Jump to content
liquidz

Punctul zero al omenirii in anul 2012

Recommended Posts

Nu mai stiu ce sa cred....dar stiu atat...mi-am trait si imi traiesc in continuare viata la MAXIM POSIBIL....Si dac mor acum....mor implinit 99% cu tot ce am realizat si ce am facut.

In cam 2-3 ani as putea sa realizez si cel 1% care nu e mentionat mai sus si atunci pot sa mor linistit.

Sper sa nu se intample asa ceva...dar ma rog....daca asa e scris de sus se va intampla.

Link to comment

doh scoala'te and smell the reality 'in 2004 a fost cazul cu tsunami cum sa zici ca na fost nmk ?la fel a fost si la noi in oct 2004 cutremurul acela de 6 grade .

na fost asa mare cum sa anuntzat dar SE INTIMPLA!

stai calm no sa vezi niciodata pe NASA la tribunal :))sau orice organizatie gen NASA..mai bine precaut decat deloc

Zicea ca o sa se resimta pe toata planeta. Tu ai simtit ceva? :D Btw a fost in 2005 daca imi amintesc eu bine.

Daca in momentul asta ar fi sfarsitul lumii eu nu sunt aproape deloc implinit. M-am nascut enervat, mor suparat. Eu cred ca o sa mor secerat de acest gand decat de acel asteroid sau cutremur, sau ce naiba or mai inventa astia.

Link to comment

Pai nu vezi ce se intampla ? GLOBAL WARMING din cauza polilor magnetici ... TORNADE IN ROMANIA din cauza polilor magnetici ... btw daca nu stiati or fost tornade in galati , tulcea o aratat si la stiri

poluare, subtierea statului de ozon, efect de sera toate astea nu sunt din cauza polilor ci din cauza omului!

' date='Jun 18 2007, 15:10' post='2035477']

Nu mai stiu ce sa cred....dar stiu atat...mi-am trait si imi traiesc in continuare viata la MAXIM POSIBIL....Si dac mor acum....mor implinit 99% cu tot ce am realizat si ce am facut.

In cam 2-3 ani as putea sa realizez si cel 1% care nu e mentionat mai sus si atunci pot sa mor linistit.

Sper sa nu se intample asa ceva...dar ma rog....daca asa e scris de sus se va intampla.

felicitari Creator! pt acel 100%, dar...de unde "de sus"?

Stiu ca prin '98-'99 citeam tot felu de prostii despre sf lumii din 2000 (cred ca era si o revista care scria ineptii din astea - stiu ca am gasit o revista din asta la vro' cativa ani dupa ce fusese scoasa de sub tipar, siiii, ghici ce era adevarat din ce scria acolo? =)) zeroooo

ps @liquiz: aoleooo busola meeeeaa! ;)

Link to comment

Pai nu vezi ce se intampla ? GLOBAL WARMING din cauza polilor magnetici ... TORNADE IN ROMANIA din cauza polilor magnetici ... btw daca nu stiati or fost tornade in galati , tulcea o aratat si la stiri

poluare, subtierea statului de ozon, efect de sera toate astea nu sunt din cauza polilor ci din cauza omului!

' date='Jun 18 2007, 15:10' post='2035477']

Nu mai stiu ce sa cred....dar stiu atat...mi-am trait si imi traiesc in continuare viata la MAXIM POSIBIL....Si dac mor acum....mor implinit 99% cu tot ce am realizat si ce am facut.

In cam 2-3 ani as putea sa realizez si cel 1% care nu e mentionat mai sus si atunci pot sa mor linistit.

Sper sa nu se intample asa ceva...dar ma rog....daca asa e scris de sus se va intampla.

felicitari Creator! pt acel 100%, dar...de unde "de sus"?

Stiu ca prin '98-'99 citeam tot felu de prostii despre sf lumii din 2000 (cred ca era si o revista care scria ineptii din astea - stiu ca am gasit o revista din asta la vro' cativa ani dupa ce fusese scoasa de sub tipar, siiii, ghici ce era adevarat din ce scria acolo? =)) zeroooo

ps @liquiz: aoleooo busola meeeeaa! ;)

LE: scz de dublu post..nu e vina mea :|

Link to comment

E adevarat ca se pterec unele evenimente nenaturale, insa chestia asta dureaza ceva timp, iar peisajul ar terbui sa fie MULT mai monoton. Sa nu credeti ca mergea Maria cu bunica in parc si deodata... BUM!!!!

Chestia asta ia mult timp, poate chiar sute de ani. Eu cred ca se va intampla ceva in anul 2100 sau mai tarziu, dar in nici un caz in 2012. Stii cum se prezice viitorul? Pe baza evenimentelor existente in prezent. Insa adeverirea acestor preziceri ia multi ani, nu doi-trei ani cum spun astia...

PS: Placi tectonice = continente? Nu sunt atent la ora de geografie :)

Link to comment

Insa adeverirea acestor preziceri ia multi ani, nu doi-trei ani cum spun astia...

sincer dintre tot ce am auzit cred ca faza cu meteoritu e cea mai plauzibila....oricum daca as stii ca in 2012 vine sfarsitu lumii...crede-ma as murii matol...beat mort... :beer: ^_^ :wacko: macar sa mor fericit :banana2: :lol: daca as muri in 2012 sincer nu as fii chiar asa stressat...macar stiu ca moare toata lumea...nu mor doar eu....mi-ar parea rau normal dar...asta e :happy1: :beer:

Link to comment

am inteles ca trebuie sa ne bucuram , dar , nu putem lasa chestia asta sa se intample asa ... ca si cum nu ar fi nimic ... :tiphat:

Eu zic la fel...bucurati-va de viata si traiti clipa cu intesitate..nu se stie niciodata cum se sfarseste totul.Cat despre ce putem face...hmm..ma tem ca nu avem rezervata decat postura de spectatori,nu se poate face nimic in cazul in care se intampla ceva de magnitudinea asta.

Link to comment

Pare interesant tot ce spui tu pe aici ... oricum mi-e greu sa cred ca se va intampla ceva din toate astea.

Oricum multe informatii de aici sunt adevarate, dar poate doar coincidenta cu ce spun acesti oameni de stiinta.

App ... asta e data prea tare in sf-uri

Epoca de aur

In aceasta "Epoca de Aur" in care intram, fiinta umana va fi capabila sa fie pe deplin realizata, oamenii isi vor intelege istoria, fizicul si toate abilitatile psihice. Aceasta Ascensiune spre Lumina va fi cunoscuta de toti cei ale caror vibratii interioare fizice si spirituale se vor acorda undelor mesianice ale Centurii Fotonice.

In prezent cercetatorii cred ca exista 3 tipuri de corpuri in Univers.

Primul tip este pur corporal, cu o structura si o masa solida, tip pe care noi il folosim in prezent.

Un al doilea tip este mai putin corporal si cu o structura de masa diferita, ceea ce permite de exemplu trecerea usoara prin ziduri si obiecte solide.

Al treilea tip este pur eteric, fara masa. E vorba de o fiinta spirituala.

Prin intrarea in Zona Nula, corpurile noastre si materia din jur se vor transporta in al doilea tip de corpuri.

Vom fi capabili de telepatie si telekinezie."

Ar fi chiar tare =)) jucam warcraft in RL :rofl1:

Link to comment
Guest editor

Nu cred in sfarsitul lumii ori in momente critice asta pentru ca sansele sunt mici, iar ceea ce spun oamenii de stiinta este apa de ploaie... parca tot ei au spus ca vom avea probleme la trecerea in anul 2000, nu?

Keep it real!

Link to comment

Luna începe să-si "fabrice" atmosfera proprie care acum se întinde pe o distanţă de 6.000 de km fiind compusă din Natrium (nu e de bine ... )

Stii macar ce e ala natrium si ce temperatura ii trebuie sa fie gaz si sa ajunga in atmosfera? =))=))=))

Loooool ce de aberatii am vazut in topicul asta :hair: , v-ati contaminat de la discovery cu moda scenariilor apocaliptice , dar macar aia nu afirma , ei merg pe ideea ca "Ce-ar fi dac-ar fi?" si unii iau totul de bun.

Vai de noi , nu ne vedeti mai ca fiecare generatie de la anul 0 incoace a asteptat apocalipsa si a fost convinsa ca ei o vor prinde. Probabilistic avem cam mici sanse sa prindem un asa eveniment important tinand cont de viata asta scurta de insecta pe care o avem. Tinand cont ca mari evenimente care sa rada specii de pe suprafata pamantului au loc la sute de mii sau milioane de ani , care credeti ca sunt sansele sa prinzi un eveniment din asta daca traiesti , sa zic , 80 de ani? =))=))=))

Mai degraba ai sansa sa te loveasca unu pe trecerea de pietoni si ai ratat apocalipsa? :(

Link to comment

De sfarsitu omenirii nu are cum sa fie vorba, merg pe mana lui... (numi vine acum in cap) care spune ca in 2060 o sa fie sfarsitu :D.

Sper sa va dati voi seama despre cine e vorba :D.

Deci nu va mai bateti capu cu sfasitu lumii ca nu are cum sa fie asta :|

Link to comment

De sfarsitu omenirii nu are cum sa fie vorba, merg pe mana lui... (numi vine acum in cap) care spune ca in 2060 o sa fie sfarsitu :D.

Sper sa va dati voi seama despre cine e vorba :D.

Deci nu va mai bateti capu cu sfasitu lumii ca nu are cum sa fie asta :|

Poti baga mana in foc ?!

Link to comment

Dupa 2012, planeta Pamant va translata intr-o noua dimensiune

Planeta Pamant se manifesta ca un imens circuit electric. Exista un fel de cavitate electromagnetica situata intre Terra si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 km distanta de suprafata pamantului. Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice terestre au fost descoperite de fizicianul german W. O. Schumann intre anii 1952 ? 1957, si ele permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei noastre.

“Bataile inimii” Pamantului se accelereaza. Rezonanta Schumann este prezentata de geofizicienii contemporani drept “bataia inimii” planetei noastre. Aceasta a avut o valoare constanta de 7,8 Hz timp de mii de ani. Insa incepand cu anul 1980, s-a observat o accelerare, mai intai lenta, apoi din ce in ce mai rapida (dupa 1997), pana cand a atins astazi valoarea de 12 Hz. Cresterea frecventei vibratorii a planetei noastre face ca 24 de ore de viata pe planeta noastra sa corespunda de fapt cu numai 16 ore reale, in termenii timpului terestru.

Pare o explicatie destul de plauzibila pentru criza acuta de timp cu care ne confruntam la ora actuala... Iar curgerea timpului terestru se va mai accelera, pe masura ce ne apropiem de “Punctul Zero”, care corespunde inversarii polilor magnetici ai Pamantului. Caci daca 24 de ore ale zilei reprezinta inca, la ora actuala, 16 ore efective, diferenta dintre acestea se va mari exponential, astfel incat la trecerea prin Punctul Zero, pe care unii il situeaza la sfarsitul anului 2012, 24 de ore din anul 1980 vor corespunde la 0 ore efective. Altfel spus, timpul terestru nu va mai exista! Consecintele acestui fenomen sunt incalculabile si sfideaza orice imaginatie: intreaga planeta si toti locuitorii ei vor trece intr-o alta dimensiune!

Cresterea frecventei de rezonanta Schumann se traduce prin scaderea progresiva a densitatii planetei, fenomen ce a fost observat si identificat de clarvazatorul brazilian Triguerinho, inca de la inceputul anilor ?80. Omul este supus, ca toate creaturile Terrei, efectelor acestei schimbari: simptome fizice cum ar fi migrenele, oboseala cronica, crampele musculare, simptome ale gripei, vise intense mai degraba fanteziste decat minunate.

Si mai cu seama, corpul uman devine din ce in ce mai sensibil. Modificarea cea mai spectaculoasa are loc insa la nivelul ADN-ului uman, care pare a fi reprogramat de Inteligenta Cosmica. Ca urmare, intuitia se dezvolta mai repede, ca si toate capacitatile paranormale ce deriva din ea.

Al treilea ochi incepe sa se deschida si chiar ochii fizici se transforma pentru a se adapta Luminii si frecventelor ei mult mai elevate.

In cadrul Proiectului Montauk, despre care doi dintre participanti (Preston Nichols si Al Bielek) au facut dezvaluiri cutremuratoare intr-un interviu de peste 9 ore, informatii structurate si in cartile lui Preston Nichols si Peter Moon, s-au realizat experiente de proiectie in timp. Cercetatorii care au lucrat la Proiectul Montauk au construit, pe baza unor informatii provenite din surse extraterestre, un dispozitiv cu ajutorul caruia trimiteau diverse persoane in timp si le ghidau acolo pentru a descrie ce vedeau. Al Bielek a fost unul dintre “calatorii in timp” si iata ce raspunde el reporterului la intrebarile legate de anul 2012:

Reporter: Care este cel mai departat punct din viitor in care au fost trimisi oameni in cadrul Proiectului Montauk?

Al Bielek: Anul 10.000 d.C.

R: Deci viitorul este acum stabilit pana in anul 10.000 d.C.?

AB: Da. Este ca o realitate din vis. Nimeni nu a gasit un viitor tangibil, al lumii fizice, dincolo de 2012. Este ca un zid abrupt dincolo de care nu mai este nimic.

R: Profetiile vorbesc despre o transformare planetara in acea perioada.

AB: Curios, nu-i asa?

R: Care este previziunea dvs. pentru viitorul speciei umane?

AB: Va supravietui.

R: De ce s-a mentionat la un moment dat ca anul 2011 a fost ultimul an in care subiectii experientelor au putut vedea ceva tangibil?

AB: Calendarul mayas prevede pentru perioada 2011 ? 2013 un fel de bariera. Persoanele clarvazatoare au confirmat ca in jurul anului 2013 este o bariera de care ele nu pot trece.

R: Asta nu inseamna ca nu este nimic dincolo de acel an.

AB: Nu. Este ascuns perceptiilor noastre. Nu se poate vedea nici macar cu o masina a timpului. Multi se intreaba daca vor mai avea controlul asupra omenirii dupa 2013.

R: Se pare ca avem de a face cu o elevare a constiintei pe masura ce ne apropiem de translatia in cea de-a patra dimensiune.

AB: Intr-adevar. Sunt ceva dovezi in directia asta.

R: Se discuta mult despre ideea translatiei intr-o a patra dimensiune. Ce inseamna aceasta?

AB: De fapt inseamna trecerea la o frecventa de vibratie superioara. Este de asemenea in legatura cu constientizarea faptului ca nu suntem separati de Creatorul nostru. Este un eveniment de genul celui numit de crestini “revenirea in Glorie”. A doua venire se refera mai degraba la o stare interioara, decat la o fiinta care vine si stabileste o ierarhie.

R: Cand se va realiza complet aceasta translatie?

AB: A patra dimensiune este mult mai plina de viata. Este o dimensiune in care predomina compasiunea, intelegerea si iubirea. Trecerea definitva la cea de-a patra dimensiune cred ca va avea loc intre anii 2003 si 2013.

R: E interesant ca si prin metodele de divinatie I-Ching se prevede un sfarsit in anul 2012.

AB: Da. Nimic nu va mai fi la fel pe Pamant. Transformarile au inceput deja. Suntem martori la “disparitia” celei de-a treia dimensiuni a vietii.

sursa http://www.paranormal.ro/

Link to comment

propaganda ieftina pentru adunat bani... stati linistiti. incalzirea globala exista, este reala insa nu are de-a face cu poluarea. pamantul a cunoscut incalziri globale inainte ca omul sa existe. pe atunci cine polua? suntem in varful unei perioade interglaciare, este normal sa se incalzeasca. va mai dura cativa ani dupa care iar va incepe sa se raceasca si tot asa! insa despre poli, bullshit. multe s-au zis pana acuma: sfarsitul lumii, razboiul nuclear, cutremur devastator, dereglarea ceasurilor calculatoarelor... idioti care nu stiu ce sa faca sa atraga atentia.

Link to comment

Una e o previziune cabalo-religioaso-pagano-stupida si alta e o parere stiintifica.

Toti ziceau ca in 2000 e sfarsitul lumii ca sunt PROSTI.

Oamenii de stiinta zic ceea ce zic pentru ca au DOVEZI.

Deci nu va mai bateti capu cu sfasitu lumii ca nu are cum sa fie asta :|

Optimismul tau si starea ta de negare sunt mai energizante decat cafeaua.

Link to comment

Si in Romania se anunta acum cativa ani un cutremur foarte mare....Si se zicea ca unele orase vor disparea...

De unde vad ca e ca si in trecut nu sa schimbat nimic....Fiecare zice si crede ce vrea si cum il apuca pentru a manca si ei o Paine ;) Ca doar asa e Omu

Link to comment

Unii cand zic sfarsitul lumii se gandesc departe, spre univers, ca si cum ar exploda totul si n-ar mai exista nimic, decat vid. Nu e niciun sfarsit al lumii, omul evolueaza, natura evolueaza, planeta evolueaza, pana si forumul asta evolueaza :huh: nimic nu se pierde, totul se transforma.

ps: mai zicea cineva acum cateva luni despre un asteroid ce se indrepta spre noi in nu stiu ce an, si s-a ajuns la concluzia ca avea lag, that was kwel xD

Link to comment
Guest Blaidy

Si in Romania se anunta acum cativa ani un cutremur foarte mare....Si se zicea ca unele orase vor disparea...

De unde vad ca e ca si in trecut nu sa schimbat nimic....Fiecare zice si crede ce vrea si cum il apuca pentru a manca si ei o Paine Ca doar asa e Omu

Nu te mai lua dupa toate tigancile care apar la TV :))

Eu incep sa cred ca prin anul 2012 se va intampla ceva ... totul merge prea bine de cativa ani incoace, nu credeti ? -_-

Link to comment

eu am auzit ca in Machu pichu ( cum se scrie... ) a fost gasit un calendar de pe vremea lor... si culmea e ca el se sfarsea in 2012 prin noiembrie.... so....

@mi-e nu mi e frica de moarte in esenta ei ... ci m-ie frica ca vor plange alti dupa mine... si pentru ei va fi mai urat decat pentru mine.....daca o sa imi moara cineva foarte drag nu stiu ce o sa fac......

Link to comment

Adevarat, dar nu cred ca o as fie 2012.. asta e o presupunere, calcule.. dr ca intotdeauna dau erori :) Se pot observa inca de pe acum aceste schimbari climatice. La pol se incalzeste iar la ecuator se raceste. Nu stiu daca numai mie, dar mi se pare ca timpul trece prea repede, anii se duc imediat..

Link to comment

Nu stiu daca numai mie, dar mi se pare ca timpul trece prea repede, anii se duc imediat..

hmm... timpul...timpul trece la fel. ni se pare noua. daca iti traiesti viata la maxim si te distrezi, trece usor, daca dai de nush ce probleme ( doamne fereste ) trece mai greu. stai o zi la strand azi si sa vezi ca nici nu sti cum se face seara. sau o saptamana la mare..

ot: au mai zis ca la trecerea in noul mileniu o sa murim toti.. VOM MURI CAND VINE SFARSITUL LUMII. inversarea polilor nu este acesta.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...