Jump to content

program de transformat jocuri psp in jocuri pt pc

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Guest_jugu_*

Guest_jugu_*
  • Vizitatori
  • 16 topics
sal , as vrea sa stiu si eu daca exista vre un program de transformat jocurile pt psp in jocuri pt calculator

OFFLINE   chowderel

chowderel

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 392 posts
    • Online: 1d 21h 58m 34s
  • 86 topics
1
likes on posts
nu exista !!

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
    • Online: 4h 31m 54s
  • 38 topics
85
likes on posts
vezi un emulator ca sa poti juca game-uri de ps pe pc, dar de transformat nu se poate.. gandeste-te inca o data asupra ceea ce ai scris

OFFLINE   Dr.Oetker

Dr.Oetker

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,376 posts
    • Online: 1d 16h 17m 55s
  • 86 topics
32
likes on posts
CITAT(puresoul2k5 @ Apr 22 2008, 21:47) View Post

nu exista !!

Ai nu zau?Toata viata ta ai cautat dupa asa ceva asai?Nu il induce in erroare pe OM daca nu stii mai bine taci!

CITAT
sal , as vrea sa stiu si eu daca exista vre un program de transformat jocurile pt psp in jocuri pt calculator

Dupa cum zice SilenR le poti juca nu transforma!Sunt niste Emulatoare/or mai special care este/sunt foarte greu de gasit.Emulatoare deastea exista!Din pacate eu nu stiu nici unul poate stie cineva de pe forum

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
  • 16 topics
85
likes on posts
download : Downloads
guide : Official English PCSX2 configuration guide v1.0.0
ti-as da si setarile insa nu am mai folosit asa ceva de cateva luni si nu il am instalat.. dar esti baiat destept si te descurci tu

Guest_jugu_*

Guest_jugu_*
  • Vizitatori
  • 52 topics
CITAT(SilenR @ Apr 22 2008, 22:35) View Post

download : Downloads
guide : Official English PCSX2 configuration guide v1.0.0
ti-as da si setarile insa nu am mai folosit asa ceva de cateva luni si nu il am instalat.. dar esti baiat destept si te descurci tu

ms mult o sal downlodez acum si vad eu ce fac smile.gif

OFFLINE   chowderel

chowderel

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 392 posts
    • Online: 1d 21h 58m 34s
  • 25 topics
1
likes on posts
CITAT(Criter @ Apr 22 2008, 22:30) View Post

Ai nu zau?Toata viata ta ai cautat dupa asa ceva asai?Nu il induce in erroare pe OM daca nu stii mai bine taci!
Dupa cum zice SilenR le poti juca nu transforma!Sunt niste Emulatoare/or mai special care este/sunt foarte greu de gasit.Emulatoare deastea exista!Din pacate eu nu stiu nici unul poate stie cineva de pe forum

si eu ce am zis mah ca nu exista program de transformat !!!nu am zis ca nu poti juca !!!DAH

OFFLINE   galklyfe

galklyfe

Facultatea de gaming

• LinkManiac
  • 536 posts
    • Online: 11m 16s
  • 121 topics
0
likes on posts
Man pcsx2 e emulator de ps2 uite aici un emulator de psp The Emulator Zone - Sony PSP nu l-am incercat deci nu stiu daca merge

OFFLINE   AFH-Blaster

AFH-Blaster

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 245 posts
    • :
  • 4 topics
-2
likes on posts
eu am direct psp si e mai bine asa wink.gif)

OFFLINE   Gokuu

Gokuu
0
likes on posts
CITAT(Criter @ Apr 22 2008, 22:30) View Post

Te dai tu mare destept...omu cand a zis ca ''nu exista'...s-a referit la program dar nu inseamna k nu poti juca jocuri ps pe pc...si spre cultura ta generala , tu ala care esti mare OM , exista niste asa zice rachete pentru pc...akm 1 an sau 2 era 1 mil jum sa iti instalezi aia pe pc....si cu aia puteai juca jocuri pt ps pe pc.

OFFLINE   LostCh1ld

LostCh1ld

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 66 posts
    • :
  • 4 topics
0
likes on posts
CITAT(jugu @ Apr 22 2008, 17:15) View Post

ei bn eu zic ca nu merita sa cauti pt si eu am cautat ....si e foarte greu sa faci un joc de psp sa mearga pe pc...iti trebuie vreo 3 programe si dupa sa sti sa aranjezi toate fisierele e f greu ....trebuie sa sti destul de multe si daca vrei sa joci jocuri de ps1 ai putea ca e usor iar la ps2 nu cred ca exista pc uri destul de bune incat sa mearga jocurile perfect...dabia daca iti face o miscare biggrin.gif

OFFLINE   Stalk3r

Stalk3r

Overpowerd

• Ex Staff
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,448 posts
    • Online: 19d 20h 2m 19s
  • 22 topics
99
likes on posts

ei bn eu zic ca nu merita sa cauti pt si eu am cautat ....si e foarte greu sa faci un joc de psp sa mearga pe pc...iti trebuie vreo 3 programe si dupa sa sti sa aranjezi toate fisierele e f greu ....trebuie sa sti destul de multe si daca vrei sa joci jocuri de ps1 ai putea ca e usor iar la ps2 nu cred ca exista pc uri destul de bune incat sa mearga jocurile perfect...dabia daca iti face o miscare biggrin.gif

daca taceai filozof ramaneai!

OFFLINE   LostCh1ld

LostCh1ld

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 66 posts
    • :
  • 86 topics
0
likes on posts
CITAT(Stalk3r @ Apr 30 2008, 12:27) View Post

daca taceai filozof ramaneai!

trebuie sa stie omu cum sta treaba....decat sa stai sa te chinui sa faci un joc de ps2 sa mearga pe pc mai bine iti iei un ps2

OFFLINE   gigabit942007

gigabit942007

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 135 posts
    • :
  • 22 topics
0
likes on posts
Care-i treaba asta cum emulatoarele astea imi trebuie consola sau instalez prog si pe urma pot juca jocul va rog explicatimi si mie

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
  • 86 topics
85
likes on posts
CITAT(LostCh1ld @ Apr 30 2008, 12:13) View Post

daca nu ai ps merita.. nu e greu deloc de configurat, doar ca daca nu ai 2go de ram, procesor 4k+ si placa video de 512 nu prea poti juca la hq.. poate un mq.. sa tinem cont cam cat are un ps2:
COD
CPU: Emotion Engine 300MHz, 128-bit INT, 128-bit FP, 24KB L1, 16KB Scratch, 8KB VU0, 32KB VU1, 450 MIPS, 6.2 GFLOPS, 66M Vertices/Sec, 2.4 GB/s Internal, 1.2 GB/s Graphics, 3.2 GB/s Memory
Graphics: Sony GS 150MHz, 1.2G Texels/Sec, 32-bit Color, 4MB (48 GB/s), 1.2 GB/sec Bus
Sound: SPU2, 48 2D Voices, ADPCM, 2MB
Data: 24MB (2.6 GB/s), 16MB (81 MB/s), 4.7GB Discs, Expansion 56K Modem Ethernet

deci la ce fregventa are nu prea vad cum ai putea juca la hq pe un pc..

CITAT(gigabit942007 @ Jul 13 2008, 02:00) View Post

Care-i treaba asta cum emulatoarele astea imi trebuie consola sau instalez prog si pe urma pot juca jocul va rog explicatimi si mie

mai.. deci.. este un program, care indeed consuma memorie la greu, si prin intermediul caruia ai posibilitatea de a rula jocuri ps pe platforma pc..
CITAT

si un altul: The Emulator Zone - PCSX2
btw: pentru ala care zicea ca ar fi cam un milion jumate-> majoritatea emulatoarelor is facute chiar de firme care construiesc astfel de platforme <sony de exemplu>, pentru a le putea rula tu pe pc si sa te stimulezi sa-ti iei jocul pe ps.. adica normal atunci cand vezi ce aiurea merge ti-ai lua un ps sa-l incerci.. de aceea ele sunt freeware sau shareware.. cat despre config nu e cam nimic greu.. eu m-am descurcat singur, insa dupa vreo 2luni de cod pe pc <foloseam mansa indeed, insa tot era altfel> mi-am luat ps2.. si cred ca merita..

OFFLINE   gigabit942007

gigabit942007

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 135 posts
    • :
  • 0 topics
0
likes on posts
ok am inteles deci nu am nevoie si de consola respectiva cu emulatorul

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
  • 86 topics
85
likes on posts
nu puteam da edit sry.. deci da ai inteles bine.. joci gameuri de pe alte platforme pe pc..

Emulator - Wikipedia, the free encyclopedia

OFFLINE   sert_afc

sert_afc

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 23 posts
    • :
  • 0 topics
0
likes on posts
pentru psp inca nu s-a facut un emulator care sa si mearga.punct

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
  • 86 topics
85
likes on posts
cred ca ai cautat si mult.. cauta pspe sau potemkin sa vezi ca merg..

OFFLINE   sert_afc

sert_afc

Cresa de gaming

• Forumist
  • Pip
  • 23 posts
    • :
0
likes on posts
am cautat,am rulat si nuu au mers
am intrat pe forum la ei si am aflat ca nu merg decat unele demouri ale unor jocuri

OFFLINE   Razvan

Razvan

Doctor docent in gaming

• LinkManiac
  • 3,397 posts
85
likes on posts
ahamz.. poate am avut eu noroc dar mie mi-a rulat elveon din prima..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users