Jump to content

cum se fac setarile de securitate la un router wireless

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Guest_c_valelu_*

Guest_c_valelu_*
  • Vizitatori
  • 86 topics

Posted 08 September 2007 - 00:00

salut.miam luat de curand un router edimax br 6204 wireless iam facut setarile am net acum si pe pc si pe leptop.ma intereseaza setarile de securitate aduca sa se conecteze numai laptopul meu nu si al vecinilor cum fac si unde tre sa umblu am inteles ca sunt niste filtre dar nu stiu cum sa le activez.plz help

#2 OFFLINE   SeBi

SeBi

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,471 posts
    • :
  • 86 topics
2
likes on posts

Posted 08 September 2007 - 01:01

404 Not Found

#3 Guest_c_valelu_*

Guest_c_valelu_*
  • Vizitatori

Posted 08 September 2007 - 10:17

CITAT(SeBi @ Sep 8 2007, 01:01) View Post

da am vazut si eu asta dar pe mine ma intereseaza cum fac criptarea aia unde intru in meniul router sau unde acolo imi zice ca sunt mai multe moduri

#4 OFFLINE   SeBi

SeBi

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,471 posts
    • :
2
likes on posts

Posted 08 September 2007 - 19:34

Pai da...am scris ca sunt mai multe, dar nu am de unde sa stiu cum se fac la tine. Acolo am scris ca exista o filtare dupa MAC, care pare cam cea mai sigura. O poti folosi cu incredere...dupa care poti folosi si o criptare....wpa2 este cea mai puternica. Iti va cere sa utilizezi o keye si apoi...totul va fi ok.
Revino daca ai nelamuriri

#5 Guest_c_valelu_*

Guest_c_valelu_*
  • Vizitatori

Posted 11 September 2007 - 11:33

CITAT(SeBi @ Sep 8 2007, 19:34) View Post

Pai da...am scris ca sunt mai multe, dar nu am de unde sa stiu cum se fac la tine. Acolo am scris ca exista o filtare dupa MAC, care pare cam cea mai sigura. O poti folosi cu incredere...dupa care poti folosi si o criptare....wpa2 este cea mai puternica. Iti va cere sa utilizezi o keye si apoi...totul va fi ok.
Revino daca ai nelamuriri

mc mult am reusit sa fac cum ai zis dp mac si wpa2 era simplu trebuia sa deschid ochii mai bn mc incaodata

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users