• Upcoming Events

• Tour de France 2015
      04 Jul 2015 12:00 PM Until 26 Jul 2015 3:00 PM
      0  
      Cel mai urmarit eveniment anual din lume
      Stiri si discutii
    • Fotbal: Steaua-Târgu Mureș Supercupa României
      08 Jul 2015 6:00 PM Until 08 Jul 2015 8:00 PM
      0  
      Steaua și ASA Târgu Mureș se vor întâlni în primul meci al sezonului, Supercupa României.  Meciul va fi transmis în direct de Pro TV, miercuri, 8 iulie, de la ora 21:00.  
      Vă aștept aici http://www.linkmania.ro/forum/1151-supercupa-româniei/ dacă vreți să vă dați cu părerea despre meci. 
Sign in to follow this  
Followers 0

Heroes 3

53 posts in this topic

Posted · Report post

Sal , joc heroes 3 de vreo 4 ani .... si cam acum 1-2 ani m-am apucat si de wog care nu mi s-a parut o idee interesanta dar a inceput sa-mi placa ca avea lucruri noi fata de 3 simplu. Dupa ce am jucat destul WOG m-am lasat de el si am revenit la homm3 complete care l-am jucat si il joc si acum prin gameSPY ... dar acum cateva zile un prieten pasionat de heroes 3 mi-a zis ca a vazut o versiune de WOG (ultima aparuta) care are mai multe lucruri noi si a mai adaugat ca in aceasta ultima versiune poti sa te bati si cu eroul ... (nu prea cred ca in heroes 3 te poti bate cu eroul da in fine) ... eu am cautat versiunea pe net dar nu am gasit nimic nou ... poate stie vreunu dintre voi de versiunea asta noua ca as fi interesat s-o joc ...

P.S.: stie cineva un map editor pt Heroes 3 WOG?

Cheers

0

Posted · Report post

TE bati si cu eroul in heroes4, si chiar poti mere cu mai multi eroi pe acelasi calutz

0

Posted · Report post

nu este mane.. aia e cea mai noua vers. H3 joaca 4 sau chiar 5 tongue.gif

0

Posted · Report post

Bun ... am primit pe alt forum raspuns ... am descarcat versiunea ... tin sa zic ca e super tare ... cat despre homm4 nu ma pasioneaza si homm5 mi-e lene sa descarc smile.gif ca inca is pe modem la RDS si dupa cum zic ei "in 1-2 luni ma trec pe fibra" cand aproape tot cartierul are fibra smile.gif) astept fibra si p`orma descarc wink.gif

0

Posted · Report post

Bun ... am primit pe alt forum raspuns ... am descarcat versiunea

pai zine si noua mane... sau e secret??? blink.gif

0

Posted · Report post

MisterDevil versiunea 4 nu ma depaseste dar nu-mi place prea mult ... tot heroes 3 ramane baza.

potyike1990 versiunea asta 3.58f wog e super tare are multe elemente noi ... din ele enumar doar cateva:

-poti face peste 100 de setari la joc

-unitati noi

-ai un comandant pe care il upgradezi si ii faci skill-uri,te lupti cu el (am jucat putin si am ajuns cu comandantul dadea de 2 ori cu 1k de fiecare data si 2.5k viata)

-resursele mithrill le folosesti la mai multe cladiri

-artefacte modificate atat ca aspect cat si la ce dau.

-artefacte noi

-si acuma faci experienta si pe unitati si poti sa le pui lor artefacte.

-nu are un random map generator ca celelalte dar are o optiune noua prin care "wogifica" orice harta ... si ii schimba random cladirile si unitatile si din o harta normala sau o harta random face una wog .

Pentru a descarca versiunea iti dau link-ul www.strategyplanet.com/homm/wog dar tre sa ai cont la fileplanet(gamspy) ca sa poti descarca,sau imi dai un pm cu id-ul tau de mess si iti dau versiuea cu cea mai mare placere ... doar e free biggrin.gif

0

Posted · Report post

MisterDevil versiunea 4 nu ma depaseste dar nu-mi place prea mult ... tot heroes 3 ramane baza.

potyike1990 versiunea asta 3.58f wog e super tare are multe elemente noi ... din ele enumar doar cateva:

-poti face peste 100 de setari la joc

-unitati noi

-ai un comandant pe care il upgradezi si ii faci skill-uri,te lupti cu el (am jucat putin si am ajuns cu comandantul dadea de 2 ori cu 1k de fiecare data si 2.5k viata)

-resursele mithrill le folosesti la mai multe cladiri

-artefacte modificate atat ca aspect cat si la ce dau.

-artefacte noi

-si acuma faci experienta si pe unitati si poti sa le pui lor artefacte.

-nu are un random map generator ca celelalte dar are o optiune noua prin care "wogifica" orice harta ... si ii schimba random cladirile si unitatile si din o harta normala sau o harta random face una wog .

Pentru a descarca versiunea iti dau link-ul www.strategyplanet.com/homm/wog dar tre sa ai cont la fileplanet(gamspy) ca sa poti descarca,sau imi dai un pm cu id-ul tau de mess si iti dau versiuea cu cea mai mare placere ... doar e free biggrin.gif

Sunt vechi implementarile alea :| 6 luni au cel putin ...

Intradevar, prima versiune care era pe cdu level, aparuta acum 2-3 ani nu avea astea, nici nu avea toate campaniile.

Cat despre map editor, dude, se instaleaza odata cu wog :| La fel si campaign editor

0

Posted · Report post

Man ... ma refeream la Random map generator ... sa-ti genereze o harta random cu elemente WOG ... scuze daca nu m-am exprimat prea bine ... dar inainte ca si acum cand fac ranom se inchide programul ... dar daca faci random cu jocul sau deschizi o harta normala intervine "wogifi-ul" jocului ... incearca wink.gif

0

Posted · Report post

Sal, Tryby zimi si mie cum fac sa upgradez dragonul de la castelul mortilor in ultima faza... adica sa-l fac negru ?

0

Posted · Report post

Salut.. ce pot sa zic... am jucat shi eu WOG dar nu mise pare ceva extraordinar... dar totusi in comparatie cu Homm4 e mai tare 3.... parerea mea ;)

0

Posted · Report post

optiunile noi crd ca sunt deja insuficiente in momentul in care stii hartile. faci miscarile necesare si ai devenit bazat. nu ajuta CU NIMIC daca nu ai si random.

0

Posted · Report post

Am jucat wog si doar cateva optiuni au fost facute bine.De cand e mai bine intr-un joc sa stai(end turn) si sa astepti sa iti creasca creaturile,unele misiuni erau de forma,fara nici un fel de provocare.Daca stai sa iti setezi optiunle wog e altceva dar am terminat h4 si de h5 (un h3 cu grafica si cateva inbunatatiri)nu ma apuc inca

0

Posted · Report post

sincer campaniile din wog sunt interesante chiar dak incomplete shi incredibil de grele

sincer creaturile noi puteau sa fie ceva mai balansate dak era asa... k AI-ul te scoate din minti uneori

0

Posted · Report post

De obicei in capamnile wog adunam cateva creaturi si dadeam end turn in prostie,doar misinuea aceea cand trebuia din taran sa te faci cavaler,aia chiar era grea dar am terminato si urmatoarea cared ca avea bug ca am stat la un puzzle o ora si nu l-am facut:P

0

Posted · Report post

De obicei in capamnile wog adunam cateva creaturi si dadeam end turn in prostie,doar misinuea aceea cand trebuia din taran sa te faci cavaler,aia chiar era grea dar am terminato si urmatoarea cared ca avea bug ca am stat la un puzzle o ora si nu l-am facut:P

la puzzle e usor... dak prinzi chestia nu e problema.... e greu doar pana gasesti legatura la puzzle

0

Posted · Report post

de unde pot lua si eu versiunea asta la wog? :D

0

Posted · Report post

de unde pot lua si eu versiunea asta la wog? :D

da un search pe net wog sau in the wake of the gods shi ar trebui sa gaseasca ceva

0

Posted · Report post

da un search pe net wog sau in the wake of the gods shi ar trebui sa gaseasca ceva

Va salut cu stima jucatori ai Heroes-ului..sunt nou p eacest forum...dar vroiam sa va intreb dac joaca cineva cu mine un heroes 3 de fun ca nu prea gasesc lume sa joace....va astept cu placere sa imi raspundeti..cya. :) java script:emoticon(':)', 'smid_2')

:)

0

Posted · Report post

as juca eu cu tine dar nu prea merge pe net....

0

Posted · Report post

as juca eu cu tine dar nu prea merge pe net....

hamachi merge...

0

Posted · Report post

saltare

joc eu pe net. chiar mai am cativa cu care mai jucam asa de fun/relaxare cate un heroes 3 complete. nu este nevoie de hamachi, merge si pe tcp/ip f bine. daca mai sunteti interesati pm me also (am sa va zic si ce faceti pentru a juca pe net)

@imaginaryboy check pm's

0

Posted · Report post

Okay am revenit ... se pare ca wog continua, a aparut ultima versiune a acestuia in care ii sunt fixate toate bug`urile si cateva optiuni noi in joc acuma au ca sponsor si pe celestial heavens , bine cunoscutul site might and magic, site`ul wog de la celestial heavens unde gasiti info , patch`uri si versiunea este http://wog.celestialheavens.com/

Si pentru cei care au chef de un heroes 3 normal sau wog, ii rog sa`mi dea add la id de yahoo ch_tryby :>.

0

Posted · Report post

ok...sunt nou aici si, ca in celelalte tari trebuie sa va dau noutati :D

despre WoG 3.59...va fi ultima serie din WoG.Fiecare creatura va putea avea propria carte de vraji. Fiecare castel va avea 2 commanders: unul might si unul magic care va avea propria evolutie...adica cel magic cu magic skills si cel might cu might skills(logic). Despre Baston...as putea sa va zic ca o sa apara odata cu WoG 3.59. Deocamdata atatea am voie sa spun despre WoG.

Bastion (este un desert based town:D)

Town's look

Imagine IPB

Creatures

LvL 1 - Scrab

Imagine IPB

LvL 1 UPG - Saint Scrab

Imagine IPB

LvL 2 - Overseer

Imagine IPB

LvL2 UPG - Warder

Imagine IPB

LvL 3 - Wanderer of Desert

Imagine IPB

LvL 3 UPG - Warrior of Desert

Imagine IPB

LvL 4 - Skhemeth Priestess

Imagine IPB

LvL 4 UPG - Skhemeth Embodiment

Imagine IPB

LvL 5 - Amt

Imagine IPB

LvL 5 UPG - Ammut

Nu se stie nimic despre el :(

LvL 6 - Oliphaunt

Imagine IPB

LvL 6 UPG - Battle Oliphaunt

Imagine IPB

LvL 7 - Anubis Servant

Imagine IPB

LvL 7 UPG - Anubis Warrior

Imagine IPB

(Un posibil) LvL 8

Imagine IPB

Grove (este un castel in desfasurare ca Bastion,rasa este Night Elf si e copiat ,,putin" WarCraft III)

Town's view

Imagine IPB

LvL 1 - Satyr

Imagine IPB

LvL 1 UPG - Faun

Imagine IPB

LvL 2 - Night Hunter

Imagine IPB

LvL 2 UPG - Moon Hunter

Imagine IPB

LvL 3 - Grove Guard

Imagine IPB

LvL 3 UPG - Grove Keeper

Imagine IPB

LvL 4 - Wild Druid

Imagine IPB

LvL 4 UPG - Claw Druid

Imagine IPB

LvL 5 - Baslilisk Rider

Imagine IPB

LvL 5 UPG - Basilisk Champion

Imagine IPB

LvL 6 - Hippogryph

Imagine IPB

LvL 6 UPG

Nu este terminat

LvL 7 - Rock Giant

Imagine IPB

LvL 7 UPG - Mountain Giant

Imagine IPB

LvL 8 -

Nu este terminat

Commander - Talismar

Imagine IPB

Treebeard

Imagine IPB

LvL 8 nu s-a discutat inca...dar au zis ca in aproximativ o luna vor termina :D

Heores

Imagine IPB

Buildings

Imagine IPB

Forge (este un castel din viitor...echipa este foarte stricta asa ca nu stiu daca e ,,news" ce va arat)

Town's View

Imagine IPB

Creatures

Imagine IPB

Level 1: Grunt -> Foot Soldier (ranged)

Level 2: Cyber-Dead -> Cyber-Zombies

Level 3: Pyros -> Pyromaniacs

Level 4: Stinger -> Bruiser (ranged)

Level 5: Jump Soldier -> Jump Trooper (flyer)

Level 6: Tank -> Heavy Tank

Level 7: Juggernaut -> Dreadnought

Commander (nu stiu numele)

in poza nu apare Heavy Tank deoarece inca nu este facut si LvL 8 din acelasi motiv :)

Eroii nu i-au aratat inca dar au zis ca au terminat tot :)

Posibile creaturi neutre

Android

Imagine IPB

Voidnought

Imagine IPB

Altele

Creaturi din forge pe battle area :D

Imagine IPB

Cam atatea proiecte de castele sunt Grove, Bastion si Forge...DAR mai sunt si niste proiecte D&D mod si QuickSilver.QuickSilver a aparut acum 4 zile.

QuickSilver (a aparut acum 4 zile beta 1.1)

Ancient Wyvern

Imagine IPB

Blood Demon

Imagine IPB

Bronze Gorgon

Imagine IPB

Dark Paladin

Imagine IPB

Blood Dragon (suge sange:D genial, nuh?)

Imagine IPB

Darkness Eye

Imagine IPB

Dark Phoenix

Imagine IPB

Darkside

Imagine IPB

Diamond Dragon

Imagine IPB

Dread Minotaur

Imagine IPB

Frost titan

Imagine IPB

Eldest Behemoth

Imagine IPB

Hell miner

Imagine IPB

Liquid Elemental

Imagine IPB

Medusa Queen

Imagine IPB

Rock Elemental

Imagine IPB

Scarlet Dragon

Imagine IPB

Seraphin

Imagine IPB

Shadow Efreeti

Imagine IPB

Sprite Sorceress

Imagine IPB

StormBird

Imagine IPB

Treant

Imagine IPB

Wasp

Imagine IPB

D&D mod...

Slime

Imagine IPB

Ooze

Imagine IPB

Succubuss

Imagine IPB

Greater Marilith

Imagine IPB

Dread Beholder

Imagine IPB

Dwelling in Dungeon pt Gargoyle

Imagine IPB

Dwelling in Rampart pt dwarf si pixie

Imagine IPB

Dwelling in Tower pt Genie si Thunderbird

Imagine IPB

Dupa cum vedeti in D&D mod o sa fie schimbate creaturile statusurile si dwelling-urile.

-------------------

Acestea sunt proiectele cele mai serioase in acest moment. Mai sunt poriecte ca Pndemonium Town(idei luate din jocul Diablo 2), Drow Town (Dark Elves),si inca un patch numit New Horizonz(care are Cretures Relationships...adica mai multe creaturi pe 1/2 hex) si ...cam atat:D. Astept impresii, comentarii si intrebari:D

HEROES OF MIGHT AND MAGIC ROCKS!!!!

0

Posted · Report post

UAU !! nu credeam sa se mailucreze atat de intens la Heroes 3 cand deja a aparut 4 si 5. Adevarat ca Heroes 3 e mai reusit decat 4 si 5 dar totusi....

0