Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Guest aranox

Deci daca e vorba de server de Lineage 2 C3 facut de Sourceforge (L2J), pot sa zic ca il cunosc pe dinafara buguri,setup,etc..fiind admin pe server L2J.

Daca se vrea o mina de ajutor la testing..bugfix..etc, sunt dispus sa ajut.

Si apropo ...merge si pe Linux, si pe Win da asta stiati deja ...banuiesc.

Link to comment
Guest pioanstefan

acum depinde si ce versiune de lineage se face

Chronicle 3 ?

sau se asteapta pana la chonicle 4?

o data estimativa ar fi binevenita (anula asta sau anul viitor ?)

Link to comment

Bun am vazut un topic close si cineva intreba despre joooc:

Bun hai sa va spun cum sta treaba.Serverele difera si pt fiecare exista anumite reguli.De ex. pe unele servere ai voie sa omori jucatori pe altele nu.Eu personal sunt indragostit de jocul acesta si nici acum nu am reusit sa-l fac sa mearga crybaby2.gif .Sa incepem cu incputul.

1.Ce sunt ratele:

Ratele nu sunt ca la masina sau la casa sau mai stiu eu ce altceva.Sunt niste setari de server.De ex. un server poate fi setat sa se dea mai multa exp. dupa ce omori o creatura sau sa cada mai multi bani.In general prefer un serv. cu rate medii. De gen EXP. 30-40 DIENS(nu mai stiu moneda lor) 100x.Cam asta.

2.Armuri si arme:

Armurile sunt simple dar fantastic de frumos facute.Avand in vedere ca se incepe de la o armura de piele (renumita LEATHER ARMOR) si se trece la una din cele mai tari armuri ca ex. cea de ADAMANTINE.La armuri insa tre sa se tina cont de un criteriu foarte foarte important.Pe langa faptul ca ea are o defensiva mai mare (mai mica) trebuie sa va uitati intotdeauna la cat cantareste.O armura grea avand in consecinte o msicare foarte greoaie aproape ca alergarea devine imposibila.Scutul este aceeaiasi poveste.Ca sabie trebuie sa o alegi pe cea care o poti folosi pe moment si ti-o poti permite.Desigur pt cei carora le plac arcurile le recomand cu draga inima.

3.Creaturi:

La creaturi nu stiu dak am cuvinte rele.Sunt foarte bien facut iar inteligenta artificiala este destul de bine pusa la punct.Creaturile sunt ata imaginare cat si creaturi reale.De ex. ursii (doamne cati ursi am omorat imi placea la nebunie) gheparzii etc. Dar exista scheleti si desigur sa nu uitam de paianjenii aceia uriasi de ma enervau la culme.Cam asta ar fi.

4.Guild-urile:

Aaaa guild-ul cum sa uiti de el.Asa placut , o munca in echipa.Eeee aici este o diferenta intre celelalte jocuri.Aici guild-ul este pe lvl.Nu stiu exact dar mi se pare ca sunt vreo 4 lvl (corectatima dak gresesc va rog) . Pt a creste un guild trebuie ca toti membrii lui sa puna bani iar seful lui sa se duca la un smecher baiat de cartier (hopaa era preot da lasa) si sa vb cu el.Guild-urile sunt foarte distractive.

5.Event:

Cele mai palcute eventuri sunt acelea de SIEGE.Unde guildurile de lvl 3(lasati-ma ca nu mai scriu guilduri gramatical ca mie lene) incearca sa cucereasca un castel.Eeeh aici e un amcel de neimaginat.Absolut grozav , cool , extraordinar , suberb cum vreti voi.Puteti sa aparati castelul sau sa il atacati este alegerea voastra.Mie unu stiu ca imi place sa ma duc la atack.Fiti foarte atenti si ascultati de cei mai mari.Nu va bagati in fata ca iadul va ia.Sagetile zboara este o imagine de nedescris iar grafica si sunetul superb al jocului iti creeaza o emotie de neuitat.Experienta aceea nici acum nu o uit.Imi aduc aminte cum ma duceam inainte cu scutul in fata impreuna cu camarazi.Incredibil ce se intampla dar adevarat ma credeti sau nu realizam renumita formatie TESTUDO , folosita de legiune si soldatii romani.Acestea fiind spuse trecem mai departe desi as avea multe sa va povestesc.Poate la final dak doriti...

6.Party:

Mah banuiesc ca stiti cam ce-s alea.Si la ce sunt bune.Mda... party-urile sunt utile pt. a face lvl.Nu este nimik nou sau extraordinar dar trebuie sa le amintesc si pe ele nu?

7.Meseriile:

Ei bine nu e chiar o meserie.Adik nu o sa deveniti ciobani sau cizmari sau mai stiu eu ce.Sincer nu le-am retinut pe toate dar vreau sa va spun ca sunt foarte diferite.

Este o parte unicata a jocului nemai intanlanita si foarte interesanta.Fiecare persoana isi poate alege o meserie dupa lvl 20.La oameni luptatori de ex. puteti fi CAVALARI si sa slujiti codul cavalerilor . Pt. fiecare meserie trebuie sa indeplineste un quest.Mic dar destul de greu.Este un test superb de perseverenta , pregatire , rabdare si orientare.De cele mai multe ori fiind-uti date numai coordonatele locului in care trebuie s ajungi (E-V-N-S) . Stiti voi... urmeaza cursul raului inspre vest pana... sau ai la dispozitie o harta iar ei iti spun dute spre Pestera Duhorii ( nu exista asa ceva biggrin.gif )

8.O poveste:

Eeeh si acum dak toti ati citit toata asta ca sa ne delectam putin... va spun o mica povestioaraa...Ei bine... eram eu tanar pe atunci aveal lvl 23.Era o noapte sangeroase.Castigasem gradul de cavaler.Si Nagasaky impreuna cu guildul se pregateau de un mare asediu.Ne adunaseram toti din guild la un loc deoparte luand cati-va pustanei mai mici langa noi.Fiecare din noi avea in protectie un mic luptator (aveau lvl mic pana in 20) si noi nu eram nebuni sa ii protejam pe degeava ... seful clanului ii dadea o gramada de bani celui ce traia si el si micul lui soldatel (aratam parca aveam catei dupa noi).Si ne pregateam.Eu ca intotdeauna pt o realitate mai mare cand intram nu imi puneam armura tocamai ca sa fie super misto.Si incepeam sa ma echipez. Pac pieptar , pac scut , pac sabia , pac manusile... Si eram gata.Ne pregateam toti

Si cand incepe poooc toti formarie testudo cu cei mici in mijloc feriti pt a lua banetuul tataaaa.Si seful guildului (marele barosan pai...) era in miijloc akolo.Si inaintam inaintam cand zbang cade primul piticot cu sageata infipta.Cade unul din randul de aparare (il inlocuieste sefu') si dupaia eu cu catelusul meu (ala micu) alergam amandoi spre poarta.El in spatele meu eu cu scutu sus ca nebunu impreuna cu vreo 50 de insi.Si nu va puteti inchipui ce s-a intamplat cand s-au deschis portile.Pooooooc ne ciocnim unu in-traltu si incepe masacrul.Si din cer de undeva o sageata il loveste pe micul catelus al meu.Nagasaky disperat (a nu nu dupa micut ci dupa bani ca nu mai primeam bani).Si lasand scutul jos dadeam ca nebunu.Si in stanga si in dreapta haiaaa ia de aici.Aaaa tine asta.Si tragica urmare dupa o tragica neatentie.Scutul l-am lasat jos dupa cum am zis si incercam sa ma odihnesc.Ma intorc cu spatele sa vad cine mai era din ai mei.Si deodate o durere strafulgeratoare ma rapune.Si asa marele erou crapa ca bou acolo.Si la final sefu mia dat 1000 de banuti ca am participat.Care i-am dat numai sa imi repar afurisita de armura.Si scutu ala blestemat.

Sper ca v-a placut.Nu am spus ca e totul adevarat.Ca e o POVESTE cititi mai sus.Asa ca ... respect ca sunt o legenda vie.Daaar... ce sa mai.Noi sa fim sanatosi.Restul nu conteaza.

Link to comment

de fapt ce sa mai zic..sau sa fac...daca esti indragostit de joc..nu mai are rost sa comentez...

am comentat ...ca sa nu intelega lumea cumva altceva din post'ul tau ...ca nu e asa cum zici tu

cel mai nasol e cel cu ratele...

In general prefer un serv. cu rate medii. De gen EXP. 30-40 DIENS(nu mai stiu moneda lor) 100x

pai ala e high rate ..nu mediu ..mediu e pe la 15x exp ...si bani sunt adena...

eu pe serv de 4x am facut lvl 23 de care zici in 2 zile lejer...de fapt poate ti-a scapat cite un "0" la fiecare in plus..

O armura grea avand in consecinte o msicare foarte greoaie aproape ca alergarea devine imposibila

Greutatea armuri sau tipul heavy, light ..nu are nimik de a face cu viteza ta de miscare mai degraba gradul armuri...da poate vb de lucruri pe care nu le stii

despre mobi....e clar...se pare ca nu ai trecut de Gludio....daca ai ajuns pina acolo..

anyway...

cine a mai jucat ...stie despre ce vb...

poate nu avea rostu sa comentez...

Link to comment

Bah omul lui Dumnezeu greutatea armurii iti influenteaza alergarea.Iti trebuie lvl mai mare de 20 ca sa porti armura de MITHIRIL.Dar ce sa-i face dak nu joci.Tu cred ca spui ca ai intrat vreo 5 min si ai vazut akolo niste numere si niste cuvinte si ai venit aici sa te dai smecher.Si apoi dak 15-20 sun servere medii dupa mintea ta de gaina.Alea cu 300-400 ce sunt mah omule?Servere gigant?Vezi ca nu gandesti?

Link to comment

Iti trebuie lvl mai mare de 20 ca sa porti armura de MITHIRIL

da e drept..doar ca tu nu sti ca mithril e de grad D si ca pina la lvl 20 ai penalitate la items de grad D .. si daca mai joci L2 uitate ca mithril e mai usoara ca leather aia pe care o lauzi si care e non-garde pt lvl sub 20..daca dai click pe el scrie .."weight..." aia e greutatea armuri si nu are de a face cu miscarea ..doar daca nu ai inventarul plin si ai penalitate la greutate pe total caracter.....de cele de S nu vorbesc ca nu sti despre ce e vorba..

si daca veni vorba de cit joaca fiecare...am mai bine de 1 an juma de cind joc L2, am fost si admin am si avut eu personal server am facut si editare in cod la server asa ca nu explica tu ce si cum ..ca de 7 signs si subclass, manor si altele nu cred ca ai auzit prea multe, si iti trebe lvl 4 la clan ...nu guild..sa participi la siege, am jucat aprope toate tipurile de character...am facut cu fiecare macar lvl 50 ...si altele...

ideea era ca ai expus gresit jocu prin prezentare..nu te-am acuzat ca nu sti sa joci sau ceva de genu..da daca vrei sa ne verificam cunostintele despre L2 nu ai decit ..il cunosc pe dinafara.

Link to comment

Pai da pt ca eu nici acum nu inteleg de nu mai imi merge Lineage2

ti-o fi dat ban aia ...la cite stii...erai prea destept sa ramii pe server si au simtit o amenintare in tine..si ti-o fi dat ban eusa_dance.gif

Link to comment

Eu personal sunt indragostit de jocul acesta si nici acum nu am reusit sa-l fac sa mearga 

Deci daca nu ai jucat nu acuza pe alti care s-au plictisit deja dupa 1 an si de jucat pe el.. eusa_doh.gif

Link to comment

oki..il las..

de acord cu tine..

jucasem ieri pe un server ........ si la un moment dat apare unu...si vrea party....pe la Silenos..eu zic ok...

si dam si dam ..si ma tot gindeam intre timp..oare sa ii zic sau nu la respectivu ..ca el era in armura heavy si cu dagger in mina..si binenteles cu scut.. tongue.gif , dar cum ma tot gindeam eu asa ...zice el catre mine..."daca stiu de unde sa ia skills noi" ..ii explic..si zice nu nu poate ..in fine...dupa vreo 2 fraze recunoaste omu fara sa zic eu nimik ca e noob si m-am gindit ca eram si eu odata asa..asa ca l-am ajutat..cu de toate...

Idea e ca nu mi se pare ca se injoseste omu daca recunoaste ca e noob ...dar sa zici ca esti tare si cind colo esti altfel...asta ma supara.

That's all i got 2 say.

Link to comment

cele mai bune rate ar fi exp 5x adena 5x sp 5x Spoil 3x Drop 3x si gata.(serveru oficial are toate ratele 1x. comparatia se face cu el. 5x adica de 5 ori mai mult)

Nu am chef sa fak lvl maxim in 2 saptamani si ma stau ca bou dupa aia.

Ce sa fie cu armurile de grad D?

pana la lvl 20 porti itemuri no grade

dupa lvl 20 D grade

lvl 40 C grade

lvl 52 B grade

lvl 60 A grade

nu mai stiu S la ce lvl. Daca porti altceva decat Grupa pt care ai lvl adecvat iti scad atributurile.

Armurile sunt robe/light/heavy. Astea depind de ce abilitati are charu tau. Daca esti mag porti de obicei robe. Dar de exemplu la orc poti sa porti si heavy. Trebuie sa te informezi ce rasa sa fi, ce profesie etc.

www.l2orphus.com go here poate va ajuta cu ceva informatii

Daca am gresit cu ceva scuze. Nu am mai jukat de cand a picat dexu

Link to comment

Daca porti altceva decat Grupa pt care ai lvl adecvat iti scad atributurile.

jura-te. De expertize noob grade ai auzit? Poate fi purtat la orice lvl tongue.gif

Nu este nevoie sa va credeti zmei, pun pariu ca sunt multe lucruri pe care voi nu le shtiti , iar altii se pricep la ele, fie vorba chiar de lineage. Tendinta de a crea o imagine de cocos este rezultatul a prea multe ore petrecute la gradinita.

Orphus-ul arata doar skills de c1.

Orice char poate purta orice tip de armura, diferenta e facuta de proeficientele pe care le are pt un anumit tip de armura (skill pasiv).

Pentru a face o alegere referitoare la rasa shi tipul de char, recomand tabelele si detaliile prezentate in prima guide.

Bineinteles, am postat aici total subiectiv , pt ca Naka imi e prieten tongue.gif, altfel, prezentarea lui la joc nu este de mare folos. Totusi, e de inteles entuziasmul, jocul e f bun ca shi mmorpg.

Acum stfu all shi ashteptati sa apara topicul initiat de razvan cu titlu "L2.linkmania.ro" occasion14.gif

ps: desigur, asta s-ar putea intampla shi la anul.

Link to comment

Ia pune tu o sa sabie C grade la lvl 15 sa vedem cate miss-uri dai. Sau poate vrei sa pui o armura(d grade, c grade,b grade,a grade,noob grade daca vrei) sa vezi ce se intampla. dar nu stii. te las pe tine sa descoperi.

Eu vorbeam de itemuri care atunci cand le pui pe tine sa iti foloseasca la ceva.

Si don't call me a noob george pana nu stii ce zici.

P.S. am incercat doar sa ajut dar tu sari cu gura. Poti sa stergi postu daca nu iti place

Link to comment

pai la 5x xp si 3x drop..

greu o sa iti faci item B sau A ...ca pina aduni mats o sa iesi din "range'ul" mobului si nu mai pica nimik...eventual invers mai mere...3x xp 5x drop

parerea mea.. tongue.gif

Link to comment

an btw...

nu ma cred zmeu..nici nu am afirmat asta..doar ca cineva ma facut noob si chiar nu ma consider...da nici zmeu...eu zic ca sunt un player normal..care stie ceva despre L2

wink.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...