Jump to content
Sign in to follow this  
IceMan

GTA IV Multiplayer anyone?

Recommended Posts

Am primit de curand informatii cum ca se va lansa un mod de multiplayer pt GTA IV (asa cum e SAMP), fara sa fie nevoie sa jucati pe serverele Rockstar. In consecinta, vom putea face server pe Linkmania si sunt curios cati dintre voi ati fi interesati.

Adresa pentru GTA IV MP va fi: www.iv-mp.com (inca nu este activa, e doar rezervata) - se lucreaza la proiect

UPDATE:

Adresa serverului LinkMania GTA IV: 193.231.236.26:8888

Trebuie sa aveti pus ultimul patch care il luati de aici: http://www.filehost.ro/630617/GTAIV_TU5_zip/

Apoi luati clientul pt GTA IV Multiplayer de aici: http://files.iv-multiplayer.co.uk/alpha-2/...2-R3-Client.rar

Adaugati adresa la quick connect si intrati pe server. Va asteptam!

PS. deocamdata serverul este in stadiul alpha, adica in teste!

Eu as fi interesat...pacat ca jocul e foarte prost,in afara de grafica si modul realistic de joc nu exceleaza prin nimic,3-4 magazine de haine,nu poti modifica masini,e slab :) +ca e foarte prost optimizat!

Ash fi foarte interesat sa il vad cum se mishca shi in modul MP... Arata binishor in single player deshi nu exceleaza la niciun capitol... Sper sa se finalizeze lucru la proiect cat mai curand deoarece sunt nerabdator sa il vad la lucru :D

ma bag si eu ... momentan am doar 512 RAM si nu pot juca GTA 4 dar in curand o sa imi pun 2 GB RAM ca sa il pot juca

am jucat pe Xbox gta 4 multiplayer ce sa zic.. nu e tare mai ales ca nu o sa existe RP sunt sigur.

Deci dak sa-mp sa infiintat in 2008 imaginativa ca gta san andreas sa infiintat in 2004-2005.

Eu zic sa ramanem la sa-mp pana se termina de lucrat la Gta IV MP.Pana o sa inceapa modul multiplayer o sa treaca mult timp cu toate problemele..

Asta si ziceam, asteptam sa apara MP pentru GTA IV, pana atunci oricum nu se poate face server.

Legat de samp, servere erau defapt mult inainte de 2008, ca am facut eu in 2008 primul server de samp din Romania si au mai aparut dupa altii care au vazut ca e "cool" si m-au copiat, aia e partea a 2-a.

Parerea mea e ca nu o sa dureze prea mult pana se lanseaza un multiplayer, posibilitatea de a tine un server si mod-uri pentru el.

Asta si ziceam, asteptam sa apara MP pentru GTA IV, pana atunci oricum nu se poate face server.

Legat de samp, servere erau defapt mult inainte de 2008, ca am facut eu in 2008 primul server de samp din Romania si au mai aparut dupa altii care au vazut ca e "cool" si m-au copiat, aia e partea a 2-a.

Parerea mea e ca nu o sa dureze prea mult pana se lanseaza un multiplayer, posibilitatea de a tine un server si mod-uri pentru el.

sper sa ai dreptate si mai e o chestie ca am jocul dar nam chestiile necesare deci eu sper sa vina putin mai tarziu

Va mai dura cel putin 1an-2...

Pana vor face clientul + moduri pt el, dureaza, nu se face in cateva luni.

Guest farse

Din cate am auzit de la !MaVe va incepe cu versiunea 0.1 beta(IV-MP 0.1 beta) .Trebuie sa ai minimum NVIDIA GeForce 9600gt naspa....Daca o sal faceti Stunt ,DM,race o sami palca...dar si RPG

Intrebare: Se va folosi tot Pawn? ca mam obisnuit cu el :dance:

__________________________________________________________________________________________

EDIT: !MAVE o dat versiunea 0.1 .Dar mie imi zice ca sunt banat pentru aplicatie :crazy: Cine vrea sa se uite Link

Atata timp cat pe site-ul oficial nu apare nimic ma cam indoesc ca aceia e o versiune lansata de ei sau ca ar functiona.

Am GTA 4 instalat da nu il joc si mi-ar placea sa fie si in multiplayer :D

Nu luati fisieru de mai sus...e clar fake si poate fi virus.

Ai dreptate :D .In plus uite-te la numele lu ala(farse :)) ) :|

Si eu am avut GTA IV instalat nu mi se pare cine stie ce, adica nu l-as vedea jucat online nu stiu de ce :|

Sincer sa fiu imi mergea perfect, dar inainte sa il instalez sa vad ce e de el, cand am vazut cerintele am zis ca e mare joc, de unde :| praf in comparatie cu ce cerinte cere

cu sigurantza va fii , dar cca fiecare joc , la inceput nu va merge dupa asteptarile noastre .. vor fiii o multime de probleme , sunt convins