hmmm daca zici ca ai jucat pe dex merita mai mult kriss+focus decat ds, asta in cazul in care nu mai merge mortal blow(pt speciale)

Link to comment
Guest LETmeFAQu

hai sa ma laud si eu

primu meu char pe dex a fost un sps

lvl 20 cam in 2 sapt ... questu de 20 la 29... am aflat de ss pe la 36... si eram intradevar sps la 49...eh asta e macar mam chinuit si am invatat pana la urma

(REZUMAT:P:P:P)

nush dc tu chiar in 2 sapt ai facut 68 dar mi se pare cam greu... lai facut de la 0 sau ai avut best la 20, 40... la 52 banuiesc ca tiai facut

a stiu un amic care pe lineage.g1.ro a facut 62 in 3-4 zile... jucat non stop si cu mana pots la shop (cu putin ajutor, dar era sps care cred eu ca face mai rpd lvl)

Link to comment

ms zapomni de server icon_thumright.gif

eu il jucam pe un server italian dar numi place biggrin.gif

ma perfectionez tongue.gif (is mai noob) pt serveru de la linkmania

ca zic eu va avea rost sal joc (toti de la 0) tongue.gif si o sa am si eu sanse sa se auda si de numele meu sau mai bine zis sa se auda in joc biggrin.gif

ms si sper sa ne vedem cat mai repede in joc amici sau dusmani biggrin.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...