Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

mda ... asa m-am lasat si eu am botat la 11d de nu am inchis pc-ul vreo 2 luni (24/7 bota pe silk:) am facut setul de egiptean complet + arma ,kkt-urile de questuri cu numele lvl cate de cat la job ( ca idiotii nu s-au putut abtine sa nu faca un mare kkt , cand am terminat tot ,a aparut 12d (jenibil) ... 12D mi-a pus capac , pacat a fost frumos ... acu o saptamana am intrat si am fost dezamagit cand am vazut ca mai bine de juma de server au tot setul +12 si arma +12 legend si in joc toata lumea afk bagau ca negri la lvl ... app stie careva unde e sectiunea unde imi pot face reclama la caracter sa il vand?

Link to comment

Baieti am si eu o curiozitate. Am vazut ca o parte dintre cei de pe aici joaca pe private servers de SRO. Imi puteti recomanda si mie un servar bun, unde de preferabil sa poata merge mBotul singur? Ba de ce nu si sBotul? Eu momentan am revenit pt cele 10 ore / zi, la SRO-R si este destul de plictisitor pt ca, chiar si cu gap 0, ff si facand questurile toate la vremea lor, tot se creste mai greu.

M-ar interesa un servar privat de SRO, nu ca ltSRO, unde adminii sufera si ii favorizeaza prin uniques private spawns de mobi pe concetatenii lor.

Ce rate de xp sunt, ce rate de drop sunt, care e atmosfera servarului respectiv?

Eu joc pe Romania silkroad (RubyRoad) si este voie cu bot maxim 5 chare server e stabil am GM pe server (serveru e pe dedicat) are cap 120 cu 13dg iteme. daca vrei sa vii astept Pm tau

Link to comment

Salut :) As vrea sa spun ca mie mi se pare ca cel mai bun build pentru pvp este Pacheon/Fire/Force. Pure str!!!

In primul rand ca Pacheon are cel mai mare crit !

In al doilea Fireul ii da mai mult dmg.

In al treilea Force e foarte bun din cauza debuffurilor care le dai.

Eu asa joc :) oricum daca nu sti juca nu are rost sa te enervezi ca mori la pvp sau job etc....

Iti trebuie un set bunicel (nova +5) si acc (nova +5) arma sa fie (nova +7) si deja esti bun :)

Noroc:))

Link to comment

Salut :) As vrea sa spun ca mie mi se pare ca cel mai bun build pentru pvp este Pacheon/Fire/Force. Pure str!!!

In primul rand ca Pacheon are cel mai mare crit !

In al doilea Fireul ii da mai mult dmg.

In al treilea Force e foarte bun din cauza debuffurilor care le dai.

Eu asa joc :) oricum daca nu sti juca nu are rost sa te enervezi ca mori la pvp sau job etc....

Iti trebuie un set bunicel (nova +5) si acc (nova +5) arma sa fie (nova +7) si deja esti bun :)

Noroc:))

WTF? si asta are legatura cu ce...?

@kidu :D da ii stiu....ma tot tenteaza sa mai joc din cand in cand...dar dupa ce am intrat pe oficial si m-am trezit cu toate 3 chars hacked....1 char pierdut si celelalte golite de iteme si gold....imi aduc aminte cati bulangii joaca...si ma lipsesc

Link to comment
Guest AlpiNa_

Nu se merita sa jucati pe esro/eroad , va faceti nervi aiurea .

Cica ajuta playeri cu ce doar daca ii sufli in fund lui N3vermore atat , stam de 1 luna si nu a dat o informatie de eroad , e o mare prostie esro / eroad , decat sa joci aici mai bn bagi ceva in el silk . Comunitatea aia nu e normala , stau cu lunile anu pt un update si trebuie sa le dai spaga sa iti spuna o informatie , plus ban aiurea . Eroad orcum e dead noi am plecat pe counter strike , fifa , league of legends PlaySRO, deci din 500 cati eram activi ( 500 in zilele bune ) , in primul rand noi am plecat din cauza moderatorilor care si asa sunt pusi degeaba si in mare parte 12 dg .

Hai noroc

Link to comment

Frumos Alpina ca ti-ai facut cont si aici numai ca sa spui minciuni , parerea ta e a ta dar stii bine ca eu tot timpul am incercat sa ajut si am dat informatii pe gratis ( de unde prostia asta ca trebuie sa le dai spaga pentru infomatii , ai facut insolatie? cui iai trimis tu bani pentru informatie dar w/e) Ti-am dat ban in forumurile noastre pentru ca vorbeai prostii asa cum faci si aici.. serios coaie get a life acum te vei duce peste tot si vei indruga minciuni despre noi doar pentru ca nu iti place de mine sau de n3ver? Ai plecat din cauza moderatorilor care indrazneau sa iti atraga atentia asurpa unor reguli..? Genial.

Ti-am mai zis de 100 de ori pe forumurile noastre dar aparent nu pricepi , daca nu stii ceva despre un subiect mai bine taci nu vorbii numa sa te auzi vorbind..

Link to comment
Guest AlpiNa_

stiu site-ul din 2006 dar nu mai stiu contu , orcum nu zic de tn ca u esti mai treaz mai ajutat cu cateva informatii , dar mamaliga ala de n3vermore zic . creca nu ai observat era un thread cand avea un char bug , ia bagat imediat link si a inchis thread asa sa para el superior , cand colo ala avea alta problema , dar nu inteleg ceva cand am primit ban nimic in imbox ca as fi facut ceva sau warm , ban 7 zile ( 1 an ) .. cat despre ce scrii u ca nush cum e srv , ca sunteti cei mai buni si ca dati informati si ajutati playeri e cam mare minciuna , nam vazut sa ajutati playeri , are 2 sapt si noticele e tot Eroad will be open in next days . da spune mha ca are treaba si ca lucreaza la ceva si maine la altceva .. Dc numi plac admini , sau moderatorii ( ete de aia , ca va credeti prea superiori cereti respectarea regulilor care nici voi nu le respectati , eu regret mult ca am inceput pe esro , nam fost de acord de la inceput si nici la sfarsit =)) .. orcum e o pierdere de timp decat sa alegi esro/eroad mai bn joci alt game sau alt srv care macar iti da o informatie cand e inchis nu sa astepti cu luna cu anu , cine stie cand se deschide si Eroad ": Cand o da domnu:

Si ca nu da spaga lumea sa primeasca informatie de la n3vermore , sa fim seriosi , care e din ShadownSquad sau din Esro , care il ajuta prin joc imediat ii spune nush ce informatie , cui nu ii convine Inchide threadu

Uitativa la playsro , aia la orce minut ma spameaza cu informatii pe facebook , si pe mail , orcum nu suport srv ala dar imi place ca iti oameni finuti

Si playeri cauta , un srv stabil si staff cat de cat respectuos , odata ce dai respect la player ala te adora , cati am ajutat eu prin Eroad sunt playeri care ma respecta si ar face orce daca le spun , si nu sunt in numar mic , ci chiar 70% deci cam 1 union full ;) , si alti cu care ne razboi pe fw , odata ce pleacam noi pleaca si aia ca orcum degeaba ai FW , daca nu te ataca nimeni / si orcum pleaca 12 DG e cea mai mare greseala , daca e acelasi update ca pe toate srv , lumea pleaca , si asa erau putini 250 ziua , si seara 500 in weekend , si sa joace bunica , daca nu stiti sa ii pastrati , ... pe esro din 6 ssrv sunteti 1000 , dar nu cred ca nici asta nu e adevarata , apare populate pe error-softsi cand intri joc e easy .. Orcum nu faceti 2 ani=)) , tinetio asa ca nu ii scoateti , il inchideti de craciun

Orcum urmatimi sfatu , mie imi pare rau ca am ales aici ,doar cativa prieteni au zis hai sa jucam , ca eu eram cu isro si sala si galeria si fetele ';)) , o sa jucati singur odata ce intri pe el nu o sa te bage nimeni in seama daca nu esti de la inceput acolo , eu creca am dat in total de 100si de bilioane la low playeri si care miau cerut chiar daca nu meritau .

Link to comment

Cateva precizari .

Threadu este pentru esro , eu ajut cat pot playeri pe forum si ingame nu tin cont din ce guilda sunt. Bineinteles ca sunt mult mai activ pe esro pentru ca acolo ma cunoaste si cunosc lumea. In Eroad nu am avut niciodata un char pentru ca pur si simplu nu am fost interesat si Eroad avea staff. Dupa ce serverul se deschide voi avea totusi un char si voi putea sa ajut si acolo cat pot. Cat despre banul tau nu stiu de ce ai luat ban si sincer nu ma intereseaza din moment ce dupa parerea mea il meriti ( niciodata nam suportat oamenii care debiteaza prostii si dupaia se umfla in pene cu prostia lor )

Daca crezi ca aia de pe PlaySro sunt oameni finuti.. esti cam naiv. Nu vreau sa vorbesc de ei dar daca a exzistat vreodata un server care e deschis doar sa culeaga bani atunci PlaySro este acela. Seidenkraft aia e o minciuna oricum.. sper ca nu crezi ca Elder chiar a reusit sa vanda un server care ia db hack la fiecare saptamana.

Nu contest ca ai comunitatea ta si prietenii tai pe Eroad si chiar m-ar intrista daca ar pleca multi oameni din prostia unuia singur. Nu inteleg cum crezi tu ca ne insulti spunand ca nu apucam 2 ani... 90% din servere nu au nici macar 5 luni darmai 1 an si 4 luni cum avem noi. Asta demonstreaza ca contrar oameniilor ca tine altii recunosc calitatea. Dupa mine faptul ca am reusit sa ne pastram 1000 playeri in haosul asta de servere timp de 1 an este o reusita. Foarte bine ca ai dat 100 de bilioane la jucatori noi asta e o atitudine de laudat.

Cat despre d12 update , Eroad este si el deschis de 1 an , parerea mea e ca macar odata la un an sa fie un update nu crezi..? Asa era si pe iSro si noi intentionam sa offerim un gameplay cat mai aproape de realitate fara o gramada de addons si customizari inutile. Jucatorii adevarati asta isi doresc nu toate porcariile de servere.

Acuma sa ma laud putin cu statisticile noastre:

-largest playerbase - avem peste 750k accounts inregistrate DOAR in Esro.

-serverul merge de 1 an si 4 luni ( suntem primul private server care a avut chare Euro , si de asemenea cel mai vechi server care inca ruleaza)

-in urma unui studiu facut de catre mine am ajuns la concluzia ca peste 80% de jucatorii activi de pservers din momentul de fata au sau au avut un account pe Esro. (de unde si 750k accounts inregistrate)

In final doresc sa imi cer scuze colegilor linkmaniaci pentru aceasta telenovela , alpina ai dreptul la opinia ta bineinteles dar .. un mic sfat. nu incerca sa faci propaganda negativa lui esro/eroad. In primul rand pentru ca majoritatea oameniilor te vor lua de prost , din moment ce daca erai jucator vechi iti aminteai cum era la inceput . Aveai o problema nu era cine sa te ajute pentru ca Adminul nu ii pasa de community support , de aceea avem acum un staff nou care se straduieste sa ofere cat ajutor putem , neconditionat . Faptul ca tu nu il suporti pe n3vermore nu inseamna ca ar trebuii sa urasti serverul , pentru ca oricat ai spune tu ca e nasol , statisticile , majoritatea jucatorilor si spectatorilor considera Esro ca find un server grozav.

Link to comment
Guest AlpiNa_

SI ai uitat faptu ca din servere full 6 server + Eroad 1 Si 2 , deageaba ai statisticile alea ca serveru e la pamant , mai sunt 1000 de playeri ;) , asta rezulta cat de bun este serveru si cat de bun e staffu cu toti playeri :D , O informatie esti obligat sa tio dea nu trebuie sa te rogi de staff .. Playeri pleaca ca plecam toti , Plec eu plec mai multi , pleaca Warrior_S0UL , R0UGE , pleaca guild 0x1 , R0 deja e disband , Uniune nu joaca daca nu e 0x1 , my friends pleaca ca plec eu , si nu sunt doar eu , Eu si inca vreo 5 tinem srv Eroad cu ajutor , si o data daca le spunem se goleste srv , chiar nu se merita , dc sa joci pe un srv care e la fel ca altu , pe Eroad stai 1 an pt update + cu lunile sa il pui pe picioare , cand te duci pe un srv gata 12 DG cu silkuri si buguri rezolvate si toate natiile de srv , ca daca joci odata orcum te plictisesti ,

Si ca esro e ca isro ? =)) buna gluma , ce aveti voi au si alte srv , sunt multe lucruri modificate in esro si chiar nu imi place 11 DG cum a iesit la voi , deci asa nu vreau sa vad pe Eroad , Eroad la 11 DG era isro ( exceptie guild name , giant bug si alte buguri ) bat la pariu cu tn ca degeaba il deschideti , nu mai joaca nimeni , poate la inceput sa vada lumea cum e , si orcum va fi praf , numi mai trebuie poze ca orcum stiu cum va arata , doar daca il stricati cu prostiile de pe esro ... La ce uniune aveam pe Eroad , lasam esro intors daca se facea merge , numai cu 1 party iti bateam Guildu , Orcum Silkroad e DeaD , lau stricat 12 DG de pe isro , + privatele astea cu Euro , srv era full doar daca nu se mai crea atatea private unde ai staff mai finut ca ai si multe avantaje ca joci oleak si teai lasat de silk ... Dispare si Botu , Sroking era perfect , lumea lasa bot in bara si nu aveai treaba .. Sa dus vremea cand intram si stateam numai on sa ma vada lumea , acu bag ceva ca si asa era dead de mai nainte , ca am uploadat poze si erau 2 playeri la pvp , doar seara juca lumea , faceam publicitate pe forum hai pe Eroad , acu gata nu ma mai intereseaza ca orcum vin si sa ma injure ca ce sunt cu astia ,

Apucativa de CS 1.6 , Fotbal , Fete , ce rau imi pare ca nu mam inregistrat vara asta in campionat de cs , acu trebuie sa o iau de la 0 cu strategy , nam avut ce face sa ma bag pe srv asta , ca imi pare rau de cont ca bag bani in el si apar probleme /// ERoad era Isro asta nu pot nega , si esro la si 10 dg , acu cu update astea te pisi pe ele ca nu mai are nici o logica , glow , pet cat hotanu de mare , iteme +11 +12 , stonuri si npc prin oras , ce e asta mha asta e ISRO ?

SERVUS ... peturile alea cu kara , si monstri aia .. sa te teleportezi trebuie sa faci run intre orase ... Orcum voi nu stiti playeri de pe Eroad .. si Tersa ala e un bou ca nu am cum sa ii spun , vine se mulogeste de mn sa intru guild si acu rade pe srv ...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...