Jump to content

Photo

Cel Mai tare Virus Care iti poate distruge calc

• Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 OFFLINE   DaNu7zZz

DaNu7zZz

Gradinita de gaming

• Forumist
  • PipPip
  • 98 posts
    • :
  • 15 topics
3
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 02:22

Care ar fi acei virusi care iti pot distruge calc ?

#2 OFFLINE   MontBlank

MontBlank

Comunist

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,294 posts
    • :
  • 126 topics
0
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 02:36

Topic stupid

http://www.symantec....r/azlisting.jsp

#3 OFFLINE   Sequenz 31

Sequenz 31

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 241 posts
    • :
  • 78 topics
-1
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 02:37

nu este asa ceva waa biggrin.gif

#4 OFFLINE   martafoy

martafoy

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 195 posts
    • :
  • 12 topics
0
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 02:50

Se vede ca nu ati prins vremea cih-urilor pe win 98 ... smile.gif

#5 OFFLINE   M0rtix

M0rtix

Facultatea de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 814 posts
    • :
  • 46 topics
0
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 02:55

nu exista asa ceva smile.gif !! probabil niste apa pe placa de baza in timp ce mere PC iti strica calculatorul wink.gif

#6 OFFLINE   IceMan

IceMan

Project Manager

• LinkManiac
  • 25,731 posts
    • Online: 5d 19h 21m 50s
  • 1,314 topics
2,103
likes on posts

User's Awards

Posted 14 January 2007 - 03:31

Mutat la Software.

#7 OFFLINE   Danny

Danny

Doctor docent in gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,896 posts
    • :
  • 129 topics
0
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 16:03

Cum sa nu existe?
Exista anumiti virusi ( foarte rari intalniti ) care-ti pot distruge calculatorul.
Nu care sa faca *boom* ( lol ) , pur si simplu..acei virusi ataca si cand e calculator stins ( daca-mi aduc bine aminte ).
Ataca placa de baza sau procesorul.

#8 OFFLINE   Angel of Darkness

Angel of Darkness

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,417 posts
    • :
  • 46 topics
1
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 16:26

Este un virus care distruge ceva , dar nu PC-ul . Era un virus pe Yahoo Messenger care trimitea mesaje aiurea , iar daca erau prea ... iti luai IGNORE si ramaneai fara viata sociala 24.gif

#9 OFFLINE   nipu

nipu

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 263 posts
    • :
  • 91 topics
0
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 21:12

QUOTE(Angel of Darkness @ Jan 14 2007, 15:26) View Post

Este un virus care distruge ceva , dar nu PC-ul . Era un virus pe Yahoo Messenger care trimitea mesaje aiurea , iar daca erau prea ... iti luai IGNORE si ramaneai fara viata sociala 24.gif

daca tu crezi ca yahoo messenger/cIRC = viata sociala atunci imi pare rau pentru tine
pacat ca copii din ziua de azi nu stiu decat ODC si CS
pacat

#10 OFFLINE   Angel of Darkness

Angel of Darkness

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,417 posts
    • :
  • 46 topics
1
likes on posts

Posted 14 January 2007 - 21:48

Si tu pe cine ai in lista ? Pe cine-apuci adaugi ? Sau dai ADD la prieteni , colegi , etc ? Daca ei se enerveaza pe tine ... stii ce urmeaza . Da' na ...
Si nu-ti fa griji , stiu mia mult decat oDC si CS . Mai bine gandesti anainte sa vorbesti

#11 OFFLINE   tryby

tryby

Masterand gaming

• Forumist
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,449 posts
    • :
  • 66 topics
0
likes on posts

Posted 15 January 2007 - 00:59

Nu cred ca exista virusi care sa distruga un anumit pc dar stiu ca exista virusi care modifica anumite setari astfel incat sa "streseze" anumite componente . wink.gif

#12 OFFLINE   quantum

quantum

RDS Satu Mare

• LinkManiac
  • 754 posts
    • Online: 3d 1h 14m 39s
  • 23 topics
31
likes on posts

Posted 15 January 2007 - 02:51

The Chernobyl virus is the first virus known to have the power to damage computer hardware. The activated viral strain attempts to erase the hard drive and overwrite the system's BIOS as well.

cele mai raspandite sunt cele care iti sterg biosul si posibil sa nu mai poti face nimic cu placa de baza.sunt mai multe variante dar toate se bazeaza pe faptul ca iti sterg/suprascriu intr-un fel sau altul biosul.

#13 OFFLINE   Beethoven

Beethoven

take it easy

• Forumist
  • PipPipPipPipPip
  • 808 posts
    • Online: 10m 37s
  • 7 topics
2
likes on posts

Posted 15 January 2007 - 16:21

CITAT(quantum @ Jan 15 2007, 01:51) View Post

The Chernobyl virus is the first virus known to have the power to damage computer hardware. The activated viral strain attempts to erase the hard drive and overwrite the system's BIOS as well.

cele mai raspandite sunt cele care iti sterg biosul si posibil sa nu mai poti face nimic cu placa de baza.sunt mai multe variante dar toate se bazeaza pe faptul ca iti sterg/suprascriu intr-un fel sau altul biosul.

Exact asta facea CIH-ul. Daca aveai cipul de Bios lipit pe placa de baza, puteai sa te orientezi catre alta placa de baza. Old times biggrin.gif

#14 OFFLINE   quantum

quantum

RDS Satu Mare

• LinkManiac
  • 754 posts
    • Online: 3d 1h 14m 39s
  • 23 topics
31
likes on posts

Posted 15 January 2007 - 17:21

Chernobyl ii un derivat al CIH-ului.

#15 Guest_lucian16_*

Guest_lucian16_*
  • Vizitatori
  • 51 topics

Posted 15 January 2007 - 18:32

Nu exista virusi sa-ti distuga PC-ul dar cum spunea ala, biosul poate sa-l infecteze si nu prea mai ai ce face q placa de baza dar se intampla ff rar asaceva. Din cate stiu eu nu am auzit pe nimeni sa pateasca asa ceve.

#16 OFFLINE   Narcoti-K

Narcoti-K

Scoala Generala de gaming

• Forumist
  • PipPipPip
  • 181 posts
    • :
  • 39 topics
0
likes on posts

Posted 15 January 2007 - 20:42

hmm danny avea dreptate exista un virus care iti mareste viteza la procesor si vei constata dupa ce ai fost infectat ca iese fum de la procesor hmmm (sau iti marea temperatura nu mai stiu exact)oriqm virusii moderni sunt trojani si nu au ca scop sa-ti faca praf compul ci acela care l-a creat sa-ti poata manui calculatorul sa-ti stearga executabilele sa-ti multiplice la nesfarsit fisierele... e mai distractiv asa... tongue.gif cu un antivirus bun update-at la timp nu ai cum sa fii infectat (folosesc norton 2006 primit la placa de baza e update-at si nu am probleme ) ;intram in mod special pe siteurile cu virusii (gen geocities.com/thanatos) ca sa verific antivirusul......folositi-l cu incredere

#17 Guest_geo_bv_2008_*

Guest_geo_bv_2008_*
  • Vizitatori
  • 7 topics

Posted 09 April 2008 - 21:47

virusi de acest gen nu sunt multi... dar nici nu sunt de trecut cu vederea... doar ca nimeni nu a mai incercat sa creeze un astfel de virus pentru ca este foarte riscant, deoarece poti face chiar si inchisoare pentru asa ceva... (mai rar... dar sa intamplat...). cel mai puternic virus care a fost creat de catre mark david in toamna anului 1991... el l-a creat cu ajutorul scripturilor de pe turbo pascal, vrand sa-i formateze hard diskul pc-ului doar dintr-un singur click... nu a fost chiar asa... intradevar, iti formata hardul dintr-un singur click... dar nu mai puteai scrie pe acel hard disk nici macar un bit. cu alte cuvinte, iti distruge complet hard diskul. nu mai puteai face absolut nimic cu acel hard... acel virus bine inteles k are un nume pe masura: HDK (Hard Disk Killer)

exemple de alti virusi malefici:

MBB (Mother Board Burn) acest virus este unul relativ simplu... el iti rescrie BIOS-ul initial cu un BIOS nou in care se afla niste configurari care iti opresc coolerele si iti supra-incalzeste placa de baza, luandu-ti foc in final.

HDP (Hard Disk Plump) chiar dupa numele acestui virus, ne dam seama ca el iti incarca hard disk-ul pana la refuz, pana atunci cand dioda nu mai este capabila sa decripteze datele de pe el... multe persoane spun ca HDP este alternativa mai noua a celebrului virus HDK... dar nu este asa... hard disk-ul se poate repara... prin schimbarea diodei.

iCPU (Inferno Central Processing Unit) acest virus este unul special... el este creat direct pe platforma norton commander. el este destinat distrugerii definitive a procesorului... acest virus iti reconfigura BIOS-ul in asa fel incat iti ridica fregventa procesorului (mhz) la puterea 4... ex: tu ai procesorul de 500mhz... dupa accesarea virusului o ai de 62500000000mhz... chiar si in viitor un procesor de o asemenea fregventa iti va bubui... iar in cazurie bune, iti va scoate doar fum... acest virus este pe urmele lui HDK doar ca este mai nou cu 4ani fata de HDK, si nu iti poate distruge decat procesoarele Intel.

chiar si dupa 17ani, HDK este cel mai distructiv virus creat vreodata... iar iCPU este chiar pe urmele lui...

am creat acest post nu numai pentru persoanele care stiu putina scriptare si au idee despre cum era IT prin 91-96... l-am creat pentru a lamuri aceasta problema si pentru a intelege fiecare despre ce este vorba.

#18 OFFLINE   pharrell666

pharrell666

Liceul de gaming

• LinkManiac
  • 264 posts
    • Online: 12d 18h 43m 22s
  • 54 topics
6
likes on posts

Posted 10 April 2008 - 00:37

eu din cate am inteles exista si virusi care iti fac bad-uri fizice pe hdd... nu stiu cat este de adevarat....

#19 OFFLINE   Sabotor78

Sabotor78

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,749 posts
    • Online: 11h 2m 48s
  • 7 topics
6
likes on posts

Posted 10 April 2008 - 01:50

CITAT(geo_bv_2008 @ Apr 9 2008, 20:47) View Post
virusi de acest gen nu sunt multi... dar nici nu sunt de trecut cu vederea... doar ca nimeni nu a mai incercat sa creeze un astfel de virus pentru ca este foarte riscant, deoarece poti face chiar si inchisoare pentru asa ceva... (mai rar... dar sa intamplat...). cel mai puternic virus care a fost creat de catre mark david in toamna anului 1991... el l-a creat cu ajutorul scripturilor de pe turbo pascal, vrand sa-i formateze hard diskul pc-ului doar dintr-un singur click... nu a fost chiar asa... intradevar, iti formata hardul dintr-un singur click... dar nu mai puteai scrie pe acel hard disk nici macar un bit. cu alte cuvinte, iti distruge complet hard diskul. nu mai puteai face absolut nimic cu acel hard... acel virus bine inteles k are un nume pe masura: HDK (Hard Disk Killer)

exemple de alti virusi malefici:

MBB (Mother Board Burn) acest virus este unul relativ simplu... el iti rescrie BIOS-ul initial cu un BIOS nou in care se afla niste configurari care iti opresc coolerele si iti supra-incalzeste placa de baza, luandu-ti foc in final.

HDP (Hard Disk Plump) chiar dupa numele acestui virus, ne dam seama ca el iti incarca hard disk-ul pana la refuz, pana atunci cand dioda nu mai este capabila sa decripteze datele de pe el... multe persoane spun ca HDP este alternativa mai noua a celebrului virus HDK... dar nu este asa... hard disk-ul se poate repara... prin schimbarea diodei.

iCPU (Inferno Central Processing Unit) acest virus este unul special... el este creat direct pe platforma norton commander. el este destinat distrugerii definitive a procesorului... acest virus iti reconfigura BIOS-ul in asa fel incat iti ridica fregventa procesorului (mhz) la puterea 4... ex: tu ai procesorul de 500mhz... dupa accesarea virusului o ai de 62500000000mhz... chiar si in viitor un procesor de o asemenea fregventa iti va bubui... iar in cazurie bune, iti va scoate doar fum... acest virus este pe urmele lui HDK doar ca este mai nou cu 4ani fata de HDK, si nu iti poate distruge decat procesoarele Intel.

chiar si dupa 17ani, HDK este cel mai distructiv virus creat vreodata... iar iCPU este chiar pe urmele lui...

am creat acest post nu numai pentru persoanele care stiu putina scriptare si au idee despre cum era IT prin 91-96... l-am creat pentru a lamuri aceasta problema si pentru a intelege fiecare despre ce este vorba.

Lol, ma faci sa rad. In primul rand e vorba de credibilitate, cat de credibil poti sa fi cand spui ca
CITAT
el este creat direct pe platforma norton commander

Dar, cum fiecare e nevinovat pana la proba contrarie, m-am pus pe sapat cu ajutoru' lu' gogu. Numai ca n-am gasit nimic din ce zici tu, cu exceptia a catorva note despre HDK pe un site obscur. Acuma, daca asta chiar a fost un virus devastator, macar niste note prin wikipedia erau, nu?

Asa, acuma despre iCPU. chiar daca-ti ridica frecventa la taspe miii de megaherti nu se intampla nimic cu procesorul, pentru ca ceasurile de pe placa de baza nu lucreaza la asemenea frecvente. BTW, sper ca ai bagat de seama "C" ul din freCventa.

Despre HDP - spune-ne si noua la ce dioda de citit/decriptat date de pe HDD te referi.

Despre MBB - asta e mai credibila, cu precizarea ca placa de baza nu va lua foc, se va arde (nu fizic, doar se vor intrerupe niste punti prin el) procesorul si cam atat. Poti sa spui ca se va comporta ca un fuzibil wink.gif ....

PS. Sper ca ai incercat doar sa faci o gluma de care eu nu m-am prins.

PS2. @Ala cu virusrul ce ataca calculatorul cand e stins: yeah, right, iar procii sunt niste balerini gratiosi

PS3. @geo_bv_2008: HF in continuare la dezgropat.

#20 Guest_geo_bv_2008_*

Guest_geo_bv_2008_*
  • Vizitatori
  • 7 topics

Posted 10 April 2008 - 06:28

CITAT(Sabotor78 @ Apr 10 2008, 00:50) View Post

Lol, ma faci sa rad. In primul rand e vorba de credibilitate, cat de credibil poti sa fi cand spui ca
Dar, cum fiecare e nevinovat pana la proba contrarie, m-am pus pe sapat cu ajutoru' lu' gogu. Numai ca n-am gasit nimic din ce zici tu, cu exceptia a catorva note despre HDK pe un site obscur. Acuma, daca asta chiar a fost un virus devastator, macar niste note prin wikipedia erau, nu?

Asa, acuma despre iCPU. chiar daca-ti ridica frecventa la taspe miii de megaherti nu se intampla nimic cu procesorul, pentru ca ceasurile de pe placa de baza nu lucreaza la asemenea frecvente. BTW, sper ca ai bagat de seama "C" ul din freCventa.

Despre HDP - spune-ne si noua la ce dioda de citit/decriptat date de pe HDD te referi.

Despre MBB - asta e mai credibila, cu precizarea ca placa de baza nu va lua foc, se va arde (nu fizic, doar se vor intrerupe niste punti prin el) procesorul si cam atat. Poti sa spui ca se va comporta ca un fuzibil wink.gif ....
PS. Sper ca ai incercat doar sa faci o gluma de care eu nu m-am prins.

PS2. @Ala cu virusrul ce ataca calculatorul cand e stins: yeah, right, iar procii sunt niste balerini gratiosi

PS3. @geo_bv_2008: HF in continuare la dezgropat.
mi-se pare foarte credibil deoarece scripturile de norton commander iti permit nu numai sa creezi un virus destul de complex, dar si de a-l putea configura pentru a face lucruri destul de delicate. cat despre iCPU este un virus care iti rescrie BIOS-ul si modifica freCventa procesorului marind-o considerabil.

tot ce am zis este foarte adevarat, chiar daca suna mai ciudat. am dat exemple doar de 4 virusi, dar se pot da si de zeci de astfel de virusi... nu aveti decat sa cautati pe google despre ei... sar putea sa gasiti... dar nu cred. pentru mai multe detalii si pentru a demonstra ca nu aberez, cautati cartea Scripting&indexing din pacate nu este disponibila in limba romana dar sigur domnul sabotor se va descurca si va intelege mai bine despre ce este vorba.

#21 OFFLINE   jeki

jeki

Liceul de gaming

• Forumist
  • PipPipPipPip
  • 388 posts
    • :
0
likes on posts

Posted 10 April 2008 - 08:26

exista vreun virus care sa nu mai mearga sters dupa formatarea hardului? daca da .. care ar fi antivirusul care sa il opreasca?

#22 OFFLINE   Sabotor78

Sabotor78

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,749 posts
6
likes on posts

Posted 10 April 2008 - 11:22

CITAT(geo_bv_2008 @ Apr 10 2008, 05:28) View Post
mi-se pare foarte credibil deoarece scripturile de norton commander iti permit nu numai sa creezi un virus destul de complex, dar si de a-l putea configura pentru a face lucruri destul de delicate. cat despre iCPU este un virus care iti rescrie BIOS-ul si modifica freCventa procesorului marind-o considerabil.

tot ce am zis este foarte adevarat, chiar daca suna mai ciudat. am dat exemple doar de 4 virusi, dar se pot da si de zeci de astfel de virusi... nu aveti decat sa cautati pe google despre ei... sar putea sa gasiti... dar nu cred. pentru mai multe detalii si pentru a demonstra ca nu aberez, cautati cartea Scripting&indexing din pacate nu este disponibila in limba romana dar sigur domnul sabotor se va descurca si va intelege mai bine despre ce este vorba.

Zi-mi te rog ca glumesti..... scripturi norton commander? Uite, singurul virus care ar putea distruge ceva (fizic) ar fi unul care opreste coolerul procesorului. Si daca nu e setata protectia la temperatura, atunci il arzi. Dar nu ia foc.

#23 Guest_geo_bv_2008_*

Guest_geo_bv_2008_*
  • Vizitatori

Posted 10 April 2008 - 13:55

CITAT(Sabotor78 @ Apr 10 2008, 10:22) View Post

Zi-mi te rog ca glumesti..... scripturi norton commander? Uite, singurul virus care ar putea distruge ceva (fizic) ar fi unul care opreste coolerul procesorului. Si daca nu e setata protectia la temperatura, atunci il arzi. Dar nu ia foc.

cati ani ai? ca sa-mi dau seama cum sa te iau... nu vreau sa ne certam... dar explicami te rog si mie pe ce argumente imi spui mie ca glumesc si aberez?? doar pentru ca nu ai gasit pe google? nici nu o sa gasesti... daca nu ai suficenta experienta despre norton commander, nu mai spune despre el... bine inteles ca norton commander foloseste scripturi si chiar a fost creat cu ajutorul scripturilor.

uite cele mai simple scripturi de norton commander:

Caseta �Screen blank delay� (intarzierea pana la stergerea ecranului) intarzierea din momentul cand nu s-a mai folosit tastatura sau mouse-ul pana cand NC va sterge ecranul pentru a proteja tubul catodic. Putem alege numarul de minute de intarziere. De obicei este un minut pana la stergerea ecranului.
Caseta �Panel options� cuprinde optiuni pentru afisarea directoarelor si fisierelor si are urmatoarele optiuni:
a) Show hidden files � afiseaza fisierele care au atributul ascuns si nu sunt vizibile cu comanda Dir.
cool.gif Ins moves down � apasarea tastei Ins determina marcarea unui fisier si deplasarea in jos pe numele fisierului urmator din fereastra activa.
c) Select directories � tastele Grey +, Grey -, Grey * vor selecta directoarele automat. In mod normal aceste taste se actioneaza numai in cazul fisierelor.
d) Auto change directory � daca cursorul din fereastra arborelui este deplasat pe diferite directoare, iar acest comutator este setat, in cealata fereastra va fi afisat automat continutul directorului. In caz contrar, pentru a afisa continutul unui director, este necesara apasarea tastei cand cursorul este pozitionat pe acesta.
Caseta �Other options� � contine urmatoarele 5 comutatoare:
a) Menu bar always visible(linia de meniuri vizibila permanent). In mod normal insa linia meniurilor este vizibila doar daca atunci cand este activat sistemul de meniuri .
cool.gif Auto save setup(salvarea automata a configurarii). Daca va fi setat, atunci NC va retine orice modificare adusa configurarii sale pana la viitoarea redeschidere.
c) Left handed reset(mouse pentru stangaci). Inlocuieste functiile butonului stang cu functiile butonului drept.
d) Fast mouse reset(resetare rapida a mouse-ului). In cazul anumitor calculatoare, atunci cand se executa o comanda prin intermediul sistemului de operare, pentru reafisare NC sunt necesare cateva secunde pentru a micsora timpul de intarziere, setati acest comutator.
e) Copy newer files only � aceasta facilitate puternica poate fi folosita la copierea fisierelor. Daca destinatia are deja fisiere NC va copia numai fisierele noi.
f) Printer port � specifica ce imprimanta este utilizata da catre editorul intern, implicit fiind LPT1.
Optiunea �Editor�
Permite utilizatorului sa stabileasca editorul care va fi incarcat de catre NC la apasarea atastei functionale . Editorul este un program de tip editor.
Optiunea �Confirmation�
Determina cat de atent vrei sa fi in lucrul cu fisierele. Daca sunt setate comutatoarele, pe ecarn apare intrebarea �Are u sure u want to�?� pentru toate operatiile pe disc ce se doresc executate. Daca nu se doreste confirmarea la aceste operatii, NC este mai rapid insa trebuie foarte mare atentie pentru ca operatiile se executa imediat.
Optiunea �Compresion�
Comprimarea fisierelor permite pastrarea lor pe disc intr-un format care ocupa mai putin spatiu ca de obicei. Fisierele sunt inca usor de consultat prin operatia inversa de decomprimare. Odata ce s-au comprimat fisierele este posibil sa se uite ce contin fisierele.
Se poate vedea cu usurinta continutul fisierului comprimat deschizand fereastra Compress File si avand selectat fisierul al carui continut vrem sa il vizualizam. Nu este nevoie sa se decomprime intregul fisier pentru a accesa unul din fisierele sale. Se pot copia, sterge fisierele din forma comprimata.
Optiunea �Auto-menus�
Afisarea pe ecran a unui meniu utilizator, adica a unui meniu de tip pop-up ale carui optiuni au fost definite de utilizator.
Optiunea �Path prompt�
Activarea acestei optiuni determina afisarea caii curente in prompterul afisat in linia de comanda DOS, deasupra liniei tastelor functionale. Starea de activare este indicata prin afisarea caracterului  (optonut prin tasta sau click mouse). Pentru dezactivare se apasa din nou si semnul va dispare.
Optiunea �Key bar�
Determina, daca va fi sau nu afisata pe ecran linia tastelor functionale din partea inferioara a ecranului, de preferat este ca aceasta sa fie vizibila tot timpul.
Optiunea �Full screen�
Comanda efectueaza ambele ferestre de afisare ale NC si determina afisrea acestora la dimensiunile ecranului sau pe jumatatea acestuia.
Optiunea �Mini status�
Starea acestei optiuni determina afisarea/stergerea pe/de pe ecran a liniilor din zona inferioara a fiecarei ferestre. In fereastra activa, informatiile afisate in linie se refera la date privind directorul sau fisierul pe care este pozitionat cursorul.
Optiunea �Clock�
Aceasta optiune determina afisarea ceasului in coltul din dreapta sus a ecranului.
Optiunea �Save setup�
Determina salvarea configurarii curente a NC, in vederea folosirii aceleasi configurari la o noua deschidere a utilitarului

iar despre virusul tau care opreste coolerul... nu este singurul... sunt chiar multe... unele chiar si mai complexe... precum MBB care iti opreste coolerele dar iti si rescrie configurarile din BIOS in asa fel incat sa nu-ti opreasca pc-ul la overheating si ti-se arde placa de baza in final, luandu-ti foc de cele mai multe ori.

#24 OFFLINE   Sabotor78

Sabotor78

Masterand gaming

• LinkManiac
  • 1,749 posts
6
likes on posts

Posted 10 April 2008 - 15:05

Uite, stii ceva? Unuia care afirma ca
CITAT
iCPU (Inferno Central Processing Unit) acest virus este unul special... el este creat direct pe platforma norton commander.
sau
CITAT
bine inteles ca norton commander foloseste scripturi si chiar a fost creat cu ajutorul scripturilor.
n-o sa-i aduc nici un fel de argument niciodata. Nu e de datoria mea sa-ti fac educatie IT.

Pentru cultura ta generala, Norton Commander e un file manager, nu exista o asa-zisa "platforma norton commander" nu a fost creat cu ajutorul scripturilor, ci cu ajutorul unui limbaj de programare. Norton commander e o aplicatie, nu un script. Daca nu stii sa faci diferenta intre o aplicatie si un script, ia-l pe 'nea gogu la intrebari, sunt convins ca-ti poate raspunde. Te rog, nu te mai obosi sa-mi raspunzi.

#25 Guest_geo_bv_2008_*

Guest_geo_bv_2008_*
  • Vizitatori

Posted 10 April 2008 - 17:09

CITAT(Sabotor78 @ Apr 10 2008, 14:05) View Post

Nu e de datoria mea sa-ti fac educatie IT.

mai omule, eu nu am nevoie de "educatie IT" am facut asa ceva la timpul ei...

CITAT
Pentru cultura ta generala, Norton Commander e un file manager, nu exista o asa-zisa "platforma norton commander" nu a fost creat cu ajutorul scripturilor, ci cu ajutorul unui limbaj de programare. Norton commander e o aplicatie, nu un script. Daca nu stii sa faci diferenta intre o aplicatie si un script, ia-l pe 'nea gogu la intrebari, sunt convins ca-ti poate raspunde. Te rog, nu te mai obosi sa-mi raspunzi.

ba chiar ma obosesc... ai dreptate... norton commander este si file manager... a fost creat in 1990 cu ajutorul limbajului si scripturilor pascal. in el poti configura scripturile in asa fel incat sa poti creea o aplicatie... acesta este scopul norton-ului... nu am zis k norton commander e script. si apropo.... ms k imi pui linkuri la google...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users