• Upcoming Events

• Tenis: Sharapova-Begu Wimbledon 2015
      03 Jul 2015 2:30 PM Until 03 Jul 2015 5:00 PM
      1  
      Irina Begu și Maria Sharapova se vor întâlni astăzi în turul 3, în jurul orei 17:30, într-o partidă transmisă în direct de Digi Sport. 
    • Tour de France 2015
      04 Jul 2015 12:00 PM Until 26 Jul 2015 3:00 PM
      0  
      Cel mai urmarit eveniment anual din lume
      Stiri si discutii
Sign in to follow this  
Followers 0

cum se fac setarile de securitate la un router wireless

5 posts in this topic

Posted · Report post

salut.miam luat de curand un router edimax br 6204 wireless iam facut setarile am net acum si pe pc si pe leptop.ma intereseaza setarile de securitate aduca sa se conecteze numai laptopul meu nu si al vecinilor cum fac si unde tre sa umblu am inteles ca sunt niste filtre dar nu stiu cum sa le activez.plz help

0

Posted · Report post

Pai da...am scris ca sunt mai multe, dar nu am de unde sa stiu cum se fac la tine. Acolo am scris ca exista o filtare dupa MAC, care pare cam cea mai sigura. O poti folosi cu incredere...dupa care poti folosi si o criptare....wpa2 este cea mai puternica. Iti va cere sa utilizezi o keye si apoi...totul va fi ok.

Revino daca ai nelamuriri

0

Posted · Report post

Pai da...am scris ca sunt mai multe, dar nu am de unde sa stiu cum se fac la tine. Acolo am scris ca exista o filtare dupa MAC, care pare cam cea mai sigura. O poti folosi cu incredere...dupa care poti folosi si o criptare....wpa2 este cea mai puternica. Iti va cere sa utilizezi o keye si apoi...totul va fi ok.

Revino daca ai nelamuriri

mc mult am reusit sa fac cum ai zis dp mac si wpa2 era simplu trebuia sa deschid ochii mai bn mc incaodata

0