Atenție: toate conturile de pe forum care nu au adresă de e-mail validă (corectă, actualizată) vor fi șterse !

Ştiri interne şi externe

Ştiri şi bârfe din viaţa internă şi internaţională

Rules:
  1. Nu sunt admise știrile false, inventate. Este responsabilitatea voastră să le verificați validitatea înainte de postare.
  2. Nu sunt admise imaginile care nu au legătură cu știrea. Nu postați imagini irelevante știrii doar de dragul de a avea o imagine în articol.
  3. Nu sunt permise articole preluate de pe blogurile personale, cu link către respectivele bloguri și fără surse de încredere ce să confirme știrea. 
  4. Nu sunt admise știrile senzaționaliste de tipul Libertatea sau Can-Can. Aceste tipuri de știri sunt irelevante pentru o astfel de comunitate.

311 topics in this forum

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Topics

• Ultimele răspunsuri

• Bine te-ai gandit in legatura cu Australia, chiar ca o rupi de tot de Romania. Raman la ideea ca o revolutie poate schimba totul in tara noastra. As participa cu drag la o manifestatie de genul si as trange si cu dintii sa iasa cumva un rezultat bun, nu pentru mine...ci pentru urmasii mei. Au inceput cu scoala, au continuat cu biserica, acum se scot din inchisori ... singura afacere care a ramas e agricultura (zic eu). Abia dupa ce ne iau si din pamanturi (ca nu poti sta cu 50-55% mediu urban), atunci sunt de parere ca vom iesi toti in strada.   Mi-am mai amintit de o batrana care a fost gratiata de Basescu prin 2007-2008. Furase un leu prin anii 90' si a platit cu 12 ani de inchisoare pana la decizia presedintelui. Mi-e dor de omul ala... chiar daca toti il uram in acea perioada. Parea mai intelegator cu toate in general, si nu se fura asa de mult.
    • @petarda ... nici in tineri nu mai am speranta. O mare parte din ei nu vad nicio problema in a alege pe cineva ca primar (sau alte functii) daca au capete de acuzare pentru coruptie, luare de mita, abuz de putere, etc si uite asa ajungem sa decida soarta batrani (60-70+) care sunt mintiti cu mariri de pensii , dar ei nu inteleg ca acele mariri nu au cum sa vina fara consecinte. Fara sa creasca una alta care influenteaza bunul mers al tarii. Le-au promis pensii si au primit o bataie de joc(daca au sub 2000ron nu primesc nimic daca au peste nu li se mai impoziteaza , ceva de genul, ceea ce este un mare part (scuza-mi limbaju) caci multi , foarte multi pensionari au sub 2000ron) SI studenti naivi care se bucura ca primesc ei 100 ron (poate) la o bursa dar nu vad ca le creste motorina de la 5 la 5,5 lei .  Tara de dobitoci. Si eu vreau sa plec, dar vreau sa plec departe(Australia).
    • @greedy91 sunt curios care ar fi solutia pe care o vezi tu pentru o Romanie mai buna :-?? Eu traiesc in strainatate de vreo 3 ani jumate, si sincer... doar iubita'mea ce imi mai aminteste de tara, ca in rest... sunt foarte ocupat ca sa port si grija tarii (gen sa ma uit la stiri, sa discut cu altii despre politica sau sa vorbesc despre ce a fost odata). Iar cu votul.. tinerii, toti vrem schimbari dar nu merg la vot nici macar 50%...
    • @petarda , nu s-a propus , a fost bagata in ordonanta de urgenta si nu poate fi revocata decat prin referendum + nu uita , daca au peste o anumita varsta sau au vreo boala terminala sau au copii in grija li se reduce pedeapsa .  Practic ei fura milioane de euro , si fac puscarie maxim 1an (pe care daca l-au facut, ies afara)  Traim in tara pe care am votat-o .
    • Mi se pare absolut prostesc tot ce se intampla ... Imi aduc aminte ca s-a propus micsorarea pedepselor pentru ca nu sunt destule locuri in inchisori. wtf... numai Dumnezeu stie ce se va alege de tarisoara noastra. 
  • Today's Birthdays

1. - Bleah -
      - Bleah -
      (32 years old)
    2. Babylon
      Babylon
      (27 years old)
    3. Buzz
      Buzz
      (28 years old)
    4. D3lfinu
      D3lfinu