Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

LeX LuTHoR

Drum and Bass / Dubstep / Breakbeat / Trap / Drumstep / Metalstep

1,704 posts in this topic

NxNvnXw.gif

În acest topic se vor posta melodiile care v-au impresionat, acestui gen de muzică.

Respectați regulamentul!

Această regula intră în vigoare la data de 05 Martie 2013, ora 00:00

*Din acest moment, în acest topic se vor posta doar piesele care se includ în acest gen.

ATENTIE! Nu veţi mai avea voie să postaţi seturi, mixuri sau podcasturi (în caz contrar, veţi fi sancţionaţi conform regulamentului), aveţi un topic special pentru aşa ceva.

Edited by Erhard
Actualizare 05.03.13 [Erhard]
1

Da exemple de niste melodii cunoscute de dnb, pt. ca sincer nush daca am ascultat pana acuma ! :D Poate ca am ascultat, dar am confundat genurile ! :)

P.S : mutat unde ii e locu ! :)

0

Pai de unde sa incep ... Cea mai cunoscuta formatie de dnb ... Pendulum.

Pendulum / Hold Your Color ( cel mai bun album )

Songs:

-------------------------------------------------------|

Cele mai bune piese :

Hold your color

Tarantula

The terminal

Trough the loop

Slam

Bacteria

Si mai sunt o gramada numai sa cautati ;)

-------------------------------------------------------|

Asa ... si inca cateva trupe de dnb : Concord Dawn, Bad Company, Dj Dara, Dj Hype si hai sa zicem si The Prodigy ... desi The Prodigy nu e dnb pur, are doar influente ...

Nu am mai scris piese de la celelalte trupe pt. ca nu stiu cum se numesc deoarece eu le am trecute asa :

Artist ( trupede de mai sus ) - Track 01 , 02 ... ETC.

Dar vedeti ca sunt destul de greu de gasit pe net ( Google ).Va recomand sa apelati la iMesh ( f. tare programul ), Shareaza, LimeWire, eMule sau in cel mai rau caz huburi de DC.

Succes ! :cool2:

0

Daca The Prodigy are influente de D'n'B inseamna ca trebuie sa fie foarte tare genul asta! :cool2:

0

E tare genul D'n'B ... cel putin mie imi place ... bun, acum depinde si de gusturile foecaruia binenteles.Ce stiu e ca e un gen vechi care a revenit dar nu prea e cunoscut si ascultat de multi.La mine in oras, in unele cluburi, se fac D'n'B Party'uri in fiecare vineri seara dupa 11.Si vine destula lume, mai ales ca vin si DJ de la mine din oras care tin party'ul.Spre exemplu am un prieten care e DJ cand sunt D'n'B Party'uri si e cunoscut la mine in oras.In fine ... daca ar fi ascultat si incurajat de mai multa lume, D'n'B ar deveni un gen la fel ca toate celelalte, cel putin la noi in tara.Peste hotare e mult mai cunoscut si mult mai ascultat, mai ales in US, UK si Germania.

0

Ma bucur ca l-ai ascultat si ti-a placut :) Am scultat si eu mix'ul de care mi-ai spus si e BETON ! :yupee::music1:

0

The Prodigy - Voodoo people ( Pendulum remix )

Aquasky - Spectre

Bachelors of Science & Stunna - Rhodes ahead

Logistics - Together

Advantage - Cassiopeia ( asta neaparat s-o cautati !)

aici cateva piese, dar cam tot ce produc astia e tapan :happy1:

0

Mare fan al D'n'b`ului

artisti preferati : Senorship , Ed Rush & optical , Usual Suspects , Dark smoke collective , todd buckler , greg tucker , pendulum si clipz ... prea multi pt a fi nominalizati ... oricum daca esti linistit in general poti asculta asa ceva ... daca nu , nu recomand :P

0

liquidz avd ca si u esti fan d'n'b :) foarte tare :) de unde iti iei de obicei mzuica d'n'b ??? ca eu deja am apelat la destule surse si nu am mai gasit nimic nou fatza de ce asult eu.

0

D`n`B-u` e oaaa :-O imi place ft tare pe portugheza , 2 piese faine

Vanessa de Mata - Nao me deixe so(remix)

Kaleidoscopio - Voce me Apareceu

Still imi plac Pendulum , Suv , Rony Size, Panacea , Aquasky, Noisia:X , Konflikt , etc. nu`mi aduc acuma aminte :))

Oricum e super genu` ;) :cool2:

0

Mare fan al D'n'b`ului

artisti preferati : Senorship , Ed Rush & optical , Usual Suspects , Dark smoke collective , todd buckler , greg tucker , pendulum si clipz ... prea multi pt a fi nominalizati ... oricum daca esti linistit in general poti asculta asa ceva ... daca nu , nu recomand :P

de pe dc++ din anglia sau chiar din arad am gasit multi cu d'n'b ... si in TM cea mai multa lume cu d'n'b din arad :right:

0

Deşi nu-s fan D&B, ascult mult Pendulum, şi chiar dacă Prodigy îs mai mult electro-punk and god knows what else, îi ascult şi pe aia la fel de mult.

Pref mea de la Pendulum e SPIRAL...odată dat play, nu o mai opreşti decât când ai închis compul. De la Prodigy Shoot Down, Spitfire, Smack ma Bitch Up şi Baby's Got a Temper.

Am toată discografia de la ambele, plus câteva mp3.uri cântate live prin concerte. Nu-s fan D&B, da sunt fan Pendulum şi Prodigy. Plus, abia aştep următorul TMBase.

0

Nice :) Nici eu nu mai sunt D'n'B addicted ... desi eram intr-o vreme ... dar deja m-am cam saturat de acest gen de muzica ... il ascult de vreo 2-3 ani ... si in mare ascultam numa D'n'B ... dar acum am dat-o mai mult pe Trance ... e mai calumea ... desi nu spun nu la un Pendulum :) oricum singurele ce le mai ascult de la Pendulum si din genul D'n'B sunt : Trough The Loops, The Terminal si Hold You Color ... si astea le ascult odata pe saptamana daca ma gandesc bine ...

Deci ... nu prea le mai am cu D'n'B ... e un gen care dupa un timp te plictiseste ... parerea mea ... prefer Trance, Progressive, Minimal, House ...

0

am luat melodiile dl Penduluml si Hold Your Color e beastiala! O ascult non stop :lol:

0

Am ascultat si eu ceva dnb si nu pot sa zic ca e ceva chiar asa de "special" dar nici ceva penal.. e bunicel.. singurul lucru ce nu-mi place, cel putin la melodiile care le-am ascultat eu, este ca pe parcursul melodiei au loc f. putine schimbari de ritm si asta pot sa zic ca e asa mai.. nah.. mai booring intr-un fel.Oricum e bunicel.

0

Cateva melodii :

02-future_prophecies-dreadlock-just

Future Prophecies - Miniamba

Future Prophecies - Black Dragon

Concord Dawn - 06. Don't Tell Me [ft. Tiki]

Concord Dawn - Morning Light

DJ_Snow&Agent_MC - No_Love_Without_Sound - melodia asta are vreo 71 de minute

Shroombab future breakz mix

V-as sfatui sa trageti tot albumul celor de la Future Prophecies, care e ..crima!

Mai am vreo 3 trackuri misto dar nu au nume, daca le vreti ..just add me!

0

imi place ft tare pe portugheza

se numeste drum&bass brazilian. iti recomand dj patife, dj marky, technozoide, kaleidoscopio, drumagik, xrs

(cauta melodia "LK" a lui marky cu stamina mc)

imi pare rau sa vad ca nimeni nu a pomenit de Goldie, despre care cred ca este cel mai mare producator de drum&bass

din nou...as mai recomanda: ltj bukem alaturi de formidabilul Mc Conrad (pentru cei care prefera un d&b atmosferic) sau dilinja (pentru cei care asculta mai mult drill&bass). de asemenea london elektricity mai e tare care imbina si elemente din jazz.

0

Dnb for life ^_^.. Evol Inteeeeent

Penduluuuuuuuuuum

Concord Daaaawn <3<3

Nimbus Formation <3<3

Dual TRX

0

cateva melodii calumea :

Commix - Rack it (instrumental)

Spor - Knock you down

Cyantic - Disconnected

Bad Company - The nine

Nu Tone - Missing link

0

ce recomand eu:

tot ce vine din partea celor de la Qemists

Spor & Chris Renegade cautati podcasturile (pure shit :blink: )

PsychoFreud - Conqueror

Noisia - Angel Eyes

Dj Wildchild - Forbidden

Chase & Status - Streetlife

Apex - By The Way

Apex - Falling

cam atata am in minte

:whistle:

0

Eh, eu asc dnb si dubstep de vreo 2 ani , km asa

sa iti dau cativa artisti preferati si sa le cauti seturile pe net

Caspa & Rusko

Benga

TRG

London Electrcity

Beardyman

JFB

Benny Page

SPOR

Cris Renegate

Aztec

Blandz

Clicck

si ft multi alti, mi-ar lua vre-o 2 ore sa ti scriu :)))

0