Jump to content
liquidz

Punctul zero al omenirii in anul 2012

Recommended Posts

baieti chestia e serioasa... n-a mai fost la noi in Romania cald asa de rau. se schimba clima. nu ati auzit si voi de incalzirea globala? asta se datoreaza schimbarii polilor magnetici ale planetei. multi o iau ca pe o gluma. dar mai schimbati si voi posturile pe OTV sau National TV cand este generalul ala care stie ce nu stiu 100 de oameni. nu stiu cum il cheama dar stie ala carte de rupe. eu zic sa ne facem bagajele si sa ne asteptam la ce e mai rau. :tiphat:

Link to comment

Eu am fost "instruit" de mic sa nu dau bagare de seama la asemenea bazaconii.....sa fim seriosi...a patra dimensiune? voi va auziti ce spuneti? Ar insemna sa traim in propriul nostru WoW sau Jedi Academy. Si ce daca se termina calendarul mayasilor in 2012?Daca au fost atat de super-prevazatori, cum de nu i-au vazut asa din intamplare si pe conchistadori? :rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1: si daca aveti de gand sa incepeti cu porcarii gen "s-au sacrificat" nu va obositi. Totul mi se pare o mare abureala. Mai urmeaza sa apara un reportaj in care sa afirme ca EXISTA Planeta Moldova si ca exista dovezi ca noi toti moldovenii am coborat cu scara pe Pamant. <_<

PS:

- ADN-ul uman va fi reprogramat si imbunatatit si va avea 12 spirale in loc de 2

Asta e cea mai mare tampenie care am auzit-o. Ganditi-va putin. Alea 2 spirale de ADN contin fiecare 23 de cromozomi.Asta inseamna 46 cromozomi in genotipul uman. Noi SI ASA suntem unici si speciali. Ce credeti ca o sa fim cand om avea 12 spirale? Asta inseamna 12x23=306 cromozomi. O sa fim cat blocul, cu 100 de picioare, 12 ochi, cioc de rata, freza de manelar, burta si spini pe tot corpul, o sa fim ierbivori si o sa avem aripi? Opriti-va un moment si intrebati-va daca e posibil sa evoluam, sa ne perfectionam, si sa ajungem asa. Eu prefer sa rad cu lacrimi cand aud teorii d-astea.

Link to comment

Wraithy faza cu schimbatul polilor magnetici ai pamantului este adevarata si este si dovedita. timpul trece mai repede. tornade la noi in Romania. ce sa mai zic. temperaturi insuportabile. oameni de stiinta au aproximat ca in 2012 se va termina timpul. ceea ce se va intampla dupa 2012 nu stie nimenea. ai dreptate cu adn, a patra dimensiune ... bazaconii :D dar chestia asta nu poate fi oprita. au incercat americanii atunci cu tzunamiul sa regleze ceva dar degeaba.

Link to comment

Oh eu nu m-am luat decat de argumentele alea aiurea, nu am zis nimic de inversarea polilor.......adica stai si te gandesti: mayasii cica au avut tehnologia necesara sa vada alcatuirea unei molecule de adn, da n-au putut sa faca o lopata, o sabie ceva sa le dea in cap conchistadorilor? nu pare absurd? Si faza asta cu ADN-ul.....e imprevizibil, oricine care a facut putina anatomie stie ca nu se stie ce caracteristici atribuie un cromozom, decat cei care stabilesc sexul. Asa ca am putea sa avem 306 cromozomi si sa fim un bol de smantana........

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...