Sign in to follow this  
Followers 0

jocuri gen wow "MMORPG"

295 posts in this topic

Posted · Report post

stim cu toti ca wow este printe cele mai bune MMORPG pana acum dar in afara de wow nu mai exista nici un jok misto captivant in care sa iti pierzi timpul si nopti ne dormite ca la wow.... :yum:

asa ca va las pe voi sa spuneti cel mai misto MMORPG este "....."

0

Posted · Report post

dupa nr de jucatori din toata lumea care joaca pe serv original find vro 8-9 mil (dar sa nu mia zicem si de astaia care joaca pe servere crackuite...se mai adauga si acolo cateva mil...)pe scurt wow...

E si cel mia adictiv joc din istoria jocurilor... multi oameni lasa balta viata sociala prieteni serviciu nu se mai ingrijesc pe ei mananca nesanatos (numia sucuri pizza...) de nu de alta sa nu fie pe stomacul gol in raid ca sa poata da heal +2000 cu stomacul plin :)

0

Posted · Report post

stim cu toti ca wow este printe cele mai bune MMORPG pana acum dar in afara de wow nu mai exista nici un jok misto captivant in care sa iti pierzi timpul si nopti ne dormite ca la wow.... :yum:

Te inseli mai sunt multe jocurile in care sa iti pierzi noptile

L2 este exemplul cel mai potrivit.Rivalul nr1 al WoW-ului.Parerea mea.

Oricum ca sa raspund la intrebare imi place mult si L2 dar consider wow unpic peste si oricum il joc de 2 ani :)

0

Posted · Report post

L2 este exemplul cel mai potrivit.Rivalul nr1 al WoW-ului.Parerea mea.

Poate pe linkmania sau pe servere private, dar pe retail l2 nici nu discuta cu wow. Principalul concurent al lui wow e Eve Online.

Curand se vor lansa Age of Conan si Warhammer Online, multi zic ca cel putin unul din astea 2 va fi deasupra oricarui mmo aparut pana acum.

0

Posted · Report post

Poate pe linkmania sau pe servere private, dar pe retail l2 nici nu discuta cu wow. Principalul concurent al lui wow e Eve Online.

Curand se vor lansa Age of Conan si Warhammer Online, multi zic ca cel putin unul din astea 2 va fi deasupra oricarui mmo aparut pana acum.

Nu cred ca Eve va pune probleme lu WoW mai ales ca tre sa apara si litch king updatu now cu lvl cape 80 itime noi instante noi si asa mai departe...va incepe lumea sa joace si mai mult...chiar eu dupa updatul asta vreau sa imi iau is eu wow pe original :D findca nu se compara originalul cu rapanoasele astea de private...

0

Posted · Report post

Momentan WoW e the best

Apoi Eve,Lotro si L2

Dar Warhammer Online, Aion, Age of Conan o sa miscoreze numarul de jucatori de WoW

Eu personal o sa ma apuc sa joc Stargate Worlds...cu o comunitate micuta...imi place ideea jocului.

0

Posted · Report post

bn poate ca nu are asa de multi jucatori ca wow dar sro tine playerii in fata pc si 24/24 :)) si are o grafica superba...wow mi se pare cam aiurea ca grafica dar gusturile nu se discuta :P

0

Posted · Report post

bn poate ca nu are asa de multi jucatori ca wow dar sro tine playerii in fata pc si 24/24 :)) si are o grafica superba...wow mi se pare cam aiurea ca grafica dar gusturile nu se discuta :P

Cred ca glumesti?!SRO GRAFICA Superba?!Grafica jocului e de ultima speta...Gameplay imi place,dar grafica NU.In Sk nu ai libertate de miscare....Incearca wow si o sa vezi diferenta.

Parerea mea este ca Age Of Conan nu va depasi wow in schimb Warhammer Online se prea poate.Am auzit atatea svonuri...Dar oricum si WoW vine cu un nou Expansion in care unele cladiri se pot distruge o gramada de chesti noi.

0

Posted · Report post

wow e pt copiiiiii

0

Posted · Report post

Bravo vi si tu si spui ca wow e pentru copii bravo.Tare frate!Dami ceva argumente ca jocul este pentru copii?Inafara de grafica care mie cel putin imi place.Ai jucat vreodata wow?Nu cred.In timp ce eu am jucat sro si este total-praf.Oricum nu avem ce compara un joc free cu un joc platit.Dar sro chiar ma face sa rad.Nici nu prinzi loc sa intri sa joci.Dami argumente si poate ma reapuc si io de sro.

0

Posted · Report post

Si voi ati jucat ?.......

"dupa o indelungata vreme petrecuta pe taramurile MMO-lor gen Eve Online,Everquest 2,LOR,Guild Wars,COH/COV,WOW,L2,etc cel mai misto MMO este ...."

cand mai deschizi un topic de genu "cel mai misto MMO este..." posteaza si timpul petrecut in jocurile enumerate mai sus,nivelul atins si ce anume tia placut si ce nu.Sunt curios ce anume tea facut sa preferi WOW in defavoarea celorlalte sau daca ai mai jucat si altceva in afara de WOW(personal nu cred ca ai atins in alt joc acelasi nivel ca in WOW).

un topic fara sens pe un forum in care 95% joaca pe private sau MMO free.

0

Posted · Report post

Wow e pentru copii, nu ca silkroad unde apesi ca un crizat pe 4 butoane timp de 1 an ca sa faci level maxim. Ce stiti voi :>

0

Posted · Report post

+1

si are o grafica superba

Are o grafica oribila, si cere destul din cate tin minte ... plus ca bloom-ul arata oribil ...

wow e pt copiiiiii

Nick-ul tau foarte inteligent ajuta foarte mult la credibilitatea deja indoielnica a acestui post sa stii. WoW este potrivit SI pentru copii, dar sa spui ca e doar pt copii este total pe langa.

0

Posted · Report post

am jukat wow pe blizz nu mult timp dar am jukat pe privat mai exact pe xplor si toxic si am atins lvl maxim si cel mai mult mia placut la wow questurile care sunt interesante nu ca la alte jocuri spre exemplu "cabal online" acolo la questuri este vorba numai despre go and kill si wow te face sa stai in fata pc-ului mult timp te atrage spre deosebire de alte jocuri acum am sa incerc perfect world sper sa ma domine cum a facuto si wow si care zice ca wow este joc pentru copii inseamna ca nu a jukat nici odata acest joc si nu are habar despre ce este vorba

salutare :tiphat:

0

Posted · Report post

Cred ca glumesti?!SRO GRAFICA Superba?!Grafica jocului e de ultima speta...Gameplay imi place,dar grafica NU.In Sk nu ai libertate de miscare....Incearca wow si o sa vezi diferenta.

Parerea mea este ca Age Of Conan nu va depasi wow in schimb Warhammer Online se prea poate.Am auzit atatea svonuri...Dar oricum si WoW vine cu un nou Expansion in care unele cladiri se pot distruge o gramada de chesti noi.

Grafica de wow nu este deloc departe. Grafica silkroad-ului este presus graficii wow if you ask me. Wow are o grafica oribila, ca pentru copii care zic mamii nu imi place grafica de l2 ca e prea detaliata. Asa zicea un coleg de-al meu. La wow mi-e sila sa dau zoom prea tare pe char.

Cel mai bun mmo mi se pare l2. Poate nu are gameplay-ul de wow, dar fiecare cu gusturile lui, nu ma vad controlandu-mi charul intr-un mmo pe wasd or w/e. Grafica este excelenta, in special ca o IMBUNATATESC, nu ca altii (referire iar la wow). Cel mai mult imi place la l2 ca este intens. Mai intens decat orice alt mmo pe care l-am jucat pana acum. La fel, e bine organizat. Clan, alianta, war zone, siege, raid, clan wars, etc.

In legatura cu populatia... Ganditi-va ca lineage 1 a fost un esec total, in timp ce war3 a fost un joc maret. War3 players -> wow. !? -> l2. In care '!?' inseamna cei care incercau mmo-uri. Si avand in vedere ca blizz nu prea mai da info despre populatia wow, putem specula mult. Daca ar fi sa luam in considerare si privatele de l2 ar fi mai echilibrat.

Eu SPER ca blizzard sa renunte la wow si sa scoata un mmo nou, pentru ca sunt fan al seriei warcraft, al starcraft-ului si al diablo-ului. Dar wow chiar nu m-a atras.

0

Posted · Report post

Bravo vi si tu si spui ca wow e pentru copii bravo.Tare frate!Dami ceva argumente ca jocul este pentru copii?Inafara de grafica care mie cel putin imi place.Ai jucat vreodata wow?Nu cred.In timp ce eu am jucat sro si este total-praf.Oricum nu avem ce compara un joc free cu un joc platit.Dar sro chiar ma face sa rad.Nici nu prinzi loc sa intri sa joci.Dami argumente si poate ma reapuc si io de sro.

+1

Are o grafica oribila, si cere destul din cate tin minte ... plus ca bloom-ul arata oribil ...

Nick-ul tau foarte inteligent ajuta foarte mult la credibilitatea deja indoielnica a acestui post sa stii. WoW este potrivit SI pentru copii, dar sa spui ca e doar pt copii este total pe langa.

cred ca v-a scapat ca GUSTURILE NU SE DISCUTA dar asta e.

Special pt tine criter mie nu imi place grafica de la wow mi se pare de desene animate sro mi se pare mai realist si animatia de la skiluri la fel...intr-adevar este slabut la questuri devenind plictisitoare la un moment dat. Oricum ce lv max ai avut tu in acest joc? Eu si salam avem lv 80 la care nu prea te plictisesti daca avand destule alternative de a-ti ocupa timpul. Nu prinzi loc pt ca e un joc free?hmmm poi exista o chestie pe $ se numeste premium (ma rog exista si premium plus acum) ala iti da 100% mai mult exp si sp + multe alte stats de ex 3 str 3 int si cu el intri din prima...costa la fel de mult cat costa pe luna wow-ul vostru.

Bafta la wow noi la sro ,pana la urma vorba aia fiecare cu aia lui.

0

Posted · Report post

Eu SPER ca blizzard sa renunte la wow si sa scoata un mmo nou, ...

Nici o sansa. Wow e cel mai jucat MMORPG din lume, sunt ore cand joaca odata 1 million de jucatori!!

0

Posted · Report post

Grafica de wow nu este deloc departe. Grafica silkroad-ului este presus graficii wow if you ask me.
Nu stiu altii cum sunt, dar...

IPB Image

IPB Image

IPB Image

...eu nu cred ca e atat de oribila grafica. Nu e l2, true, dar nici silkroad...

0

Posted · Report post

@dare: Vrei sa zici 5-6 milioane. Poate ca exista 9 milioane de conturi. Cate active? Avand in vedere ca trial-urile odata expirate le pastreaza in caz ca vrei sa incepi subscription.

Daca vor lansa wow2 sa zicem, 80% din populatia de wow se va muta. Asa cum in 2011 se speculeaza ca va aparea lineage 3, majoritatea il vor juca.

@Shade same time posting... Auzi, ia da putin zoom. Ca asa si quake 3 are grafica tare.

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21...ns/display/7296

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21...ns/display/7295

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21...ns/display/7294

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21.../2/display/4951

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21.../2/display/4949

Si un closer: http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/21.../2/display/4946

Si apropo, daca sunt screenurile tale personale, felicitari, sunt reusite. Nu am chef sa pun sr cu antialias max...

LE:

nu inteleg ce vrei sa zici. Daca vrei close-up pics, am si din alea.

Show me yours, i'll show you mine. Ma voi stradui sa pun silkroad pana maine. Daca nu asta e.

0

Posted · Report post

Auzi, ia da putin zoom. Ca asa si quake 3 are grafica tare.
nu inteleg ce vrei sa zici. Daca vrei close-up pics, am si din alea.
0

Posted · Report post

cred ca v-a scapat ca GUSTURILE NU SE DISCUTA dar asta e.

Special pt tine criter mie nu imi place grafica de la wow mi se pare de desene animate sro mi se pare mai realist si animatia de la skiluri la fel...intr-adevar este slabut la questuri devenind plictisitoare la un moment dat. Oricum ce lv max ai avut tu in acest joc? Eu si salam avem lv 80 la care nu prea te plictisesti daca avand destule alternative de a-ti ocupa timpul. Nu prinzi loc pt ca e un joc free?hmmm poi exista o chestie pe $ se numeste premium (ma rog exista si premium plus acum) ala iti da 100% mai mult exp si sp + multe alte stats de ex 3 str 3 int si cu el intri din prima...costa la fel de mult cat costa pe luna wow-ul vostru.

Bafta la wow noi la sro ,pana la urma vorba aia fiecare cu aia lui.

Este Primu tau mmorpg deci normal ca ti la el ca si Dumnezeu pentru oameni.In legatura cu lvl max am avut vreo 20 dar nu am nevoie de mai mult sami dau seama ca jocul este TOTAL-DISTRUS chiar si pentru un mmo FREE.SilkRoad are ceva ce urasc eu intru mmorpg charurile stau drept cu sabia dreapta si scutu nu ai libertate de msicare parca esti o jucarie pe raft

Exact ca in mu onine :dooh:

Pe langa o imagine WOW!Vanzatori si characterul daca il lasi 3-4 sec incepe sa isi miste capu deci nu sta pe loc ca o jucarie.Se apleaca cand sari.Am vazut multi care aduc niste poze din Sro si zic ca nu vezi asa ceva in WoW

dar acuma pot sa spun si eu asa ceva sigur nu vezi in Sro

Imagine IPB

Imagine IPB

Imagine IPB

Imagine IPB

Spui ca te deranjeaza grafica frate din poze si eu vad asa ceva

Dupa ce joci WoW terog spunemi parerea ta.Pe original ca pe private nu are farmec

Oricum asa sunt romani vor totul free compari L2 cu Silk si chiar daca observi ca L2 este mult mai bine realizat tu tot spui "Silk Rullez Nimic Nu se compara cu farmecul lui Silky".Singurul farmec pe care il vedeti voi este ca este FREE.

Dar totusi ce facem noi aici comparam un joc free care pe deasupra este prost realizat Cu un joc p2p facut cu multi bani si timp care este realizat Bine

XIcarus pozele tale sunt "falsificate" daca este asa grafica ca si cum arata in pozele alea in SRO ma duc si ma inpusc...Pozele mele cu WoW cam asa arata si in realitate dar a tale sunt exagerate.Pacat ca nu am timp acuma sa fac niste poze.Am vazut si io niste poze deastea cu SRO si daia m-am apucat pff jocul mi-a mancat 3 zile pretioase cu grafica si gameplayul lui Chinezarios

Mai bine incetam cu astea ca nu avem ce compara

0

Posted · Report post

eu zic ca nu se compara wow cu silkroad .wow este cu mult peste dar sa nu uitam ca silkroad este un joc free doar nu ati vrea sa fie jocuri peste wow cu mult si sa fie free nu?! producatori trebuie sasi scoata bani si grafica la silkroad nu se compara cu cea de la wow :tiphat:

0

Posted · Report post

.GUSTURILE NU SE DISCUTA , dar se pot comenta , ca deh , daia ie' forum.

Jocuri platite

In top de lista sta WoW lejer . Sunt jucator de 2 ani aproape pe blizzard plus alte experiente pe servere private .Ceea ce ma atrage la wow consta intr-un simplu lucru : are un pvp ce il consider pe de-o parte foarte original , pe de alta parte foarte echilibrat si diferit.Feelingul care il am atunci cand omor hoarda pe battleground este un semntiment ce nu poate fi descris.

EVE online

Desi nu pot spune multe despre joc , l-am jucat , m-a captivat.

Guild Wars

Un joc cu un sistem unicat si original , atat PvP cat si PvE desi nu prea imi comvine ca sunt oarecum despartite pe diferite planuri

Jocuri free to play

Cabal Online - Un joc cu un sistem foarte simplu de farming , te captiveaza prin efectul "wow" al skilurilor.Numai bun pentru acei jucatori ce inca experimenteaza pe bancile mmo'urilor

Archlord - desi e foarte mult grinding , cred ca pana la final se merita , grafica e mai mult decat buna .

0

Posted · Report post

Deaorece nu am acces la WoW acasa.Iam cerut unui prieten sa faca niste poze si sa mi le trimita.Precizez ca prietenul meu joaca pe server privat.

XIcarus fa si tu niste poze din SRO dar sa nu le iei de pe google

Poza facuta special pentru LinkMania

Blood Elf

Poza de grup

Niste Instante

Si un battleground

Ce este cu negru am cenzurat eu pentru ca este server privat.Pozele nu lea facut prea reusite dar macar va faceti o perspectiva despre WoW-InGame

0

Posted · Report post

Mda i love wow fanbois , cum sar ei de cur in sus cand te iei de pretiosul lor joc . Vad ca inca lumea da peste nas cu comunitatea aia a lor de zece milioane de useri , well se pare ca nu sunteti prea informati dar cand cei de la Blizz au facut anuntul ca au atins 10 mil useri au mai si adaugat ca 50% provin din Asia ... O.o Asia , frumos ce sa zic ... pacat ca nu au nici o treaba cu engleza si marea majoritate sunt farmeri ca sa numai discutam de bots :) . Imi pare rau dar cat timp joc langa cineva care nici macar nu inteleg un Hi nu pot numi ca face parte din comunitate . Asa ca ramanem cu 50% dintre care pste 30% au varsta cuprinsa intre 10-12 anisori ( pe cutia de WoW scrie clar 12+ ) si acea grafica "superba" unde mai nici o textura nu este finisata si armurile alea au niste culori de zici ca joc Mu Online . Iti dai seama de comunitatea WoW'ului doar daca te uiti la atitudinea acelor wow fanbois pe forumuri si daca stai un pic in-game sa ii apuce boala sa spuna bancuri cu Chuck Norris . Se vede ca nimeni de aici nu are mare experienta in gameing pentru ca toata lumea crede ca WoW a avut succes datorita la ceea ce se intampla in-game dar nu este deloc asa , WoW este un joc pentru hc gamers dat mai mult pentru cei casual ;) ai intrat , zdrang instanta , bang ai plecat la treaba ta . Daca tu joci 20 de ore pe zi , iar un prieten 4 ai sa ajungi la concluzia ca in scurt timp nu realizezi nimic mai mult ca el . Am foarte multi colegi de munca care joaca WoW si pentru simplu fapt ca isi fac runul si vin la munca , prietene care mi-au spus ca "eu ma joc wow pentru ca imi place sa bat monstruleti si sunt dragalasi" dar si copilasi de nici 10 ani care i-am auzit vorbind prin parcuri de instante si nu stiu ce . Jucatorii hc nu au ce cauta acolo si cred ca daca ati urmarii si alte forumuri ati vedea ca asa este . Cat despre acel Warhammer am auzit ca este ceva in genul la wow si nimic mai mult , iar AoC cica promite ceva . Si EvE ... eheee mare joc , nu multa lume este in stare sa faca fata la informatiile in-game ! De aceea cred ca are cea mai buna si matura comunitate .

0

This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.